Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
727 postów 4720 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

PiS-sukces-malina. A co z dotacjami dla Ukraińców w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Malinowy" sukces PiS może świadczyć o powrocie rozumu, ... pytaniem pozostaje: Czyje były te ukraińskie plantacje, ... i co z dotowaniem ukraińskich pracowników w Polsce i dotacją do powrotu dla polskich emigrantów chcących wracać do domu?

Kiedy PiS przestanie "zbijać" stawki godzinowe dotowanymi Ukraińcami?

Mniej Ukraińców to wyższe stawki i więcej mieszkań dla Polaków z zagranicy.

I tu pytanie: Dla kogo mają być te Mieszkania+", ... o których myślał Komorowski?

KOMENTARZE

 • Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wycofuje się z projektu dotowania ukraińskich plantacji malin
  >> https://wpolityce.pl/polityka/408466-polska-nie-bedzie-dotowac-ukrainskich-plantacji-malin

  UPADŁ NOWATORSKI POMYSŁ / CIEKAWE KTO, KIEDYKOLWIEK, "POZA ZSSR" DOTOWAŁ POLSKĘ :D
 • PiS REALIZUJE PROGRAM kOMOROWSKIEGO
  https://wpolityce.pl/polityka/243162-komorowski-w-oparach-absurdu-zgoda-buduje-jestem-pewien-ze-wybuduje-takze-mieszkania-na-wynajem-dla-mlodych

  Tak, dlatego, że jest teraz w trakcie prac jedna ustawa, druga jest w trakcie wewnętrznych uzgodnień w rządzie, które właśnie dotykają problemu finansowania budownictwa mieszkaniowego z zamysłem, aby to było dostępne dla ludzi, którzy są w stanie płacić niższy czynsz. (…) Jeżeli nie byłoby inicjatywy prezydenckiej, to nie byłoby i tego

  — powiedział prezydent tłumacząc dlaczego w tej kadencji sejmu projekt nie zostanie najprawdopodobniej uchwalony.
 • Izrael znów dał nam kopa! Super! / To pobudka :D
  Jak donosi portal wPolityce.pl za "World Israel News", Izrael znów dał Polsce kopa. / Ja "mówię jak jest", oni "owinęli to w bawełnę" (:

  >> http://ziut.neon24.pl/post/145111,przy-k-rywka-czyli-wyszedl-daniels-z-worka

  Otóż jak donosi wPolityce.pl, "szef MSZ Jacek Czaputowicz", minister spraw zagranicznych 38 milionowego dumnego narodu, położonego w sercu Europy, miał umówioną wizytę w maleńkim państewku położonym na okupowanych terenach w Palestynie. - I co za afront!

  Przeczytajcie sami >> http://ziut.neon24.pl/post/145041,izrael-znow-dal-nam-kopa-super-to-pobudka-d
 • 800 zł na pracowników z Ukrainy, 500 + i stypendia
  Dotacje 800 zł na pracownika ze wschodu

  >> https://www.salon24.pl/u/gotowynawszystko/853627,800-zl-na-pracownikow-z-ukrainy-500-i-stypendia

  „W 2016 roku wystawiono dokładnie 782 000 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi” - Pisze portal „Na Wschód”. Nie mają na to wpływu uproszczone procedury rejestracji pracowników, tania siła robocza, ale ogromna dotacja: „Program pomocowy zakłada dotację w wysokości 800 złotych do jego miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma co ukrywać, że dla polskiego przedsiębiorcy to ogromne wsparcie i zachęta do zatrudniania właśnie Ukraińców” pisze portal „Na Wschód”.

  Źródło: http://nawschod.com.pl/korzysci-wynikaja-zatrudniania-ukraincow/
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 19:12:02
  Niestety mamy 5-tą kolumnę w sejmie i senacie . Polski już niestety nie ma .Pozdrawiam smutno . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 22:19:36
  szejk wyjaśnia sprawy Ukrainy
  https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

  Pozdr.
 • @Repsol 22:19:36
  Chodzi o 260 tys. zł dla kieleckiego Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, by w ramach Projektu "Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza" szkoliło ono ukraińskich rolników na Wołyniu w uprawie malin. Polska miała też opłacić zakup 70 tys. wysokiej jakości sadzonek polskich odmian maliny, ekologicznych środków ochrony roślin i wyposażenia technicznego dla ukraińskich rolników. Radio Maryja podaje, że po interwencji rolniczej "Solidarności" MSZ wycofał się z programu wsparcia dla ukraińskich plantatorów, ponieważ dotacje przekazane ukraińskim rolnikom uderzyłyby w polskich gospodarzy. Krótko mówiąc, cały ten śmietnik, zwany MSZ, jest do wymiany. Geremkowskie pomioty. Za ten numer, żydowski Minister Czaputowicz powinien wylecieć na tzw. pysk!
 • @Repsol 22:19:36
  Dobrze, że PiS wycofuje się ze złych pomysłów kolejny raz. Oprócz sadzonek malin była jeszcze mowa o technologii produkcji serów ! Ponad milion Ukraińców ma u nas pracę kosztem Polaków. Co dobrego dla Polaków zrobili Ukraińcy, że PiS tak ich hołubi kosztem naszych rolników? Czyżbyśmy byli krajem mlekiem i miodem płynącym, że pomagamy nienawidzącym nas Ukraińcom. A poza tym kto pomaga konkurencji, żeby nas wykończyła. Rządowi kompletnie odbiło, żeby Ukrainę wspierać. Nie dość, że PiS okazuje się filosemicki, to jeszcze miłujący zbrodniczą Ukrainę.
 • @Repsol 22:19:36
  A Nasz Dziennik opisuje jak to szpitale płacąc z własnych środków zadłużają się, lecząc nieubezpieczonych imigrantów, oczywiście najwięcej z Ukrainy.
 • @Repsol 22:19:36
  1,50 za maliny przemysłowe, a deserowe osiągają wartość 2 zł. Te same owoce w cenie detalicznej kosztują 32 zł kg!
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 00:59:49
  Koniecznie ustalić kto ten projekt wsparcia Ukrainy kosztem Polski zaproponował. Ale z nazwiska, kto był autorem tego samobójczego dla rolników projektu ? Przecież nie urodził się z niczego, a autor tego humbuga też nie był wiatropylny, jako że miał doradców? To nie była pomyłka to była próba kompromitacji polityki rolnej PiSu. Nie bądźcie naiwni bo przegracie wieś. To krecia robota. Na Wołyniu, na kościach zamordowanych Polaków!
  https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/malinowa-afera-z-ukraina-w-tle/
  Musisz to wiedzieć (320) Ministrom nie żal polskich rolników? Bo ukraińskich to tak!

  https://www.youtube.com/watch?v=ivoMENMcXqY
 • @Repsol 22:19:36 wspomagaj tryzuba a spotka cię zguba...
  Premier Rządu RP + Minister Rolnictwa mówi o programie dla polskiej wsi, a tu takie kwiatki, a raczej maliny! Minister Spraw Zagranicznych z pewnością nie powinien zajmować się rolnictwem ukraińskim! Dlaczego to zrobił? Czyżby dywersja? A może on nie wie, kto w imieniu MSZ to zrobił? Tym gorzej. Teraz już się nie dziwię, że u Ciaputowicza jest tyle różnych departamentów. A departament od bicia konia arabskiego też już jest? Premierze, niech pan połączy MSZ z Ministerstwem Rolnictwa. No i nikt się z niczego nie wycofał! Kilkadziesiąt tysięcy najlepszych polskich sadzonek malin już zostało podarowane Ukrainie, będą sadzone m.inn na Wołyniu. Zamiast pochować pomordowanych bestialsko Polaków będą sadzone na ich kościach polskie maliny za pieniądze polskiego podatnika. PiS niestety, piszę to z bólem oszukuje swoich wyborców w tym i mnie!
 • @Repsol 22:19:36
  Dzisiaj w Polsce bardzo opłaca się być obcokrajowcem, 500+ już na pierwsze dziecko, dopłaty do mieszkań i innych opłat, studia itd. Polak o takich dopłatach może tylko pomarzyć. Dostał 500+ na drugie i ma stulić buzię i siedzieć cicho. PiS niestety zrobił z Polski multikulti, a Polacy siedzą cicho, o napadach i gwałtach cisza. Tylko z niszowych mediów można się dowiedzieć jak wzrosła przestępczość w Polsce. Dlaczego nie pisze się o Ukraińcach napadających polskie domy w nocy i podtapianie, przypalanie żelazkiem, przykładania wideł do brzucha Polaków, dzieci też nie oszczędzają. To się dzieje w Chełmie! Poczytajcie co Ukraińcy robią Polakom w Chełmie.

  https://www.google.pl/amp/natemat.pl/amp/242785,chelm-napady-ukraincow-torturuja-i-kradna-psychoza-strachu
 • @Repsol 22:19:36
  Dlaczego nasze kolejne rządy nie wspierają polskich sieci handlowych z krajowymi produktami?! Niemcy tymczasem inwestują miliardy euro w swoje markety na terenie Polski! Czy rząd ma jakieś koncepcje w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego? Import stale rośnie i to wielu produktów, które dawniej eksportowaliśmy! Zagraniczne korporacje doją, strzygą, golą bez litości, a UE je wspiera, vide: podatek dla dużych sieci marketów. Tworzyć polskie, konkurencyjne i naprawiać obowiązujące prawo.
 • @Repsol 22:19:36
  Przesmyk Suwalski oraz tytanowa rozgrywka między Rosją a USA. Tzw. Przesmyk Suwalski (lub patrząc od strony Rosji: Korytarz Suwalski, ewentualnie od strony Litwy: Trójkąt Suwalski) stał się obecnie najbardziej newralgicznym miejscem napięcia między NATO a Rosją. Według przecieków Financial Timesa po warszawskim szczycie NATO ma w nim zostać rozlokowany batalion wojsk natowskich. W lutym anglojęzyczny Newsweek opublikował tekst poświęcony Przesmykowi Suwalskiemu: Putin's Next Land Grab: The Suwalki Gap. Artykuł prezentuje natowski punkt widzenia według którego Przesmyk Suwalski to kilkudziesięciokilometrowy odcinek nieopodal najbardziej zmilitaryzowanego regionu Europy obsadzonego przez Rosjan, który może łatwo odciąć państwa bałtyckie. Gdyby Rosja chciała opanować Pribałtikę, gdzie posiada spore zasoby zielonych ludzików, powinna kontrolować Przesmyk Suwalski. Jest to tym bardziej realne, że tzw. Trójkąt Suwalski jest historycznym polem napięć między Polską i Litwą, które w XX w. walczyły o jego kontrolę, a pozostałości tych konfliktów żywe są do dziś w postaci niełatwego sąsiedztwa mniejszości polskiej i litewskiej, które to antagonizmy sprawnie podsyca i wykorzystuje strona rosyjska. Strona polska dążąc do budowy poprawnych relacji z Litwą nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb i poczucia wrażliwości polskiej mniejszości na Litwie. W przestrzeń tę wchodzi Rosja, w efekcie coraz częściej mówi się o prorosyjskich inklinacjach i sympatiach mniejszości polskiej. Całość pod linkiem

  https://www.racjonalista.pl/kk.php/t,10016

  Mam nadzieję, że PiS to zrealizuje, i tak naprawdę to wyjaśnia kto się boi Macierewicza...
 • @Repsol 22:19:36
  Rumunia (Polakom) nieznana [1]...Wiadomości TVP, informacyjne ramię partii rządzącej, w bezprecedensowy sposób poparły kolorową rewolucję w Rumunii, emitując materiał, którego nie powstydziłyby się Fakty TVN czy Gazeta Wyborcza. Rumunia to jeden z tych krajów Europy Środkowej, w których od kilku lat rozgrywana jest kolorowa rewolucja, czyli projekt poza demokratycznej zmiany władzy za pomocą ruchawki ulicznej. Pod różnymi pretekstami rozgrywają się owe kolorowe rewolucje, choć ich głównym kontekstem jest batalia o rynek energetyczny oraz szerzej kontrolę gospodarki danego kraju. Im bardziej szumne i strzeliste hasła na transparentach, tym bardziej prozaiczne interesy. Pretekstem kolorowej rewolucji w Rumunii jest „walka z korupcją". 10 sierpnia w Bukareszcie miał miejsce duży protest w „obronie demokracji", czyli w intencji obalenia premiera, którego partia wygrała wybory zdobywając 45% głosów (PiS rządzi zdobywszy 37% głosów). Wiadomości TVP oddały głos jedynie zwolennikom antyrządowego puczu, twierdząc, że jest to protest przeciwko „biedzie i korupcji na najwyższych szczeblach władzy". Zdecydowanie potępiono też brutalność policji. Nie potępiono brutalności protestujących, którzy zmaltretowali młodą policjantkę, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim, z groźbą trwałego paraliżu. Stwierdzono wreszcie, że dymisji „skorumpowanych urzędników domagał się zarówno Waszyngton, jak i Komisji Europejska bez rezultatu". Jak rzeczywistość ma się do tej politycznej propagandy? Dobra argumentacja powinna być oparta na liczbach. Rumunia najmniej skorumpowana w regionie, najszybciej rozwijająca się w Europie...Całość pod linkiem

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10228
 • @Repsol 22:19:36
  Dlaczego Europa Zachodnia poparła stan wojenny w Polsce [1] http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10173
 • @Repsol 22:19:36
  Gabriel Janowski: Przed rządem stoi ogromne wyzwanie. Musi uratować polskie rolnictwo przed kasacją! Rolnictwo ukraińskie to największe zagrożenie dla polskiej wsi. Oligarchowie ukraińscy inwestują masę pieniędzy w nowoczesne rolnictwo, w najnowocześniejszy sprzęt, rozwijają uprawy, mają darmowego robotnika i najlepsze gleby. Rosja też rozwija swoje rolnictwo mówi portalowi wPolityce.pl Gabriel Janowski były minister rolnictwa. Gabriel Janowski: Bardzo przeżywam te sprawy, które dzieją się w Polsce, a w rolnictwie w szczególności. Niestety jestem mocno zawiedziony tym, że nie ma szybkich i skutecznych działań. Na razie są tylko słowa. Ale od słów trzeba przejść do czynów. Jestem mocno zawiedziony wystąpieniem premiera Morawieckiego w Sandomierzu. Zero konkretów. Premier nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Na szczęście jeszcze minister Ardanowski mocuje się i walczy. Sprawy polskiego rolnictwa trzeba widzieć w dwóch wymiarach. Jeden to bieżące sprawy związane z suszą i z afrykańskim pomorem świń. Drugi to perspektywiczne sprawy związane z przyszłością rolnictwa. Jedne i drugie bardzo źle wyglądają. Jeżeli chodzi o sprawy perspektywiczny nie ma spójnej koncepcji w którym kierunku ma zmierzać polskie rolnictwo, żeby uchroniło się przed absolutną kasacją. Mówię to z pełnym przekonaniem. Mamy silną konkurencję na Zachodzie. Rośnie olbrzymia konkurencja na Wschodzie.

  Rolnictwo na Ukrainie?

  Ależ tak. Rolnictwo ukraińskie to największe zagrożenie dla polskiej wsi. Oligarchowie ukraińscy inwestują masę pieniędzy w nowoczesne rolnictwo, w najnowocześniejszy sprzęt, rozwijają uprawy, mają darmowego robotnika i najlepsze gleby. Rosja też rozwija swoje rolnictwo. Niedawno Rosjanie posadzili 180 milionów drzew owocowych, głównie jabłoni, ale również grusze, wiśnie, śliwy. Tworzą swoje sady.

  Trudno będzie z nimi konkurować.

  Dlatego drogą dla polskiego rolnictwa powinno być wytwarzanie żywności najwyższej jakości. Inaczej nas nie będzie, a na polskich polach za kilka lat będą laski i karaski. Przed rządem stoi wielkie perspektywiczne wyzwanie. Jeżeli chodzi o bieżące wyzwania największym jest ASF. W 2014 r. było tylko kilka ognisk choroby i można ją było pokonać. Niestety minister Marek Sawicki tego nie zrobił. Jego następcy doprowadzili do tego, że afrykański pomór świń przeszedł przez Wisłę. A jak dojdzie do Warty to nie będziemy mieli trzody chlewnej.

  W Wielkopolsce i w Kujawsko-Pomorskim są największe hodowle trzody chlewnej.

  Tak, jestem ponad 40 proc. hodowli trzody chlewnej. Jeżeli ASF dotrze do Wielkopolski i do województwa Kujawsko-Pomorskiego, Polska zostanie wyeliminowana z rynku producentów trzody chlewnej, a straty pójdą w miliardy złotych!

  A co z suszą? Jak pan ocenia pomysły rządu na pomoc rolnikom poszkodowanym przez suszę.

  Sam zamysł, żeby rekompensować straty jest absolutnie słuszny. Kiedy byłem ministrem rolnictwa Polskę również dotknęła susza poza tym był olbrzymi import i niskie ceny, ale udało mi się to opanować. Wtedy po raz pierwszy wprowadziłem dopłaty do paliwa dla rolników. Ograniczaliśmy import, m.in. import drobiu pochodzący z magazynów NATOwskich zalewał nasz rynek. Mam sygnały, że kryteria dotyczące starania się o odszkodowania nie są dokładnie sprecyzowane. Niestety wnioski mogą składać tylko właściciele. Jeżeli rolnik nie ma formalnej umowy dzierżawy nie dostanie pomocy, otrzyma ją tylko właściciel. Tak też dzieje się z dopłatami. Liczę, że minister Ardanowski będzie bardziej stanowczy w swoich działaniach. Musi mieć wsparcie całego rządu i premiera. Nie wiem na ile rząd jest świadomy sytuacji ogromnych zagrożeń jakie stoją przed polskim rolnictwem. Obawiam się, że nie bardzo. Mieliśmy ostatnio spotkanie z udziałem ministra Kowalczyka. Wyszedłem z niego mocno przygnębiony.

  Dlaczego? Propozycje ministra Henryka Kowalczyka były nietrafione?

  Rzecz w tym, że minister Kowalczyk nic nie proponował. Ja, rolnicy i minister Ardanowski przekonywaliśmy go, że należy bardzo zdecydowanie działać, ogłosić alert albo stan szczególnego zagrożenia w sprawie afrykańskiego pomoru świń.

  A co pan sądzi o propozycji wprowadzenia przez rząd stanu klęski żywiołowej? Z taką propozycją wyszedł przewodniczący ZZRR „Solidarni” Marcin Bustowski.

  Stan klęski żywiołowej to szczególne regulacje. Będzie je raczej trudno wprowadzić.

  Jakie krótkoterminowe i długoterminowe rozwiązania można wprowadzić, żeby jak pan mówi ratować przed zagrożeniem polskie rolnictwo?

  W tej chwili paradoksalnie ważniejsze są długoterminowe rozwiązania. Wieś pustoszeje. Np. 50 hektarowe gospodarstwo, które ma 50 krów ma trudności, żeby związać koniec z końcem. Koszty maszyn i usług są bardzo wysokie. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Obrzydliwa propaganda mówi ile to chłopi skorzystali na dopłatach unijnych. Nie mówi się jednak, że dopłaty dla polskich rolników poszły z powrotem na Zachód. Mówił o tym niemiecki minister spraw zagranicznych. Niemiecki komisarz Unii Europejskiej Günther Oettinger powiedział, że znaczna część każdego euro, które trafia z UE do Polski wraca do Niemiec.

  Dla Polski jedynym lekarstwem jest skoncentrowanie się na przygotowaniu prawnym, organizacyjnym i finansowym do produkcji żywności najwyższej jakości. Polska żywność powinna być standardem do którego powinien równać cały świat. Jesteśmy w stanie połączyć produkcję zdrowej żywności wysokiej jakości z odpowiednią ofertą agroturystyczną np. dla seniorów z Niemiec. Można z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący. Trzeba tylko chcieć i mieć trochę oleum w głowie. Niestety sprawy rolnictwa w Polsce były często zaniedbywane. I mamy to, co mamy. Dotyczy to zresztą nie tylko rolnictwa, ale całej gospodarki. Trzeba być skończonym idiotą, żeby wyprzedać główne gałęzie produkcji i cieszyć się z tego.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota
 • @Repsol 22:19:36
  Wprowadźcie gospodarkę o strukturze sieciowej https://www.youtube.com/watch?v=D1j9p_lBkRs
 • @Repsol 22:19:36 pamiętasz?
  http://niewygodne.info.pl/ludzie/janowski_tvn-screen_SenatRP-W-CC-by-SA-3,0-550.jpg Jak przeciwnika prywatyzacji cukrowni, banków i PZU skompromitowano metodą "na wariata"? Krótka historia Gabriela Janowskiego. Gabriel Janowski będąc posłem kategorycznie sprzeciwiał się "dzikiej" prywatyzacji polskich cukrowni, sektora bankowego, energetycznego oraz PZU. Był niewygodny dla wielu ludzi forsujących wyprzedaż polskiego majątku. 16 stycznia 2000 r., tuż przed debatą na temat odwołania odpowiedzialnego za prywatyzację Emila Wąsacza, ktoś Janowskiemu dosypał do jedzenia narkotyk, a następnie wywlekł wprost przed dziennikarzy i kamery telewizyjne. Poszedł jasny przekaz: główny przeciwnik ministra Skarbu Państwa i orędownik jego odwołania jest niespełna rozumu. W trakcie trwania III RP mogliśmy obserwować różne formy "likwidowania" politycznych przeciwników. Tajemnicze samobójstwa, ciężkie pobicia, podpalenia domów czy nawet morderstwa osób niewygodnych. To wszystko miało miejsce już w nowej Rzeczypospolitej, która przecież miała być inna od PRL. Fakty są jednak takie, że tam gdzie w grę wchodzi duży pieniądz, tam przestępstwa, spiski oraz przekręty są i będą występowały i to niezależnie od panującego ustroju. Historia Gabriela Janowskiego jest tego najlepszym przykładem. Gabriel Janowski w PRL był pracownikiem naukowym, nauczycielem akademickim, doktorem nauk rolniczych. Pracował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach 80-tych ubiegłego wieku zaangażował się w działalność opozycyjną, za co był prześladowany przez komunistyczne władze. W 1980 roku powołał opozycyjny Związek Zawodowy Producentów Rolnych, a w marcu 1981 r. został jednym z liderów NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". W dniu wprowadzenia stanu wojennego został aresztowany i internowany w więzieniu na Białołęce, skąd w sierpniu 1982 przeniesiono go do obozu internowania w Strzebielinku. Przebywał tam do 18 listopada 1982 r. W III RP Janowski został politykiem. Początkowo (1989 - 1991) był senatorem. W wyborach parlamentarnych w 1991 roku, startując jako kandydat na posła, otrzymał najlepszy procentowo wynik wyborczy spośród wszystkich kandydatów na posłów w skali całego kraju. Janowski będąc posłem kategorycznie sprzeciwiał się "dzikiej" prywatyzacji polskich cukrowni, sektora bankowego, energetycznego oraz PZU. Nie zgadzał się na to, aby polskie przedsiębiorstwa były sprzedawane za część swojej wartości. Mówił o tym głośno i przy każdej okazji, co nie mogło się podobać pewnym środowiskom, które na prywatyzacji polskiego majątku robiły fortuny.
  Niewygodnych ludzi można, albo wyciszać, albo kompromitować. W przypadku Janowskiego wybrano tę drugą opcję. 16 stycznia 2000 r., tuż przed debatą na temat odwołania odpowiedzialnego za prywatyzację ówczesnego ministra Skarbu Państwa Emila Wąsacza, Janowski nagle zaczął się zachowywać zupełnie nieracjonalnie. Na korytarzu sejmowym skakał jak małe dziecko, krzyczał, całował w rękę napotkanych mężczyzn. Co istotne - Janowskiego w takim stanie wywleczono wprost przed dziennikarzy i kamery telewizyjne. Dziś z perspektywy czasu nie mam wątpliwości, że zrobiono to specjalnie, aby pokazać, że główny przeciwnik ówczesnego ministra Skarbu Państwa i orędownik jego odwołania, jest niespełna rozumu i nie zasługuje na poważne traktowanie (a tym samym na poważne traktowanie nie zasługują tezy, które głosi). Co o tym zdarzeniu mówił sam Janowski? Od samego początku uważał, że padł ofiarą spisku, którego celem były wyeliminowanie go z życia publicznego. W 2010 roku stwierdził: "W wyniku podstępnie podanych narkotyków, usiłowano mnie wyeliminować z polityki, jako wnioskodawcę wniosku o odsunięcie z rządu pana Emila Wąsacza za szkodliwą prywatyzację, sprzedaż banków, domów towarowych, PZU i innych dóbr. Nie udało się, więc sfilmowano mnie w takim stanie i pastwiono się aż do dzisiaj". Janowski w 2000 roku stracił dobre imię, a jego dziwne zachowanie stało się powodem do drwin przez kolejne lata. Efekt tego wszystkiego był taki, że mało kto Janowskiego traktował już poważnie. Choćby mówił o prywatyzacji najmądrzejsze słowa i przedstawiał najtrafniejsze analizy, to i tak każdy miał przed oczami jego skakanie po sejmowym korytarzu, krzyki, szarpanie się i całowanie mężczyzn po rękach. Cel został osiągnięty - jeden z najgłośniejszych przeciwników "dzikiej" prywatyzacji polskich cukrowni, banków, sektora energetycznego i PZU został skutecznie skompromitowany metodą "na wariata".

  Źródło: Gabriel Janowski (Wikipedia)
  Źródło: Gabriel Janowski pozwał w trybie wyborczym Telewizję Polsat (GazetaKrakowska.pl)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY