Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 4619 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Polska kupiła dziewięć ton złota

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska trzyma wszystkie swoje rezerwy złota w Londynie w podziemiach Banku Anglii. Obecnie polska ma tam ponad 112 ton złota. - donosi Onet.pl

Ciekawy przypadek? / Czas zacząć to "zło.." repatriować.

Albo nie, ... bo nam to  "zaiwanią" !  :D

Kiedyś napisałem nawet notkę na ten temat pt.

Jaki jest motyw, gdy ginie prezydent "dobrze sytuowanego kraju"?

Mam tu na myśli położenie geopolityczne - bo u nas w kasie dawno "pustki".  - Położenie geopolityczne, możliwe, że właśnie to jest tym, co Polska ma najcenniejszego.  Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja, mówią agenci handlu nieruchomościami. A Polska to "działka" w centrum Europy. -  Można się aby domyślać, że komuś ta "działka" bardzo pasuje. - Pytaniem jest, co ten ktoś byłby w stanie zrobić, aby ją dostać. 

Być może odpowiedzią na to pytanie jest wypowiedź George'a Friedman'a

– amerykańskiego politologa żydowskiego pochodzenia, absolwenta City College of New York. Doktorat uzyskał na Cornell University. Jest założycielem i Dyrektorem Generalnym Stratfor, prywatnej agencji wywiadowczej i instytucji publikującej analizy geopolityczne.

Zajmuje się geopolityką i współczesną doktryną wojenną. Artykuł o nim:  //www.rp.pl/artykul/936594.html?p=1   

 

*** George Friedman – amerykański politolog żydowskiego pochodzenia
YouTube przesłany   08.06.2010 

WYPOWIEDŹ O ZNACZENIU POLSKI NIŻEJ 

George Friedman:  "Gdy kraj staje się fundamentalnie ważny strategicznie dla światowej potęgi zdolnej do olbrzymich ustępstw ekonomicznych i transferów technologii, to ma to swoje istotne konsekwencje.   >>   https://www.youtube.com/watch?v=7Kfh0Fuq7LI
 
Jako przykład mogę wam podać Koreę Południową. Gdybym powiedział w 1950 roku, że Korea Południowa mogła by być jedną z najsilniejszych, najbardziej dynamicznych gospodarek w Azji, śmialibyście się.
 
- Dlaczego tak się stało?
 
Stało się tak, bo Korea była istotnym elementem interesów Stanów Zjednoczonych. Stany musiały upewnić się co do możliwości utrzymania się Korei Południowej, ... i Korea Południowa bardzo zyskała na tym partnerstwie.
 
Następnym przykładem jest Izrael. Nie było istotnego powodu, aby Izrael mógł wyjść z ekonomicznej ruiny. Został uratowany dzięki finansowemu i ekonomicznemu wsparciu Stanów Zjednoczonych. - Są też oczywiście przykłady Niemiec Zachodnich i Japonii. 
 
Strategiczne partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, nie biedne partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, ... miejsce gdzie Stany Zjednoczone silnie potrzebują danego kraju, przekształcają jego gospodarkę. Szczególnie gdy ma zdyscyplinowaną i uzdolnioną siłę roboczą, ... którą Polacy mają. -  Zwłaszcza gdy znajdujesz się pomiędzy dwoma krajami, z którymi kooperujesz, ale z którymi się niespecjalnie kochasz. 
 
- Chodzi o coś takiego, gdy zapytasz Polaka kogo woli, Rosjanina, czy Niemca? ... on odpowie Amerykanina. Poprzednio był to Francuz. Wolą kogokolwiek innego. 
 
Nie jest jasne, czy Niemcy są gotowe do uczestnictwa w innej konkurencji z Rosją, ... choć także mogą to zrobić. Z pewnością nie jest jasne czy rosyjskie i amerykańskie interesy w tej kwestii będą tożsame. Dlatego też Stany Zjednoczone albo przyzwolą na możliwość sojuszu niemiecko-rosyjskiego, który miałby swoje znaczące geopolityczne następstwa dla Stanów Zjednoczonych, albo Stany Zjednoczone nawiążą partnerstwo z Polską. 
 
Niewątpliwie decyzją administracji Busha było posiadanie takiego strategicznego partnerstwa z Polską. Administracja Obamy obecnie rewiduje tę kwestię. - To czy jest tam tarcza antyrakietowa nie jest istotne.  - Polska (dla Stanów Zjednoczonych) jest strategicznie bardzo ważnym krajem."
 
MYŚLĘ, ŻE STOIMY PRZED ODPOWIEDZIĄ NA PYTANIE: CZY POWINNIŚMY SIĘ CZUĆ AŻ TAK BARDZO WAŻNYM KRAJEM, ...  ABYŚMY MOGLI ZAMKNĄĆ OCZY I POZWOLIĆ SONIE NA TO, ABY ZAPOMNIEĆ O TYM CO SIĘ STAŁO W POLSCE 10.04.10  i PO TEJ DACIE  ---   MAJĄC NA UWADZE INTERESY USA i NIE TYLKO   

KOMENTARZE

 • Polska kupiła dziewięć ton złota. Najwięcej w UE w tym stuleciu
  Co ciekawe "Financial Times" podkreśla, że to pierwszy zakup złota przez kraj członkowski Unii Europejskiej od 1998 roku. >> https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-kupila-dziewiec-ton-zlota-najwiecej-w-ue/4kflkx8
 • Jaki jest motyw, gdy ginie prezydent"dobrze sytuowanego kraju"?
  Myślę, że jeśli o nas chodzi, naszym największym problemem jest zdefiniowanie, kto tak naprwwdęjest naszym przyjacielem, a kto wrogiem. - Bo kochamy USA za to, co zrobiły dla nas w 1917 roku (tak naprawdę pomagając sobie, tworząc państwo buforowe) .- Ale USA w roku 2015 są całkowicie innym państwem niż w roku 1917, kto inny nim rządzi, i innema ma cele. - Teraz "Amerykanie" też chcą stworzyć państwo buforowe, ... tyle że tym razem naszym kosztem, ... i tak naprawdę to chyba, ... albo raczej na pewno, nie nasze. >>> https://www.salon24.pl/u/zonacezara/703275,jaki-jest-motyw-gdy-ginie-prezydent-dobrze-sytuowanego-kraju,2
 • Czy Polskie złoto jest aby na pewno Polskie ?
  Jeżeli to złoto trzymane jest w Londynie nie w Polsce to ono wcale nie jest Polskie od momentu gdy Polska zechce pójść własną drogą.

  Przecież zachód szeroko stosuje metoda "zamrażania" środków krajów które mają inne zdanie,nie chcą się poddać woli zachody a wolą zachodu jest zawsze to samo... macie dać się ograbić...

  W tym kontekście Polskie złoto jest zastawem "dozgonnej wasalności" u globalnych bandytów.

  Podczas II wojny światowej Polskie złoto podobno też trafi`lo do Londynu .. i stało się zapłatą za utrzymanie i zbrojenie Polskich formacji walczących w interesie i obronie Londynu.

  Tylko idiota lub zdrajca wkłada dwa razy rękę do tego samego nocnika.

  W tym kontekście informacja Onetu powinna brzmieć "Polska kupiła Londynowi dodatkowe 9 ton złota".

  Przecież Londyn to złoto może sobie przywłaszczyć pod 1001 pretekstów.
  - rekompensata za mienie pożydowskie dowolnie ustalonej wysokości.
  - spłata części długu do koszernych lichwiarzy dowolnie naliczonego.
  - spłata strat lichwiarza za utrudnienie grabieży Polski (nie uzyskane a
  planowane dochody z grabieży np za niesprzedanie KGHMu...
  - spłata za pomoc w wyzwoleniu spod jarzma komunistycznego..
  - pokrycie kosztów utrzymania socjalu dla 1 mln Polaków którzy
  wyemigrowali do Anglii.
  - na waciki dla królowej.
  - bez uzasadnienia .. bo co nam zrobicie ?

  Tego złota Naród Polski już nie zobaczy...
  To forma grabieży Narodu Polskiego bo za Polskie pieniądze kupuje się złoto ulokowane poza granicami Polki poza Polskim systemem prawnym, poza zasięgiem władz polskich.
  To klasyczna forma grabieży być może rekompensata za straty poniesione na karuzelach VATowskich lub innych zablokowanych "upływach" finansowych z polski np za zmniejszanie deficytu bo to boli lichwiarzy (mniejszy dług to mniejsze zyski lichwiarzy).
 • @Oscar 08:15:47
  "Jeżeli to złoto trzymane jest w Londynie nie w Polsce to ono wcale nie jest Polskie od momentu gdy Polska zechce pójść własną drogą."

  Pytanie czy jakieś fizyczne złoto tam się pojawiło na półkach? Czyli sztabki ciężkiego błyszczącego żółtawego metalu o masie atomowej 79?

  Czy też certyfikaty na papierze lub w bitach w chmurze?
 • @Pedant 08:58:54
  To prawda że złoto w "żydowskim świecie" różne ma postacie:
  "żyro Glassa na weksel od judasza jako zabezpieczenie pod kredyt
  Mesjasza od Kajfasza"

  Jakby nie patrzyć żydzi żydowskie złoto trzymają u siebie w Londynie.
  Bo Polskie złoto wcale nie jest Polskie tak jak Polska po 89r wcale nie jest Polskim domem... tylko żydowską kolonią.. z ambicjami na stanie się drugim żydowskim domem... (po eksmisji Polaków).
 • Dortmund
  Widziałem osobiście budowę wielkiego skarbca RFN do którego Niemcy przenoszą swoje złoto. Długo trwała migracja tego kruszcu z
  USA i Anglii.

  Teraz pytanie - kto pierwszy w Polsce położyłby łapę na polskim złocie trzymanym na naszym terytorium?
  1. Wywiad cywilny czyli polska czerwona zaraza czy może
  2. Wywiad wojskowy czyli dawne WSI czyli ruska czerwona zaraza czy może
  3. Super profesory ekonomii z aktualnej lub przyszłej władzy?

  Niech sobie to złoto lepiej leży w londyńskim skarbcu przynajmniej do czasu aż polskie państwo odzyska sterowność, wymiar sprawiedliwości i służby.
 • Czyli wyprowadzono z Polski kupe kasy.IIe wyprowadzono na glowe?
  Moj kalkulatorek gubi zera wiec na papierze: kilo zlota kosztuje $38288 za kilo. Wiec tona $38288000. 9 ton 344592000. w Polsce jest 38000000 ludzi, wiec na glowe wypada $9.06. $1 = 3.68 zlotych. Tak wiec wyprowadzono z Polski 33.34 zlotych od kazdego obywatela. Czy nie lepiej bylo by dac kazdemu obywatelowi te 33 zlote? Czy nie mialo by to wplywu na gospodarke? Malo tego. Gospodarka mogla zyskac 33 zlote a stracila 33 zlote. Razem 66 zlotych strat na glowe w rozwoju kraju.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY