Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 5032 komentarze

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Kto jest Ojcem Chrzestnym Morawieckiego: Czy aby Kaczyński?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kaczyński, ... czy "ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy", którzy "Siedzą w swoich głębokich, fotelach. Mają nakumulowane kapitału tyle, że można ich tam w dupę pocałować."

Na pozór stare "Taśmy Morawieckiego" nic nowego nie wnoszą, ... ale w nowej sytuacji Polski i Morawieckiego, ich ponowna analiza wiele wnosi, i wiele można się z nich dowiedzieć.

Np. coś takiego co, jak "zeznał" Jarosław Kaczyński, Morawiecki miał wiele ofert, nawet ofertę PO bycia wicepremierem i ministrem finansów.

Zanim ofertę tą odrzucił miał przyjść do Kaczyńskiego, ...  i jak wywnioskowałem pytać o zgodę, lub opinię, czy może.

Biorąc pod uwagę stan sytuacji z dnia dzisiejszego widać, że nieprzyjęcie oferty PO, ... i pytanie o zgodę Kaczyńskiego, było ze strony Morawieckiego zabiegiem udanym.

Jak to niektórzy ładnie określili Morawiecki "usynowił się" [podobno ma taki dar],... i jak można to określić: Kaczyński został "Ojcem Chrzestnym" Morawieckiego.   -  Nurtuje mnie tylko pytanie: Czy aby na pewno jedynym?


Myślę, mam takie zdanie i taką obawę,

 ... że Kaczyński został doskonale osaczony i rozegrany.   -  Problemem jest też to, że rzadko się mylę.  : /

 

WARTO TO PRZEMYŚLEĆ W KONTEKŚCIE TEGO,

...  CO NAPISAŁEM W 2011 ROKU

 

 

 

<>


 "Motyw" - odpowiedź na pytanie Jarosława Kaczyńskiego  02.02.2011

Wybory to igrzyska mające rozładować frustrację rządzonych.  Dwupartyjny system rządzenia to dwie strony tej samej monety.Praprzyczyną Katastrofy Smoleńskiej mogło być "zachwianie wartości tej monety”,a konkretnie władzy, rządzącej dotychczas Polską.

Do czasu wyboru Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski, trwała w najlepsze sielanka polskiej transformacji. Postkomunistyczna “władza-suweren reformowała się” z komunistycznego "establishmentu" w kapitalistycznych przedsiębiorców. Jak ktoś ważny wtedy powiedział: - " Co nie jest zabronione, jest dozwolone".

Wybory 2005 roku przerwały tą sielankę. W 2005 roku Polacy dostrzegli co się dzieje i powiedzieli "dość". W ich świadomości dokonał się potężny "przełom myślowy". Zadecydowali inaczej niż życzyłby sobie tego "suweren" czyli ówczesna władza.

W 2005r. Polacy na swojego reprezentanta wybrali Lecha Kaczyńskiego i PiS. Naród - Polacy w 50% został “suwerenem".

Lech Kaczyński i PiS stali się "stałym i wpływowym" elementem Polskiej sceny politycznej, a co za tym idzie , systemu władzy. PiS stał się jedną ze stron monety, której emitentem został - obok “starego establishmentu” - Polski Naród . “ Stary establishment " w tym samym momencie stracił połowę swojej władzy.

Dało to początek realnej demokracji , opartej na konkurencji dwóch konkurencyjnych ośrodków decyzyjnych.

Tylko że, demokracja to utopia, to "teatr i igrzyska", mające na celu wyładowanie napięć i frustracji rządzonych. Aby “utopia demokracji” mogła istnieć wszystkie partie, na pozór konkurencyjne , muszą służyć “jednemu suwerenowi” - jednemu ośrodkowi decyzyjnemu - i tak się właśnie dzieje.

Kaczyńscy w Polsce zrobili wyłom w tej zasadzie - niedopuszczalny z punktu widzenia zasad działania “utopijnej demokracji”. Lech i Jarosław Kaczyńscy, oraz PiS , zaczęli wprowadzać inny system wartości - “inny pieniądz”. Odstępstwo od zasad "prawdziwej demokracji" w demokracji bardzo łatwo zmienić w atrapę demokracji - “demokrację utopijną”.

W polskich warunkach wystarczyłoby przejąć władzę nad "partią sukcesu" jakim stał się PiS (zaistnienie na stałe w Polskiej polityce to ogromny sukces), aby wszystko wróciło do “starego” - czyli do sytuacji sprzed wyboru L. Kaczyńskiego i PiS w wyborach 2005 r. Na przeszkodzie temu “powrotowi do starego” stali Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj mieli lecieć samolotem do Smoleńska.

Tylko przez przypadek, Jarosław Kaczyński nie znalazł się w samolocie lecącym do Smoleńska. Gdyby się znalazł, droga do “wrogiego przejęcia” PiS stałaby otworem. Otworem stałaby droga do nie ograniczonej władzy w Polsce. Gdyby przejęto PiS, w wyborach zmieniałyby się “partie rządzące” - rządziłby kontrolujący je , jeden ośrodek decyzyjny.

Jarosław Kaczyński nie może zrozumieć dlaczego wszyscy tak bardzo się interesują, kto zasiądzie w fotelu Prezesa PiS, a nikt się nie interesuje, kto będzie nowym szefem PO?

Odpowiedź: Być może powyższe tłumaczy katastrofę smoleńską i ostatnie wydarzenia i "wstrząsy” wewnątrz PiS. / w 2011 roku w PiS dochodziło do "turbulencji" /

Jeśli powyższa “teoria spiskowa” jest słuszna, to z punktu widzenia przyszłości Polski nie jest ważne, kto będzie rządził PO (nic to nie zmieni), ważne jest, kto przejmie władzę i kontrolę nad PiS.

Ten kto przejmie władze nad PiS, wcześniej czy później będzie rządził Polską. Taka jest zasada realnej demokracji. Raz wygrywa wybory i rządzi jedna partia, następny raz inna. Gdy obydwie partie kontrolowane są przez tą samą klasę rządzącą mamy do czynienia z “demokracją utopijną”. PiS i PO to dwa realnie zwalczające się środowiska - czyli przykład realnej demokracji.

>>>>  Jeśli ktoś chce sprawować nad Polską “władzę absolutną”, nie może sobie pozwolić, aby jedną z partii, w tym przypadku PiS, rządziła osoba niezależna, jaką jest Jarosław Kaczyński. Tak długo jak jedną z polskich partii rządzi osoba niezależna, tak długo w Polsce trwać będzie “demokracja realna”.  <<<< 

Podporządkowanie obydwu najważniejszych polskich partii jednemu ośrodkowi decyzyjnemu “klasie rządzącej - staremu suwerenowi” utrwali w Polsce “quasi feudalny” ustrój społeczny kształtujący się po 1989 roku.

 Jeśli nie zostanie stworzony  “system niezależności organów władzy partyjnej”   (swego rodzaju “Konstytucja Partyjna” z Sądem Najwyższym wzorowanym na Konstytucji i Suprem Court Stanów Zjednoczonych),    przejęcie władzy nad obydwoma partiami przez jeden “ośrodek decyzyjny”, a co za tym idzie, stworzenie “atrapy demokracji, jest jak najbardziej realne.

Polska stoi przed najważniejszym momentem w historii, od odzyskania niepodległości w 1918 r.     -    Wybory 2011 r. zadecydują o życiu Polaków na dziesięciolecia do przodu, być może o “losie Polski”.

Co wybiorą Polacy zobaczymy jesienią. - Miejmy nadzieję, że skutki katastrofy smoleńskiej nie będą decydującym czynnikiem tego, jak wyglądać będzie Polska w XXI wieku. Zdajmy się na “zdrowy rozsądek Polaków” w momencie kryzysu. Innego wyjścia nie ma. 

/// "Motyw" napisałem 2 lutego 2011 roku / Jakoś dziwnie pasuje do, ... dzisiejszejszych wydarzeń.  ***  JAK NARAZIE ROZSĄDEK POLAKOM DO-PiS-UJE, ... nie wiadomo tylko co dalej z tą  "Dobrą Zmianą"

 

KOMENTARZE

 • Przypadek ? Nie ma przypadków, są tylko znaki.
  Cyt: "Tylko przez przypadek, Jarosław Kaczyński nie znalazł się w samolocie lecącym do Smoleńska". kon. cyt.
  A skąd kolega wie, że to przypadek ?
  Kto takie głupstwo koledze wmówił ?
  A może to nie był przypadek, tylko czyjaś "usłużna" ręka ?
 • @tańczący z widłami 19:59:19
  Jak ta w przypadku Schetyny? / Też miał być w tym samolocie
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 20:24:22
  Wielkiej straty by nie było, gdyby poleciał. Wszyscy oni to okrągłostołowe, lub w najlepszym przypadku pookrągłostołowe żydofilskie menty.
 • W Polsce od 89r mamy demokracje pozorowaną, kontrolowaną, sterowaną.
  Wszystkie niezależne podmioty polityczne są niszczone a jak dostają się do władzy (nadzorcy liczą że dadzą się kupić, sterować, ..) to gdy okazuje się że próbują robić swoje to natychmiast są od tej władzy odsuwani w trybie prowokacji politycznej, nagonki medialnej i absurdalnych oskarżeń.
  (Olszewski, Oleksy, Miller, Lepper).
  PO i PIS to agentury tego samego obcego nadzorcy (o koszernych korzeniach).
  PIS dostał od nadzorcy pozwolenie na reformy wewnątrz kraju pod warunkiem że w polityce zagranicznej będzie szczekał tak jak mu nadzorca dyktuje.
  To stan tymczasowy bo nadzorca ma teraz kłopoty globalne na arenie międzynarodowej (traci wpływy polityczne, ekonomiczne, złotodajnego dolara którego drukuje do woli).

  Morawiecki na taśmach mówił głosem nadzorcy...Trzeba się cofnąć troszkę (w zakresie rabunku Polaków) by utrzymać władzę ..a do rabunku wrócić później przy bardziej sprzyjających okolicznościach.

  Morawiecki to wprost agentura wielkiego żydowskiego kapitału z USA.
  Kaczyński miał do wyboru albo będzie pracował (rządził) pod nadzorem globalnej mafii żydowskiej .. albo nie będzie rządził wcale (zawsze może udławić się precelkiem, zachorować na raka lub popełnić "samobójstwo" jak Lepper).

  Każdy rząd solidaruchów jest wrogi Narodowi Polskiemu.
  A cukiereczki w postaci 500+ mają tylko i wyłącznie "przekupić" Naród by poparł PIS.
  I to się udaje.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 20:24:22
  I Duda. Tylko córka mu się rozchorowała na przeziębienie.
 • @Oscar 07:23:39
  // Morawiecki na taśmach mówił głosem nadzorcy...Trzeba się cofnąć troszkę (w zakresie rabunku Polaków) by utrzymać władzę ..a do rabunku wrócić później przy bardziej sprzyjających okolicznościach. //

  TAK , NA TO SAMO ZWRÓCIŁEM UWAGĘ / "WE RHE PEOPLE", ... A ZWŁASZCZA WE THE PEOPLE"

  // My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda,

  a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji,

  musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. //
  >> https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-tasmowa-to-mowil-mateusz-morawiecki-na-tasmie-od-sowy-i-przyjaciol/247cq75
 • zasada III RP iż raz wyprzedane, jest wyprzedane na zawsze, już nie obowiązuje
  Dziś nie ma ani takich taśm (te z Morawieckim to jakiś żart, folklor, a nie afera), ani takiego podglebia. Co jednak najważniejsze, inne jest, odwrotne niż wtedy, doświadczenie społeczne: ta ekipa na serio traktuje swoje obietnice, przyszłość wiąże z Polską, a nie wysokimi unijnymi stanowiskami, ma też lidera, który potrafi przycinać wybujałe ambicje osobiste, w tym finansowe. Oczywiście, są wpadki, pomyłki, dziwne zwody (najdziwniejszy w sprawie imigracji pracowniczej z Azji), zwykłe niepowodzenia. Ale główny wektor działań jest poprawny, zasadnicze cele są realizowane.
  >> https://wpolityce.pl/polityka/415844-ta-paskudna-zelazna-zasada-iii-rp-juz-nie-obowiazuje
 • Czy PiS wiedziało o nagrywaniu Platformy przez kelnerów?
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-czy-pis-wiedzialo-o-nagrywaniu-platformy-przez-kelnerow/sm5cxqq

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY