Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 5026 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Kiepska Gra Prezesa Młodzieży Wszechpolskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, który za pośrednictwem skarbnika MW przyznał się do spalenia flagi UE na Marszu Niepodległości liczy na nagrodę pieniężną - czy wygra te 5 tyś. nagrody za "głowę idioty"?

Sytuacja bardzo mnie rozbawiła bo trochę wcześniej był wywiad z Krzysztofem Bosakiem, który kwieciście tłumaczył, że Ruch Narodowy [nie znam jego obecnych koligacji partyjnych], ... JEST KATOLICKI.

Zanim dokończę przypomnę może przesłanie z listu Dmowskiego do księdza prałata Józefa Prądzyńskiego / Wikipedia: 

Dmowski pisał, iż chcąc dotrzeć do jak najszerszego audytorium, w agitacji uciekają się do szkalowania go, częstokroć kłamiąc, że on sam opowiada się za ich wizją ruchu narodowego.

Choć nie piętnował zachowania przyszłych oenerowców publicznie, ze względu na dobro swojego obozu, zdradził prałatowi, że potępia ich za „głupotę” i „szkodzenie” sprawie narodowej.

Ganił ich za brak właściwej formacji i nieumiejętność długofalowego myślenia, za zaistniały stan rzeczy obwiniając także samego siebie.  Dmowski wyrokował, iż działania rozłamowców za sprawą ich „umysłowych” i „politycznych” niedostatków skazane są na niepowodzenie. / koniec cytatu >> http://ziut.neon24.pl/post/146303,list-pilsudskiego-do-romana-dmowskiego

Otóż prezes współczesnej Młodzieży Wszechpolskiej, gdyby różnił się trochę od opisu Dmowskiego znałby symbolikę flagi Unii Europejskiej. / Też nie wiem, czy kolor niebieski symbolizuje "niebo", ale wiem, że 12 gwiazd na fladze unijnej symbolizuje gwiezdną aureolę wokół głowy Matki Boskiej, skąd czerpał swoją inspirację autor jej projektu / Wikipedia:

Według oficjalnej wykładni dwanaście złotych gwiazd rozłożonych w okręgu na lazurowym tle symbolizuje solidarność i harmonię między narodami Europy. Symbolika ta nawiązuje również do późniejszej dewizy Unii Europejskiej: In varietate concordia (z łac.: Zjednoczeni w różnorodności).

Liczba gwiazd nawiązuje do starożytnej symboliki liczby 12 oznaczającej doskonałość i całość, nie zależy natomiast od liczby krajów członkowskich, ponieważ w chwili przyjmowania flagi Rada Europy liczyła już 14 państw członkowskich.

Liczba 12 jest także odpowiednikiem liczby miesięcy w roku, godzin na tarczy zegara, znaków zodiaku itd. Krąg zaś, w który gwiazdy zostały ułożone, jest między innymi symbolem jedności. Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej[2].

Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona wApokalipsie św. Janana lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd[3].

Proporcje flagi europejskiej 

Nie wiem, co chciał ugrać "Prezes MW" paląc, lub "chwaląc się" [za pośrednictwem zleconego na siebie donosu], że spalił unijną flagę, w sytuacji gdy Polska Młodzież, wśród której szuka zapewne "elektoratu" jest pro-europejska, ... i TYLKO ANTYBRUKSELSKA?

-  Jeśli "Prezes MW" ma braki w edukacji to być może ma choć odwagę "walnąć się w pierś" [albo w łeb] , ... i grzecznie powiedzieć "Sorry!" Matce Boskiej, ... i Polsce której "obciach" przynosi? : /

Znalezione obrazy dla zapytania matka boska aureola z gwiazd

 

@McGregor: Czy nie byłoby wskazane ukoronować Matkę Boską jak wyżej,

 12 złotymi gwiazdami

  ... i ogłosić ją Matką Boską Jasnogórską Królową Europy?

 

 * A swoją drogą, powinno to zostać zrobione w ramach pokuty, na koszt "pazernego" Prezesa Młodziezy Wszechpolskiej  / jako symbol /  za te 5 tyś zł nagrody (:

TYM SPOSOBEM ZASŁUZYŁBY SIĘ POLSCE, ZAMIAST JĄ PONIZAĆ

 

Ziut@Arjanek 08:59:53

//According to an anecdote published in 1998 in Die Welt, Lévy passed a statue of the Virgin Mary with a halo of stars and was struck by the way the stars, reflecting the sun, glowed against the blue of the sky. Lévy later visited Léon Marchal, the then Secretary General of the Council of Europe, and suggested that he should propose twelve golden stars on a blue ground as the motif for the flag of Europe.[4]//

Zgodnie z anegdotą opublikowaną w 1998 r. w Die Welt, Lévy zobaczył figurę Matki Boskiej z aureolą z gwiazd i uderzył go sposób, w jaki gwiazdy, odbijające słońce, świeciły na tle błękitnego nieba.  Lévy odwiedził później Léona Marchala, ówczesnego Sekretarza Generalnego Rady Europy, i zasugerował, że powinien zaproponować dwanaście złotych gwiazd na niebieskim tle jako motyw flagi Europy.

 

 

 

KOMENTARZE

 • List Piłsudskiego do Romana Dmowskiego / ... i słowa Dmowskiego
  .
  Dmowski: Największym naszym kłopotem w obecnej chwili jest oddzielenie się od nas grupy "młodych" w Warszawie, którzy usiłują zagarnąć ze sobą wszystkich swoich dotychczasowych podkomendnych i złapać pod swój wpływ jak najwięcej młodzieży w innych ośrodkach.

  Świeżo ich emisariusz, z tytułem przywódcy, był w Poznaniu. Miał tam spore powodzenie. Stamtąd pojechał do Krakowa, gdzie nic mu się nie udało zrobić. Stamtąd miał jechać do Lwowa, ale zorientowawszy się, że we Lwowie czeka go to samo, co w Krakowie, zaniechał ekspedycji.

  Jestem w trudnym położeniu, bo oni dość często powołują się na mnie, dają nawet do zrozumienia, że ich popieram (co nie przeszkadza, że tam gdzie mogą, szerzą wieści, że jestem już skończony, do niczego, że nawet umysłowo podupadłem, że mój "Przewrót" już nie zawiera nic nowego, że to tylko powtórzenie "Świata powojennego" - robią to nawet wśród młodzieży gimnazjalnej).

  Ja zaś nie chciałbym publicznie w gazetach ogłaszać, że całą tę frondę surowo potępiam, żeby nie dawać broni w ręce przeciwników. Potępiam ją nie tylko dlatego, że rozbija ona jedność obozu narodowego, ale że sama w sobie jest głupia i dla naszej sprawy szkodliwa." >> http://ziut.neon24.pl/post/146303,list-pilsudskiego-do-romana-dmowskiego
 • Policja o zgłoszeniu MW ws. spalenia flagi: Mamy do czynienia z próbą zamiany sytuacji w żart
  Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej poinformował na konferencji prasowej o doniesieniu złożonym na policji przez skarbnika tej organizacji. Wynika z niego, że za spalenie flagi UE bierze odpowiedzialność prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Jak pisał sam Ziemowit Przebitkowski (prezes MW) na Twitterze, „nie ma zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze Młodzież Wszechpolska może zarobić”. >> https://www.wprost.pl/historia/100-lat-niepodleglosci/10167867/policja-o-zgloszeniu-mw-ws-spalenia-flagi-mamy-do-czynienia-z-proba-zamiany-sytuacji-w-zart.html
 • fox
  Ba, nagrodę będzie można ściągnąć sądownie.
  W końcu obietnica została dana publicznie.
  I komendant powinien zapłacić ją z własnej kieszeni, bo nie ma
  najmniejszych podstaw, by narażać podatnika na takie wydatki.
  Ba, nawet w zasadzie powinien odpowiadać za nadużycie swojego
  stanowiska, jeśli nagrodę ogłaszał jako komendant, a nie osoba prywatna.

  Przy okazji znów widać klasę naszej policji, a także jej zaangażowanie polityczne.
  Żenada.
  Wyrazy współczucia dla policjantów porządnych, uczciwych, i starających się ciężko, a nawet z narażeniem zdrowia i życia prawować w
  tym bajzlu.
  A przecież takich policjantów zdecydowana większość.
 • Drogi Józiutku
  Flaga europejska jest tak samo maryjna, jak odwrócony krzyż satanistów jest chrześcijański.

  nie zamierzam dociekac, co Arsene Lupin czy raczej Arsene heitz miał na myśłi, ale dziś UE jest projektem ściśle marksistowskim z oficjalnie przyjetrym manifestem z Ventotene.

  podobnie było z komunistyczna szmata " a kolor jego jest czerwonym, bo na nim robotnicza krew"

  Co do palenia flagi UE - jestem cokolwiek za stary a takie happeningi,ale nie jest to uwazam temat do szczególnej ekscytacji czy jeszcze wzywania kogokolwiek do bicia sie w piersi - może poza głupawym komendantem policji

  pozdr
 • @MacGregor 09:20:22
  Ma Pan oczywiście rację. Osobną rzeczą jest sprawa ONR-u. Ideologia tej formacji jest tak pełna sprzeczności, że przypomina sen wariata. Podejrzewam, że rolą tej organizacji, z czego większość jej członków nie zdaje sobie sprawy, jest jest ośmieszanie idei narodowej i dawanie pretekstu do jej atakowania.
 • @MacGregor 09:20:22
  A jaka jest nagroda za wskazanie policjantów przebywających na lewych zwolnieniach?
 • @AlexSailor 06:31:03
  Sytuacja może się skomplikować-:)) jak się okaże, że to na polecenie prokuratora .Doprawdy niezręcznie.
 • @Husky 12:19:34
  // A jaka jest nagroda za wskazanie policjantów przebywających na lewych zwolnieniach? //

  JA BY SIĘ NAD TYM BARDZIEJ WNIKLIWIE POCHYLIŁ, ... ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD TYM, ... CZY TO NIE BYŁO CZĘŚCIĄ PLANU WYWOŁANIA WOJNY POLSKO-POLSKIEJ W DNIU MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI?

  ... KTÓREJ MIAŁ NIE MIEĆ KTO OPANOWAĆ. : /
 • @MacGregor 09:20:22
  // Flaga europejska jest tak samo maryjna, jak odwrócony krzyż satanistów jest chrześcijański.

  nie zamierzam dociekac, co Arsene Lupin czy raczej Arsene heitz miał na myśłi, ale dziś UE jest projektem ściśle marksistowskim z oficjalnie przyjetrym manifestem z Ventotene. //

  PRZYPOMNIENIE EUROPEJCZYKOM WARTOŚCI KTÓRYCH JEST SYMBOLEM i KORONACJA MATKI BOSKIEJ JASNOGÓRSKIEJ 12-TOMA GWIAZDAMI MżOE WPŁYNĄC NA ZMIANĘ SYTUACJI

  - Niech żyje Matka Boska Jasnogórska z 12 gwiazdami / Matka Boska Jasnogórska Królowa Europy! (: http://mennica.siteor.pl/monety-jasnogorskie
 • @Arjanek 08:59:53
  //According to an anecdote published in 1998 in Die Welt, Lévy passed a statue of the Virgin Mary with a halo of stars and was struck by the way the stars, reflecting the sun, glowed against the blue of the sky. Lévy later visited Léon Marchal, the then Secretary General of the Council of Europe, and suggested that he should propose twelve golden stars on a blue ground as the motif for the flag of Europe.[4]//

  https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_M._G._L%C3%A9vy

  Zgodnie z anegdotą opublikowaną w 1998 r. w Die Welt, Lévy zobaczył figurę Matki Boskiej z aureolą z gwiazd i uderzył go sposób, w jaki gwiazdy, odbijające słońce, świeciły na tle błękitnego nieba.

  Lévy odwiedził później Léona Marchala, ówczesnego Sekretarza Generalnego Rady Europy, i zasugerował, że powinien zaproponować dwanaście złotych gwiazd na niebieskim tle jako motyw flagi Europy.
 • Marsz Niepodległości się udał, wbrew PiSowcom
  Doprowadza to do furii popisowych patriotów. Nie było żadnych strat podczas marszu, nic nie zostało uszkodzone, nie pękła żadna szyba, nikt nie został ranny, no to czepiają sie biedaki spalonej szmaty.

  Nie istnieje oficjalna flaga UE, nie ma takowej w żadnym dokumencie, dlatego spalenie flagi z gwiazdami ma takie samo znaczenie, jak spalenie ścierki do podłogi.
 • To nie nasza flaga to zwykła szmata.
  Dobrze zrobił i drogi autorze nie obchodzi mnie symbolika tej flagi bo to nie nasza flaga tylko flaga spadkobierców kolaborantów Niemców-morderców,Francuzów-tchórzy i reszty z Beneluxu którzy przez wieki kola-borowali z Niemcami przeciwko Polsce.To flaga tych którzy doprowadzili do emigracji i pracy po szkole w zagranicznym sklepie lub restauracji bo nam nie wolno mieć gospodarki!Cejrowski dobrze powiedział że Flaga UE to tak jak flaga Mc Donalda!Ta flaga to jest zwykła szmata!
 • @maro 10:48:20
  // .To flaga tych którzy doprowadzili do emigracji i pracy po szkole w zagranicznym sklepie lub restauracji bo nam nie wolno mieć gospodarki! //

  NIE KOLEGO, ... DO TEGO DOPROWADZILIŚMY SAMI SWOJĄ IGNORANCJĄ

  // obchodzi mnie symbolika tej flagi //

  to trwaj w ignorancji / nic innego Ci nie zostało

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY