Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 5026 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy na Marszu 11 Listopada miało dojść do przewrotu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy afera z KNF, miała być drugą odsłoną zaplanowanego na 11 Listopada przewrotu mającego być wynikiem zlikwidowania Marszu Niepodległości 11 Listopada. Warto się nad tym zastanowić, ... bo "następczość dat" zastanawia

 

wPolityce.pl: Czy wydaje się panu, że Leszek Czarnecki ma w pełni czyste intencje w tej sprawie? Zaskakuje czas, po jakim upublicznił nagranie z rozmowy z szefem KNF.

Pytanie o intencje Leszka Czarneckiego jest bardzo zasadne. Mamy sytuację rozmowy z marca, a zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa jest kierowane po wielu miesiącach. Dzisiaj przedmiotem komentarzy stają się też wypowiedzi Leszka Czarneckiego z tych nagrań, a przecież on był świadom tego, że nagrywa. Można zatem powiedzieć, że chciał wywołać zainteresowanie opinii publicznej pewnymi tematami, które sam poruszał. Wreszcie jego pełnomocnik wypowiada się na temat potencjalnych innych nagrań. Pan Leszek Czarnecki jest człowiekiem, który na pewno podejmuje działania w swoim interesie. Jakimiś przesłankami się w tym wszystkim kieruje.

o

Co by się stało, gdyby do Marszu niepodległości faktycznie nie doszło, a jego organizatorzy nie dogadali się z rządem i prezydentem ws. wspólnego Marszu? / Czy planowano w związku z tym wywołanie zamieszek, do których nie doszło tylko dlatego że Marsz Niepodległości, "cudownym sposobem". uzyskał oficjalną państwową ochronę?

 Mechanika "afery KNF" do złudzenia przypomina "aferę Rywina" wywołaną ofertą korupcyjną ujawnioną wtedy przez Gazetę Wyborczą.  / T ak to też zaplanowano TERAZ?

TERAZ!  Tak nazywa się nowa formacja Petru i Scheuring-Wielgus

Petru: "[TERAZ] To słowo dynamiczne i my nie boimy się działania"
 

<>

Niżej reprint notki z

Tragi - Komedia w II aktach // cz. 2 > https://youtu.be/d5qEAjYquBc

Miało być bez tekstu, ale przypomniał mi się fragment przesłuchania Michnika przed Sejmową komisją śledczą ds. Rywina / Polecam:

"Rogata dusza" Jana Marii Rokity podpowiedziała mu, aby zadać Adamowi Michnikowi  denerwujące pytanie, na które komisja śledcza "ds. Rywiana" nigdy chyba nie dostała szczerej odpowiedzi.Pytanie, odpowiedź na które gdybyśmy ją znali, być może pokazała nam jak i dlaczego zmieniała się historia Polski, ... i dlaczego tak, a nie inaczej, potoczyła się "rogata kariera"  Rokity. 

- Zespół pytań które zadał Michnikowi Jan Maria Rokita dotyczył motywacji, czy a jeśli tak to dlaczego Michnik nagrał Rywina.

Rokita pytał, jakby zdziwiony:

Czyli to Pan planował wtedy, 22 lipca, konfrontację? To była Pańska inicjatywa a nie Premiera? Do tej pory sądziliśmy, że to Premier (Miller) wymyślił. ... pytał dociekliwie Jan Maria Rokita, ... i podczas długiego "wicia się jak piskorz", Michnikowi udało się chyba "wywinąć". - Na tak zadane pytania precyzyjnej odpowiedzi nie usłyszeliśmy.

Jedyne co od Michnika usłyszeliśmy konkretnego, to słowa które warto zacytować:

"No Panie Przewodniczący, ja nie mogę, no Panie Przewodniczący. No panie pośle Rokita, no ... . Proszę przeczytać, proszę przeczytać moje zeznania. No naprawdę , no. Ja nie liczę na wiele. Ja nie oczekuję wiele, ale oczekuję tego, że jeżeli Pan Przewodniczący, ... jak pan poseł Rokita wielce czcigodny mnie pyta o okoliczność skąd się wzięła idea konfrontacji, to ja mogę powiedzieć na to niewiele, żeby pan poseł Rokita Jan Maria to zechce przeczytać w moich zeznaniach. ... Ja to mówiłem. ...

Nałęcz przerwał Michnikowi:

Kiedy Pan nagrywał Lwa Rywina nie wiedział Pan, że będzie wieczorem konfrontacja. Tak jak pamiętam tamte zeznania też nie mógł Pan mieć pewności że sposób wyjaśniania sprawy przez Leszka Millera będzie polegał, ... będzie wyglądał tak, jak wyglądał 22 o 19:30. Stąd pytanie Panu zadał pan poseł Rokita brzmi bardzo logicznie. Dlatego go bronię, bo w tym samym momencie pomyślałem to samo. Może rzeczywiście Pan to wymyślił, a Premier się na to zgodził?

Proszę się nie obrażać. Mądry Premier słucha mądrych pomysłów i w niczym mu to ujmy nie przynosi. Niech się Pan lepiej zastanowi kto za panem .. , kto rzeczywiście zaplanował tą konfrontację, bo Pan podjął szereg działań, które miały umów ..., które miały zapewnić tej konfrontacji warunki powodzenia. - Premier tylko spotkanie zorganizował. - A teraz proszę odpowiedzieć na pytanie pana posła Rokity.

Michnik kontynuował odpowiedź:

Dali instrukcję moi koledzy redakcyjni, że jak już zanadto będę się spieszył z odpowiedzią, żebym policzył do dziesięciu, i policzyłem, żebym pomyślał o czymś przyjemnym, pomyślałem,

... No to teraz odpowiadam. RELACJONUJĄC WYSOKIEJ KOMISJI rozmowę z premierem Millerem 18-ego przed posiedzeniem Rady Integracji Europejskiej zeznałem że w pewnym momencie tej rozmowy ... Pan Premier powiedział: To ja widzę, że nie ma innego wyjścia jak tutaj muszę zaprosić Lwa Rywina i ciebie. - Czyli on 18-go ... , ja wiedziałem że konfrontacja u Premiera jest nieuchronna. Dziękuję. 

- Czyli jeśli pan wiedział, że konfrontacja jest nieuchronna -  dopytywał dalej Rokita -   to to, co by pan ewentualnie powiedział Rywinowi na koniec rozmowy nie miałoby żadnego znaczenia dla faktu odbycia konfrontacji -  i ergo -  to co pan mi przed chwilą odpowiedział, że jakby Pan na końcu Rywina pożegnał "A teraz się odwal", to konfrontacji by nie było, jest nieprawidłowym wnioskiem. - Czyli wycofuje się Pan z tego zeznania?

Michnik:

Nie, nie .... Panie Marszałku. Ja mam nadzieję że Pan rejestruje tutaj te racje dowcipu pana posła Rokity. To jest dokładnie na odwrót przecież. Ja się z niczego nie wycofując, pan się powinien wycofać ze swoich stwierdzeń, które nie polegaj ani na prawdzie, ani na logice. PRAWDA JEST TAKA, że gdyby Rywin wiedział ..." Tutaj zrobiło się nerwowo i Film YouTube się urywa".  >>>  https://www.youtube.com/watch?v=CVpzSPoOt_E

 

<>

 

Wygląda na to, że gdzieś tam zabrakło "bolszewickiej szczerości". Jak wiemy "afera Rywina" doprowadziła w konsekwencji do upadku rządów SLD,

... ale warto przypomnieć początek nagrania.

Michnik odpowiadał Rokicie:

Panie Marszałku czy rzeczywiście na tak oczywiste pytanie, retoryczne, mam panu odpowiedzieć? / ... / Dlatego panie pośle, dlatego Panie Marszałku, że gdybym to powiedział Rywinowi, to by nie było "sprawy Rywina". - To bardzo proste jest, no.

Wielu ludzi, ... może dla wielu ludzi którzy się świetnie czują w klimacie korupcyjnym to by było lepiej, dla mnie by było gorzej. ...Tylko niech mi Pan teraz nie mówi że ja udaję idealistę, ... kiedy wszystkim chodzi o interesy.

Nie panie pośle. Ja po prostu się źle czuję w klimacie korupcji. I nie dlatego, że jestem idealistą, tylko dlatego, że mam nadzieję, że to jest bardziej normalne, niż się w takim klimacie czuć dobrze. Wiele osób w trakcie śledztwa wciąż mnie oto pytało: Słuchaj Adam. Daj spokój. Ja rozumiem Rywin przyszedł, zaproponował to mogłeś odmówić. Ale żeby nagrywać? Żeby publikować? Przecież to jest po prostu jakieś niekulturalne, nieeleganckie.

- ODPOWIEDZI DLACZEGO MICHNIK "TO" ZROBIŁ NIE ZNAMY DO DZIŚ,

ALE WIEMY ŻE PRZEZ "AFERĘ RYWINA" SLD PRZEGRAŁO WYBORY

- Pytanie Jana Marii Rokity zadane Michnikowi było chyba najważniejszym pytaniem komisji śledczej "ds. Rywina", bo tak naprawdę liczy się motyw "Kto i dlaczego?", jaki był cel, kto doprowadził do afery Rywina, a nie to, czy Rywin został skazany, czy też nie.

Przypomnijmy w wyniku afery Rywina SLD straciła władzę,

... a wcześniej Miller miał "nieudany wypadek LOTNICZY".

Skazanie Rywina kończyło sprawę, i tak naprawdę "ukręcało sprawie łeb", ... ale nie dało odpowiedzi na pytanie dlaczego Michnik nagrywał i publikował, to co do afery doprowadziło.

Warto zadać sobie to pytanie jeszcze raz, bo być może odpowiedź na to pytanie przyniosła nam bliższa i dalsza przyszłość, nieznana nam wtedy, podczas komisji śledczej. [zauważony fragment spisałem 28.03.2015]

W wyborach 2005 r. Jan Maria Rokita był prawie pewnym kandydatem na premiera, nie został nim.

"Ciekawość to najkrótsza droga do piekła", jak mówi przysłowie, ale Rokicie chyba "w to graj". Został dziennikarzem i chyba jest bardziej zadowolony że jest dziennikarzem, niż członkiem rządu upadającej Platformy. - Członkiem, w przenośni i dosłownie.

KOMENTARZE

 • Mucha: Jakie są intencje Leszka Czarneckiego?
  .
  W sprawie KNF na pewno podejmuje działania w swoim interesie
  >> https://wpolityce.pl/polityka/421535-nasz-wywiad-mucha-jakie-sa-intencje-leszka-czarneckiego
 • TERAZ! - tak nazywa się nowa formacja Petru i Scheuring-Wielgus
  "To słowo dynamiczne i my nie boimy się działania"
  >> https://wpolityce.pl/polityka/421536-petru-oglosil-powstanie-nowej-partii-teraz
 • Może strategos szykuje inny przewrót
  Czytalam w jakimś komentarzu, nie pomnę gdzie, że naczelnik ma plan i nie taki jak słynny Egon. Całkiem realny pomysł, bo plan ma polegać na nieuchwaleniu ustawy budżetowej w terminie, rozwiązanie sejmu i nowe wybory w połączeniu z wyborami do eurokołchozu.
 • Michnik : "Prawda i fałsz / Opowieść Wielkanocna"
  https://ziut.neon24.pl/post/143082,michnik-prawda-i-falsz-opowiesc-wielkanocna
 • @finka 14:57:14
  a to dobre
  dobre
 • @Husky 15:32:49
  Też tak myślę, ... "kasta" tylko na to czeka.

  Kasta "liczy głosy", kasta "zatwierdza wynik" wyborów.

  - Jak wyliczy i zatwierdzi? / To wiadomo już teraz : /
 • Kulisy rozmów i przygotowań wokół marszu 11/11 - gry, nerwowość i spora ulga
  Decyzja prezydent Warszawy otworzyła nowe pole gry. Po fiasku rozmów między organizatorami (stowarzyszenie Marsz Niepodległości) a przedstawicielami rządu wydawało się, że rządzący nie będą angażować się w to wydarzenie. Sygnał wysłany z warszawskiego ratusza był jednak w dużej mierze katalizatorem inicjatyw i działania ze strony państwa, o czym mówił na antenie wPolsce.pl Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.


  Nie były to łatwe negocjacje, bo narodowcy nie chcieli ustąpić na przykład od postulatu, by nie było innych banerów niż flagi biało-czerwone. (…) Nie ukrywam, że sytuację ułatwiła nam pani Hanna Gronkiewicz-Waltz swoją niemądrą, prowokacyjną decyzją o zakazaniu marszu. Decyzja ta była obliczona na to, by w świat poszły obrazki z burd ulicznych
  >> https://wpolityce.pl/polityka/421542-ujawniamy-kulisy-rozmow-i-przygotowan-marszu-1111
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 15:58:01
  Komisje śledcze są dla frajerów, żeby gawiedź się jarała. W sprawie Czarneckiego może chodzić służbom, żeby wywalić rząd PiS w powietrze.
 • @zbig71 21:34:11
  "W sprawie Czarneckiego może chodzić służbom, żeby wywalić rząd PiS w powietrze."

  Jakim służbom? Polskim?

  Dla mnie jest jasne, że PiS reprezentuje tylko jedno ze stronnictw rządzących Polską i nie kieruje się interesem Polaków. I to nie służby Polski, a dwóch pozostałych stronnictw chcą obalić ten rząd, żeby wepchać swój.

  Myślę, że jedyny sposób, żeby odzyskać Polskę dla Polaków to cud. Mamy na przeciwko siebie siły Niemiec, Syjonu, banksterów, mafii i lóż. I straciliśmy już dawno narzędzia do przeciwstawienia się im.
  Celowo nie wymieniłem Ruskich, bo oni mają te same problemy, ale narzędzi trochę więcej. Rykoszetem możemy jednak oberwać i od nich :-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 03:05:40
  Zwłaszcza. Jak będziemy skakać Rosji do oczu podpuszczani przez neokoni.
  Jakich służb? A cholera wie?!?!
  Pełna zgoda
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY