Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Drugie dno afery KNF, ... z Morawieckim w tle !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miało być o Cesi, której "Przyśniło się w nocy, że przyszli do niej Beatlesi.", ... tylko czy ci "Beatlsi" to nie są przypadkiem amerykańskie banki, które do Polski sprowadził Morawiecki?

 

Onet.pl:  Gdy po wielu miesiącach walki Morawiecki zrealizuje wreszcie swe marzenie i ustawi swego człowieka na czele KNF, nie tylko zwiększy swe wpływy w instytucjach finansowych ale będzie mógł zablokować dalszą ekspansję układu Glapiński/Ziobro/SKOK-i.

Wygląda na to, że taki będzie najpoważniejszy skutek polityczny tego skandalu: zmieni się ośrodek decydujący o obsadzie instytucji finansowych, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Jeśli w dodatku - jak głosi plotka - nowym szefem KNF zostanie Rafał Antczak, to Morawiecki przy okazji upokorzy swoich przeciwników.

Onet.pl: Giertych opisuje mechanizm działania, który miał jego zdaniem na celu przejęcie Getin Banku. "Mechanizm tego działania - czytamy w oświadczeniu - polegał na brutalnym wykorzystaniu pozycji regulatora publicznego, czyli KNF, którego zadaniem jest nadzorowanie banków oraz innych instytucji finansowych.

Od 2017 tak ukształtowano nowe warunki funkcjonowania banku, aby został on poddany pod kontrolę KNF.

Wydano wpierw rozporządzenie Ministra Finansów, które wprowadziło nowe wymogi kapitałowe. A gdy te zostały zagwarantowane przez właściciela, to na utrwalonym spotkaniu z KNF Marek Chrzanowski zażądał nowych kapitałów w oparciu o działania pana Sokala skierowane do audytorów" - pisze Giertych.

"Panowie nie zaplanowali przejęcia banku o kapitale zagranicznym (pewnie bali się interwencji UE lub kraju pochodzenia kapitału). Postanowili przejąć jedyny , duży prywatny bank o polskim kapitale" - zaznacza Giertych.

<>

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty: 

Wg „Gazety Wyborczej” Czarnecki został zaproszony na rozmowę „w cztery oczy” przez Chrzanowskiego w jego gabinecie w KNF, bo – jak podobno miał profesor zaznaczyć - w gabinecie są urządzenia uniemożliwiające nagranie rozmowy.    

 [  I mimo to rozmowę nagrano? / Kto, jak i na czyje zlecenie?  ]

Chrzanowski miał zaproponować zatrudnienie wiarygodnego prawnika, a na kartce miał wypisać stawkę   –   1% wartości banku czyli 40 mln zł.

Kiedy Czarnecki ujawnił nagranie i opowiedział prasie o wydarzeniu prof. Chrzanowski podał się do dymisji, wyznaczono jego następcę, a premier uspokaja, że sytuacja jest pod pełną kontrolą.

Jakoś tak przypadkowo całkiem, w tym czasie Senat zatwierdził nową ustawę, w myśl  której bank, który ma kłopoty, może zostać przejęty decyzją KNF przez inny bank za symboliczną złotówkę.  Ustawa daje więc gigantyczną władzę Komisji Nadzoru Finansowego i jej przewodniczącemu."  

 

 - pisze spostrzegawczy poseł. 

 Pamiętając, że nowego szefa KNF mianuje Morawiecki:

 

CZY "PLANEM ZDZISŁAWA"    [MORAWIECKIEGO]   

NIE JEST PRZYPADKIEM PRZEJĘCIE BANKU CZARNECKIEGO PRZEZ        "US Bank"  JP MORGAN,     ... KTÓREGO DO POLSKI SPROWADZIŁ MORAWIECKI?

<>

 22 września 2017 r.

 Amerykański bank JP MORGAN otworzy siedzibę w Polsce.

Morawiecki:   Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce, w ciągu kilku lat zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób -  poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.   >>> https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jp-morgan-w-polsce-morawiecki-zapowiada-kilka-tysiecy-miejsc-pracy,775091.html

CZY O TO CHODZI W AFERZE Z KNF? 

 

Krzysztof J. Wojtas  @ Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:13:22
Kolejny debilny tekst lansowany przez Adminów.  Bo jak JP Morgan otworzy (za kilka lat) swój oddział w Polsce, to co do tego czasu będzie z bankami Czarneckiego? Będą czekały, czy przejdą z złotówkę w ręce państwa?

A poza tym - ludzie wycofują wkłady z banków Czarneckiego. Wartość akcji zbliża się do zera.
O czym więc durniu piszesz?

 

Ziut @ Krzysztof J. Wojtas 08:53:30  --   Ziut:  JP Morgan już jest w Polsce, a afera KNF może wskazywać na to, że chcą się rozwijać szybciej niż "ustawa przewiduje". /  Upadek banku Czarneckiego im w tym pomoże. /   Dlatego mamy pewnie aferę i nową ustawę w trakcie uchwalania, ... znów na zamówienie z zagranicy.  : /

20.02.2018 /JP Morgan w Polsce. Trwa rekrutacja do nowego biura: Największy bank inwestycyjny na świecie rekrutuje do swojego biura w Warszawie. W ciągu ostatnich kilkunastu dni na stronie z ofertami pracy pojawiło się kilkadziesiąt nowych propozycji.
>> https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jp-morgan-w-polsce-trwa-rekrutacja-do-nowego,130,0,2398850.html

25.09.2018 / JP Morgan wciąż nie wie, co chce robić w Polsce / Przedstawiana jako ogromny sukces rządu inwestycja banku JP Morgan w Warszawie, który miał stworzyć tu 3 tys. miejsc pracy, po roku wciąż jest w powijakach.
>> https://www.rp.pl/Banki/309259913-JP-Morgan-wciaz-nie-wie-co-chce-robic-w-Polsce.html

JP Morgan już jest w Polsce, a afera KNF może wskazywać żę chcą się rozwijać szybciej niż "ustawa przewiduje" Dla tego mamy aferę i nową ustawę w trakcie uchwalania, ... znów na zamówienie z zagranicy : /

TERAZ JP MORGAN JUŻ PEWNIE ZDECYDOWAŁ, i WIE CO CHCE ROBIĆ? : /

Kula Lis   @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:30:48   ---  Afery ......"Obecnie nie ma" ale jest z Chrzanowskiego wykształceniem, doktoratem i habilitacją. KNF i skorumpowana polska "nauka".. Przewodniczący KNF funkcjonuje w randze ministra. Osadzony na stołku przez premier Beatę Szydło, która go wynalazła, (ciekawe czyj to był podszept)..Marek Chrzanowski pomawiany obecnie o mega korupcje prace doktorską obronił w wieku 25 lat (!) po czym szybko zrobił arcydziwną habilitacje o wzroście gospodarczym i kapitale ludzkim. Wygląda na to że jego habilitacją i recenzentami winna się zająć prokuratura! Polska nauka osiągnęła poziom dna bezwzględnego. Ambitne artykuły blogerów biją na łeb rozprawy habilitacyjne!  Zahttps://twitter.com/BrzezinskiMich

"z pozytywnej recenzji habilitacyjnej w ekonomii: co prawda habilitant wykorzystywał głównie metody opisowe i tabeleryczne i nie sformułował weryfikowanlnych empirycznie hipotez, których nie testował, ale zastosowane metody są dobrze dobrane"


 


Promotor, recenzent Chrzanowskiego także powinien być brany za d*pę, to samo u "dr" lodołamacza Gawłowskiego który ma za to samo zarzuty..

No i jeszcze jedna sprawa 26 latek pracownik naukowy dostaje kredyt na 1 mln 200 tyś złotych w banku którego prezesem był Morawiecki! 

Nieźle muszą płacić na tych uniwerkach, że taką zdolność miał. Co będzie, jak właściciele Czarneckiego wyciągnąć konsekwencje raczą? Bo Leszek Czarnecki to tylko "dysponent" ponad 60 miliardów "depozytów" Republiki Okrągłego Stołu rządzonego przez "stare Kiejkuty" i generałów finansowanych ze "złotego funduszu" sowieckiej żydowskiej matrioszki Margulisa vel "Jaruzelskiego".

Nawet Piotr Kraśko wydawał się być mocno skonfundowany, gdy na koniec wywiadu z US Ambasador panią Georgette Mosbacher, niedawno przybyłą do Warszawy, usłyszał:

"Discovery, pana stacja, jest największym amerykańskim inwestorem w Polsce. To inwestycja na dwa miliardy dolarów. Gratulacje!"


 

"WIDZIAŁEM POLSKĘ ZDRADZONĄ"

//www.wyczerpane.pl/tools/product-card-pdf.php?id=2001

 

 

            

Husky: Te zdjęcia to gwóźdź do trumny telewizji TVN. Mam nadzieję, że prokuratura już się zajmuje tą sprawą. Niech każdy polityk PiSu przychodzi do TVN z tym zdjęciem.

 

hajlował ale się nie uśmiechał

 

Ziut @ Husky 17:21:19
5*

>> Być może to wyjaśnia, dlaczego to zdjęcIe nie jest promowane jak piszesz
>>  //ziut.neon24.pl/post/146402,czy-tusk-aby-wygrac-ujawni-tajemnice-smolenska

Widziałem Polskę zdradzoną - Lane Arthur Bliss | okładka

"I SAW POLND BETRAYED / WIDZIAŁEM POLSKĘ ZDRADZONĄ / Autor ARTHUR BLISS LANE:  Pierwszy ambasador USA w powojennej Polsce, był naocznym świadkiem stopniowego zawłaszczania całego aparatu państwowego przez komunistów. Jego relacje utwierdza fakt, że z racji pełnionej funkcji miał częste osobiste kontakty z całą elitą polityczną tamtych czasów. Książka Widziałem Polskę zdradzoną przedstawia realną politykę administracji Stanów Zjednoczonych, która bardzo często ignorowała zalecenia swojego przedstawiciela w naszym kraju. Arthur Bliss Lane manifestując swój protest przeciwko sfałszowanym przez komunistów wyborom, zrezygnował z pełnienia funkcji ambasadora.

***  Jak było w rzeczywistości,    kto zbudował  TVN  - to wie każdy choć trochę obeznany w polskich postkomunistycznych realiach.   Każdy też wie, że prawdziwe gratulacje należą się tym służbom, które zaplanowały „transformację” po 1989 roku w ten sposób, że wiele się formalnie musiało zmienić, by w rzeczywistości nadal właściwi towarzysze trzymali klucze do najważniejszych zasobów, w tym medialnych.

Znalezione obrazy dla zapytania i saw poland betrayed arthur bliss lane

Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo ...

>> Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow
>>   LINK W KOMENTARZACH

Szczytem sukcesu polityki jest zwycięstwo nad wrogiem bez prowadzenia walki zbrojnej.

Fryderyk Joliot-Curie – członek Komitetu Pugwash[2], laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, oraz działacz Ruchu przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi i na rzecz Pokoju zapowiedział, że przyszła wojna będzie wojną niewidzialną.

>>  Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo / Notka
>>  LINK W KOMENTARZACH


Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.

(cytat za „Ukryta strona dziejów” Epiphanius)

KOMENTARZE

 • Amerykański bank otworzy siedzibę w Polsce. Morawiecki: zatrudnienie dla kilku tysięcy osób
  .
  Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce, w ciągu kilku lat zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób - poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
  >> https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jp-morgan-w-polsce-morawiecki-zapowiada-kilka-tysiecy-miejsc-pracy,775091.html
 • Afera KNF. Roman Giertych: taśma z "planem Zdzisława" trafi do prokuratury
  "Panowie nie zaplanowali przejęcia banku o kapitale zagranicznym (pewnie bali się interwencji UE lub kraju pochodzenia kapitału). Postanowili przejąć jedyny , duży prywatny bank o polskim kapitale"
  >> https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-knf-i-plan-zdzislawa-tasma-z-nagraniem-trafi-do-prokuratury/lcjd521
 • Czy na Marszu 11 Listopada miało dojść do przewrotu?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/146424,czy-na-marszu-11-listopada-mialo-dojsc-do-przewrotu

  - Zespół pytań które zadał Michnikowi Jan Maria Rokita dotyczył motywacji, czy a jeśli tak to dlaczego Michnik nagrał Rywina.

  Rokita pytał, jakby zdziwiony:

  Czyli to Pan planował wtedy, 22 lipca, konfrontację? To była Pańska inicjatywa a nie Premiera? Do tej pory sądziliśmy, że to Premier (Miller) wymyślił. ... pytał dociekliwie Jan Maria Rokita, ... i podczas długiego "wicia się jak piskorz", Michnikowi udało się chyba "wywinąć". - Na tak zadane pytania precyzyjnej odpowiedzi nie usłyszeliśmy.

  Jedyne co od Michnika usłyszeliśmy konkretnego, to słowa które warto zacytować:

  "No Panie Przewodniczący, ja nie mogę, no Panie Przewodniczący. No panie pośle Rokita, no ... . Proszę przeczytać, proszę przeczytać moje zeznania. No naprawdę , no. Ja nie liczę na wiele. Ja nie oczekuję wiele, ale oczekuję tego, że jeżeli Pan Przewodniczący, ... jak pan poseł Rokita wielce czcigodny mnie pyta o okoliczność skąd się wzięła idea konfrontacji, to ja mogę powiedzieć na to niewiele, żeby pan poseł Rokita Jan Maria to zechce przeczytać w moich zeznaniach. ... Ja to mówiłem. ...

  Nałęcz przerwał Michnikowi:

  Kiedy Pan nagrywał Lwa Rywina nie wiedział Pan, że będzie wieczorem konfrontacja. Tak jak pamiętam tamte zeznania też nie mógł Pan mieć pewności że sposób wyjaśniania sprawy przez Leszka Millera będzie polegał, ... będzie wyglądał tak, jak wyglądał 22 o 19:30. Stąd pytanie Panu zadał pan poseł Rokita brzmi bardzo logicznie. Dlatego go bronię, bo w tym samym momencie pomyślałem to samo. Może rzeczywiście Pan to wymyślił, a Premier się na to zgodził?

  Proszę się nie obrażać. Mądry Premier słucha mądrych pomysłów i w niczym mu to ujmy nie przynosi. Niech się Pan lepiej zastanowi kto za panem .. , kto rzeczywiście zaplanował tą konfrontację, bo Pan podjął szereg działań, które miały umów ..., które miały zapewnić tej konfrontacji warunki powodzenia. - Premier tylko spotkanie zorganizował. - A teraz proszę odpowiedzieć na pytanie pana posła Rokity.

  Michnik kontynuował odpowiedź:

  Dali instrukcję moi koledzy redakcyjni, że jak już zanadto będę się spieszył z odpowiedzią, żebym policzył do dziesięciu, i policzyłem, żebym pomyślał o czymś przyjemnym, pomyślałem,

  ... No to teraz odpowiadam. RELACJONUJĄC WYSOKIEJ KOMISJI rozmowę z premierem Millerem 18-ego przed posiedzeniem Rady Integracji Europejskiej zeznałem że w pewnym momencie tej rozmowy ... Pan Premier powiedział: To ja widzę, że nie ma innego wyjścia jak tutaj muszę zaprosić Lwa Rywina i ciebie. - Czyli on 18-go ... , ja wiedziałem że konfrontacja u Premiera jest nieuchronna. Dziękuję.

  - Czyli jeśli pan wiedział, że konfrontacja jest nieuchronna - dopytywał dalej Rokita - to to, co by pan ewentualnie powiedział Rywinowi na koniec rozmowy nie miałoby żadnego znaczenia dla faktu odbycia konfrontacji - i ergo - to co pan mi przed chwilą odpowiedział, że jakby Pan na końcu Rywina pożegnał "A teraz się odwal", to konfrontacji by nie było, jest nieprawidłowym wnioskiem. - Czyli wycofuje się Pan z tego zeznania?

  Michnik: Nie, nie .... Panie Marszałku. Ja mam nadzieję że Pan rejestruje tutaj te racje dowcipu pana posła Rokity. To jest dokładnie na odwrót przecież. Ja się z niczego nie wycofując, pan się powinien wycofać ze swoich stwierdzeń, które nie polegaj ani na prawdzie, ani na logice. PRAWDA JEST TAKA, że gdyby Rywin wiedział ..." Tutaj zrobiło się nerwowo i Film YouTube się urywa". >>> https://www.youtube.com/watch?v=CVpzSPoOt_E
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:13:22
  Kolejny debilny tekst lansowany przez Adminów.

  Bo jak JPMorgan otworzy (za kilka lat) swój oddział w Polsce, to co do tego czasu będzie z bankami Czarneckiego? Będą czekały, czy przejdą z złotówkę w ręce państwa?

  A poza tym - ludzie wycofują wkłady z banków Czarneckiego. Wartość akcji zbliża się do zera.
  O czym więc durniu piszesz?
 • W banku JP Morgan zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób i będą produkować...
  produkty bankowe
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  "Kolejny debilny tekst lansowany przez Adminów."

  Widzę, że Pan bardzo by chciał być "adminem".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30 nawet..
  "Wyborcza" ujawnia kłamstwa Czarneckiego!

  https://wpolityce.pl/media/421562-wyborcza-ujawnia-klamstwa-czarneckiego

  Ps...Żeby z woli założenia rachunku technicznego dla małej fundacji, zrobić wolę depozytu na 70 milionów? To się nazywa mitomania najwyższych lotów. Deklaracja przebadania się wariografem to już odlot. Polsce nie mogło przytrafić się nic gorszego po 89 r. niż Tusk, Wałęsa, Gazeta Wyborcza, TVN, Onet, Interia, RMF FM i Radio Zet i wyprzedanie rynku medialnego, prasowego szwabom. Od dawna mówię, że w GWnianej CZUCHNIE! Na dodatek parówkowy portal lisa opublikował zdj z filmu nakręconego przez "kelnera" Czarneckiego z datą 02.02.2008. Manipulanci, och tak w ryj im trza dać...No i nie udało się GW zabłysnąć, bo rząd PMM zadziałał w tempie błyskawicy. A ten 1%, to pewnie cwaniaki z GW dopasowali do słynnej KARTKI, której Giertych nadal szuka"? Znów pokazali co potrafią, czyli BAGNO. Adaś już widzi, że dał się wpuścić w maliny Koniowi i Czarneckiemu. I może komuś jeszcze...
 • Nowy York- V kolumna JPMorgan w Polin
  Telewizornia chazarska PISeael pokazuje jak chodnikiem w NY kroczą z pycha na gębach jajwaje Moritz,borsuk z nonetu i "dziennikarka" TVPISrael Faltzman.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  Pierwsze nagranie w marcu 2019, prawdopodobna manipulacja - badają eksperci sądowi. "Koń" wyczuł i teraz wierzgając "kopytami" odkrył "drugie" nagranie z lipca 2019. W mojej opinii "cherubinek" Chrzanowski dokładnie został "wyspowiadany" przez CBA. "Koń" nie wie, to co teraz wie CBA. Moim zdaniem nienawiść "końska" do prezesa PiS, została spotęgowana "obrokiem" milionowej gaży od miliardera Czarneckiego, zapowiada się ciekawie.
 • @Jan Paweł 09:11:41
  Pytanie chyba na miejscu, po co ten jp morgan w polin, czy dla kolejnego "mostu", czyli transferu pieniędzy Polaków do żydów / 447 /, czy tez przejęcie faszystowskich powojennych reparacji niemieckich dla Polaków ?
  Pomijam te drobne 20 baniek na warszawskie taksówki dla morgana, mateuszku odpowiedz !
 • @provincjal 09 09:52:08
  "czy dla kolejnego "mostu", czyli transferu pieniędzy Polaków do żydów / 447 /, czy tez przejęcie faszystowskich powojennych reparacji niemieckich dla Polaków ?"

  A skąd u Ciebie pomysł na "czy"? Będzie jedno i drugie - wydoją co się da razem z przyległościami i zdobędą przyczółek do wyprowadzenia macek na Rosję.
  To chyba będzie gorsze niż sprowadzenie krzyżaków...

  3m siem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  Mocne słowa w programie „Studio Polska”: „Zostałem oszukany przez Leszka Czarneckiego. Zniszczył mi zdrowie i życie”...W pewnym momencie głos zabrał jeden z mężczyzn zasiadających na publiczności.
  Zostałem oszukany na miliard złoty w piramidzie finansowej powiedział.
  Zostałem oszukany przez Leszka Czarneckiego. Zniszczył mi zdrowie i życie twierdził uczestnik programu „Studio Polska”. Gehenna dalej trwa dodał. Jak podkreślał mężczyzna, sytuacja odbiła się na jego matce. Moja mama przypłaciła to zdrowiem i życiem, zmarła powiedział. Przeżywam dramat zaznaczył uczestnik programu TVP Info.

  https://wpolityce.pl/polityka/421582-uczestnik-programu-studio-polska-oszukal-mnie-czarnecki

  Ps...Kto się zadaje z UBolami to zostaje z torbami. Ile dowodów jeszcze trzeba?. Z miliardem złotych to się jest poważnym rozumnym człowiekiem, a nie głupcem napierającym się na piramidy finansowe, bo chce się więcej... chyba, że miliard był domniemany..No i nie miliard, tylko ok. 300 tysięcy, które odzyskał od fundacji esbeka Czarneckiego. Nie dostał odsetek, ani zadośćuczynienia, ale przecież się ich zrzekł. Temu panu mogę poradzić, żeby nie myślał, ile stracił, ale ile mu zostało. No i niech dziennikarze przestaną pisać, że esbek Czarnecki to miliarder Lcc Corp już nie jego, a wszystkie banki i para instytucje warte 450-500 mln zł, także co najwyżej milioner który od 2-3 lat chciał to sprzedać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  "Będą czekały, czy przejdą z złotówkę w ręce państwa?"

  Jeśli ma Pan na myśli to państwo w Palestynie, to tak :-(

  Ukłony
 • Moritz i jego ziomale z Kabał
  http://www.wyszperane.info/2017/12/07/kasandra-2017-mateusz-morawiecki-i-jp-morgan-chase/
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:30:48
  Afery ......"Obecnie nie ma" ale jest z Chrzanowskiego wykształceniem, doktoratem i habilitacją. KNF i skorumpowana polska "nauka".. Przewodniczący KNF funkcjonuje w randze ministra. Osadzony na stołku przez premier Beatę Szydło, która go wynalazła, (ciekawe czyj to był podszept)..Marek Chrzanowski pomawiany obecnie o mega korupcje prace doktorską obronił w wieku 25 lat (!) po czym szybko zrobił arcydziwną habilitacje o wzroście gospodarczym i kapitale ludzkim. Wygląda na to że jego habilitacją i recenzentami winna się zająć prokuratura! Polska nauka osiągnęła poziom dna bezwzględnego. Ambitne artykuły blogerów biją na łeb rozprawy habilitacyjne!
  Za https://twitter.com/BrzezinskiMich
  "z pozytywnej recenzji habilitacyjnej w ekonomii: co prawda habilitant wykorzystywał głównie metody opisowe i tabeleryczne i nie sformułował weryfikowanlnych empirycznie hipotez, których nie testował, ale zastosowane metody są dobrze dobrane"


  https://1.bp.blogspot.com/-WsbqJyTN2dA/W-2KjQBbcAI/AAAAAAAAEps/Y-Q49YcX_cYCgrbSrPyNAA3uRtqspiWWgCLcBGAs/s1600/Chrz1.jpg


  Promotor, recenzent Chrzanowskiego także powinien być brany za doopę, to samo u "dr" lodołamacza Gawłowskiego który ma za to samo zarzuty..No i jeszcze jedna sprawa 26latek pracownik naukowy dostaje kredyt na 1 mln 200 tyś złotych w banku którego prezesem był Morawiecki! Nieźle muszą płacić na tych uniwerkach, że taką zdolność miał. Co będzie, jak właściciele Czarneckiego wyciągnąć konsekwencje raczą? Bo Leszek Czarnecki to tylko "dysponent" ponad 60 miliardów "depozytów" Republiki Okrągłego Stołu rządzonego przez "stare Kiejkuty" i generałów finansowanych ze "złotego funduszu" sowieckiej żydowskiej matrioszki Margulisa vel "Jaruzelskiego".
 • @Pedant 09:14:21
  Ten typ tak już ma.
  Chamstwo z niego wychodzi na każdym kroku.
  To przejawy tej nowej "cywilizacji".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  Ja się pytam, kiedy esbecki tw. Ernest Czarnecki pójdzie siedzieć za antypaństwową propagandę i próbę siłowego obalenia ustroju oraz rządu? Niezależnie od tego, potrzebny jest wewnętrzny kontrwywiad w obrębie służb. Nagranie najwyższych osób w państwie to nie przypadek. Czarnecki musiał mieć współpracowników w służbach, którzy na to pozwolili.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  Cały ten polityczny jazgot jest bez znaczenia dla klienta, który lokując swe pieniądze w banku oczekuje, że będą bezpieczne i KNF sprawuje nadzór. Ja tam się na tych wszystkich zawiłościach bankowych, a szczególnie na mataczących w różny sposób prywatnych bankach nie znam, ale jedno wiem, że państwo powinno tak działać, żeby ochronić swoich obywateli przed stratą, ulokowanych w nich swoich oszczędności. Wydaje mi się, że w tym przypadku, właśnie tak jest! A to, że teraz esbecki tw. Ernest Czarnecki rozkręca aferę, w momencie kiedy przepisy prawa bankowego są dostosowywane do prawa unijnego w tym zakresie, mówiącego, że upadający bank, może być przejęty za złotówkę, by chronić ludzi mających tam swoje depozyty, wygląda na to, że w świetle kamer, chce wymusić pomoc państwa dla swojego upadającego banku. Niech spada na drzewo, państwo nie jest od ratowania prywatnych banków i firmowania cudzej nieudolności lub zaplanowanego oszustwa finansowego! A banki w Polsce to jedna wielka lichwa! W żadnym kraju na świecie nie ma tak działającego systemu, który stworzyła sobie mafia. Działają nie tylko w bankach. Nie ma banku w Polsce, który może ci gwarantować zwrot oszczędności w razie bankructwa nawet gdy masz tak spisaną bumagę gwarancji. Zawsze odzyskają kasę sami swoi a malutkim pozostaną samobójstwa. Tak jak miało to miejsce w AG. Dlatego manipulują narodem zapewniając im fajerwerki by prawdy nie dociekali. Ciekawi mnie na jakie łączne kwoty państwowe banki oraz BZ WBK sprzedały złe kredyty do GetBacku w okresie ostatnich 3 lat?
 • Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo ...
  .
  >> Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow
  >> https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

  Szczytem sukcesu polityki jest zwycięstwo nad wrogiem bez prowadzenia walki zbrojnej.

  Fryderyk Joliot-Curie – członek Komitetu Pugwash[2], laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, oraz działacz Ruchu przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi i na rzecz Pokoju zapowiedział, że przyszła wojna będzie wojną niewidzialną.

  * Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo
  > https://ziut.neon24.pl/post/141783,niewidzialna-wojna-jak-napasc-na-panstwo

  Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.

  (cytat za „Ukryta strona dziejów” Epiphanius)

  Celem agresji jednej grupy ludzi przeciw drugiej jest:

  1, Przejęcie owoców pracy napadniętego (rabunek mienia ruchomego, własności intelektualnej, dóbr kultury)

  2. Zmuszenie napadniętej ludności do pracy niewolniczej (porywanie „w jasyr”, wywóz do obozów pracy lub praca przymusowa na rzecz agresora w dotychczasowym miejscu).

  3. Zagarnięcie ziemi należącej do grupy napadniętej, jeśli jest ona cenna rolniczo, kryje w sobie bogactwa naturalne lub jeśli agresor potrzebuje nowej przestrzeni życiowej (Lebensraum) Ten warunek nie zawsze musi być spełniony.

  Aby zapewnić długotrwałość czerpania powyższych korzyści konieczne jest:

  1. Zlikwidowanie własnych form organizacji napadniętej społeczności (likwidacja państwa) i zastąpienie ich systemem władzy agresora z założenia totalitarnym, w tym również wprowadzenie nowej waluty w obszarze okupowanym.

  2. Unicestwienie podstaw bytu i zamożności podbitej ludności (przejęcie firm, banków, likwidacja przemysłu, ograniczanie produkcji rolnej)

  3. Budowa silnego aparatu przymusu. Rozwinięcie propagandy. Zamiana symboli kraju podbitego na symbole agresora. (rozbudowa policji, tajnych służb, sieci agentów, czasem wprowadzenie własnych wojsk, jeśli spodziewany jest silny opór społeczności zaatakowanej)

  4. Eksterminacja elit i biologiczne niszczenie ludności podbitej, demoralizacja i dezintegrowanie społeczeństwa, walka z religią (min. zastraszanie publicznymi egzekucjami, uniemożliwianie dostępu do edukacji i ochrony zdrowia, wprowadzanie aborcji, przesiedlenia i wypędzenia)
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:30
  JP Morgan już jest w Polsce, a afera KNF może wskazywać na to, że chcą się rozwijać szybciej niż "ustawa przewiduje". / Upadek banku Czarneckiego im w tym pomoże. / Dlatego mamy pewnie aferę i nową ustawę w trakcie uchwalania, ... znów na zamówienie z zagranicy. : /

  20.02.2018 /JP Morgan w Polsce. Trwa rekrutacja do nowego biura: Największy bank inwestycyjny na świecie rekrutuje do swojego biura w Warszawie. W ciągu ostatnich kilkunastu dni na stronie z ofertami pracy pojawiło się kilkadziesiąt nowych propozycji.
  >> https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jp-morgan-w-polsce-trwa-rekrutacja-do-nowego,130,0,2398850.html

  25.09.2018 / JP Morgan wciąż nie wie, co chce robić w Polsce / Przedstawiana jako ogromny sukces rządu inwestycja banku JP Morgan w Warszawie, który miał stworzyć tu 3 tys. miejsc pracy, po roku wciąż jest w powijakach.
  >> https://www.rp.pl/Banki/309259913-JP-Morgan-wciaz-nie-wie-co-chce-robic-w-Polsce.html

  JP Morgan już jest w Polsce, a afera KNF może wskazywać żę chcą się rozwijać szybciej niż "ustawa przewiduje" Dla tego mamy aferę i nową ustawę w trakcie uchwalania, ... znów na zamówienie z zagranicy : /

  TERAZ JP MORGAN JUŻ PEWNIE ZDECYDOWAŁ, ... i WIE CO CHCE ROBIĆ? : /
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 17:38:28
  Czyli, z opisu, Pan dalej nic nie wie.
  O czym więc Pan napisał?
  Moje wskazanie dalej jest właściwe.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:02:10
  TO PAN NAPISAŁ

  @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:13:22
  Kolejny debilny tekst lansowany przez Adminów.

  Bo jak JPMorgan otworzy
  >> (za kilka lat)
  swój oddział w Polsce, to co do tego czasu będzie z bankami Czarneckiego? Będą czekały, czy przejdą z złotówkę w ręce państwa?

  A poza tym - ludzie wycofują wkłady z banków Czarneckiego. Wartość akcji zbliża się do zera.
  >> O czym więc durniu piszesz?

  Krzysztof J. Wojtas 18.11.2018 08:53:30
  =========================

  KTÓRE "wskazanie dalej jest właściwe"

  O "DURNIU", ... CZY PONIŻSZE?

  20.02.2018 /JP Morgan w Polsce. Trwa rekrutacja do nowego biura: Największy bank inwestycyjny na świecie rekrutuje do swojego biura w Warszawie. W ciągu ostatnich kilkunastu dni na stronie z ofertami pracy pojawiło się kilkadziesiąt nowych propozycji.
  >> https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jp-morgan-w-polsce-trwa-rekrutacja-do-nowego,130,0,2398850.html

  25.09.2018 / JP Morgan wciąż nie wie, co chce robić w Polsce / Przedstawiana jako ogromny sukces rządu inwestycja banku JP Morgan w Warszawie, który miał stworzyć tu 3 tys. miejsc pracy, po roku wciąż jest w powijakach.
  >> https://www.rp.pl/Banki/309259913-JP-Morgan-wciaz-nie-wie-co-chce-robic-w-Polsce.html

  JP Morgan już jest w Polsce, a afera KNF może wskazywać żę chcą się rozwijać szybciej niż "ustawa przewiduje" Dla tego mamy aferę i nową ustawę w trakcie uchwalania, ... znów na zamówienie z zagranicy : /
 • Skąd pilna poprawka, która stała się obiektem krytyki ze strony opozycji?
  Łączenie banków w obecnej sytuacji rynkowej i prawnej jest jedynym sposobem na uniknięcie upadłości w sektorze bankowości spółdzielczej - pisał były szef KNF Marek Chrzanowski w piśmie do resortu finansów z 26 października br.

  Wyjaśnia w nim, że konieczna jest zmiana przepisów, które nadawałyby KNF uprawnienia do przymusowego łączenia banków za zgodą przejmującego.

  Pismo - które do redakcji PAP przesłał w niedzielę UKNF - wyjaśnia, dlaczego UKNF w trybie pilnym zdecydował się skierować na ścieżkę legislacyjną poprawki do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym.

  Do projektu, w trybie poprawki zgłoszonej przez klub PiS w drugim czytaniu, wprowadzono artykuł umożliwiający przejmowanie przez banki innych banków znajdujących się w kłopotach. Ustawa, wraz z tą poprawką, została uchwalona 9 listopada br. i obecnie czeka na rozpatrzenie przez Senat.

  Zdaniem opozycji artykuł ten ma związek z zarzutami korupcyjnymi, jakie pod adresem b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego wysunął Leszek Czarnecki w związku z ich nagraną i opublikowaną przez „Gazetę Wyborczą” rozmową z marca br.
  >> https://wpolityce.pl/polityka/421657-skad-pilna-poprawka-uknf-przedstawia-pismo-b-szefa-zobacz
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 18:20:52
  Wnioski są nieuzasadnione.
  Bardziej wiarygodne jest sugerowanie, że JPMorgan zajmowałby się analizami i przepływami funduszy w jakimś fragmencie przejmując tę rolę z City londyńskiego po Brexicie.
  Może kontrolą przepływów na Jedwabnym Szlaku. To, że sprawa się nie rozwija, to owoc blokady Rosji.
  Moim zdaniem jest to separowanie gospodarek wobec zbliżającego się konfliktu.

  Dlatego podtrzymuję: "o czym durniu piszesz", bo jest to odwracanie uwagi i mydlenie ludziom oczu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:10:33
  // Bardziej wiarygodne jest sugerowanie, że JPMorgan zajmowałby się analizami i przepływami funduszy w jakimś fragmencie przejmując tę rolę z City londyńskiego po Brexicie. //

  GDYBY SŁOWO "ANALIZA" ZAMIENIĆ NA "KONTROLOWANIE" TO WSZYSTKO BY GRAŁO

  Dlatego stwierdzenie / "o czym durniu piszesz", bo jest to odwracanie uwagi i mydlenie ludziom oczu. /, ... jest jak najbardziej właściwe.

  PAN O PRZYSZŁOŚCI, ... A JA O TYM, ... JAK DO NIEJ DOJDZIE
 • Autor
  Chrzanowski popełnił błąd poruszając kwestię posady dla znajomego prawnika - co zostało lege artis nagrane.

  A ten znajomy dostał w końcu posadę u p. Solorza - z pensją 4 (czterech) tysięcy złotych miesięcznie.

  Zdesperowany Czarnecki (bo całe imperium finansowe systematycznie od kilku lat się mu wali) wraz z ekipą postanowili ukręcić "bicz z piasku" i przypisali Chrzanowskiemu intencję wyłudzenia od "biednego bankowca" 40 milionów złotych - na co już jakichkolwiek dowodów brak, oprócz słowa p. Czarneckiego, bo mu się owa sławna wizytówka z "felernym" 1% „jakoś zagubiła"...

  I tak p. Czarnecki dość nieudolnie (widać w tym rękę i "zmysł taktyczny" Giertycha) kreuje się na ofiarę "pisowskich siepaczy" - co jest niewątpliwym dupochronem, mającym mu uratować życie przed nieuchronną zemstą mocodawców, mało rozbawionych utratą wielu miliardów straconych przy bankrutwie swych banków, nominalnie reprezentowanych przez "słupa" Czarneckiego. A w tym środowisku raczej "nie ma zmiłuj"...

  A że, niejako przy okazji, próbował ośmieszyć i zablokować - równie nieudolnie - implementację przepisów pozwalających przejmować zagrożone upadłością banki, to już inna para kaloszy...
 • @Docent zza morza 20:10:22
  TW Czarnecki musiałby być skończonym idiotą, gdyby się nie zgodził na uratowanie banków, za marną łapówkę i to nie za wymyślone 40 milionów, bo to bzdet konia , ale za śmieszniejsze pieniądze.
  Wniosek?
  Nie było żadnego planu ratowania banków TW.
 • @Docent zza morza 20:10:22
  // Zdesperowany Czarnecki (bo całe imperium finansowe systematycznie od kilku lat się mu wali) wraz z ekipą postanowili ukręcić "bicz z piasku" i przypisali Chrzanowskiemu intencję wyłudzenia od "biednego bankowca" 40 milionów złotych - na co już jakichkolwiek dowodów brak, oprócz słowa p. Czarneckiego, bo mu się owa sławna wizytówka z "felernym" 1% „jakoś zagubiła"... //

  WAŻNY SZCZEGÓŁ

  Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty:

  Wg „Gazety Wyborczej” Czarnecki został zaproszony na rozmowę „w cztery oczy” przez Chrzanowskiego w jego gabinecie w KNF, bo – jak podobno miał profesor zaznaczyć - w gabinecie są urządzenia uniemożliwiające nagranie rozmowy.

  [ I mimo to rozmowę nagrano? / Kto, jak i na czyje zlecenie? ]

  NIE WIEM JAK TAM JEST, ... ALE MOŻE CHRZANOWSKI, MŁODZY PROFESOR NA STANOWISKU TO "WYLANSOWANY KAMIKADZE", ... KTÓREMY WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE, ALE RZĄD UPADNIE?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY