Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 5032 komentarze

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

V Kolumna w Polsce: Jest już 3, ... Musbacher 4-rta?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

#RPO, #Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz #Muzeum POLIN w połowie grudnia organizują szkolenie z „formułowania” pytań prejudycjalnych do TSUE

V Kolumna, ... kim są #4 i #5? / Żorżeta?

"Soros - Helsińska Fundacja Praw Człowieka & Przyjaciele" 


.
 "Soros - Helsińska Fundacja Praw Człowieka & Przyjaciele"
.
NEW ORLEANS / NAJLEPSZY KLUB DLA PRAWDZIWYCH DŻENTELMENÓW
Warszawa / Ul. Zgoda 11
HELSIŃSKA FUNDACJA PRAW CZŁOWIEKA
.
"Soros - Helsińska Fundacja Praw Człowieka & Przyjaciele"

"Soros - Helsińska Fundacja Praw Człowieka & Przyjaciele"

Open Society Foundation

1. Dotacja instytucjonalna  –  1 stycznia 2015 – 31 grudnia 2015 – 500 000 USD
2. Wsparcie programu „Zlikwidowanie tortur i innego nieludzkiego lub poniżającego traktowania w krajach Azji Centralnej”  –  1 stycznia 2015  –  31 grudnia 2015 – 327 820 USD
3. Stworzenie strategii fundraisingowej – 1 stycznia 2015 – 31 grudnia 2015 – 34 963 USD
4. Wzmocnienie strategii komunikacyjnej – 1 sierpnia 2015 – 31 lipca 2018 – 44 856 USD

"Soros - Helsińska Fundacja Praw Człowieka & Przyjaciele"

Soros:"Kaczyński odniósł sukces" robiąc z muzułmanów diabła  

Soros: Chociaż Kaczyński i Orbán to bardzo różni ludzie, reżimy, jakie zamierzają ustanowić są bardzo podobne.Jak sugeruję, starają się wykorzystać mieszankę nacjonalizmu etnicznego i religijnego w celu utrwalenia się przy władzy.W pewnym sensie, starają się przywrócić ten rodzaj demokracji pozornej, jaka panowała w okresie między pierwszą a drugą wojną światową za czasów admirała Horthyego z Węgier i marszałka Piłsudskiego w Polsce

Gdy są u władzy,  są oni w stanie uchwycić niektóre instytucje demokracji, które są i powinny być autonomiczne, czy to bank centralny, lub sąd konstytucyjny.  Orbán już to zrobił; Kaczyński zaczyna dopiero teraz.  -   Będzie trudno ich [Kaczyńskiego i Orbana] usunąć. >> //ziut.neon24.pl/post/132052,soros-kaczynski-odniosl-sukces-robiac-z-muzulmanow-diabla

KOMENTARZE

 • "Helsińska Wyrocznia Praw Człowieka - Soros & Przyjaciele"
  W wersji angielskiej wikipedycznej definicji Międzynarodowa Helsińska Federacja Praw Człowieka (IHF) jest jedna, bardzo ważna informacja, której brakuje w wersji polskiej.

  Oto ona: "The IHF's resulting insolvency had driven it to file for bankruptcy in Austria, its country of registration, and to be dissolved on 27 November 2007"

  Tłumaczenie: W wyniku niewypłacalności Międzynarodowej Helsińskiej Federacji Praw Człowieka (IHF) złożono wniosek o jej upadłość w Austrii, kraju jej rejestracji, co w konsekwencji skukowało jej rozwiązaniem w dniu 27 listopada 2007"

  Poinformował o tym ostatni szef tej organizacji. >>> //ihf-hr.org/Statement.07December2007.pdf

  Czym jest więc polska tzw. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, były już członek rozwiązanej w 2007 roku Międzynarodowa Helsińska Federacja Praw Człowieka (IHF)?

  Obecnie, już tylko z nazwy, tzw. Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest utrzymanką dwóch prywatnych fundacji: Sigrid Rausing Trust / $ 656 000 US w 2015 r., ... oraz fundacji Open Society Foundation George'a Sorosa / $ 907 639 US w 2015 r.

  Tak zwana Helsińska Fundacja Praw Człowieka "usiłuje wytłumaczyć" polskiemu rządowi, jak powinna wyglądać polska ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, ... i wszyscy jej słuchają "jak świnia grzmotu"!

  CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ TAŚMY Z "NEW ORLEANS"?

  Helsińska Wyrocznia Praw Człowieka i Najlepszy Nocny Klub dla Prawdziwych Dżentelmenów (ze striptizem), mieszczą się pod tym samym adresem, przy Ul. Zgoda 11, w Warszawie - Walczmy wszyscy razem o Prawa Człowieka i Obywatela! /// Podaj dalej >> //ziut.neon24.pl/post/132541,soros-helsinska-fundacja-praw-czlowieka-przyjaciele
 • Szkolenie z „formułowania pytań prejudycjalnych”. „Organizuje je RPO w muzeum POLIN”
  Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar mają wspólnie zorganizować szkolenie, jak formułować pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – informuje portal wPolityce.pl. To szkolenie ma odbyć się w Warszawie w Muzeum Żydów Polskich POLIN.
  >> https://www.tvp.info/40183435/szkolenie-z-formulowania-pytan-prejudycjalnych-organizuje-je-rpo-w-muzeum-polin

  I TO PISZĄ W TVO.info? / No! No! Idziemy na czołowe starcie :D
 • Błędy w nazwiskach, zły adresat, arogancki ton... Schnepf w obronie Mosbacher
  Pod adresem ambasador padały niezasłużone epitety? >>> https://wpolityce.pl/polityka/423596-schnepf-w-obronie-listu-mosbacher
 • Znowu kłamią! "Times of Israel" pisze o odpowiedzialności Polski za Holokaust
  Zagraniczne media ponownie kłamliwie piszą o rzekomej współodpowiedzialności Polaków za Holokaust! Tym razem na portalu „Times of Israel” w artykule omawiającym wywiad z prezydentem Izraela, dziennikarz Stuart Winer, wspominając ustawę o IPN, pisze o próbie zrzucenia odpowiedzialności za Holokaust. Na te słowa szybko zareagował Marek Magierowski, który zwrócił uwagę dziennikarzowi na kłamstwa, pisząc jaka była prawda.
  >> https://wpolityce.pl/polityka/423627-znowu-klamia-oskarzaja-polske-o-holokaust
 • Ks. Isakowicz-Zaleski krytykuje tweet Brudzińskiego
  https://wpolityce.pl/polityka/423695-ks-isakowicz-zaleski-krytykuje-tweet-brudzinskiego
 • Pogrom reputacji. Niepodległość i zagłada Żydów
  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/586324,pogromy-niepodleglosc-polska-zydzi.html
 • Forum Żydów Polskich oburzone tekstem "Newsweeka"
  http://niezalezna.pl/248216-forum-zydow-polskich-oburzone-tekstem-newsweeka-co-bylo-w-sondazu-cnn-a-co-w-tygodniku-lisa
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 20:36:15
  Rozbieramy panią Żorżetę.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Carlota_by_Winterhalter.jpg/240px-Carlota_by_Winterhalter.jpg

  Kiedy meksykańska cesarzowa Charlotta przyjechała do Paryża, żeby namówić cesarza Napoleona III do interwencji na rzecz jej męża Maksymiliana, który został uwięziony przez powstańców, korzystających z poparcia Stanów Zjednoczonych, ten był wyjątkowo niechętny wszelkim interwencjom.

  Charlotta argumentowała i tak i owak, wreszcie, widząc nieustępliwość Napoleona, zaczęła mu wytykać niepewne pochodzenie, a na koniec zagroziła abdykacją. – Ależ abdykujcie jak najprędzej! – wyrwało się francuskiemu cesarzowi. Na takie dictum Charlotta dostała spazmów i wreszcie – zwariowała. Żyła jeszcze bardzo długo; kiedy Niemcy podczas I wojny światowej wkroczyli do Belgii, zajęli zamek w którym Charlotta mieszkała w stanie całkowitego obłąkania.

  Przypomniała mi się ta scena po przeczytaniu relacji z posiedzenia polsko-amerykańskiego zespołu parlamentarnego, w którym uczestniczyła pani Zorżeta Mosbacher, naznaczona przez USA na amerykańskiego ambasadora w naszym bantustanie.

  Pani Żorżeta powiedziała między innymi, że czuje się nie tyle dyplomatką, która ma wygłaszać dyplomatyczne mowy, co raczej businesswoman, która służy na rzecz swojego kraju. „Jeśli mi się nie uda, wracam do kraju, mogę jechać na plażę” – zadeklarowała. [Ależ niech Pani jedzie, jak najprędzej! – admin]

  Nikt w naszym bantustanie nie może przejść do porządku dziennego nad żadną deklaracją amerykańskiego ambasadora, choćby nawet – pani Żorżety Mosbacher, więc i tę deklarację powinniśmy sobie rozebrać z uwagą.

  Po pierwsze – wypada pani ambasador pogratulować dobrego samopoczucia i w ogóle – poczucia rzeczywistości. Deklaracja, że nie czuje się dyplomatką, przynosi bowiem zaszczyt jej spostrzegawczości. Rzeczywiście, jaka tam z niej dyplomatka! Z czasów studenckich pamiętam anegdotkę o profesorze Rajzmanie. Umarł i przed bramą niebieską oczekuje na przyjęcie przez św. Piotra. Wreszcie nadchodzi jego kolej, a święty Piotr pyta o zawód. – Prawnik – odpowiada prof. Rajzman. – A, to nic z tego; prawników tu nie wpuszczamy – powiada święty Piotr. – Jak to nie wpuszczacie – powiada prof. Rajzman. – skoro widzę tam w środku profesora Seidlera, a on przecież też prawnik. – Panie, jaki on tam prawnik! – lekceważąco ucina rozmowę święty Piotr.

  Zatem jeśli pani Żorżeta sama uważa, że nie jest dyplomatką, to nie wypada nam zaprzeczać. Ale jeśli nawet nie jest dyplomatką – co widać, słychać i czuć – to przecież jest businesswoman. Nie da się ukryć – ale powiadają na mieście, że pani Żorżeta dorobiła się majątku na rozwodach, a miała ich co najmniej trzy. Za każdym razem udało się jej wyszlamować byłych mężów – co w Ameryce nie jest zadaniem specjalnie trudnym, ani wymagającym, bo tamtejsze niezawisłe sądy z jakichś zagadkowych powodów bardzo współczują kobietom, które doświadczyły nieudanego małżeństwa i ocierają im łzy złotymi plastrami – oczywiście na koszt „męskich szowinistycznych świń”.

  Jeśli zatem pani Żorżeta opanowała tajniki wielkiego biznesu, to chyba przede wszystkim w dziedzinie rozeznania stanu majątkowego jegomościa, któremu decydowała się udostępnić słodycz swojej płci. Nie każda dama to potrafi; pamiętam, jak jeszcze za głębokiej komuny, w Paryżu na ulicy Blanche, pewna dama zwróciła się do mnie: ej, ty, blondyn! – ponieważ – jak się później okazało – wzięła mnie za Norwega.

  Pani Żorżeta z pewnością działała z większym rozeznaniem i dlatego jej kariera biznesowa potoczyła się zupełnie inaczej, niż kariera damy z ulicy Blanche.

  Ale oprócz tego pani Żorżeta złożyła deklarację, że jako businesswoman służy interesom swego kraju, to znaczy – Stanów Zjednoczonych. Ano, zastanówmy się, na czym właściwie polega interes USA w stosunkach z Polską?

  Po pierwsze – żeby Polska, jako członek NATO, udostępniała Ameryce swoje terytorium dla potrzeb globalnej rozgrywki z Rosją – najlepiej za darmo. To już się stało w roku 1999, kiedy pani Żorżeta chyba jeszcze nie sądziła, że zostanie Ekscelencją.

  Po drugie – żeby Polska kupowała w Ameryce broń. To też już się stało, zanim jeszcze pani Zorżeta objęła swoje stanowisko w Warszawie.

  Po trzecie – żeby Polska kupowała dobry amerykański gaz zamiast złowrogiego gazu ruskiego. To też się dokonało jeszcze przed przybyciem tu pani Żorżety.

  Wreszcie – po czwarte – żeby Polacy mimo wszystko, to znaczy – mimo przeforsowania w Kongresie ustawy nr 447 – nadal uważali Stany Zjednoczone za mocarstwo przyjazne – w odróżnieniu od wielu krajów, których mieszkańcy uważają Stany Zjednoczone za swojego wroga, jeśli nie za „szatana”.

  Jeśli chodzi o te trzy pierwsze interesy – to musimy powiedzieć, że pani Żorżeta żadnych zasług dla swoje kraju nie położyła, bo właściwie przyszła na gotowe. Jeśli chodzi o interes czwarty – to właśnie pokazała, że chyba nie ma najmniejszego pojęcia, jak się do tego zabrać – bo publicznie sztorcując władze naszego bantustanu, w dodatku na piśmie z błędami – raczej nadwątliła sympatię, jaką Polacy tradycyjnie obdarzali Stany Zjednoczone, mimo wysiłków Józefa Stalina i jego następców.

  Czyżby pani Żorżecie miała się udać sztuka, której nie mógł dokazać Ojciec Narodów? To byłoby oczywiście osiągnięcie godne wpisania do Księgi Guinessa – ale chyba Stanom Zjednoczonym akurat nie o to chodzi. Jeśli tedy pani Żorżeta realizuje jakiś interes, to przede wszystkim – interesy pana Dawida Zaslawa, z pierwszorzędnymi żydowskimi korzeniami.

  Jest on właścicielem stacji TVN, która wyemitowała relację z obchodów urodzin Hitlera w lasach pod Wodzisławiem Śląskim w 9 miesięcy po jej nakręceniu. Akurat wtedy, gdy w USA trwały prace nad ustawą nr 447, przeciwko której środowiska polonijne zainicjowały desperacji lobbing. Pokazanie światu w telewizji pana Zasława, jak to w polskich lasach grasują źli naziści, było z pewnością obliczone na zneutralizowanie tego desperackiego lobbingu.

  No a teraz, gdy prokuratura sprawdza, czy uroczystość urodzin Hitlera nie była aby zorganizowana przez funkcjonariuszy stacji TVN, żeby ją w odpowiednim momencie wyemitować, pani Żorżeta podnosi w górę nieubłagany palec i grozi, że jeśli ktoś podniesie rękę na TVN, to zostanie mu ona odrąbana przez amerykański Kongres, tak szczelnie wypełniony miłośnikami wolności słowa, że nie sposób nawet splunąć, żeby w jakiegoś nie trafić.

  Ekipa „dobrej zmiany”, której losy wiszą na cienkiej nitce amerykańskiego poparcia, nie odważyła się nawet pisnąć słowa protestu. Ciekawe, czy amerykański ambasador w Paryżu, Londynie, czy Berlinie odważyłby się na coś takiego. Inna sprawa, że rząd USA chyba nie ośmieliłby się wysłać do tych stolic kogoś takiego, jak pani Żorżeta.

  W tej sytuacji pomysł udania się na plażę wcale nie jest taki głupi, podobnie jak abdykacja, jaką cesarzowa Charlotta groziła cesarzowi Napoleonowi III. Na ekskluzywnej plaży można przecież spotkać niejednego majętnego mężczyznę i w ten sposób do pasma biznesowych sukcesów dołożyć jeszcze jeden. Janusz Wilhelmi za pierwszej komuny mawiał, by wystrzegać się pierwszych odruchów, bo „mogą być uczciwe”. Otóż to! Chyba rzeczywiście mogą takie być.

  Stanisław Michalkiewicz
  http://michalkiewicz.pl

  Męża Marii Charlotty Koburg rozstrzelano w 1867 roku. Cesarzowa, nie umiejąc pogodzić się z tragedią, popadła w otępienie, z którego nie otrząsnęła się aż do śmierci. Tak podają niektóre źródła.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY