Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 5026 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Kiepska Gra" Korwina-Mikke i Winnickiego z Ruchu Narodowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wprowadzimy do Parlamentu Europejskiego silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich — napisali w oświadczeniu. / "Łączy ich POLexit"

 

I nie tylko chcą wygrać wybory, ... chcą rządzić Polską?

PROPONUJĘ ZACZĄĆ OD PROGRAMU ŚCIĄGNIĘCIA DO POLSKI 2 MLN. UCHODŹCÓW, KTÓRZY TĄ POLSKĘ OPUŚCILI, .... WTEDY MOŻE, MOŻE? : /

<>

Z UNII TRZEBA "WYKOPAĆ" BRUKSELĘ, ... A NIE WYPYCHAĆ POLSKĘ !

Takie jest skromne stanowisko Obozu Narodowo Demokratycznego

                                                                                                                                                               Podpisano

Józef Pisucki ps. "Ziut" / PREZES /

 

<>

Jako refleksję przypomnę "Kiepską Grę" szefa Młodzieży Wszechpolskiej"

//ziut.neon24.pl/post/146355,kiepska-gra-prezesa-mlodziezy-wszechpolskiej

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, który za pośrednictwem skarbnika MW przyznał się do spalenia flagi UE na Marszu Niepodległości liczy na nagrodę pieniężną - czy wygra te 5 tyś. nagrody za "głowę idioty"?

Sytuacja bardzo mnie rozbawiła bo trochę wcześniej był wywiad z Krzysztofem Bosakiem, który kwieciście tłumaczył, że Ruch Narodowy [nie znam jego obecnych koligacji partyjnych], ... JEST KATOLICKI.

Zanim dokończę przypomnę może przesłanie z listu Dmowskiego do księdza prałata Józefa Prądzyńskiego / Wikipedia: 

Dmowski pisał, iż chcąc dotrzeć do jak najszerszego audytorium, w agitacji uciekają się do szkalowania go, częstokroć kłamiąc, że on sam opowiada się za ich wizją ruchu narodowego.

Choć nie piętnował zachowania przyszłych oenerowców publicznie, ze względu na dobro swojego obozu, zdradził prałatowi, że potępia ich za „głupotę” i „szkodzenie” sprawie narodowej.

Ganił ich za brak właściwej formacji i nieumiejętność długofalowego myślenia, za zaistniały stan rzeczy obwiniając także samego siebie.  Dmowski wyrokował, iż działania rozłamowców za sprawą ich „umysłowych” i „politycznych” niedostatków skazane są na niepowodzenie. / koniec cytatu >> //ziut.neon24.pl/post/146303,list-pilsudskiego-do-romana-dmowskiego

Otóż prezes współczesnej Młodzieży Wszechpolskiej, gdyby różnił się trochę od opisu Dmowskiego znałby symbolikę flagi Unii Europejskiej. / Też nie wiem, czy kolor niebieski symbolizuje "niebo", ale wiem, że 12 gwiazd na fladze unijnej symbolizuje gwiezdną aureolę wokół głowy Matki Boskiej, skąd czerpał swoją inspirację autor jej projektu / Wikipedia:

Według oficjalnej wykładni dwanaście złotych gwiazd rozłożonych w okręgu na lazurowym tle symbolizuje solidarność i harmonię między narodami Europy. Symbolika ta nawiązuje również do późniejszej dewizy Unii Europejskiej: In varietate concordia (z łac.: Zjednoczeni w różnorodności).

Liczba gwiazd nawiązuje do starożytnej symboliki liczby 12 oznaczającej doskonałość i całość, nie zależy natomiast od liczby krajów członkowskich, ponieważ w chwili przyjmowania flagi Rada Europy liczyła już 14 państw członkowskich.

Liczba 12 jest także odpowiednikiem liczby miesięcy w roku, godzin na tarczy zegara, znaków zodiaku itd. Krąg zaś, w który gwiazdy zostały ułożone, jest między innymi symbolem jedności. Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej[2].

Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona wApokalipsie św. Janana lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd[3].

Proporcje flagi europejskiej 

Nie wiem, co chciał ugrać "Prezes MW" paląc, lub "chwaląc się" [za pośrednictwem zleconego na siebie donosu], że spalił unijną flagę, w sytuacji gdy Polska Młodzież, wśród której szuka zapewne "elektoratu" jest pro-europejska, ... i TYLKO ANTYBRUKSELSKA?

-  Jeśli "Prezes MW" ma braki w edukacji to być może ma choć odwagę "walnąć się w pierś" [albo w łeb] , ... i grzecznie powiedzieć "Sorry!" Matce Boskiej, ... i Polsce której "obciach" przynosi? : /

Znalezione obrazy dla zapytania matka boska aureola z gwiazd

 

@McGregor: Czy nie byłoby wskazane ukoronować Matkę Boską jak wyżej,

 12 złotymi gwiazdami

  ... i ogłosić ją Matką Boską Jasnogórską Królową Europy?

 

 * A swoją drogą, powinno to zostać zrobione w ramach pokuty, na koszt "pazernego" Prezesa Młodziezy Wszechpolskiej  / jako symbol /  za te 5 tyś zł nagrody (:

TYM SPOSOBEM ZASŁUZYŁBY SIĘ POLSCE, ZAMIAST JĄ PONIZAĆ

 

Ziut@Arjanek 08:59:53

//According to an anecdote published in 1998 in Die Welt, Lévy passed a statue of the Virgin Mary with a halo of stars and was struck by the way the stars, reflecting the sun, glowed against the blue of the sky. Lévy later visited Léon Marchal, the then Secretary General of the Council of Europe, and suggested that he should propose twelve golden stars on a blue ground as the motif for the flag of Europe.[4]//

Zgodnie z anegdotą opublikowaną w 1998 r. w Die Welt, Lévy zobaczył figurę Matki Boskiej z aureolą z gwiazd i uderzył go sposób, w jaki gwiazdy, odbijające słońce, świeciły na tle błękitnego nieba.  Lévy odwiedził później Léona Marchala, ówczesnego Sekretarza Generalnego Rady Europy, i zasugerował, że powinien zaproponować dwanaście złotych gwiazd na niebieskim tle jako motyw flagi Europy.

 

KOMENTARZE

 • Zaskakująca koalicja Narodowców i Korwin-Mikkego przed wyborami do PE
  >> https://wpolityce.pl/polityka/424368-laczy-nas-polexit-koalicja-narodowcow-i-wolnosci-do-pe

  Wprowadzimy do Parlamentu Europejskiego silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich — napisali w oświadczeniu.
  >> https://twitter.com/RuchNarodowy/status/1070632515470311424/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F424368-laczy-nas-polexit-koalicja-narodowcow-i-wolnosci-do-pe

  "Łączy ich POLexit" >> https://youtu.be/38uXkq7YYK8
 • Poseł Marek Jakubiak przejmuje Ziuta ! (:
  Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie za wcześnie i zbyt radykalnie "przesunąłem się" w prawo? - Cztery dni temu z Ziut RUCH dla RZECZYPOSPOLITEJ powstał Ziut OBÓZ NARODOWO DEMOKRATYCZNY, a teraz powstaje FEDERACJA dla RZECZYPOSPOLITEJ >> https://ziut.neon24.pl/post/146429,posel-marek-jakubiak-przejmuje-ziuta

  TYLE ŻE SZEFEM NIE BĘDZIE ZIUT, ... TYLKO MAREK JAKUBIAK (:
  https://www.facebook.com/FederacjadlaRzeczypospolitej/

  [ WYSŁUCHAŁEM PANA MARKA / POPIERAM INICJATYWĘ / GRATULACJE ]
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 20:30:44
  Jak tak patrzę na p. Jakubiak i jego głosowania w sejmie, oraz karierę zawodową, to coś jakby zalatywało WSIą.....
 • @zbig71 21:06:01
  Też jestem ze wsi / ... a PiS, tak czy inaczej, nos trzeba utrzeć (:
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 21:10:13
  Obyśmy nie zamienili Siekierki na kijek
 • @zbig71 21:16:52
  Jeśli masz na myśli Prezesa na Jakubiaka to myślę że nam nie grozi, ... na długo. / Bardziej się obawiam podmianki Prezesa na Mateuszka : /
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 21:20:46
  Ja się nie obawiam. Akurat Mateuszek rozłożył by PiS i byłaby to jedna rzecz, za jaką bym go pochwalił.
 • @zbig71 21:34:39
  Już ta "dobra zmiana" mu się udaje (:
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 21:36:30
  Czyli jak mu się udaje?
 • @zbig71 21:55:06
  Myślę, że z politycznego punktu widzenia, ... przynajmniej w moich oczach, działalność premiera Morawieckiego przyniosła PiS szkody.

  Choćby z tego powodu
  >> http://ziut.neon24.pl/post/146205,klamstwo-tak-ja-i-kaczynski-ma-krotkie-nozki

  Ale nie wszyscy to rozumieją i zauważają / I tylko ja o tym piszę

  GDYBY TO BYŁO DOSTRZEŻONE I WYKORZYSTANE POLITYCZNA SZKODA DLA PiS BYŁABY WIELOKROTNIE WIĘKSZA / ZAMIAST DZIAŁAŃ NA FAKTACH FORMALNA i NIEFORMALNA OPOZYSJA ANTY-PiS-OWSKA KORZYSTA Z NARZUCONYCH MEDIALNIE TEMATÓW ZASTĘPCZYCH : /
 • SENSACJA ! ! ! "Afera tytoniowa" ! ! !
  >> https://ziut.neon24.pl/post/146718,sensacja-afera-tytoniowa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY