Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 5026 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"USTAW[K]A ŻORŻETY"? SENSACJA ! "Afera tytoniowa" ! ! !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachodnie firmy tytoniowe zwolniono w Polsce z akcyzy! >> https://youtu.be/b-2-op8HBYk

Druk nr 3015 - Sejm >> http://orka.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3015

<>

 Rzeczpospolita.pl: Akcyza na e-papierosy od 1 stycznia 2019 r.

Publikacja: 01.02.2018 r. / Link w komentarzach

Od początku 2019 r. płyn do e-papierosów będzie obciążony 50-groszową akcyzą od każdego mililitra. Z kolei tytoń do podgrzewania będzie miał stawkę złożoną z dwóch elementów. Pierwszy to kwotowa stawka 141 zł 29 gr za każdy kilogram. Druga to 31,41 proc. średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia.Owa cena ma być obliczana na podstawie danych rynkowych z pierwszych dziesięciu miesięcy poprzedzających dany rok kalendarzowy. Wskaźnik ten ogłosi minister finansów, po raz pierwszy prawdopodobnie pod koniec 2018 r.

W praktyce  stawka na wyroby nowatorskie wyniesieok. 300 zł na kg.

Rząd szacuje, że akcyza z nowoczesnych form palenia zasili budżet kwotą 75 mln zł rocznie. To zaledwie 0,4 proc. przychodów akcyzowych od papierosów tradycyjnych (18,5 mld zł). Ministerstwo Finansów uzasadniało jednak rozszerzenie opodatkowania zwiększeniem kontroli nad rynkiem, a nie potrzebami fiskalnymi.

podstawa prawna: zmiana ustawy o podatku akcyzowym z 12 grudnia 2017 r. Dz. U z 17 stycznia 2018 r., poz. 137
 
TERAZ TO ZMIENIONO NA KORZYŚĆ FIRM AMERYKAŃSKICH
 

Poseł Andrzej Kosztowniak - Wystąpienie z dnia 21 listopada 2018 roku. 

14. punkt porządku dziennego:

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (druk nr 3015).

Poseł Andrzej Kosztowniak:

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Mam przyjemność w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przedstawić pozytywną opinię odnośnie do projektu ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym.

 

Przedkładany projekt ustawy przewiduje korzystną dla podatników zmianę w ustawie z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym dotyczącą regulacji w zakresie opodatkowania akcyzą dwóch nowych kategorii wyrobów akcyzowych, tj. płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich.

 

W zakresie art. 1 w pkt 1 przedłuża się obowiązywanie   STAWKI ZEROWEJ akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych oraz wyroby nowatorskie do 30 czerwca 2020 r. 

 

 

 

>>   https://videosejm.pl/video/38530-posel-andrzej-kosztowniak-wystapienie-z-dnia-21-listopada-2018-roku-1


W STANACH TA MASZYNKA KOSZTUJE $20 - 30 USD

 

TUTAJ PHILIP-MORRIS / CHYBA SAM NAD SOBĄ / ZASTANAWIA SIĘ,


  JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIE W PAPIEROSOWYM BIZNESIE 


>>   https://www.pmi.com/

Dzięki zniesieniu polskiej akcyzy na alternatywne sposoby palenia,

 ... możliwe że jeszcze długo?

 

NAJPIERW TANIO PRZYZWYCZAIĆ / POTEM DROGO SPRZEDAWAĆ : /


 

 

 

 

PHILIP MORRIS: It’s our goal to replace cigarettes with the smoke-free products we’re developing and selling. These products are designed to create a flavorful nicotine-containing vapor, without burning and smoke.

 

PHILIP MORRIS: Naszym celem jest zastąpienie papierosów produktami bez dymu, które rozwijamy i sprzedajemy. Produkty te są zaprojektowane do tworzenia aromatycznej pary zawierającej nikotynę, bez spalania i dymu."  -  czyli właśnie to, z czego zwolnił ich Sejm  >> zmianiając ustawę

 

"o podatku akcyzowym dotyczącą regulacji w zakresie opodatkowania akcyzą dwóch nowych kategorii wyrobów akcyzowych, tj. płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich."

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • SENSACJA ! ! ! "Afera tytoniowa" ! ! !
  "Afera tytoniowa" >> https://www.youtube.com/watch?v=b-2-op8HBYk

  Druk nr 3015 - Sejm >> http://orka.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3015

  A JESZCZE NIEDAWNO BYŁO GŁOŚNO, ŻE ŻORŻETA CHCE UPRZYWILEJOWANIA FIRM AMERYKASKICH: CHODZIŁO O PHILIP-MORRIS, ... PRODUCENTÓW PAMIEROSÓW?
 • "Do Rzeczy": To nie pierwszy "wyskok" Mosbacher.
  .
  Domagała się uprzywilejowania amerykańskich firm / Prawicowy tygodnik informuje, że list Georgette Mosbacher nie był pierwszym "wyskokiem" ambasadorki USA w Warszawie. W ostatnim czasie miała wzywać na rozmowy osoby pracujące nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych.

  Georgette Mosbacher interesowała się zmianami w przepisach o podatku dochodowym w kontekście amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce. >> https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/do-rzeczy-to-nie-pierwszy-wyskok-mosbacher-domaga%C5%82a-si%C4%99-uprzywilejowania-ameryka%C5%84skich-firm/ar-BBQaaTF


  Philip Morris International

  Philip Morris International Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo posiadające 15,5% udziałów w światowym rynku tytoniowym poza USA (lub 28,5% z wyłączeniem Chin oraz Stanów Zjednoczonych) (dane z roku 2014). Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Nowym Jorku. Jej podstawowe marki papierosów, Marlboro i L&M, są sprzedawane w ponad 180 krajach na całym świecie. Philip Morris International do 31 marca 2008 należało do holdingu Altria Group, Inc. Od 31 marca 2008 PMI jest samodzielną spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

  W Polsce przedsiębiorstwo jest reprezentowana przez spółki: Philip Morris Polska S.A., PMI Service Center Europe Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie. Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie oraz Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. z siedzibą w Leżajsku. >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Philip_Morris_International

  A TUTAJ PHILIP MORRIS / CHYBA SAM NAD SOBĄ / ZASTANAWIA SIĘ JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIE W PAPIEROSOWYM BIZNESIE

  >> https://www.pmi.com/

  Dzięki zniesieniu polskiej akcyzy, ... możliwe że jeszcze długo?
 • Firmy zachodnie nie robia juz papierosow z tytoniu ale z papieru.
  Nie zrywa sie lisci tytoniu tylko wyrywa cale krzaki.Te sie miele na proszek, dodaje celulozy, kleju, chemikali i pryska dodatkowo nikotyna. Tak utworzony papier latwo ciac na rownomierne kawaleczki, maszyny do robienia papierosow sie nie zatykaja.
  Dlatego jak sie teraz pali papierosy to w gardle drapie.
  Tak ta produkcja wyglada:
  http://www.comasitaly.com/en/machinery-plants/cast-leaf/reconstituted-tobacco-technology
  Albo tak na wieksza skale:
  http://www.paper-machine-papcel.com/products/others/reconstituted-tobacco/
 • @staszek kieliszek 01:15:44
  JAKAŚ STARA TECHNOLOGIA / TERAZ ZASTĘPUJE SIĘ PAPIEROSY

  "produktami bez dymu, które rozwijamy i sprzedajemy. Produkty te są zaprojektowane do tworzenia AROMATYCZNEJ PARY ZAWIERAJĄCEJ NIKOTYNĘ , bez spalania i dymu." >> https://www.pmi.com/smoke-free-products/iqos-our-tobacco-heating-system
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 01:20:30
  Zgadza sie. E- cigarettes. Ta para oblepia sciany , meble , lustra, w o wiele wiekszym stopniu niz dym z papierosow. Ja natomiast kupuje tyton od Hindusow, widze co w nim jest i sam nabijam tutki maszynka. Paczka papierosow tam gdzie mieszkam to $6.5. Moje $0.80.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 01:20:30
  Te Twoje elektroniczne paierosy sa nabijane wlasnie tym papierem z tytoniu! Fuj.
 • @staszek kieliszek 01:39:22
  iQos smoking device, by Marlboro / PHILIP MORRIS

  >> https://www.youtube.com/watch?v=cuXYaLH6PWY

  W STANACH TA MASZYNKA KOSZTUJE $20 - 30 USD + WKŁADY

  * W Polsce właśnie zwolniono to z akcyzy / A dlaczego nie zwolniono z wat pieluszek dla dzieci? - toż PAMPERS to też firma amerykańska
 • @staszek kieliszek 01:39:22
  I-QOS 2.4+ Plus White Bluetooth Vibration Heat Control Technology (Complete Set)

  $115.00 >> https://www.ebay.com/i/263984917990?chn=ps
 • NIEAKTUALNE >> Akcyza na e-papierosy od 1 stycznia 2019
  Od początku 2019 r. płyn do e-papierosów będzie obciążony 50-groszową akcyzą od każdego mililitra. Z kolei tytoń do podgrzewania będzie miał stawkę złożoną z dwóch elementów. Pierwszy to kwotowa stawka 141 zł 29 gr za każdy kilogram. Druga to 31,41 proc. średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia. Owa cena ma być obliczana na podstawie danych rynkowych z pierwszych dziesięciu miesięcy poprzedzających dany rok kalendarzowy. Wskaźnik ten ogłosi minister finansów, po raz pierwszy prawdopodobnie pod koniec 2018 r. W praktyce – jak podają firmy tytoniowe – stawka na wyroby nowatorskie wyniesie ok. 300 zł na kg.

  Rząd szacuje, że akcyza z nowoczesnych form palenia zasili budżet kwotą 75 mln zł rocznie. To zaledwie 0,4 proc. przychodów akcyzowych od papierosów tradycyjnych (18,5 mld zł). Ministerstwo Finansów uzasadniało jednak rozszerzenie opodatkowania zwiększeniem kontroli nad rynkiem, a nie potrzebami fiskalnymi.

  podstawa prawna: zmiana ustawy o podatku akcyzowym z 12 grudnia 2017 r. DzU z 17 stycznia 2018 r., poz. 137

  https://www.rp.pl/Podatki/302019982-Akcyza-na-e-papierosy-od-1-stycznia-2019.html

  TERAZ TO ZMIENIONO NA KORZYŚĆ FIRM AMERYKAŃSKICH
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 02:08:18
  Jak obalić rząd PIS-u ?
  Wystarczy przestać palić paierosy
  Proste?
  proste
 • @Husky 08:44:45
  Gdyby Mateuszowi zabrakło 18.5 miliarda to faktycznie rząd by upadł.

  NIGDY NIE POMYŚLAŁBYM ŻE WSZYSCY PALACZE TO PISIORY :D

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY