Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 5032 komentarze

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Władza degeneruje: tak było z PO, ... tak jest też z PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętacie sławne słowa Tuska: "Aby nam tu w Platformie żyło się lepiej."? / Teraz PiS żyje się lepiej. Wszystko wskazuje, jak widać, że "ludzie PiS" są na tym samym etapie co "ludzie Platformy", ... i mają tego świadomość. - Czy wyciągną wnioski?

 

 

Wikipedia: Degeneracja to ogólnie zwyrodnienie, wynaturzenie, zniekształcenie – zasadnicza (najczęściej niekorzystna) zmiana (proces), często także wynik procesu degeneracyjnego. >> https://youtu.be/OQ9AjLpuQdw

 

 

 

Kaczyński:

MY Z AFERAMI WALCZYMY, A JAK SIĘ ZDARZAJĄ, TO ICH NIE LEKCEWAŻYMY

... kilka godzin przed tymi słowami usłyszeliśmy o kolejnej.

 

Zachodnie firmy tytoniowe zwolniono w Polsce z akcyzy! >> https://youtu.be/b-2-op8HBYk

Druk nr 3015 - Sejm >> //orka.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3015

<>

 Rzeczpospolita.pl: Akcyza na e-papierosy od 1 stycznia 2019 r.

Publikacja: 01.02.2018 r. / Link w komentarzach

Od początku 2019 r. płyn do e-papierosów będzie obciążony 50-groszową akcyzą od każdego mililitra. Z kolei tytoń do podgrzewania będzie miał stawkę złożoną z dwóch elementów. Pierwszy to kwotowa stawka 141 zł 29 gr za każdy kilogram. Druga to 31,41 proc. średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia.  Owa cena ma być obliczana na podstawie danych rynkowych z pierwszych dziesięciu miesięcy poprzedzających dany rok kalendarzowy. Wskaźnik ten ogłosi minister finansów, po raz pierwszy prawdopodobnie pod koniec 2018 r.

W praktyce  stawka na wyroby nowatorskie wyniesieok. 300 zł na kg.

Rząd szacuje, że akcyza z nowoczesnych form palenia zasili budżet kwotą 75 mln zł rocznie. To zaledwie 0,4 proc. przychodów akcyzowych od papierosów tradycyjnych (18,5 mld zł). Ministerstwo Finansów uzasadniało jednak rozszerzenie opodatkowania zwiększeniem kontroli nad rynkiem, a nie potrzebami fiskalnymi.

podstawa prawna: zmiana ustawy o podatku akcyzowym z 12 grudnia 2017 r. Dz. U z 17 stycznia 2018 r., poz. 137
 
TERAZ TO ZMIENIONO NA KORZYŚĆ FIRM AMERYKAŃSKICH
 

Poseł Andrzej Kosztowniak - Wystąpienie z dnia 21 listopada 2018 roku. 

14. punkt porządku dziennego:

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (druk nr 3015).

Poseł Andrzej Kosztowniak:

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Mam przyjemność w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przedstawić pozytywną opinię odnośnie do projektu ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym.

 

Przedkładany projekt ustawy przewiduje korzystną dla podatników zmianę w ustawie z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym dotyczącą regulacji w zakresie opodatkowania akcyzą dwóch nowych kategorii wyrobów akcyzowych, tj. płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich.

 

W zakresie art. 1 w pkt 1 przedłuża się obowiązywanie   STAWKI ZEROWEJ akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych oraz wyroby nowatorskie do 30 czerwca 2020 r. 

 

 

 

>>   https://videosejm.pl/video/38530-posel-andrzej-kosztowniak-wystapienie-z-dnia-21-listopada-2018-roku-1


W STANACH TA MASZYNKA KOSZTUJE $20 - 30 USD

 

TUTAJ PHILIP-MORRIS / CHYBA SAM NAD SOBĄ / ZASTANAWIA SIĘ,


  JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIE W PAPIEROSOWYM BIZNESIE 


>>   https://www.pmi.com/

Dzięki zniesieniu polskiej akcyzy na alternatywne sposoby palenia,

 ... możliwe że jeszcze długo?

 

NAJPIERW TANIO PRZYZWYCZAIĆ / POTEM DROGO SPRZEDAWAĆ : /


 

 

 

 

PHILIP MORRIS: It’s our goal to replace cigarettes with the smoke-free products we’re developing and selling. These products are designed to create a flavorful nicotine-containing vapor, without burning and smoke.

 

PHILIP MORRIS: Naszym celem jest zastąpienie papierosów produktami bez dymu, które rozwijamy i sprzedajemy. Produkty te są zaprojektowane do tworzenia aromatycznej pary zawierającej nikotynę, bez spalania i dymu."  -  czyli właśnie to, z czego zwolnił ich Sejm  >> zmianiając ustawę

 

"o podatku akcyzowym dotyczącą regulacji w zakresie opodatkowania akcyzą dwóch nowych kategorii wyrobów akcyzowych, tj. płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich."

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i SZCZĘŚLIWSZEGO NOWEGO ROKU! (:

 

.

KOMENTARZE

 • Kaczyński: "To nie my złamaliśmy konstytucję, to nasi poprzednicy" (http://www.tvn24.pl)
  Ale miny mają "nietęgie" >> https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynski-przemawial-w-jachrance-na-posiedzeniu-wyjazdowym-klubu-pis,890413.html

  Tusk powiedział prawdę >> https://youtu.be/OQ9AjLpuQdw
 • "USTAW[K]A ŻORŻETY"? SENSACJA ! "Afera tytoniowa" ! ! !
  >> https://ziut.neon24.pl/post/146718,ustaw-k-a-zorzety-sensacja-afera-tytoniowa


  WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i SZCZĘŚLIWSZEGO NOWEGO ROKU! (:
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:29:39
  A ja tam widzę, że najbardziej degenerują się krytykanci PiS u których występuje taki nadmiar piany z ust, że przesłania widzenie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:28:47
  Panie Krzysztofie, na nic się zdają próby tuszowania, przerzucenie na opozycję odpowiedzialności za aferę PiS-KNF. Dziś jak na dłoni widać, po co PiS była deforma sądownictwa. Ziobro się całkowicie skompromitował, raz gdy pozwolili Chrzanowskiemu oczyścić jego biuro, teraz gdy aresztowali byłe władze KNF, z braku dowodów musieli ich zwolnić, przy czym wyciągnęli do Szczecina, później każdy z nich musiał wracać na własną rękę. Zupełną kompromitacją Ziobro była wypowiedź, w której pobicie Kwaśniaka przez zbirów nasłanych przez SKOK Wołomin.

  Po cienkim lodzie stąpa PIS, bo po SKOK Wołomin padną pytania o pozostałe SKOKI, a wtedy afera pochłonie nie tylko Chrzanowskiego, który był zwykłym kurierem ale też Biernackich, też pozostałe odnóża ośmiornicy, Glapińskiego, Morawieckiego, powiązanego z nimi mec. Kowalczyka, Ziobro, Kamińskiego. To jest afera, która może pochłonąć PiS. Pan o tym wie, dlatego pisze pan o "pianie z ust".
 • @Zawisza Niebieski 11:56:44
  // Dziś jak na dłoni widać, po co PiS była reforma sądownictwa. Ziobro się całkowicie skompromitował, raz gdy pozwolili //

  Kaczyński: MY Z AFERAMI WALCZYMY, A JAK SIĘ ZDARZAJĄ, TO ICH NIE LEKCEWAŻYMY

  Kolego "Niebieski", ... PiS to ludzie. / Reforma sądownictwa jest jeszcze w toku. Jeśli Kaczyński wyrwie "chwasty", które sam zasiał, wszystko jest do naprawienia, ... jeśli nie, PiS skończy jak Platforma
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:28:47
  // A ja tam widzę, że najbardziej degenerują się krytykanci PiS u których występuje taki nadmiar piany z ust, że przesłania widzenie. //

  GDYBYM TYCH "WIDZEŃ" NIE MIAŁ STAŁ BYM MUREM ZA TYM CZEGO NIE WIDZĘ, ... "PROBLEMEM" JEST ŻE WIDZĘ. / W PRZECIWIEŃSTWIE DO NIEKTÓRYCH, KTÓRZY MAJĄ "ZAKODOWANE" ABY NIE WIDZIEĆ
 • @Zawisza Niebieski 11:56:44
  Znowu Pan coś piepszy bez szacunku dla zdrowego rozsądku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY