Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 5026 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Ewa Kurek - Żydzi wobec inwazji sowieckiej na Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tematem spotkania były "postawy żydowskie wobec agresji sowieckiej we wrześniu 1939 roku". Przypomnijmy, w tym roku obchodzić będzimy 80-tą rocznicę tej napaści. Temat arcyciekawy i arcyważny, bo to on ukształtował wojenne relacje polsko-żydowskie.

Mam na myśli relacje polsko-żydowskie na okupowanych przes sowietów ziemiach polskich w czasie II Wojny Światowej przed inwazją niemiecką na Związek Sowiecki, ... ziemiach na których to, po inwazji niemieckiej, po 22czerwca 1941 r. w  okolicach Łomży I Białegostoku doszło doszło do około 30 "pogromów" , a wliczając to tereny białoruskie byłi ich 67.

- Warto badać te "postawy zydowskie wobec agresji sowieckiej we wrzesniu 1939 r.", ... bo one właśnie rzutowały bezpośrednio na postawy polskie wobec Zydów po agresji niemieckiej na Związek Sowiecki, w tym na tereny polskie okupowane przez Sowietów od wrześnie 1939 r.  -  UCZMY SIĘ HISTORI, ... JAKO CAŁOŚCI, A NIE WYBIÓRCZO.  -  Wtedy, w innym tle historycznym, lepiej zrozumiemy takie wydarzenia jak w Jedwabnym.

Link do "

Ewa Kurek -

 

 "Żydzi wobec inwazji sowieckiej na Polskę"

 
 w komentarzach
 
 
 
 
Mapa obszaru wokół Jedwabnego / 22 czerwca 1941 rok: Warszawa i zielone na lewo od czerwonej linii to Generalna Gubernia; na lewo od Warszawy III Rzesza Niemiecka z wcielonymi ziemiami polskimi;  na prawo od czerwonej linii napadnięta przez Niemców 22 czerwca 1943 roku ziemie polskie od 1939 roku wcielone do Związku Sowieckiego -  okupacja sowiecka.
 
22 czerwca 1941 r. hitlerowskie Niemcy napadły na Związek Radziecki. Nieopodal tej czerwonej linii, "po sowieckiej stronie" znajduje się Jedwabne, do którego latem 1941 roku wkroczyli Niemcy.  /  22 lipca 1941 roku Okręg Białostocki wcielono do III Rzeszy Niemieckiej, a konkretnie do Prus Wschodnich.
 
Między czerwoną linią i Białymstokiem, wokół Jedwabnego, na przełomie czerwca i lipca hitlerowcy dokonali serii masakr ludności żydowskiej, o których pisze prof. Andrzej Żbikowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego. 
 
 
 
   
 
The Black Book / Link >> https://archive.org/details/in.ernet.dli.2015.48624/page/n5
 

The Black Book of Poland

by Polish Ministry of Information 
 
The New Order in Poland
 
 
 
 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ewa Kurek - Żydzi wobec inwazji sowieckiej na Polskę
  Dr. Ewa Kurek była gościem Jacka Figurskiego z Fundacja Gambit
  i Telewizji Niezależny Lublin >> https://www.youtube.com/watch?v=3WxGWq6uGLs
 • Braun: "Muzeum Auschwitz jest elementem strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego"
  .
  >>> https://youtu.be/Tx4Mch0j56c

  „Od kiedy ukonstytuowała się Międzynarodowa Rada Oświęcimska (…) to już nie naród polski ma pierwsze i ostatnie słowo w tym miejscu” – komentuje Grzegorz Braun, znany prawicowy reżyser i dokumentalista, odnosząc się do kolejnego skandalu w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

  Zdaniem Brauna na tle wrogiego przejęcia państwa polskiego Oświęcim jawi się jako jeden z przyczółków. Drugim jest muzeum Polin, gdzie władza polska nie decyduje o niczym.

  „Oświęcim ma być miejscem męczeństwa mistycznej zagłady żydów w drugiej wojnie światowej, a nie Polaków, dla których ten obóz zorganizowano; Nie tarnowskich harcerzy wiezionych tam pierwszym transportem. Tylko męczeństwo żydowskie ma mieć charakter mistyczny, co stwierdziła przecież Szefowa Rady Oświęcimskiej, w swoim rasistowskim manifeście.”

  Barbara Engelking stwierdziła bowiem, że „(…) ta śmierć żydowska wynikała również z takiej całkowitej niemożności porozumienia, dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć.”

  "To byłoby pół biedy, gdyby w Radzie Oświęcimskiej zasiadali lobbyści żydowscy w Polsce. Ale cała bieda jest w tym, że to są komisarze polskiego rządu, że polskie władze nominują tych ludzi, utrzymują tych oszustów, manipulantów, którzy próbują dokonać wielkiej korekty całej historii, bo to właśnie całe dzieje mają kulminować w zagładzie żydów w drugiej wojnie światowej.” – zauważa Braun.
 • "RAPORT": w 1941 roku było 67 "pogromów jak w Jedwabnem"
  REPRINT notki z 26.05.2018 r. // Prof. Żbikowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego podaje, iż między 22 czerwca a połową września 1941 r., na terenie tzw. Bezirk Białystok, do wystąpień antyżydowskich doszło w 29 miejscowościach. - Na terenie całej Zachodniej Białorusi 67. >> http://ziut.neon24.pl/post/147388,raport-w-1941-roku-bylo-67-pogromow-jak-w-jedwabnem

  >> Fragmenty o Holokauście: THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943
  >> http://ziut.neon24.pl/post/147387,fragmenty-o-holokauscie-the-black-book-of-polish-jewry-1943
  >> PRAWDA O HOLOKAUŚCIE: Milion Żydów zabił TYFUS i Naziści
 • Inwazja sowiecka i hitlerowska też były żydowskimi
  Norman Davies jako dowód antysemityzmu Stalina przytacza jego spektakularny rozkaz wydany telefonicznie w czasie wizyty dyplomatów Hitlera w sprawie paktu Ribentrop Mołotow- do "ataku Nkwd na Synagogę" czyli jego własne ministerstwo spraw zagranicznych ZSRR Litwinowa, którego wszyscy podwładni byli dla Niemców Hitlera oczywistymi "żydami" i jako tacy ich denerwowali.
  Stalin (podobnie jak Piłsudski i Anders) rozumiał swoje uzależnienie od "żydów", jacy potrafili sprzedawać carską biżuterię nawet dworowi angielskiemu, carskie złoto i diamenty sowieckie ze zbudowanej przez siebie Kołymy i Workuty oraz zboże ukraińskie n zachodzie i transferować za nie technologie do ZSRR, w którym rozwinęli szkolnictwo i naukę umożliwiając wykorzystanie transferowanych informacji i rozwijanie przemysłu zbrojeniowego..
  Tytułem "Żydzi..." autorka ułatwia nienawistne żonglowanie językiem antypolskiej dialektyki reprezentowanym przez Żbikowskiego w jego sentencjach na temat polskich pogromów w rodzaju wytworów odchłani kłamstw Michnika i Grossa w rodzaju interpretacji próby wykorzystania Polaków w Jedwabnem pod dowództwem grup specjalnych Himlera. Była to oczywiscie nieudana próba wykorzystania polskiego nacjonalizmu na wzór "etnicznie litewskiego" (właściwie też etnicznie popolskiego), ukraińskiego lub nacjonalizmów bałtyckich.
  Zamiast ""Żydzi...." lepiej zatytułowć "Inicjatywy żydowskie...." gdyż cała II wojna św. była prowadzona w priorytecie "Protokołów mędrców Syjonu (inaczej nie da się wyjaśnić zatrzymania sowieckiego frontu na kierunku berlińskim decydującego o czasie trwania wojny w Warszawie na pół roku mimo przytłaczającej przewagi wojskowej i braku realnej obrony Wisły.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 12:42:36
  Skandal! Żydzi domagają się od Polski wzięcia odpowiedzialności za Holocaust. Kolejny skandaliczny artykuł ukazała się w izraelskiej prasie, w którym Polacy obwiniani są winą za Holocaust.


  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/the_times_of_israel_holocaust_polska_nczas.jpg


  Autorem antypolskiego artykułu w „Times of Israel” jest Raphael Ahren. Dziesiątki tysięcy Polaków pomogło nazistom w zabijaniu żydów zaczyna. W ostatnich latach trwa w zagranicznych mediach zorganizowana jak się zdaje akcja, w której Polacy są stawiani w roli winnych lub przynajmniej współwinnych Holocaustu. Jednocześnie trudno znaleźć obarczanie winą Niemców, pojawiają się co najwyżej tajemniczy naziści. W dniu pamięci o Holocauście Polska wymazuje wzmianki o jej szerokim udziale w zbrodniczym przemyśle taki wniosek płynie z tekstu opublikowanego na łamach „Times of Israel”. Polski rząd uczcił Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście, ale całkowicie zignorował współudział Polaków czytamy w artykule. Ahren w artykule oburza się, że w czasie obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz w Polsce podkreślano wątki Polaków ratujących żydów. Jego zdaniem znaczenie tego jest mniejsze od współudziału Polaków w Holocauście i pomocy jakiej mieli udzielać nazistom. Polska nigdy nie przyznała się do współudziału w Holocauście na wielką skalę, a w ubiegłym roku Warszawa uchwaliła ustawę zabraniającą mówić o polskich okrucieństwach w czasie Holocaustu (chodzi o ustawę o IPN) pisze Ahren. Dziennikarzowi nie spodobało się to, że w swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki mówił o polskich ofiarach i odpowiedzialności hitlerowskich Niemiec za Holocaust. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Przyznanie się przez Polski rząd do odpowiedzialności Polski za Holocaust jest pierwszym krokiem i warunkiem koniecznym dla spełnienia roszczeń żydowskich. Kiedy Polska będzie już odpowiedzialna za okrucieństwa z czasów Drugiej Wojny Światowej można będzie oficjalnie wystawić rachunek za wyrządzone szkody.

  https://nczas.com/2019/02/01/skandal-zydzi-domagaja-sie-od-polski-wziecia-odpowiedzialnosci-za-holocaust/

  Ps..W czasie drugiej wojny światowej Australia nie przyjęła żydów argumentując w ten sposób "Nie znosimy antysemityzmu i dlatego nie chcemy żydów w naszym kraju"..Poczekajcie tylko jak umrą ostatni świadkowie to do chóru dołączą się jeszcze Niemcy. Może i oni też wyciągną ręce po nasze kamienice? Jak kraj słaby to wszyscy po nas skaczą jak małe dzieci słabym matkom. I co PiS wstał z kolan, co? Hehe, śmiechu warte, leży jeszcze niżej niż swego czasu PO przed Niemcami! ciekawe czy Morawiecki i Duda dalej w pokorze będą klęczeć na kolanach i całować im stopy?… czy te durnie dalej nie rozumieją, że polityka uległości jest nieskuteczna? A może im w to graj? Ścierwa parchate poczynają sobie coraz śmielej. Do czasu. Jak czara goryczy się przeleje to będą wyć o litość. Świadkowie wymierają więc żydzi swoją hagadę o II wojnie wciskają, po wojnie cicho siedzieli choć byli świadkowie (także żydzi), którzy o roli żydów w ludobójstwie żydów mówili. Przecież to żydzi wyrywali z chciwości innym żydom złoto z żydowskiej gęby i ładowali ich do pieca. Przecież są filmy które to pokazują i dokładnie widać jak żydek żydka ładuje do pieca. Żydzi boją się prawdy o II WŚ jak diabeł święconej wody, a prawda jest taka, że żydzi masowo i w sposób zorganizowany współpracowali z Niemcami w ludobójstwie europejskich żydów. W armii Hitlera służyło ponad 150 tysięcy osób pochodzenia żydowskiego, popierali politykę Hitlera, dostawali medale i stopnie za mordowanie, jeden z nich nawet dorobili się stopnia feldmarszałka, gdy dodamy do tego żydowskich współpracowników Gestapo, Judenraty, żydowska policję gett i żydowskich kapo, bankierów wspierających Rzeszę oraz to, że żydzi z Niemcami nigdzie nie walczyli, mordowali za to polskich bezbronnych chłopów, widzimy, że w tej spawie to żydzi powinni usiąść na ławie oskarżonych…O zdradach i ludobójstwie dokonanym na Słowianach, a zwłaszcza Polakach i Rosjanach dokonanych przez żydów w służbie komunizmu nie wspomnę bo za to należy się żydom osobny proces. Faktem jest, że żywy żyd to niedopałek. Błędem było ratowanie żydów z narażeniem własnego życia i życia swojej rodziny. Żyd nie jest tego warty. Żydzi byli najlepsi kiedy ganiali się nawzajem w kominie. A Niemcy odwalili kawał dobrej roboty utylizując to szKODliwe robactwo. Historia kołem się toczy. NIGDY WIĘCEJ – nie pomagaj eskimosom, pod żadnym pozorem, w żadnych okolicznościach. Zapamiętajcie to sobie Polacy i przekażcie następnym pokoleniom. Jeszcze przyjdą w łaskę i to szybciej niż im się wydaje.
 • @kula Lis 68 01:08:00
  Ewa Kurek - Żydzi wobec inwazji sowieckiej na Polskę
  Dr. Ewa Kurek była gościem Jacka Figurskiego z Fundacja Gambit
  i Telewizji Niezależny Lublin >> https://www.youtube.com/watch?v=3WxGWq6uGLs

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY