Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Zdjęli Lecha Kaczyńskiego, ... powiesili Armię Ludową"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TAKI MAMY DZISIEJSZY "BILANS" PO KONFERENCJI Z AMERYKANAMI: A PiS-iory robią raban jakby wieszali kolejnych działaczy PiS i do tego wystawiali im "Akty politycznego zgonu" - Jeszcze nie wieszają! - Po co te "gaszefty"?

  -  Dobrze że wieszają Armię Ludową, a nie wieszają dkolejnych ziałaczy PiS, ... bo jak zaczną, wtedy dopiero można bęzie dopiero wrzeszczeć.  ]:D

Niżej, znajdujący się pod zdjęciem wyżej. lament działacza PiS / Pracownik miejski zdejmuje tabliczkę z nazwą ulicy i wiesza nową, ... wg. władz Warszawy i sądu "prawilną"   ]:D

 

 

Skandal "DEKOMUNIZACJA"
Zdjęli L Kaczyńskiego,
powiesili Armię Ludową

 

 

A TAKI MAMY DZISIEJSZY "BILANS" PO KONFERENCJI Z AMERYKANAMI

 

wPolityce.pl: Amerykański sekretarz stanu podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem nawiązał do sprawy restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu.

Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu   — mówił.

Wspomnienia stalinowskiego oprawcy Frank Blaichman – wyniesionego przez sekretarza stanu USA do rangi symbolu niezłomności polskiego ducha – promowało hasło na okładce [jego książki]:   
 
„Przeciw nazistom, volksdeutschom i antysemickiej Armii Krajowej”  
 
 
FRANK BLAICHMAN BYŁ ZAPEWNE W ARMI LUDOWEJ
TERAZ TAKICH W WARSZAWIE "WIESZAJĄ"  ]:D 
 
<>
 
 
 
 
 
Czy powinno się "zdekomunizować" Pomnik Powstania w Gettcie?
 
 
Wydaje się, że to może być następny bardzo "gorący temat". / Badam sprawę / Obrona przed tą "dekomunizacją" może być tak samo silna, jak przed dekomunizacją ulic w Warszawie albo silniejsza, bo dotyka "dna" powojennej historii Polski.
 
 
A jeśli nie zdekomunizować, to przynajmniej "zdekonspirować", zmieniając nazwę na "Pomnik Wymordowanych i Wypędzonych - ofiar hitleryzmu, syjonizmu i komunizmu"
 
 
Historia miejsca
 
W latach 1784–1792 po zachodniej stronie placu przed pomnikiem, w miejscu, w którym obecnie znajduje się gmach Muzeum Historii Żydów Polskich, wzniesiono zabudowania Koszar Artylerii Koronnej (tzw. Koszary Wołyńskie). Od 1918 do czasów II wojny światowej mieściło się tam więzienie wojskowe.
 
 
Od sierpnia 1942 do końca funkcjonowania   warszawskiego  Getta  w budynku dawnych Koszar przy ul. Zamenhofa 19 swoją drugą i ostatnią siedzibę miał warszawski Judenrat,   współodpowiedzialny wraz z Gestapowcami,   za wysyłkę w sposób zorganizowany, polskich obywateli pochodzenia żydowskiego mieszkańców Getta ,   do niemieckich obozów zagłady. 
 
Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963, w książce "Eichmann w Jerozolimie", wystąpiła z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby znacznie mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. 
 
 
 
 
 
Budowa pierwszego pomnika.Po lewej widoczny gmach dawnych Koszar Wołyńskich (1946)
 
 
 
 
Po wojnie,   w miejscu obecnego pomnika znajdował symboliczny grób bojowników getta,  który  został  zastąpiony  przez obecny  "pomnik z Menorą"   [herbem państwa Izrael], zbudowany na zamówienie Centralnego Komitetu Żydów Polskich, który jako osobowy skład Krajowej Rady Narodowej z Lublina, wraz z Armią Radziecką i polskimi komunistami, wkroczył do Polski w 1944 roku.
 
 
Na pierwszym pomniku z 1946, widoczny był liść palmowy oraz litera „bet”. Niższa część pomnika była płytą w kształcie koła, na której był umieszczony odlany z metalu liść palmowy – symbol męczeństwa. /  Obecnie wciąż istniejący Pomnik Powstania w Gettcie przedstawia "bojowników" na wzór sowieckiego socrealizmu, przypominających bardziej wczesnego "bohatera sowieckiego" budowniczego Kraju Sowieckich Rad, niż ofiary hitlerowskiego ludobójstwa na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego.
 
 

 
* Dla kontrastu warto zauważyć że Pomnik Powstania Warszawskiego odsłonięty  został dopiero 1 sierpnia 1989 r. przez prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego  [współsprawcy ekscesów "antysemickich" z 1968 r.],  wzniesiono go w oparciu o jeden z trzech projektów nadesłanych na konkurs ogłoszony w grudniu 1984 przez Zarząd Tymczasowy Komitetu Budowy Pomnika Bohaterów Powstania Warszawskiego.  / Źródło: Wikipedia

KOMENTARZE

 • ZDJELI LECHA KACZYŃSKIEGO, ... POWIESILI ARMIĘ LUDOWĄ ]:D
  Dekomunizacja w Warszawie – te słowa brzmią jak ponury dowcip. Po 11 miesiącach drogowcy zdjęli właśnie z ulic tabliczki z nazwiskiem Lecha Kaczyńskiego. Powróciła Armia Ludowa. >> https://wpolityce.pl/polityka/433762-zdjeli-lecha-kaczynskiego-powrocila-armia-ludowa
 • Czy powinno się "zdekomunizować" Pomnik Powstania w Gettcie?
  Od sierpnia 1942 do końca funkcjonowania warszawskiego Getta w budynku dawnych Koszar przy ul. Zamenhofa 19 swoją drugą i ostatnią siedzibę miał warszawski Judenrat, współodpowiedzialny wraz z Gestapowcami, za wysyłkę w sposób zorganizowany, polskich obywateli pochodzenia żydowskiego mieszkańców Getta , do niemieckich obozów zagłady.

  Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963, w książce "Eichmann w Jerozolimie", wystąpiła z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby znacznie mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem.
  >> https://ziut.neon24.pl/post/147674,czy-powinno-sie-zdekomunizowac-pomnik-powstania-w-gettcie
 • Sekretarz stanu USA wychwalał w Warszawie Franka Blaichmana. Stalinowskiego oprawcę!
  .
  >> https://wpolityce.pl/polityka/433769-skandaliczna-wpadka-pompeo-wychwalal-stalinowskiego-oprawce

  Amerykański sekretarz stanu podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem nawiązał do sprawy restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu.

  Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu

  — mówił. Warto zadać pytanie, czy nie jest to nawiązanie do głośnej ustawy JUST.

  Mike Pompeo przywołał jako symbol postać niedawno zmarłego w Stanach Zjednoczonych Franka Blaichmana.

  Jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej. Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel — powiedział.

  Po wojnie został obywatelem USA. Bardzo dobrze funkcjonował jako deweloper w Nowym Jorku (…) Był ucieleśnieniem tego, o czym mówił prezydent Trump podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 r. Polska żyje, Polska się rozwija, Polska zwycięża — opowiedział Pompeo.

  Jednak słowa te mogą świadczyć jedynie o ignorancji, bądź niewiedzy amerykańskiego polityka. Frank Blaichman był bowiem… stalinowskim oprawcą!
 • Gdy PiS przepchnął swoją ustawę dotyczącą odchodzenia sędziow na emeryturę
  z której się później rakiem wycofał, któryś z "mędrców PIS", nie wiem, czy nie Brudziński orzekł iż w tym dniu upadł komunizm. Tak więc Lech Kaczyński był komunistycznym prezydentem, stąd nic dziwnego, że dekomunizacja i jego dosięgnęła. :)

  A na poważnie, aleja o której mowa dla Warszawiaków będzie zawsze trasą Łazienkowską. Armii ludowej nadali mędrcy z PZPR, jako kontrę do nadania trasie Toruńskiem imienia alei AK. Tak więc nazwa ta została narzucona siłą, tak jak i teraz siłą narzucono nazwę L.Kaczyńskiego. Ten człowiek niewiele dobrego w tym mieście po swoich rządach nie zostawil, nadanie jego imienia znaczącej arterii Warszawy, to tak samo, jakbyśmy teraz nadali innej znaczącej arterii imię Hanny Gronkiewicz Waltz. Niską ocenę rządów L.Kaczyńskiego widzimy w tym, że po jego rządach bodajże przez 12 lat PIS o rządach w Warszawie nie ma co marzyć. Jeśli dekomunizacja to ja jestem za przyroceniem nazwy Trasa Łazienkowska, bo taką nazwę arteria ta ma wśród rodowitych Warszwiaków.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 17:13:14
  Nie widzę sprzeczności w wypowiedzi Mike'a Pompeo. Wie kogo popiera i wie kogo stawia Polakom " za wzór".
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 17:13:14
  Moglo byc gorzej, np. ulica Jakuba Bermana.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY