Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 5032 komentarze

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Pogoda na dziś: Słonecznie nie będzie, o 11 polityczna burza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Warszawie możliwe trzęsienie ziemi: Trybunał Konstytucyjny może ogłosić niekonstytucyjność wyboru 15 sędziów-członków KRS. W perspektywie rysuje się możliwość ich wyboru przez obywateli w wyborach powszechnuch - pomimo braku słońca będzie gorąco.

 Mozna powiedzieć ... "Oj, ...będzie się działo  " (::

 

Mamy do czynienia ze swoistym kuriozum: w listopaddzie 2018 r. wybrana przez PiS Krajowa Rada Sądownictwa zgłosiła do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją swojego wyboru.

Marszałek Sejmu w swojej opinii stwierdził ze KRS wybrana została przez Sejm zgodnie z Konstytucją co potwierdził Ziobro.  -  3 stycznia w Trybunale Konstytucyjnym miał zapaść wyrok w sprawie, nie zapadł, rozprawa została przełozona.

W lutym kilkudziesięciu Senatorów PiS zgłosiło do TK wniosek zarzucając Sejmowi niezgodny z Konstytucją wybór 15 sędziów-członków KRS,  .... z czym Marszałek Sejmu z PiS się nie zgodził podtrzymując swoje pierwotne stanowisko.

Dzisiaj o 11:30 ma zapaść wyrok w tej skomplikowanej układance.

Co się stanie jeśli Trybunał Konstytucyjny ozeknie o niekonstytucyjności wyboru 15 sędziów - członków KRS nie wiadomo, ale zanosi się na to, ze moze nie być nikogo kompetentnego aby dokonać tego wyboru.

Wkrótce wybory do Paralamentu Europejskiego,

 ... czy Poalcy w powyzszej sytuacji będą tez musieli ewentualnie wybrać 15 sędziów - członków KRS jeśli dojdzie do takiej potrzeby? 

 

UAKTUALNIENIE

Doszło do "zagwozdki"  [czegoś na kształt blokady] w Trybunale Konstytucyjnym. /  Wyroku nie usłyszymy az do poniedziałku 21 marca. ///  Dzisiejszy termin rozprawy wyznaczono miesiąc temu. Zgodnie z przepisami Rzecznik Praw Obywatelskich miał miesiąc aby przyłączyć się do postępowania, ALE ZOSTAŁ ZAWIADOMIONY O TERMINIE ROZPRAWY 21 LUTEGO, ... czyli ma ten czas do 21 marca. Jeśli więc wyrok zapadł by dzisiaj, wydany by został niezgodnie z procedurami, byłby więc niewazny.  -  19 marca w sprawiepolskiej ustawy o KRS wypowie się Trybunał Sprawiedliwości Uni Europejskiej, z powodu opóźnienie "wchodząc w buty" polskiego Trybunału Konstytuyjnego.

Mozna podejrzewać, ze o to właśnie w tej "zagwozdce" chodzi. Wszystko wskazuje na to, ze "opieszałość" w poinformowaniu Rzecznika Praw Obywatelskich, tak, aby polski Trybunał Konstytucyjny nie mógł się wypowiedzieć przed wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej było celowym zabiegiem mającym na celu MEDIALNE ODEBRANIE POLSKIEMU TRYBUNAŁOWI KONSTYTUCYJNEMU PRAWA DECYDOWANIA O KONSTYTUCYJNOŚCI USTAW W POLSCE. -  19 stycznia usłyszymy zapewne jak "Targowca" wyje z radości, e PiS uchwala niekonstytucyjne ustawy, w sytuacji gdy Senat złozył poprawny wniosek o zbadanie wstawy o wyborze sędziów-członków KRS , czy jest zgodna z konstytucją. 

OPÓŹNIENIE POINFORMOWANIA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH O DZISIEJSZEJ ROZPRAWIE WSKAZUJE ZE KTOŚ MÓGŁ TO ZROBIĆ CELOWO ABY POWYZSZY EFEKT UZYSKAĆ, A TO WSKAZYWAŁOBY, ZE "MAMY KRETA" W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM : /

 

Przyjęcie przez TK za fakt zgodny ze stanem faktycznym wniosku Senatorw PiS wnoszącego, zgodnie ze stanem faktycznym [patrz dokumenty] o uznanie za niekonstytucyjny wybór 15 sędziów członków KRS przez Sejm utorowałby drogę do ich wyboru w wyborach powszechnych, wszystko wskazuje, ze ktoś chce zablokować taki obrót sprawy i być moze w międzyczasie doprowadzić do obalenia rządu i przedterminowych wyborw wyjaśniając to niekonstytucyjnością działań PiS jednocześnie blokując proces naprawy błędu przez polski Trybunał Konstytucyjny  -  wszystko to chce się zrobiś tękami TSUE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Wybór członków KRS przez Sejm spośród sędziów;
  .
  Wybór członków KRS przez Sejm spośród sędziów; odwołanie od uchwały KRS dotyczącej powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego >> http://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/wokanda/art/10495-wybor-czlonkow-krs-przez-sejm-sposrod-sedziow-odwolanie-od-uchwaly-krs-dotyczacej-powola/

  http://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/Sprawa?&pokaz=dokumenty&sygnatura=K%2012/18
 • Jaką politykę prowadzi PIS ?
  Z punktu widzenia Rosji wygląda to tak:
  https://pl.sputniknews.com/polska/2019031410057898-rosja-waszyngron-polityka-agresja-deputowany-militaryzacja-sputnik-polska/
  Z punktu widzenia Narodu Polskiego widać socjal..500+, wiek emerytalny..emerytury VAT+.
  ale też widać skrajny wasalizm wobec globalnej mafii żydowskiej.

  Nasuwa się pytanie w co gra PIS...
  Czy przekupuje socjalem Naród Polskie by służyć globalnej mafii żydowskiej czyli praktycznie budować Pollin...
  czy w zamian za uległość wobec mafii żydowskiej umożliwia poprawę poziomu życia Narodowi Polskiemu.

  Kogo PIS robi w konia a dla kogo pracuje...? (Naród Polski czy mafię żydowską).

  Możliwy jest wariant mieszany.
  Mogą być jak wszędzie to i w PIS pożyteczni idioci po obu stronach "interesów". Jedni mogą realizować Polli a inni w tym samym czasie pod tym samym sztandarem budować Polskę.

  Jedno jest pewne, PO na pewno nie budowało Polski a jak już go IV Rzeszę (landy wschodnie) poszerzoną o Polską kolonię.
 • @Oscar 12:07:00
  PiS to agenci USA. Myślisz, że ,, kelnerzy,, pidsłuchiwali tylko PO? Na PiS i prezesa też mają haki. Przecież wystarczy zmarszczenie brwi przez Żorżetę i wszystkie rozkazy wykonane są w podskokach.
 • @zbig71 12:17:47
  No właśnie PIS prowadzi taką politykę że można wyciągać wnioski w dwie strony...to umiejętność dostarczania faktów za każdą z opcji.

  Na PIS Żorżetta nie potrzebuje nagrań, ma wiele innych "metod" nacisku.
  USA ma Polskę na widelcu ekonomicznym, politycznym, wojskowym...
  USA może w każdej chwili zmienić PIS na inny wariant... (ale pewnie nie na PO bo opcja Niemiecka)...inny wariant to jakiś rozłam w PIS lub inny "Kukiz" czy PSL. PSL za koryto będzie z Żorżettą współpracował aż do "połamania łózka".
  Dzisiaj CIA czy inny Mossad ciągle może wiele i natychmiast w Polsce.
 • @Oscar 12:32:11
  Konkludując:
  Czy współpraca z Żorżettą jest dobrowolna czy wymuszona ?
  Oto jest pytanie.
 • @Oscar 12:35:03
  W środowisku PiS często pada argument, że nie ma alternatywy dla sojuszu z USA. Także jeśli idzie o współpracę z Żorżetą, to też nie ma alternatywy. Co widać, słychać i czuć.
 • @zbig71 13:02:09
  Polityka dwóch wrogów...(Niemcy, Rosja)
  to kiepska koncepcja...
  Już raz Polska zniknęła z mapy świata przez taką politykę.

  USA to globalni bandyci...jak będą mieli interes to sprzedadzą Polskę na jakimś globalnym targu niewolników .. albo wrzucą jako mięso armatnie np do ruskiej maszynki do mielenia mięsa armatniego albo do niemieckiej...
  Ameryka first... a goje to tylko "zasób" do wykorzystania w interesie wielkiej żydowskiej ameryki.
 • "Zagwozdka" w TK ws. wyroku ws. sędziów KRS
  .
  "Trybunał Konstytucyjny odracza wyrok ws. [sędziów] KRS" - pisze Gazeta.pl , ... a cała reszta "reżimowych" mediów taktownie milczy? Wszystko wskazuje, że sprawa się komplikuje i nikt nam nie mówi co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Trybunału Konstytucyjnego. >> http://ziut.neon24.pl/post/148080,zagwozdka-w-tk-ws-wyroku-ws-sedziow-krs

  Gazeta.pl: Wyrok Trybunału odroczony

  Wydanie wyroku zostało w czwartek odroczone do poniedziałku 25 marca. Poinformowała o tym Przyłębska. W krótkim oświadczeniu przekazała również, że wpłynęło do niej pismo poza oficjalnym trybem. - Do mnie, jako prezesa, wpłynął wniosek jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wniosek poza jakimikolwiek procedurami, wniosek zmierzający do tego, aby skład orzekający podjął określone czynności w ramach orzekania. Dla składu orzekającego była to sytuacja zupełnie zaskakująca - mówiła Przyłębska.

  >> https://www.tvn24.pl/wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-w-sprawie-nowej-krs-odroczony-do-25-marca,918231,s.html

  Obecny w czwartek w TK zastępca rzecznika prasowego nowej Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Jarosław Dudzicz oświadczył, że KRS przyjmuje do wiadomości decyzję o odroczeniu sprawy i czeka na ostateczne orzeczenie 25 marca.

  - Przyczyną odroczenia, jak podała pani prezes, było bodajże niezawiadomienie jednego z uczestników postępowania i prawdopodobnie chodzi o kontrowersję, jaką podnosił Rzecznik Praw Obywatelskich, że o drugim wniosku do TK złożonym przez senatorów został zawiadomiony zbyt późno i nie miał 30 dni na złożenie pisemnego stanowiska - wyjaśnił. Jak dodał, wniosek złożony w tej sprawie do TK przez senatorów "to właściwie przyłączenie się do sprawy, jaka została zainicjowana przez KRS". - Także Rzecznik w sumie miał i tak wystarczająco dużo czasu, aby przystąpić do pierwotnej sprawy, do której dołączono sprawę Senatu - ocenił.
 • Trybunał agentowej i ochroniarza powołany przeZ Szydło i Kępę jako wyraz woli władzy prezessimusa ma konkurować z UE
  Jeśli Trybunał UE powie prawdę o KRS, to prezessimus ze swym specjalistą od ziobrohaków na razie bez sadowej mocy ( jakMariusza Kamińskiego na Lepera i Giertycha() ogłosi wyrokiem Trybunału agentowej, że to on powiedział. Kłopot nieco większy będzie gdy Trybunal UE wypowie się także o Trybunale Konstytucyjnym i dublerach.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY