Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Zagwozdka" w TK ws. wyroku ws. sędziów KRS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Trybunał Konstytucyjny odracza wyrok ws. [sędziów] KRS" - pisze Gazeta.pl , ... a cała reszta "reżimowych" mediów taktownie milczy? Wszystko wskazuje, że sprawa się komplikuje i nikt nam nie mówi co się dzieje za zamkniętymi drzwiami TK

 Więcel w mojej poprzedniej notce / Link w komentarzach

KOMENTARZE

 • Pogoda na dziś: Słonecznie nie będzie, o 11 polityczna burza
  >> http://ziut.neon24.pl/post/148077,pogoda-na-dzis-slonecznie-nie-bedzie-o-11-polityczna-burza

  Gazeta.pl: Trybunał Konstytucyjny odroczył ogłoszenie wyroku ws. konstytucyjności wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Jak poinformowała w czwartek prezes TK Julia Przyłębska, sprawa ma zakończyć się w czwartek 25 marca >> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24547618,czlonkowie-krs-wybrani-zgodnie-z-konstytucja-trybunal-konstytucyjny.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg1
 • Wyrok Trybunału odroczony (http://www.tvn24.pl)
  Wydanie wyroku zostało w czwartek odroczone do poniedziałku 25 marca. Poinformowała o tym Przyłębska. W krótkim oświadczeniu przekazała również, że wpłynęło do niej pismo poza oficjalnym trybem. - Do mnie, jako prezesa, wpłynął wniosek jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wniosek poza jakimikolwiek procedurami, wniosek zmierzający do tego, aby skład orzekający podjął określone czynności w ramach orzekania. Dla składu orzekającego była to sytuacja zupełnie zaskakująca - mówiła Przyłębska.

  >> https://www.tvn24.pl/wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-w-sprawie-nowej-krs-odroczony-do-25-marca,918231,s.html

  Obecny w czwartek w TK zastępca rzecznika prasowego nowej Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Jarosław Dudzicz oświadczył, że KRS przyjmuje do wiadomości decyzję o odroczeniu sprawy i czeka na ostateczne orzeczenie 25 marca.

  - Przyczyną odroczenia, jak podała pani prezes, było bodajże niezawiadomienie jednego z uczestników postępowania i prawdopodobnie chodzi o kontrowersję, jaką podnosił Rzecznik Praw Obywatelskich, że o drugim wniosku do TK złożonym przez senatorów został zawiadomiony zbyt późno i nie miał 30 dni na złożenie pisemnego stanowiska - wyjaśnił. Jak dodał, wniosek złożony w tej sprawie do TK przez senatorów "to właściwie przyłączenie się do sprawy, jaka została zainicjowana przez KRS". - Także Rzecznik w sumie miał i tak wystarczająco dużo czasu, aby przystąpić do pierwotnej sprawy, do której dołączono sprawę Senatu - ocenił.
 • UAKTUALNIENIE
  .

  Doszło do "zagwozdki" [czegoś na kształt blokady] w Trybunale Konstytucyjnym. / Wyroku nie usłyszymy az do poniedziałku 21 marca. /// Dzisiejszy termin rozprawy wyznaczono miesiąc temu. Zgodnie z przepisami Rzecznik Praw Obywatelskich miał miesiąc aby przyłączyć się do postępowania, ALE ZOSTAŁ ZAWIADOMIONY O TERMINIE ROZPRAWY 21 LUTEGO, ... czyli ma ten czas do 21 marca. Jeśli więc wyrok zapadł by dzisiaj, wydany by został niezgodnie z procedurami, byłby więc niewazny. - 19 marca w sprawiepolskiej ustawy o KRS wypowie się Trybunał Sprawiedliwości Uni Europejskiej, z powodu opóźnienie "wchodząc w buty" polskiego Trybunału Konstytuyjnego.

  Mozna podejrzewać, ze o to właśnie w tej "zagwozdce" chodzi. Wszystko wskazuje na to, ze "opieszałość" w poinformowaniu Rzecznika Praw Obywatelskich, tak, aby polski Trybunał Konstytucyjny nie mógł się wypowiedzieć przed wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej było celowym zabiegiem mającym na celu MEDIALNE ODEBRANIE POLSKIEMU TRYBUNAŁOWI KONSTYTUCYJNEMU PRAWA DECYDOWANIA O KONSTYTUCYJNOŚCI USTAW W POLSCE. - 19 stycznia usłyszymy zapewne jak "Targowca" wyje z radości, e PiS uchwala niekonstytucyjne ustawy, w sytuacji gdy Senat złozył poprawny wniosek o zbadanie wstawy o wyborze sędziów-członków KRS , czy jest zgodna z konstytucją.

  OPÓŹNIENIE POINFORMOWANIA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH O DZISIEJSZEJ ROZPRAWIE WSKAZUJE ZE KTOŚ MÓGŁ TO ZROBIĆ CELOWO ABY POWYZSZY EFEKT UZYSKAĆ, A TO WSKAZYWAŁOBY, ZE "MAMY KRETA" W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM : /

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY