Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

DZISIAJ ROZSTRZYGNIE SIĘ SPRAWA KRS i "OKRĄGŁEGO STOŁU"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

25 marca 2019 r. to data która zapisze się WIELKIMI LITERAMI w historii Polski. / zapamiętajmy ją / 25 marca 2019 r. będzie dniem upadku "Systemu Post-Okrągłostołowego", ... albo datą po której w Polsce "poleje się krew" - możliwe że nawet dosłownie.

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok w sprawie Konstytucyjności wyboru 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa, a w konsekwencji w sprawie zgodności wyboru sędziów Sądu Najwyższego, z zasadami państwa prawa.
 
Jeśli Trybunał Konstytucyjny orzeknie, że Sejm wybrał 15 sędziów KRS niezgodnie z Konstytucją, dojdzie tym samym do upadku "Systemu Post-Okrągło-Stołowego".

 Sejm będzie musiał uchwalić nową ustawę
 o wyborze 15 sędziów-członków KRS.
 
Z uwagi na to, że PiS nie pozwoli na to, aby tego wyboru [tak jak w przeszłości] dokonywali sami sędziowie spośród siebie, a Sejm, zgodnie z Konstytucją [i ewentualnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego], nie będzie mógł tego dokonać.
 
Wytworzy to "sytuację techniczną" , której nie przewidziano przy "Okrągłym Stole"
 
Władza nad sądami wymknie się spod kontroli nigdy nie zdekomunizowanych i nie zlustrowanych sędziów, jak i zarządzających systemem po-okrągło-stołowych polityków. 
 
Pojawia się możliwość wyboru
 
15 SĘDZIÓW-CZŁONKÓW
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
 
w wyborach powszechnych przez obywateli
 
JEŚLI TAK SIĘ STANIE, UPADNIE
"SYSTEM OKRĄGŁEGO STOŁU"
 
Jeśli tak się nie stanie i władzę wyboru 15 sędziów-członków KRS zechce utrzymać PiS [a więc politycy], dojdzie do "przelewu krwi" między zwalczającymi się obozami politycznymi   -   a to może doprowadzić do przelewu krwi "w realu", na ulicy.   //   Przed nami "pokój, albo wojna". 
 
25 marca 2019 r. / zapamiętajmy ją / to data, która zapisze się WIELKIMI LITERAMI w historii Polski.
 
25 marca 2019 r. będzie dniem upadku "Systemu Post-Okrągłostołowego", ... albo datą, po której w Polsce "poleje się krew", ... bardzo możliwe, że nawet dosłownie.
 
==========================================
 
* 23 maja 2019 r., usiłując wpłynąć na wynik wyborów do PE, wyznaczonych w Polsce na 26 maja 2019 r.,
 
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosi wstępny "WYROK" w sprawie sporu polskiego Sejmu [kontrolowanego przez PiS] z Unią Europejską, ... oraz tzw. "obywatelami RP".
 
 
 
 "SĄDNY DZIEŃ" PRZED NAMI : /


  
 
Foto / Zrzut z relacji TVN, z rozprawy przed TSUE, z dnia 19 marca 2019 r. ws. KRS, z Luksemburga. Pod spodem napis zapowiadający: "23 maja [2019 r.] opinia wstępna Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. stanu polskiego sądownictwa."  -  chodzi o sprawę KRS / 29 maja wybory do Parlamentu Europejskiego.
 
 
 

 

 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Pogoda na dziś: Słonecznie nie będzie, o 11 polityczna burza
  .
  W Warszawie możliwe trzęsienie ziemi: Trybunał Konstytucyjny może ogłosić niekonstytucyjność wyboru 15 sędziów-członków KRS. W perspektywie rysuje się możliwość ich wyboru przez obywateli w wyborach powszechnuch - pomimo braku słońca będzie gorąco.
  >> https://ziut.neon24.pl/post/148077,pogoda-na-dzis-slonecznie-nie-bedzie-o-11-polityczna-burza
 • KALENDARIUM
  08.12.2018 Sejm uchwalił tę ustawę, będącą inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. Odnosi się ona przede wszystkim do nowych zasad wyboru 15 sędziów - członków Krajowej Rady Sądownictwa

  17.01.2018 Weszła w życie nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i wyborze sędziów KRS na nowych zasadach [zostali wybrani i są] >> https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/ustawy-o-krs-wybory-czlonkow-krs-na-nowych-zasadach,28409.html

  28.01.2018 Newsweek ogłosił, że Wybory sędziów KRS niezgodne z konstytucją >> https://www.newsweek.pl/polska/polityka/wybory-sedziow-krajowej-rady-sadownictwa-niezgodne-z-konstytucja/11l6et9

  * No cóż, większość zawsze wszystko może przegłosować, ale nie zawsze ma rację. Tak jest i tym razem. Rację ma mniejszość : /

  Ciąg dalszy tutaj / Czy Trybunał Konstytucyjny uratuje obecny skład KRS?
  >>> https://oko.press/czy-trybunal-konstytucyjny-uratuje-nowa-krs/

  CZY RACZEJ UZNA ICH WYBÓR ZA NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ i CZY DZIĘKI TEMU, w sposób kontrolowany, UPADNIE "SYSTEM OKRĄGŁEGO STOŁU"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY