Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Witold Gadowski o "jądrze Systemu", ... i co z tego wynika?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

System. Neomarksiści z Europy wskazali najbardziej czuły punkt mechanizmu kontrolowania zdarzeń w Polsce - mówi Gadowski o "nadzwyczajnej kaście" i ma absolutną rację - zapamiętajmy te słowa / to kwintesencja tego w czym tkwimy.

Witold Gadowski wPolityce.pl: Spazmatyczna obrona kasty sędziowskiej jest w istocie optymistycznym zdarzeniem, pokazuje bowiem, gdzie tkwi istota ancien régime. [starego reżymu]

To najpoważniejsza reduta postkomunizmu. Neo-Marksiści z Europy dowodnie wskazali najbardziej czuły punkt mechanizmu kontrolowania zdarzeń w Polsce" /koniec cytatu/,

... pisze Gadowski i ma absolutną rację. 

"Nadzwyczajna kata" to "jądro Systemu", który mamy. A mamy wciąż system post-komunistyczny, bo ta "nadzwyczajna kasta" po 1989 r. nigdy nie została ani zdekomunizowana, ani zlustrowana - takie są fakty.

Jesteśmy w trakcie wymiany pokoleniowej tej "nadzwyczajnej kasty", dlatego jest szansa aby tę "nadzwyczajną kastę" rozmydlić w taki sposób, aby skorumpowani politycy i aferzyści już nigdy nie mogli powoływać się na niezależne i niezawisłe sądy.

Tydzień temu, 25 marca w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. Krajowej Rady Sądownictwa [nadzorcy "nadzwyczajnej kasty"], "jądro Systemu" zmieniło opiekuna.

Obecnie "System" tkwi okopany w okopach wykopanych przez PiS, ... czekając na przepoczwarzenie się PiS w to, czym maksizm był na samym początku - w Neo-Komunizm. 

Do tego "przepoczwarzenia się" wystarczy tylko wymiana PiS-owskich kadr, a to, mając na uwadze jak szybko wymieniono Szydło na Morawieckiego, nie jest wcale trudne.

CO JEST ISTOTĄ ROZBICIA "JĄDRA SYSTEMU"

System polityczny [niby demokratyczny], który mamy w Polsce, opiera się na tzw. "wolnych i demokratycznych" wyborach Prezydenta RP, do Sejmu i Senatu, oraz tzw. "niezależnych i niezawisłych" sądach,

gdzie słowa: wolne i demokratyczne, oraz niezalene i niezawisłe, są tylko i chyba wyłącznie "kwiatkiem do kożucha" noszonego przez "System",

... tak [tylko] na oko demokratyczny.

Bo czy w 100% demokratyczną można nazwać sytuację, gdy o wyborze do Sejmu i Senatu decyduje wpisanie na listę kandydatów na posłów i danie miejsca na tej liście przez władzę partii?

Tak dobrani przez partię, a następnie wybrani posłowie na Sejm, dokonują obecnie wyboru 15 sędziów członków KRS,

których wcześniej

spośród siebie wybierało nigdy nie zdekomunizowane i nie zlustrowane środowisko sędziowskie.

Niby to "dobra zmiana", bo dokonał się "postęp w drodze do demokracji", ale mając na uwadze to, jak wybierani są kandydaci na posłów, a w sumie posłowie na Sejm,

faktyczny wybór sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa jest obecnie nadal zawężony do wąskiego grona szefów partii, ... w tym przypadku PiS.

Obowiązująca w Polsce Konstytucja z 1997 r. składa się z Preambuły, 243 artykułów, w skład których wchodzi kilkaset  ustępów, punktów i podpunktów.

25 marca 2019 r. na wniosek KRS i 30 Senatorów RP twierdzących min. że punkt 9a. ustawy o wyborze 15 sędziów-członków KRS przez Sejm jest niezgodny min. z Art. 187 ust. 1 pkt.2 Konstytucji orzekł że:

1. Art. 9a ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84) jest zgodny z art. 187 ust. 1 pkt 2 i ust. 4w związku [z kilkoma innymi artykułami] Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. 

Niżej Art. 187 Konstytucji w całości

Art. 187.1. Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:

 1. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
 2. piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
 3. czterech członków wybranych przez Sejm  spośród posłów   oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.

2. Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.
3. Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata.
4. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa   oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

 

 

KRS i 30 Senatorów RP "wątpiąc" w konstytucyjność wyboru 15 sędziów-członków KRS powoływała się na niezgodność wyboru tych członków z art. 187 ust. 1 pkt 2 i ust. 4 Konstytucji.

 

Trybunał Konstytucyjny orzekł [pisemnego uzasadnienia brak], że wybór 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa jest zgodny z tymi punktami Konstytucji, ... ale przypomnijmy:

 

 

Obowiązująca w Polsce Konstytucja z 1997 r. składa się z Preambuły, 243 artykułów, w skład których wchodzi kilkaset  ustępów, punktów i podpunktów.

Stąd rodzi się pytanie:

Czy właściwe jest "radosne uniesienie reżymowych mediów", obwieszczające  zgodność z Konstytucją [w domyśle z całą Konstytucją] wyboru 15 sędziów-członków KRS przez Sejm,

w sytuacji gdy na 243 artykułów Konstytucji, kilkaset ustępów,  punktów i podpunktów, Trybunał Konstytucyjny orzekł zgodność tego wyboru z tylko jednym 187 artykułm Konstytucji, na dokładkę nie z całym,

pomijając przy tym fragmenty [tego artykułu] będące faktyczną osią sporu między obecną "grupą trzymającą władzę" i grupą usiłującą do tej władzy jak najszybciej się dorwać?

Czy to orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego gwarantuje zgodność wyboru 15 sędziów-członków KRS przez Sejm, zgodnie z całą Konstytucją, ... czy tylko z jej fragmentem?

 

ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE JEST SEDNEM,

PODSTAWĄ DO ROZBICIA "JĄDRA SYSTEMU"

 

CDN

KOMENTARZE

 • System. Neomarksiści z Europy dowodnie wskazali najbardziej czuły punkt mechanizmu kontrolowania zdarzeń w Polsce
  .
  Wniosek: bez złamania oporu tych dwóch sfer cała reforma jest walką z wiatrakami. System odrodzi się, wywodząc kontratak z tych dwóch dziedzin naszego życia.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/440483-system

  Teraz powoli tracą finansowy monopol, trzymają jednak dwie poważne dziedziny. Okrągły stół był oparty na czterech filarach: służby, finanse, media i sądownictwo. Czteroletnia kadencja PiS znacznie skruszyła filar finansowy, służby znalazły się na etapie rozbijania monopolu, ale media i sądy… o, tego to oni nam nie popuszczą.
 • 25.03.2019 // DZISIAJ ROZSTRZYGNIE SIĘ SPRAWA KRS i "OKRĄGŁEGO STOŁU"
  .
  25 marca 2019 r. / zapamiętajmy ją / to data, która zapisze się WIELKIMI LITERAMI w historii Polski.

  25 marca 2019 r. będzie dniem upadku "Systemu Post-Okrągłostołowego", ... albo datą, po której w Polsce "poleje się krew".
  >> https://ziut.neon24.pl/post/148225,dzisiaj-rozstrzygnie-sie-sprawa-krs-i-okraglego-stolu
 • Wybór KRS: Przegrali Polacy, wygrała "nadzwyczajna kasta"
  Uznanie za zgodny z Konstytucją sposób wyboru i skad obecnego KRS, wybranych niezgodnie z Konstytucją, jest zwycięstwem "nadzwyczajnej kasty" [w TK zasiadają sędziowie], przegraną Polaków i "papierowym zwycięstwem" PiS "jakie znaliśmy".

  >> https://ziut.neon24.pl/post/148232,wybor-krs-przegrali-polacy-wygrala-nadzwyczajna-kasta

  - "SYSTEM" TRWA W OKOPACH WYKOPANYCH PRZEZ PiS : /
 • Wyrok ws. Wyboru 15 sędziów-członków KRS przez Sejm spośród sędziów
  Trybunał Konstytucyjny

  o r z e k a:

  1. Art. 9a ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84) jest zgodny z art. 187 ust. 1 pkt 2 i ust. 4 w związku z art. 2, art. 10 ust. 1 i art. 173 oraz z art. 186 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

  >> http://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/wyroki/art/10521-wybor-czlonkow-krs-przez-sejm-sposrod-sedziow-odwolanie-od-uchwaly-krs-dotyczacej-powola/
 • Konstytucja / Rozdział VIII - Sądy i Trybunały
  Art. 187.

  1. Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:

  Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

  2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
  3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch - członków wybranych przez Senat spośród senatorów.

  2. Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.

  3. Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata.

  4. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

  >> https://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/sady-i-trybunaly/
 • Tu nie ma nad czym dyskutować ci ludzie muszą zniknąć.
  Kochani Polacy po roku 1989 Polską rządzili złodzieje,karierowicze i zdrajcy.Zdrajcy doszli do władzy na plecach zmanipulowanych robotników przy pomocy mediów finansowanych z zachodu.To oni doprowadzili do zniszczenia polskiego przemysłu(największy dorobek gospodarczy w dziejach Polski),rolnictwa i wyjazdu 7 milionów Polaków z Polski za pracą.Gdyby ci którzy rządzili i rządzą obecnie mieli w sercu Polskę i Polaków to wyszli by na ulice w obronie polskiego interesu narodowego.Oni wszyscy nie powinni chodzić po polskiej ziemi.Prawdziwi patrioci jak Popiełuszko,Bartoszcze,Lepper czy Petelicki byli zagrożeniem dla złodziejskiego systemu i zostali zabici.Ścieżkami rowerowymi i autostradami nie da się wyżywić i dlatego Polacy wyjeżdżają.Podwyżki rent,emerytur oraz wynagrodzeń to wielka ściema gdyż po tych ruchach ceny wszystkich produktów poszły w górę.Wszyscy po okrągłostołowcy muszą zniknąć na zawsze z polskiej sceny politycznej i dla tego apeluję tutaj do wszystkich którym na sercu jest dobro Polski i mają w sobie coś takiego jak godność i dumę aby drukowali odezwy i wieszali wszędzie w gablotach apel do Polaków aby nie głosowali na POPIS tylko na Konfederację.Z 28 tyś.otwarć na internecie nie dotrzemy do mas.Telewizję ogląda codziennie kilka milinów.Przepaść jest ogromna dlatego należy samemu się angażować i otwierać oczy ogłupiałemu narodowi.
 • Nie rozumiem podciągania dzisiejszych patologii pod komunizm czy Marksizm.
  To moim zdanie idiotyczne podejście.
  Obecnie mamy system kapitalistyczny w skrajnej wręcz formia czyli neoliberalizm. .. z gigantycznym rozwarstwieniem społecznym.. i z oligarchami stojącymi ponad prawem i manipulującymi tym systemem.

  Komunizm również ten Marksistowski był zaprzeczeniem kapitalizmu, wrogiem kapitalizmu zwalczał kapitalizm.. wprowadził bardzo małe dysproporcje czy rozwarstwienie społeczne .. aż za małe aż destrukcyjne .. (słynna "rawniłowka", jednakowe waciaki dla wszystkich...)

  Jak można dzisiejszy skrajny neoliberalny kapitalizm nazywać komunizmem...tak potrafią tylko żydzi .. dla nich fakty są bez znaczenia.

  Mamy system neoliberalny lekko socjalizowany ostatnio przez PIS (500+..) ale bez dotykania najgorszego zła systemowego jakim jest w istocie dyktatura oligarchów niekoniecznie Polskich ..
  Mafia żydowska to organizacja globalnych żydowskich oligarchów.
  ..i to z komunizmem nie ma nic wspólnego.
  Komunizm to spłaszczanie dochodów a neoliberalizm i kapitalizm to wręcz przeciwnie .. tworzenie i wspieranie systemowe oligarchii.

  Socjalizm z zachowaniem oligarchii nazywamy faszyzmem
  a z domieszką nacjonalizmu wykluczającego nazywamy Nazizmem.

  Socjalizm bez Oligarchów (z systemowym ograniczeniem ich roli i możliwości czyli potęgi) to będzie dopiero system demokratyczny.
  Żadnych nadzwyczajnych kast czy to oligarchów czy to rodowych czy to religijnych czy to politycznych...czy etnicznych, rasowych, ...
  Tylko wtedy system może być demokratyczny a ludzie równie wobec prawa.

  Takiego systemu jeszcze nie ma ... PRL był dużo bliżej niż obecny system.
  Jugosławia była dużo bliżej, ... Kuba .. trochę za głęboko tkwi w komunizmie.. kapitalizm tak ale w skali nie zagrażającej systemowi, demokracji. Kapitalizm oligarchiczny to już żadna demokracja to wprost dyktatura oligarchów co najwyżej pudrowana na demokrację.

  Jedyna nadzwyczajna kasta to ludzie osobiście wybitnie utalentowani (naukowcy, pisarze, artyści, sportowcy, aktorzy...)
  ale oni poza uwielbieniem społecznym powinni mieć zakaz sprawowania władzy politycznej. Władza to sprawni kompetentni urzędnicy pracujący za dobre pieniądze dla dobra Narodu...a nie gwiazdy TV i innych mediów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY