Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy nieudolnosć PiS ws. ustawy KRS to "celowa robota"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Adam Strzembosz stwierdził, że jeżeli będzie już ostateczny wyrok TSUE, to należałoby natychmiast znowelizować ustawę o KRS i wybrać jej nowych członków według poprzedniego trybu - pisza wPolityce.pl

Kto rzadzi Sadami ten de facto rzadzi Panstwem, dzisiaj mamy kolejna odslone walki o te wladze. /  Walcza PiS vs. Topalna Opozycja, ... a ja [w jakims tam ulamku] Suweren stoje i patrze wiedzac, ze pierwej sie zagryza niz pozwola sobie wyrwac z garsci to, co do nich nie nalezy, a nalezy do nas "Suwerena".

Tym, ktorzy juz zapomnieli przypomne: do slawnego "Veta Dudy" i zawetowania przez niego ustaw o SN i KRS sadami rzadzila proniemiecka tzw. "Nadzwyczajna Kasta", ktora to wladze postanowilo im wyrwac proamerykanskie PiS, ... poprzez swoje "Veto" i swoja ustawe wladze nad sadami chcial przejac "nie wiadomo czyj" prezydent Duda, co tez mu sie nie udalo - sporna "Kosc Niezgody" przechwycil proamerykanski PiS, ale proniemiecka "Nadzwyczajna Kasta" odwolala sie do Trybunalu Sprawiedliwosci "IV Rzeszy Niemieckiej", ktory ustami swojej "papugi" oznajmil, ze skoro USA ni dotuje, tylko kasuje, to [pamietajmy] naszymi sadzami nie moze rzadzic amerykanska agentura - wPolityce wlasnie slychac reakcje na wydzieranie "Spornej Kosci" [kiedys nazywane "odrywaniem od koryta"], ... wbrew decyzji polskiego Trybunalu Sprawiedliwosci. 

PiS przegrywa bitwe o Sady, ale nie oznacza to, ze wygrywa ja "Nadzwyczjna Kasta"

Jak pamietamy polski Trybunal Konstytucyjny orzekl, ze ustawa o Krajowej Radzie Sadownictwa, ktora decyduje o przyznawaniu stanowisk sedziowskich zostala uznana za zgodna z Konstytucja, ... a wlasciwie z dwoma lub z trzema podpunktami jednego lub z dwuch artykulow Konstytucji, ... co oznacza, ze ustawa o KRS moze byc niezgodna z ponad 270-cioma pozostalymi.

Sprytny PiS, chcac uzyskac od Trybunalu Konstytucyjnego uznanie konstytucyjnosci ustawy o KRS zapytal Trybunal Konstytucyjny czy uchwalona ustawa jest zgodna z tymi "pragrafami" Konstytucji, z ktorymi jest zgodna, i takie potwierdzenie Trybunalu Konstytucyjnego otrzymal - Teraz Trybunal Konstytucyjny Uni Europejskiej orzeknie, zgodnie ze stanem faktycznym  - ze PiS-ustawa o KRS jest niezgodna z innymi punktami polskiej Konstytucji, powolujac sie na prawo Unii Europejskiej, a nie polskiej Konstytucji - na tym polega caly "PIC" tej awantury.

Chodzi o uznanie, ze prawo Unii Europejskiej jest wazniejszze od polskiej Konstytucji, choc polska Konstytucja stanowi, ze Trybunal Konstytucyjny bada za zgodnosc z Konstytucja ustawy i traktaty.

* Obowiazujaca PiS-ustawa o KRS jest zgodna z jednym z Art. Konstytucji, ale jest niezgodna z innymi. 

Po takim rozstrzygnieciu "Nadzwyczajna Kasta" chce, aby zmieniono ustawe o KRS do tego jak bylo, ze czlonkow KRS wybieraja sedziowie sposrod sedziow. /  Konstytucja nie mowi ze musza wybierac sedziowie - MOZE TO ZROBIC SUWEREN, czyli MY w wyborach powszechnych. - Walczmy o to prawo, bo jak nie to nam je zabiora. Pamietajmy, kto rzadzi sadami tak naprawde rzadzi Panstwem, bo wszyscy, w tym politycy, moga [a czasami nawet powinni] stanac przed sadem - nie pozwolmy odebrac sobie prawa wyboru sedziow.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • 25.03.2019 DZISIAJ ROZSTRZYGNIE SIĘ SPRAWA KRS i "OKRĄGŁEGO STOŁU"
  Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok w sprawie Konstytucyjności wyboru 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa, a w konsekwencji w sprawie zgodności wyboru sędziów Sądu Najwyższego, z zasadami państwa prawa.

  Jeśli Trybunał Konstytucyjny orzeknie, że Sejm wybrał 15 sędziów KRS niezgodnie z Konstytucją, dojdzie tym samym do upadku "Systemu Post-Okrągło-Stołowego". >> http://ziut.ne.3lab.info/post/148225,dzisiaj-rozstrzygnie-sie-sprawa-krs-i-okraglego-stolu

  - SYSTEM JESZCZE TRWA : /
 • Rzecznik generalny TSUE w obronie "kasty sędziowskiej":
  Izba Dyscyplinarna polskiego SN nie spełnia wymogów niezawisłości
  >> https://wpolityce.pl/polityka/452586-rzecznik-generalny-tsue-w-obronie-kasty-sedziowskiej

  - MA WROCIC STARE : /
 • "Strzembosz u Olejnik" , ... a my dalej swoje: WybierzMy KRS w wyborach powszechnych!
  .
  Adam Strzembosz stwierdził, że jak będzie już ostateczny wyrok TSUE, to należałoby natychmiast znowelizować ustawę o KRS i wybrać jej nowych członków według poprzedniego trybu.
  >> https://wpolityce.pl/polityka/452719-strzembosz-izba-dyscyplinarna-nie-jest-czescia-sn

  LIBERUM VETO ! ! ! / GDZIE DWUCH SIE BIJE, ... TAM NIE MA POWROTU ! :D

  - WybierzMy KRS w wyborach powszechnych!
 • Autor
  "Chodzi o uznanie, ze prawo Unii Europejskiej jest wazniejszze od polskiej Konstytucji, choc polska Konstytucja stanowi, ze Trybunal Konstytucyjny bada za zgodnosc z Konstytucja ustawy i traktaty."
  Tu nic nie trzeba uznawać. Wynika to wprost z art. 91 Konstytucji, że prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem polskim a w przypadku kolizji stosuje się prawo europejskie. Praktycznie wygląda to tak, że byle dyrektywa unijna jest ważniejsza od ustawy przyjętej w Polsce.
  Rządzący nad Wisłą chętnie powołują się na regulacje prawne innych krajów w innych sprawach, ale wybierają te gorsze dla Polski. W Niemczech np. przyjęcie regulacji unijnej jest uwarunkowane zaakceptowaniem jej przez Bundestag.
 • Minister Woś odpowiada na opinię rzecznika TSUE: Kończymy z patologią. Polska ma prawo do reformowania sądownictwa
  https://wpolityce.pl/polityka/452751-minister-wos-polska-ma-prawo-do-reformowania-sadownictwa
 • @wercia 08:29:58
  Przypomnij mi co to za "monż stanu" podpisał traktat leśniański?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:06:49
  Z takim przekonaniem podpisywał, że aż połamał długopis.
  Wcześniej oczywiście podpisywać nie chciał. Obłuda kontynuowana.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:06:49
  A tutaj przemówienie Jarosława Wielkiego w Sejmie przed wyborami. Sprowadzanie imigrantów bez woli narodu przez rząd pełowski nazwał łamaniem Konstytucji. Teraz imigranci zalewają kraj bez woli narodu, rząd spiskuje z brzydami i jest ok.
  https://www.youtube.com/watch?v=fYcVL_CLxRU
 • Dlaczego notka nie jest po polsku ?
  ?
 • @interesariusz z PL 16:04:24
  // Dlaczego notka nie jest po polsku ? //

  Przetlumacz sobie >> https://translate.google.com/ ]:D
 • @kula Lis 68 09:40:26
  // Minister Woś odpowiada na opinię rzecznika TSUE: Kończymy z patologią. Polska ma prawo do reformowania sądownictwa //

  Bardzo dobrze, tylko niech robia to z glowa i zgodnie z Konstytucja.


  Krajowa Rada Sądownictwa zwraca uwagę, że [...] W istocie wnioski opinii Rzecznik [TSUE] >>> opiera się na tezie, której nie stara się udowodnić, iż istotną gwarancją niezawisłości sędziowskiej jest sposób powołania na urząd sędziego. https://wpolityce.pl/polityka/452779-tylko-u-nas-uchwala-krs-ws-opinii-rzecznika-tsue

  // istotną gwarancją niezawisłości sędziowskiej jest sposób powołania na urząd sędziego. //

  BEZ UZASADNIENIA WIADOMO ZE SPOSOB POWOLANIA SEDZIEGO MA WPLYW NA JEGO NIEZAWISLOSC / TERAZ WYBIERAJA SIE SAMI SEDZIOWIE i dlatego sa "NADZWYSZAJNA KASTA"

  - Po zmianie i wyborze sedziow KRS ta "KASTA" jest "KASTA PiS"

  Jesli wybor 15 sedziow czlonkow KRS bedzie dokonany w wyborach powszechnych, przynajmniej czesc tej KRS bedzie miala status rowny statusowi polskiego Sejmi - NIKT TEGO NIE PODWAZY / NAWET UNIA

  ... na tym polega caly "PIC" ktorego nie moze zrozumiec PiS. / Teraz Unia podwaza bo moze mowic co chce. Jak wybierzemy KRS w wyborach powszechnych cala reszta sedziow w Europie, w porownaniu z Polska, ich wybor bedzie, bedzie mozna uznac za niezgodny z prawem unijnym.

  POLSKA MOZE DOKONAC W UNII REWOLUCJI / TO W SADACH GNIEZDZI SIE LEWACTWO
 • O jakiej ty
  nieudolności bajdurzysz cytując tego już trupa ubeckiego Strzembosza.
 • @kula Lis 68 10:02:07
  W II RP byl taki zydowski posel o nazwisku Grunbaum [ten sam, ktory w 1948 r.zalatwil Izraelowi wyplaty z tytulu splaconego juz mienia pozydowskiego], ktory powiedzial: Wiekszosc moze wszystko przeglosowac, ale nie zawsze ma racje - PiS juz wielokrotnie udowodnilo, ze ra reza jest prawdziwa.

  Jesli badamy, czy biale jest biale, to wynik tego badania jest oczywisty. / Tak badano ustawe o wyborze 15 sedziow czlonkow KRS

  - Trybunal Konstytucyjny badal czy tych 15 czlonkow KRS wybrano zgodnie z "paragrafem" Konstytucji, ktory mowi, ze do KRS mozna wybrac 15 sedziow czlonkow KRS. / Trybunal Konstytucyjny sprawdzil, ... i faktycznie Sejm wybral tych 15 sedziow czlonkow KRS zgodnie z tym "paragrafem" Konstytucji.

  ALE KONSTYTUCJA MA JESZCZE PONAD 270 INNYCH "PARAGRAFOW"

  Jeden z tych "paragrafow" mowi ilu czlonkow KRS moze wybrac Sejm
  Sejm moze wybrac 4 czlonkow KRS sposrod poslow

  SEJM WYBRAL tych 4-RECH + 15 PONAD TO

  * Wiekszosc moze wszystko przeglosowac, ale nie zawsze ma racje. / Jesli PiS tego nie zrozumie wepchnie Polske w "czaena dziure"

  ROZWIOZANIEM JEST NOWELIZACJA USTAWY O KRS, WYBOR 15 SEDZIOW CZLONKOW KRS W WYBORACH POWSZECHNYCH / JESLI TEGO NIE BEDZIE "WROCI STARE" CZYLI WYBOR SEDZIOW PRZEZ SEDZIOW

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY