Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Dlaczego PiS przegra[ł] bój o SN i Krajową Radę Sądownictwa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydowski działacz syjonistyczny i poseł mniejszożci żydowskiej do Sejmu I, II i III kadencji II RP, jeden z sygnatariuszy deklaracji niepodległości Izraela powiedział: Wiekszośc, może zawsze wszystko przegłosować, ale nie zawsze ma rację.

 

Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził w swojej opinii, że:    

„sposób powoływania członków KRS (Krajowej Rady Sądownictwa) ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych”.

Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie zgłoszonej przez Sąd Najwyższy przeciwko ustawie polskiego Sejmu o KRS i Sądzie Najwyższym.

Celem Sądu najwyzszego i mniejszośc sejmowj w sporze z większością jest udowodnienie, ze polski Sejm nie ma racji, pomimo tego, ze ma wiekszość, ... i mniejszość ta wygra, bo udowodni, ze ustawa o KRS, a w konsekwebcji działalność KRS, jest niezgodna z Konstytucją RP, a co za tym idzie, mniejszość ta udowodni, ze wybór sędziów Sądu Najwyzszego i sądów powszechnych, wskazanych przez KRS, nie spełnia warunków praworządności EU , bo nie jest zgodne z polską Konstytucją.

Bo nie liczy się to, ze w innych krajach Uni sędziowie są powoływani w sposób "gorszy" niz w Polsce. Jest tak bo inne kraje Unii mają inne, "gorsze" od Polski Konstytucje. 

To ze w inne kraje "mogą" wybierać swoich sędziów w sposób gorszy niz Polska, a Polska nie, nie jest podstawą prawną. 

Podstawą prawną jest to, ze w innych krajach są inne Konstytucje, a w Polsce jest polska Konstytucja, która jest sukcesywnie łamana, nawet przez Trybunał Konstytucyjny, który powinien badać zgodność ustaw z Konstytucją, a tego nie robi, ... bo bada zgodność ustaw z wskazanym przez wnioskodawców WYBRANYM fragmentem Konstytucji, a nie całą Konstytucją, ... co samo w sobie jest niezgodne z Konstytucją.

Gdybyśmy wnieśli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie, czy kolor biały jest biały, ... wyrok Trybunału Konstytucyjnego byłby [wbrew Prezesowi] oczywisty: białe jest białe. 

Badając konstytucyjność ustawy o KRS badano rzecz oczywistą, nie będącą przedmiotem kontrowersji.

1. Konstytucja stanowi, ze wybór 15 sędziów członków KRS określi ustawa

2. Sejm wybrał 15 sędziów członków KRS na podstawie PiS ustawy o KRS, w której PiS ma większość

We wniosku do Trybunału Konstytucyjnego Krajowa Rada Sądownictwa i senatorowie PiS wnieśli o zbadanie czy na podstawie o KRS wybrano 15 sędziów zgodnie z pkt.1 jak wyzej.

Wyrok Trybunału był oczywisty: wybór 15 sędziów członków KRS był zgodny z pkt. 1 jak wyzej.

Problem PiS polega na tym, ze skład KRS reguluje więcej przepisów niz ten, zawarty w pkt. 1 

Z wyjątkiem spornej, mającą być przez kogoś wybraną, "parszywej 15-stki",  Konstytucja reguluje kto, z mocy Konstytucji, jest członkiem KRS [I Prezes SN / Prezes NSA / osoba wskazana przez Prezydenta] i kogo na członka tej KRS wybiera Sejm i Senat.

Konstytucja mówi, ze Senat ma prawo wybrać dwuch członków KRS spośród senatorów, a Sejm czterech członków KRS spośród posłów

TYMCZASEM SEJM WYBRAŁ "CZTERECH" 

 + "PARSZYWĄ 15-STKĘ"

Jaki musiałby być wyrok Trybunału Konstytucyjnego, gdyby Trybunałowi Konstytucyjnemu zadano pytanie: 

Czy Sejm miał prawo wybrać tę "parszywą 15-stkę", ... jeśli Konstytucja mówi, ze Sejm wybiera czterech członków KRS spośród posłów?  

* Wieści dla PiS nie są dobre: "Większość moze zawsze wszystko przegłosować, ... ale nie zawsze ma rację."

 Taki wyrok ogłosi TSUE.

PiS ma dwa wyjścia: albo znowelizuje ustawę o KRS w taki sposb, ze ani "Nadzwyczajna Kasta", ani PiS  -  tylko ktoś inny  -  dokona wyboru 15 sędziów członków KRS, .... albo PiS wejdzie w długą i wykańczającą Polskę wojnę z Unią Europejską dając "Totalnej Opozycji" "konstytucyjnie uzasadnioną amunicję" do walki z Polską

Rozwiązaniem jest wybór "parszywej 15-stki" w wyborach powszechnych: pytaniem jest tylko, czy to "twarde stanowisko" PiS to tylko nieudolność, czy jest raczej to raczej "celowa robota"? 

KOMENTARZE

 • Uchwała KRS ws. opinii rzecznika TSUE.
  Krajowa Rada Sądownictwa wydała uchwałę w związku z opinią Rzecznika Generalnego TSUE Evgeniego Tancheva dot. Izby Dyscyplinarnej SN >> https://wpolityce.pl/polityka/452779-tylko-u-nas-uchwala-krs-ws-opinii-rzecznika-tsue

  Karski / PiS: To bardzo ciekawa opinia. Gdyby pójść tym tokiem rozumowania, okazałoby się, że systemy sądownicze wszystkich w zasadzie państw unijnych zostały w ten sposób zakwestionowane.

  Załóżmy, że TSUE powiela tę opinię w wyroku, wówczas będzie ona miała też skutek perswazyjny wobec innych niż Polska państw członkowskich. To jest całkowite przeoranie europejskiego systemu sądowego. >> https://wpolityce.pl/polityka/452654-tylko-u-nas-karski-mocno-o-opinii-rzecznika-tsue

  I O TO WŁAŚNIE CHODZI / CHODZI O ODDANIE EUROPEJSKIEGO SYSTEMU SĄDOWEGO SĘDZIOM.

  Polska moze to zablokować oddając polski system sądowy Polakom, co moze stać się WZOREM dlacałej EUROPY / PiS może zmienić Europę: tylko czy chce?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 00:05:44
  No właśnie, PiS może podjąć próbę zmiany europy,

  ale aby to osiągnąć musi przejść na skuteczną debatę publiczną, tak aby przekonać i Polaków, i wszystkich myślących w Europie.

  Ale PiS nie chce, bowiem się zdegenerował jako kółko wzajemnej adoracji bez dopływu świeżej krwii.
 • Autor
  Zażydzony pis pokazał ze ma w dupie naprawy sądów i wraz z Dudą zrobili cyrk i parodie dla ludków co do ustaw o sądach, by dalej było ja k było. Przecież kruk krukowi oka nie wykole, żydzi dla żydów, ot co
 • @Pyra z Wildy 16:33:10
  Dokładnie tak. Siłowo dało się poprzepychać ustawy nie dopuszczając opozycji do głosu jak w sali kolumnowej ale takie przewały nie przejdą a będą \Polskę dużo kosztowały

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY