Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

SENSACJA! "Dziadek z Wermachtu" to oryginał!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sławne zdjęcie "Dziadka z Wermachtu" wykonane zostało w pierwszych dniach II Wojny Światowej w okolicach Ustronie / Opatow leży kilka kilometrów od Wieruszowa gdzie 02.09.1939 r., na miejskim rynku, rozstrzelano Żydów

 Zdjęcia pochodzą z Federalnych Archiwów Niemiec "Bundesarchiv"

www.bild.bundesarchiv.de/archives/barchpic/search/_1563931156/?search[form][fulltext]=%7BLifta%7D+within+FOTOGRAF&search[form][sortorder]=DCDATA_CREDATE+ASC

 - Brakuje tylko "badań genetycznych", w celu sprawdzenia, czy to "Ten Dziadek"?

 

 

 

Wikipedia / Rottenführer – stopień przyznawany członkom SS i SA, którzy się zasłużyli w pracach na rzecz organizacji, jednak nie posiadali odpowiedniego przeszkolenia politycznego lub wojskowego, aby zostać podoficerem.

Stopień Rottenführera był odpowiednikiem kaprala w armii (w armii niemieckiej kapral – Gefreiter – zaliczany był do tej samej grupy, co szeregowi żołnierze: nie miał statusu podoficera). Pełna nazwa różniła się zależnie od organizacji. W SA brzmiała „SA-Rottenführer”, a w SS „SS-Rottenführer”. Oznaką Rottenführera były dwie belki na patkach kołnierzowych.

-  wiele wskazuje na to, że "Dziadek z Wermachtu" był wtedy, w 1939 r., takim szeregowym  Rottenführer'em.   >>  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sicherheitsdienst

 

 

BLITZ  POGROM  [1939]

 
PIERWSZE KROKI: WIERUSZÓW, CZĘSTOCHOWA, BIELSKO
 
[fragment z The BLack Book of POlish Jewry]

 

Marsz armii niemieckich w Polsce rozpoczął się 1 września 1939 roku. Na ich drodze było wiele osób, w tym ludność która obejmowała dużą liczbę Żydów. Już w pierwszych dniach inwazji Żydzi poddawani byli niemal identycznemu wzorom prześladowań, o czym świadczą zeznanie Żydów uciekających z Polski na Litwę. Tak więc w oświadczeniach złożonych przed przedstawicielem Światowego Kongresu Żydów w Wilnie, czytamy między innymi zeznania dotyczące małego miasteczka Wieruszów, które zostało zajęte 2 września [1939 r.]: "Niemcy traktowali Żydów z ich zwyczajową brutalnością, odcięli brody Żydów, splądrowali żydowskie sklepy i wysłali do obozu koncentracyjnego osiemdziesięciu Żydów i zatrzymali ich tam przez sześć tygodni, wśród nich wysłano do obozu koncentracyjnego rabbi z Wieruszowa, Mosze Kleigera, ale wszystko to było drobiazgami w porównaniu z  rzezią dwudziestu Żydów.

Gdy Niemcy wkroczyli do miasta, wyprowadzili dwudziestu Żydów na rynek i zastrzelili ich, wśród ofiar znalazły się następujące prominentne osoby: Isaac Lewi, 61 lat, Israel Lewi, 65 lat, Mosze Mozes, Abraham Lefkowitz, Usiel Baumatz, Jacob Lewi i Abraham Seinderman. Liebe Lewi. Córka Izraela Lewi, podbiegła do ojca, by go pożegnać. Niemieckie bestie kazały jej otworzyć usta za tę bezczelność, strzelając w nią kulą, a ona padła na miejscu martwa.”

Częstochowa, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, została zajęta 3 września. Zaraz po przyjeździe Niemcy zaczęli polować na Żydów, bili ich i zabijali na ulicach i rabując ich domy. Pogrom trwał kilka dni, podczas których zginęło 180 Żydów.

Tego samego dnia Niemcy zajęli także przemysłowe miasto Bielsko na Śląsku. Tutaj pogrom był oczywiście częścią zamierzonego planu. Wielu Żydów opuściło miasto z początkiem inwazji. Pozostało tylko 2000. Pierwszego dnia zostali oni zabrani i zapędzeni na dziedziniec miejscowej Talmud Tory, gdzie zostali okrutnie pobici. Niektórzy zostali podwieszani za ręce i pozostawieni w tej pozycji przez kilka godzin. Na wielu z nich wylewano wrzącą wodę.

Przez siedem dni Żydzi trzymani byli w improwizowanym obozie koncentracyjnym, podczas którego zmuszano ich do ciężkiej pracy poza obozem. Podczas pracy byli bici i upokarzani przez swoich nadzorców, zmuszani do wzajemnego uderzania się i poddawani najbardziej nieludzkim torturom. [...]

W ciągu siedmiu dni, w których Żydzi byli przetrzymywani w obozie koncentracyjnym, ich sklepy i domy zostały obrabowane przez niemieckich żołnierzy, w dwa tygodnie po ich przybyciu Niemcy spalili wszystkie żydowskie synagogi, szkoły i instytucje publiczne, a ostatecznie wyparli Żydów z miasto w kierunku Lublina,  "de judaizacja" Bielska została osiągnięta zgodnie z celem, jakim było uczynienie Śląska "Judenfrein".

 

 TYPOWYMI PRZYPADKAMI BLITZ POGROMÓW w 1939 r. BYŁY: ALEKSANDRÓW, PIOTRKÓW, ZGIERZ, WŁOCŁAWEK, MIELEC;   a w 1941 r. JEDWABNE

 

  

 

 

*** Wszystkie zdjęcia powyżej należą do serii z niemieckiego archiwum

"Dziadek z Wermachtu" z 1939 r.

Załączony tekst przetłumaczono z książki z 1942 roku

THE BLACK BOOK OF POLISH JEWS

 

THE BLACK BOOK OF THE POLISH JEWRY

An Account of the Martydrom of Polish Jewry Under the Nazi Occupation 1943

Published by THE AMERICAN FEDERATION of POLISH JEWS in cooperation with THE AMERICAN FEDERATION of JEWISH REFUGEES and IMMIGRANTS from POLAND; Editor: Jacob Apanaszlak / Co-Editor: Jaccob Kenner, Dr. Isaac Lewin, Dr. Moses Polakiewicz


Sponsored by:  Mrs. Eleonor Roosevelt, Prof. Salo W. Baron, Hon. Sol Bloom [Chairman Foreign Affairs Committee of the House of Representatives], Hon. Emanuel. Celler [U.S Congressman], Hon. Florello H. La Guardia [Meyor of the City of New York], Hon. Harold L. Dickes [Secretary of the Interior], Freda Kirchwey [Editor, The Nation], Hon. A. J. Sabath [Chairman, Committee on Rules of the House of Representatives], Dr. Ignacy Schwarzbart [Member of The Polish National Council], Ho. Josh. T. Sharkey [Vice-Chairman and Majority Leader, New York City Council], Sylwin Starkacz [Polish Minister Plenipotentiary], Prof. Chaim Tchernowitz [Jewish Institute of Religion], Hon. Robert H. Wagner [U.S Senator], ... and profesor ALBERT EINSTEIN.

Publication Committee: Gershom Bader, Sam Bake, Morris Blumenstock, Jackob Brown, Chaim Finkelstein, Dr. Issac Kornfeld, Jacob Kenner, Mendel Moses, Dr. Simon Segal, Dr. Arieb Tertakower, Dr. Joseph Tanenbaum, Joseph Thon, Benjamin J. Weinberg, Dr. Leon Leon Wulman. 

 

Copyright: 1943 by AMERICAN FEDERATION FOR POLISH JEWS, INC. 

Manufactured in The United States

 

Opis na wewnętrznej stronie okładki :  Współczesna literatura wojenna nie opowiedziała jeszcze szczegółowej historii jednej z najnieszczęśliwszych tragedii w historii - masowego mordu i prawie całkowitej eksterminacji Żydów w Polsce.Ten tom sponsorowany przez panią Eleonore Roosevelt [żona prezydenta USA czasu wojny], Hon.Harold I. Ickes, senator Robert H. Wagner, Hon.Fiorello H La Guardia i inni opowiadają całą historię.

W pełni udokumentowana relacjami naocznych świadków, doniesieniami prasy nazistowskiej, raportami tajnych kurierów, którzy przeniknęli do ściśle strzeżonego terytorium Polski, książka ta jest szokującym i przytłaczającym zapisem morderstw dokonywanych na bezbronnym Narodzie.Województwo po województwie, miasto po mieście, miejscowość po miejscowości, książaka ta jest przerażającym zapisem niewyobrażalnych okropności, jakich Hitlerowkie hordy zadały żydostwu polskiemu.Książka ta jest nie tylko zapisem o fizycznej zagładzie Żydów, ale także opisem zniszczeń żydowskiego życia gospodarczego, kulturalnego, społecznego i religijnego.Znaczna część książki poświęcona jest szczegółom bogatej kultury i ekonomii, które Gminy Żydowskie w Polsce zbudowały w ciągu tysiąca lat ich istnienia, a które obecnie znalazły się się w całkowitej ruinie.

Książka ta jest obficie ilustrowana zdjęciami i reprodukcjami dokumentów, które zostały zebrane z wyselekcjonowanych wiarygodnie potwierdzonych źródeł.Wszystkie rachunki strat, dokumenty, i oświadczenia zawarte w książce zostały skrupulatnie sprawdzone przez wiarygodne zajmujce się tym organy, które przeprowadziły pełną weryfikację faktów.

o

W 1939 r. Łódź, była drugim co do wielkości miastem w Polsce, i po Warszawie, drugim co do wielkości centrum żydowskim w całej Europie. Społeczność żydowska liczyła tam ponad 200 000 osób, co stanowiło około jednej trzeciej całkowitej populacji miasta. Naziści od początku okupacji stosowali drastyczne metody, aby zrealizować plan, najpierw rabunku, a następnie eksterminacji miejscowej ludności żydowskiej.
 
W dniu 11 września [1939 r.], w Dzień Niepodległości Polski, niemieccy naziści skierowali wyłapanych na ulicach miasta Żydów, i pod groźbą kary za nieposłuszeństwo zmusili ich do zburzenia wspaniałego pomnika bohatera narodowego Polski Tadeusza Kościuszki.Na miejsce przywieziono grupy Polaków, aby oglądali Żydów wykonujących tę pracę.
 
Nazajutrz, kilka synagog zostało w tajemniczy sposób podpalonych, a nazistowscy dziennikarze stwierdzili, że podpaleń dokonali oburzeni Polacy w odwecie za profanację pamięci ich bohatera. / W dniach 13 i 14 listopada spalono jeszcze więcej synagog, w tym największych, na ulicy Kościuszki i Wolborskiej w Łodzi. Łącznie podpalonych zostało około dziesięciu żydowskich synagog. W dniu 16 listopada 1939 r. Lokalna nazistowska gazeta "Littzmannstadter Zeitung" ponownie przypisała podpalenia świątyń Polakom. / patrz strona 69 książki /
 
 
/ Strona 100 / Po założeniu [w Polsce] żydowskich gett hitlerowcy rozpoczęli systematyczne plądrowanie żydowskich nieruchomości we wszystkie miastach, miasteczkach i wioskach Wschodniej Galicji, konfiskując wszystko, od towarów i biżuterii, poprzez meble i ubrania, zabierając mienie które nie zostało wcześniej zabrane.

Na początku 1942 r., w celu dokonywania pogromów ludności żydowskiej,  Niemcy założyli specjalne "oddziały eksterminacyjne", składające się z niemieckich jednostek, oraz Ukraińców.Pierwszy pogrom odbył się we Lwowie i trwał 3 dni.Został przeprowadzony przez "pogrom-gangi" dowodzone przez lokalnego szefa Gestapo, który zaowocował tysiącami wymordowanych Żydów oraz zniszczeniem żydowskich domów.

"Oddziały eksterminacyjne" nie podlegała jurysdykcji miejscowych sił okupacyjnych.  Funkcjonowały pod bezpośrednim nadzorem gestapo, które z kolei było bezpośrednio odpowiedzialne przed naczelną administracją berlińskiej "Sonder Diest" [Służby Specjalne].   Szef  gestapo zarządzał  "naloty" na obszary, na których  podczas krwawych pogromów dokonywano na Żydach bezlitosnej eksterminacji.
 
STRONA 102 / Starsi Żydzi ze Lwowa czyszczą  ulice, czyszczą i polerują tramwaje i autobusy, usuwają gruz z rozbitych budynków i wykonują inną obowiązkowe prace.Młodzi i fizycznie silniejsi Żydzi są zabierani każdego ranka z gett i są prowadzeni przez ŻYDOWSKICH i UKRAIŃSKICH STRAŻNIKÓW do wykonywania pracy przymusowej w fabrykach i na drogach oraz do naprawy mostów i autostrad.

/ STRONA 103 / Gdy armia niemiecka weszła do Kołomyi, było 58 tysięcy Żydów.12 października 1941 r. Hitlerowcy przewieźli 3 400 Żydów do pobliskiego lasu w Szczepanowiczach i rozstrzelali wszystkich za pomocą karabinów maszynowych.6 listopada hitlerowcy zayrzymali 500 Żydów w dzielniy Moka w Kołomyi i używając wymówki, że żydowska rodzina przyjmowała antyhitlerowskiego agitatora, wywieźli ich do lasu i tam wszystkich rozstrzeliali.

"Odtąd, jak donoszą naoczni świadkowie, strzelanie do żydowskich zakładników stało się codzienną rutyną: do września 1942 r. W getcie w Kołomyi pozostało już tylko 8 000 Żydów, pozostałe 50 000 zostało zlikwidowane.

7 września 1942 r. Naziści zebrali pozostałe 8 000 Żydów w jednym miejscu, i po wysłaniu 1 700 z nich z powrotem do domu, kazali reszcie rozebrać się, i oddać ich odzież i buty strażnikom z Gestapo.Nagich Żydów załadowano następnie do ciężarówek i wywieziono do Rawy-Ruskiej, gdzie wszyscy zostali spaleni żywcem.

"Po eksterminacji miejscowej ludności żydowskiej, naziści przenieśli do Kołomyi wielu kolejnych Żydów z okolicznych wsi i miasteczek, gdy 4 października 1942 r. Ludność żydowska w Kołomyi osiągnęła 6 000, hitlerowcy ponownie zabrali kolejne 5 700 z nich,  załadowali je i ciężarówkami wywieźli ich do Rawy-Ruskiej, gdzie zostali oni spaleni żywcem.
 

Wyżej raport Państwa Polskiego o Holokauście

 

KOMENTARZE

 • Szukaj w necie / Google >> Bundesarchiv Bild 101I-380-0069
  lub >> Polen, Verhaftung von Juden, Transport
 • Cały zestaw / Skopiuj i wstaw cały link wraz z częścią "nieaktywną"
  http://www.bild.bundesarchiv.de/archives/barchpic/search/_1563931156/?search[form][fulltext]=%7BLifta%7D+within+FOTOGRAF&search[form][sortorder]=DCDATA_CREDATE+ASC
 • Dziadek Tuska w SS …? ? ?
  „Józef, dziadek Donalda [Tuska], był oficerem SS i miał brać udział w zbrodniach nazistowskich” – napisał czeski portal internetowy stalo-se.cz.

  Słowa te padły w tekście opublikowanym z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej, w którym pojawiła się także informacja o wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Podobne doniesienia pojawiły się wcześniej w rosyjskich mediach. >> https://forumemjot.wordpress.com/2014/09/07/dziadek-tuska-w-ss-%E2%96%BA-polecam-szczegolnie-komentarze/
 • BLITZ POGROM [1939] "RAPORT": w 1941 roku było 67 "pogromów jak w Jedwabnem"
  >> http://ziut.ne.3lab.info/post/147388,raport-w-1941-roku-bylo-67-pogromow-jak-w-jedwabnem
 • Einsatzgruppen: Od Wieruszowa do Jedwabnego [VIDEO]
  "BLITZPOGROMY" > https://www.youtube.com/watch?v=QfWel51xP5w
  rozpoczęły się 2 września 1939 r. od Wieruszowa
  >> https://ziut.neon24.pl/post/143630,einsatzgruppen-od-wieruszowa-do-jedwabnego-video
 • Historie opowiadane przez żydów mają jeden wspólny mianownik.
  Są koloryzowane mocno i bezczelnie pod potrzeby emocjonalne żydów...
  oraz tak by zmanipulować emocjonalnie odbiorców opowieści czyli potencjalnych pożytecznych idiotów.

  Tak było podczas pisania pierwszych "opowiadań" religijnych, tak działa Hollywood, tak działają media globalnej mafii żydowskiej... tak działa "nadzwyczajna kasta"... taka jest od zarania dziejów "kultura żydowska".
  Kłamstwo to w tej kulturze to substytut mądrości.
  Ten kto potrafi skuteczniej okłamać, oszukać, zmanipulować innego człowieka jest uważany za mądrzejszego.

  Nie wierzę w rzetelność żydowskich opowiadań... co nie znaczy że nie może być wyjątków.
  Opowieść zmanipulowana wg potrzeb żydowskiej propagandy.
  Tam mieszkali też Polacy i ani słowa o nich.
  Skąd Niemcy wiedzieli które sklepy, mieszkania są żydowskie a które Polskie ? Polskie oszczędzali ?
 • @Oscar 07:37:29
  - Niby we wszystkim masz rację "Oscarze",

  ... ale to ma się nijak do wyjaśnienie sprawy "badań genetycznych" i związków rodzinnych naszego drogiego "Dziadka z Wermachtu" z wpływowymi osobistościami IIIRP

  BYLIBYŚMY WDZIĘCZNI ZA SKOMENTOWANIE TEGO NURTUJĄCEGO NAS TEMATU (:

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY