Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
786 postów 5141 komentarzy

"Słowo Polskie" Konfederacji Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

[447] AMBASADOR IZRAELA o MIENIU BEZSPADKOWYM [Cz.1]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy kraj będzie to załatwiał z organizacjami żydowskimi. Ambasador Izraela przypomniał, że Polska zobowiązała się do uregulowania statusu prawnego majątku ofiar Holokaustu podpisując Deklarację terezińską w 2009 r.

* Czekamy na "Raport Pompeo", ... którego nie ma.  /  Dlaczego?  /  Czy dlatego, że musiano by w nim umieścić tzw. umowy handlowe komunistów z państwem Izrael z 1949 r. + [patrz niżej pod spotkaniem B'nai B'rith w Ambasadzie USA] ]

DLATEGO TERAZ, ZAMIAST AMERYKANÓW, "ZGRILUJE NAS" PUTIN? 

============================================================

Negocjacje WJRO i Gmin Żydowskich

ws. "rozbioru" Polski [ REPRINT ]

============================================================

* w poniższym dokumencie , na pierwszej stronie, użyto zwrotu ["rozbiór"Polski]

https://archive.org/details/RestytucjaMieniaydowskiego

Czekamy na ostatnią tego fazę?

Archiwalny stenogram tajnych negocjacji między Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich i Światową Organizacją Odzysku Mienia Pożydowskiego w sprawie pożydowskiego mienia komunalnego w Polsce - PDF DO POBRANIA / LINK W KOMENTARZACH

Bardzo ciekawy dokument z negocjacji odbyttych w dniach 13 - 15 grudnia  .... roku . Na samym początku, na pierwszej stronie [skan wyzej na samym dole] padają znamienne słowa:

Edelist: Ja bym proponował, zebyśmy streścili rzeczy, co do których dosliśmy do zgody, i te, które są otwarte i wtedy zobaczymy, moze część rzeczy się zamknie. Stwierdziliśmy tak, ze jest "rozbiór" Polski:  dziewięć województw, dziewięć gmin i są filie. Dziewięć gmin odbierze obiekty w województwach gdzie są te gminy. ....

A tu kolejny bardzo ciekawy fragment ** z ostatniej 56 strony stenogramu

>>>   http://m.neon24.pl/11742c873f2b86e03afece66760af8bf,0,0.jpg

** Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że całkiem niedawno "nasi żydo-amerykańscy kolaboranci" przyznali "szabrownikom" pożydowskiego mienia komunalnego [w tym cmentarzy], kolejne 100 000 000 PLN właśnie na utrzymanie i remont cmentarza w Warszawie. /  A co z pieniędzmi z "handlu cmentarzami"?

**** Andrzej Zozula / którego podpis widnieje pod dokumentem  /  -  W latach 1989 – 1991 był dyrektorem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a w latach 1991–1994 zastępcą wójta gminy Jabłonna. Od połowy lat 90. działa na rzecz społeczności żydowskiej. W 1997 został dyrektorem biura i członkiem zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, a także członkiem zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

W 2006, za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

13 grudnia 2017 został udekorowany Krzyżem Wolności i Solidarności, przyznanym postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy z 20 marca 2017    >>>   https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zozula

<> 

Jak widzimy na zrzutach nizej dokument, w imieniu ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ODZYSKU MIENIA POZYDOWSKIEGO  /  WORLD JEWISH RESTITUTION ORGANISATION [WJRO] podpisał Kalman Sultanik. 

W stopce dokumentu znaleźć mozna oznaczenie "G:/LAUDER/PROT1512.98"  -  Lauder był wtedy szefem WJRO, ... obecnie jest szefem Światowego Kongresu Zydów: nie tak dawno odbył rozmowę z premierem Morawieckim, ... a jeszcze wcześniej gościł pRezydenta Dudę.

Ze "stopki" dokumentu wynika takze, ze dokument sporządzony został przez kancelarię adwokacką: Miller, Canfield, Paddock & Stone Sp. z o.o. , ul. Krzywickiego 5/7 07-078 Warsaw 

Negocjacje toczyły się  przed, lub po uchwaleniu ustawy z dnia 20 lutego 11997 r. o stosunku Pastwa do gmin wyznaniowych zydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej, .... nazywanej ostatnio Rzeczypospolitą Przyjaciół, w skrócie POLIN  /  link do ustawy w komentarzach / .

W wyniku negocjacji i uchwalonej ustawy World Jewish Restitution Organisation stało się współspadkobiercą mienia komunalnego "bezpotomnie wymarłych" przedwojennych gmin żydowskich.

POWUŻSZA USTAWA TO WZÓR DO DALSZYCH ROSZCZEŃ

ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI REZTYTUCJI MIENIA POŻYDOWSKIEGO  

 

W piśmie z 22 grudnia 2015 r. przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu ds. RESTYTUCJI MIENIA POŻYDOWSKIEGO  informuje "Nowy Dziennik" z USA:

Jeśli chodzi o mienie bezspadkowe, to Holokaust był niewyobrażalnym ludobójstwem, w którym Naziści wymordowali 90% z 3.5 miliona polskich Żydów. / ... / w związku z czym, Stany Zjednoczone wzywają polski rząd do do rozwiązania problemu mienia bezspadkowego, w tym poprzez ustanowienie organizacji występującej w roli spadkobiercy mienia bezspadkowego.

W PRZYPADKU BEZSPADKOWEGO MIENIA PRZEDWOJENNYCH GMIN ŻYDOWSKICH W USTAWIE REPRYWATYZACYJNEJ JAKO TĄ "ORGANIZAJĘ - SPADKOBIERCĘ" WPISANO ŚWIATOWA ORGANIZACJĘ RESTYTUCJI MIENIA [WJRO] BĘDĄCĄ "PRZYKRYWKĄ" RZĄDU IZRAELA

 

 

 

 

 

DOKUMENT Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

Źródło: Odtajnione archiwa CIA

Pozyskane od: Drobny urzędnik Agencji Żydowskiej

1. zawarte zostało porozumienie gospodarcze w sprawie denacjonalizacji mienia żydowskiego w Polsce; porozumienie zostało zawarte między rządem polskim oraz Keren Keyemet  (Jewish National Found).

2. Uważa się, że beneficjentami porozumienia będą Keren Kayemet i Uniwersytet Hebrajski. Instytucje te rzekomo podjęły się zadania rejestracji nieruchomości zgodnie z dwiema kategoriami przewidzianymi w umowie; posiadłości należące obecnie do Żydów w Palestynie i posiadłości Żydów, którzy zginęli w Polsce.

3. Lucsan Horowic z Ministerstwa Handlu i Przemysłu oraz Izaak Gruenbaum, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej, rzekomo prowadzili negocjacje, które zostały wyraźnie zainicjowane przez Greunbauma, gdy odwiedził Polskę w czerwcu i lipcu 1947 r.

Wierzy się, że Gruenbaum miał wyjechać z Polski do Szwajcarii, aby kontynuować negocjacje i znaleźć dyskretną formę transferu środków za odszkodowania za przedmiotowe nieruchomości. 

============================================================

* Izaak Gruenbaum,działacz syjonistyczny, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej był żydowskim posłem w IIRP oraz jedną z najważniejszych osób w historii Izraela

============================================================ 

Dokument CIA pochodzi z 1947 r.: w 1948 - 1949 JTA  -  Jewish Telegraphic Agency /  Żydowska Agencja Telegraficzna donosiła o zawartej umowie polsko izraelskiej, która odnosi się do słów z dokumentu CIA z 1947 r. 

Zwracam uwagę na doniesienie z 24 grudnia 1948 r. , które mówi:

"Ponieważ w grę wchodzi duża ilość nieruchomości, uważa się, że realizacja takiego programu przeniesienia może potrwać lata."

oraz z 20-23 maja 1949 r. która mówi:

"Reuters poinformował wczoraj, że Polska i Izrael podpisały pierwszą umowę handlową na wymianę towarów w wysokości 20 000 000 USD." 

 

TERAZ OD PiS ZALEŻY, CZY DOKONA RESTYTUCJI BO TAK ZADEKLAROWALIŚMY W "DEKLARACJI TEREZIŃSKIEJ" i TAK JAK  CHCĄ AMERYKANIE,  ... ALBO WYCOFAMY SIĘ Z "DEKLARACJI TEREZIŃSKIEJ"

 

Przypominam, podpisana przez PO Deklaracja Terezińska [Tusk już się z niej listownie , ale nie formalnie wycofał] stanowi podstawę zagrażającej nam ustawy 447.

Gdyby PiS wycofał poparcie i polski podpis spod tej deklaracji USA mogło by w listopadzie w swoim "RAPORCIE 447"  napisać w odniesieniu do Polski jako byłego sygnatariusza, że obowiązki "raportowania", zbierania i przetwarzania danych ws. restytucji mienia Polskie nie dotyczy, ... a jeśli tego nie zrobią powinny w tym raporcie zamieścić wszystkie poniższe informacje pozyskane w Izraelu, Polsce i wynikające z dokumentów swojego własnego wywiadu.

Wycofanie się Polski z "Deklaracji Terezińskiej" mogło by być najbardziej parlamentarnym zakończeniem kontroweryjnej i chyba kompromitującej roszczeniodawców sprawy: mamy podstawy do wycofania podpisu i deklaracji Polski spod "Deklaracji Terezińskiej".

 

 DOKUMENTY ŚWIADCZĄCE O SPŁACIE ROSZCZEŃ
  

 Dec 24 / 1948 

 Israeli-polish Trade Talks to Include Discussion of Transfer of Jewish Property

https://www.jta.org/1948/12/24/archive/israeli-polish-trade-talks-to-include-discussion-of-transfer-of-jewish-property

http://pdfs.jta.org/1948/1948-12-24_305.pdf?_ga=2.264083723.609009081.1559480040-465876515.1559480039

24 grudnia 1948 r.

 Rozmowy polsko-izraelsko-handlowe o dyskusji na temat przeniesienia własności żydowskiej

Kwestia przeniesienia do Izraela własności, która należała do Żydów zamordowanych przez nazistów w czasie wojny, będzie jednym z głównych  omawianych spraw podczas zbliżających się rozmów handlowych między Polską a Izraelem.

Żydzi podejmą próbę osiągnięcia ugody na takich samych zasadach, jak w przypadku przeniesienia własności żydowskiej z Niemiec [do Izraela] po dojściu nazistów do władzy i rozpoczęciu prześladowania Żydów.

Uwaga: Chodzi o Haavara Agreement >>  https://en.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement  

Tutaj jest to opisane po polsku >>  http://www.bibula.com/?p=51770

JTA / cd: Propozycja, która zostanie złożona przez Żydów, umożliwi sprzedaż w Polsce wszelkiej nieruchomości będącej przedmiotem umowy oraz uznanie izraelskiego rachunku handlowego w Polsce w polskiej walucie. Rachunek w Polsce zostanie wykorzystany do zakupu towarów do wysyłki do Izraela, gdzie wpływy z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę w walucie izraelskiej właścicieli lub wierzycieli pierwotnej nieruchomości.

Ponieważ w grę wchodzi duża ilość nieruchomości, uważa się, że realizacja takiego programu przeniesienia może potrwać lata.

Żydowski Fundusz Narodowy żąda około 8 000 nieruchomości w imieniu spadkobierców i innych powodów, którzy zawarli ugodę z agencją, ponieważ nie są w stanie sfinansować niezbędnych działań prawnych we własnym imieniu.

 

*** TEN DOKUMENT MÓWI ŻE PROWADZONE SĄ ROZMOWY W SPRAWIE TRANSFERU ŻYDOWSKIEJ WŁASNOŚCI, AKTUALNIE WTEDY ZDENACONALIZOWANEJ [ODWROTNOŚĆ NACJONALIZACJI] NA KORZYŚĆ OBYWATELI POLSKICH POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO, ORAZ MIENIA BEZSPADKOWEGO PO OBYWATELACH POLSKICH ZMARŁYCH W HOLOKAUŚCIE - UMOWA DOSZŁA DO SKUTKU / DOKUMENTY NIŻEJ 

Jan 16 / 1949 

 Poland and Israel Conclude Trade Agreement; Freighter Sails for Haifa with Food Cargo

https://www.jta.org/1949/01/16/archive/poland-and-israel-conclude-trade-agreement-freighter-sails-for-haifa-with-food-cargo

http://pdfs.jta.org/1949/1949-01-16_012.pdf?_ga=2.58653101.609009081.1559480040-465876515.1559480039

16 stycznia 1949 r.

 Polska i Izrael zawierają umowę handlową; Frachtowiec płynie do Hajfy z ładunkiem żywności

Zawarcie wzajemnej umowy handlowej między Polską a Izraelem zapowiedział dziś dr L, Gruenstein, attaché handlowy Izraela w Polsce. Zgodnie z warunkami paktu Polska wyeksportuje do Izraela 2 000 000 drewnianych skrzyń na cytrusy w zamian za 30 procent płatności za produkty cytrusowe i 70 procent w brytyjskiej walucie. Dr Gruenstein ogłosił również, że 1000 ton rur wodociągowych i gazowych zakupionych w Polsce zostanie wkrótce wysłanych do Izraela.

Polski frachtowiec S.S. Kolobżeg wypłynął dziś z Gdyni do Hajfy z ładunkiem 3000 ton artykułów spożywczych zakupionych w Polsce. Ładunek zawiera 2000 ton żyta o wartości 140 000 $, a polski rząd ogłosił, że rząd Izraela będzie mógł zapłacić tę sumę z pieniędzy zebranych w tym kraju przez Żydowski Fundusz Narodowy. Pozostałe 1000 ton zapasów żywności zostało zakupionych przez prywatnych nabywców.

Kolejny statek S.S. Opole wyruszy w przyszłym tygodniu do Izraela z ładunkiem 3000 ton artykułów spożywczych wysłanych do firm handlowych w państwie żydowskim. Ładunek będzie składał się głównie z mąki i ziemniaków.

 

 

May 20-23 / 1949

 Poland and Israel Sign $20,000,000 Trade Agreement; Will Exchange Variety of Goods

https://www.jta.org/1949/05/23/archive/poland-and-israel-sign-20000000-trade-agreement-will-exchange-variety-of-goods

http://pdfs.jta.org/1949/1949-05-23_117.pdf?_ga=2.263763211.609009081.1559480040-465876515.1559480039

20-23 maja 1949 r.

 Polska i Izrael podpisują umowę handlową w wysokości 20 000 000 USD; Wymieni różnorodne towary

Reuters poinformował wczoraj, że Polska i Izrael podpisały pierwszą umowę handlową na wymianę towarów w wysokości 20 000 000 USD. Polska wyśle Izraelowi węgiel, zboże, przetworzone produkty rolne, wyroby metalowe, rowery, tekstylia, maszyny rolnicze, chemikalia, szkło, porcelana i papier. W zamian Izrael wyśle owoce cytrusowe, materiały dentystyczne i specjalne chemikalia.

 

KOMENTARZE

 • [447] Ambasador Izraela o mieniu bezspadkowym
  Ambasador Izraela przypomniał, że Polska zobowiązała się do uregulowania statusu prawnego majątku ofiar Holokaustu podpisując Deklarację terezińską w 2009 r.

  To ma swoje ramy, bo w końcu Polska podpisała Deklarację terezińską w 2009 roku i w tej deklaracji mówi się o tym, że każdy kraj, gdzie są takie sprawy majątkowe, musi to rozwiązać. Kto to rozwiąże? Myślę, że w końcu każdy kraj będzie to prowadził nie z państwem Izrael, ale z organizacjami żydowskimi — powiedział Ben Zvi. >> https://wpolityce.pl/polityka/481245-co-dalej-z-tzw-mieniem-bezspadkowym-ambasador-odpowiada
 • PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
  Putin 2013 r. >> >>> https://youtu.be/-pDtgWUtdUM
  Decyzje w sprawie nacjonalizacji Biblioteki Schneersona zostały podjęte przez pierwszy rząd Związku Radzieckiego, a do 80 - 85% pierwszych członków rządu Związku Radzieckiego żyło Żydami. I ci Żydzi kierowani fałszywymi myślami ideologicznymi aresztują i represjonują wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i wyznawców innych religii.

  >> https://ziut.neon24.pl/post/152484,putin-o-wladzy-sowieckiej-i-polskim-antysemityzmie
  .
 • Plan Hitlera: państwo żydowskie w okolicach Warszawy?
  Proponowana niegdyś żydowski rezerwat w okupowanej przez Niemców Polsce, który miał być położony pod Lublinem, został opracowan przez Himmlera jako „Plan Hamburga”. W tym proponowanym rezerwacie żydowskim, na Lubelszczyźnie, Żydzi mogli rządzić sobą. (str. 504). Jednym z jego głównych zwolenników był Herr Goettsche, szef żydowskiego oddziału gestapo w Hamburgu.

  Chernow cytuje zatem Goettschego: „Naturalnie realizacja projektu musiałaby być sfinansowana przez samych Żydów… Warburgów uważa się za bardzo do tego odpowiednich. Gdyby tylko chcieli to zrobić, Warburgowie w Ameryce mogliby zebrać niezbędne pieniądze, aby go założyć. ”(S. 504).

  Konsekwencje są jasne. Polskie podejrzenia dotyczące możliwego pojawienia się jakiejś umowy żydowsko-niemieckiej na koszt Polski okazały się oparte na faktach. Gdyby Lublinland stał się rzeczywistością, postawiłby nazistowskie Niemcy i „międzynarodowe żydostwo” po tej samej stronie - przeciwko Polsce.

  Więcej >> https://ziut.neon24.pl/post/152469,plan-hitlera-panstwo-zydowskie-w-okolicach-warszawy
  .
 • POLSKA DYPLOMACJA W OBLICZU WOJNY
  Tajne dokumenty polskiej ambasady w Waszyngtonie do Ministerstwa Spraw zagranicznych w Warszawie / Stara, ale jakby aktualna lektura.
  >> https://ziut.neon24.pl/post/152482,polska-dyplomacja-w-obliczu-wojny
 • Historyjka z przeszłości
  Rok 2018. Wyznanie Leszka Millera dla „Rzeczpospolitej”: „On (Netanjahu) wtedy był po raz pierwszy premierem, był taką młodą gwiazdą polityki izraelskiej. Odbyłem z nim długą rozmowę późnym wieczorem. I ponieważ rozmowa była przy winie i taka była bardzo luźna, to na końcu go zapytałem, czy Tel Awiw rządzi diasporą żydowską w Ameryce, czy Żydzi amerykańscy rządzą Izraelem. Odpowiedź była taka, żebym nie miał żadnych wątpliwości, bo to Izrael rządzi amerykańskimi Żydami. I myślę, że właśnie przy tej okazji, przy okazji ustawy o IPN, dokładnie to widać”
 • KTO SIEJE WIATR: PIERWSZY SOWIECKO-NIEMIECKI PAKT MILITARNY
  GENEZA II WOJNY ŚWIATOWEJ / Enver: Dzisiaj rozmawiałem z ... Trockim. Wraz z nim jest frakcja, która ma prawdziwą władzę, a także obejmuje tę partię, która jest zgodna z Niemcami. Ta partia byłaby gotowa uznać stare niemieckie granice z 1914 roku. >> http://ziut.neon24.pl/post/152461,kto-sieje-wiatr-pierwszy-sowiecko-niemiecki-pakt-militarny
 • [REPRINT z 10.03.2018] Negocjacje Gmin Żydowskich i WJRO ws. "rozbioru" Polski
  Archiwalny stenogram tajnych negocjacji między Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich i Światową Organizacją Odzysku Mienia Pożydowskiego w sprawie pożydowskiego mienia komunalnego w Polsce / DOKUMENT >> Restytucja mienia żydowskiego w Polsce

  CAŁA NOTKA >> https://ziut.neon24.pl/post/142794,negocjacje-gmin-zydowskich-i-wjro-ws-rozbioru-polski
  .
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Autor
  Z wielką uwagą przeczytałem wpis, który pojawił się w dobrym czasie - tj przed wydarzeniami, które za dwa tygodnie mogą na stałe zmienić nasz los, los Polski i Polaków.

  Kłaniam się
  5*
 • a dlaczego złodzieje mienia poległych bohaterów
  i cywili, grabieżcy ziem odzyskanych, grabieżcy mienia pokumunistycznego, nie mieliby zapłacić Żydom tych paru groszy ?
 • Ile Żydzi są winni Polakom za nieoddane długi - według stanu z 1764 roku
  https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/3150-ile-zydzi-winni-polakom-za-nieoddane-dlugi

  "...Powyższa suma obejmuje jedynie zarejestrowane długi zaciągnięte przez kahały żydowskie u duchowieństwa i arystokracji. W sumie tej nie zostały ujęte długi zaciągnięte u bogatej szlachty, których wielkość Prof. F. Koneczny ocenił na około jednego miliona złotych. Po dodaniu tego około jednego miliona złotych do uprzednich dwóch i pół miliona złotych i po przeprowadzeniu rachunków jak powyżej dla trzech i pół miliona złotych z roku 1764 domniemywana suma obecnego żydowskiego długu względem Polski i Polaków wynosi 25 bilionów USD. Policzmy ilość ton złota jaką można kupić za sumę 25 bilionów USD przy cenie 1320 USD za uncję: 589015 ton złota..........."
 • CO ma na celu wygłaszanie takich kocopałów???że nasze prababki źle się prowadziły??
  Wypraszam sobie , moje prababki i babki prowadziły się porządnie!!proszę mówić za siebie!

  Przemówienie A.Dudy 8 stycznia 2020 na spotkaniu z żydami w pałacu prezydenckim..

  https://pbs.twimg.com/media/ENzH4-8WkAAoqTM.png
  za twiter MBalaweldr
 • @trojanka 19:12:11
  "Wróżka prawdę Ci powie" (:

  - Spotkałem w USA wnuka hitlerowca / w portfelu trzymał zdjęcie dziadka w mundurze Wrrmachtu / ... modne tam jest teraz robienie sobie testów DND, które wskazują ile czyjego DNA "pacjent" ma.

  Jesteśmy mieszańcami. / Rasa aryjska to wielka ściema (:
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 20:36:45
  Wystarczy badanie DNA!Polecam!
 • @trojanka 21:23:57
  Tak, widziałem takie wyniki / Niedrogo kosztują
  Pokazują ile jakiej narodowości w "pacjencie" jest
  Hitlerowiec był w 5% Żydem

  - A z polecenia nie skorzystam, ... wolę nie wiedzieć (:
 • Autor
  Z tego co mi wiadomo deklaracja Terezińska nie została podpisana przez Bartoszewskiego, a mówi o tym dokładniej dr. Kękuś
  https://www.youtube.com/watch?v=BTLx9QEaYd4
 • @goat 22:44:20
  To prawda, ... ale tak czy inaczej: powinno się powziąć uchwałę sejmową, że polska ją wypowiada i tą uchwałę przesłać Miki Pompeo.

  ALE TO NIE JEST WAŻNE / WAŻNE JEST TO, ABY TEN "RAPORT 447" BYŁ KOMPLETNY I UWZGLĘDNIAŁ USTAWY DENACJONALIZACYJNE" Z 1949 R.

  Te ustawy są i mienie pożydowskie po wojnie było oddawane

  >>>> Główny Urząd Likwidacyjny (PRL)
  >>>> https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Urz%C4%85d_Likwidacyjny_(PRL)

  Do zakresu działania rejonowych urzędów likwidacyjnych należało:

  - ustalanie czy dany majątek jest opuszczony lub poniemiecki,
  - zabezpieczanie majątków do czasu objęcia ich w zarząd przez właściwe ze względu na rodzaj majątku władze,
  - dokonywanie rozliczeń z osobami, którym przywrócono posiadanie majątków opuszczonych,  * DOKUMENT Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

  Źródło: Odtajnione archiwa CIA

  Pozyskane od: Drobny urzędnik Agencji Żydowskiej

  1. zawarte zostało porozumienie gospodarcze w sprawie denacjonalizacji mienia żydowskiego w Polsce; porozumienie zostało zawarte między rządem polskim oraz Keren Keyemet (Jewish National Found).

  2. Uważa się, że beneficjentami porozumienia będą Keren Kayemet i Uniwersytet Hebrajski. Instytucje te rzekomo podjęły się zadania rejestracji nieruchomości zgodnie z dwiema kategoriami przewidzianymi w umowie; posiadłości należące obecnie do Żydów w Palestynie i posiadłości Żydów, którzy zginęli w Polsce.

  3. Lucsan Horowic z Ministerstwa Handlu i Przemysłu oraz Izaak Gruenbaum, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej, rzekomo prowadzili negocjacje, które zostały wyraźnie zainicjowane przez Greunbauma, gdy odwiedził Polskę w czerwcu i lipcu 1947 r.

  Wierzy się, że Gruenbaum miał wyjechać z Polski do Szwajcarii, aby kontynuować negocjacje i znaleźć dyskretną formę transferu środków za odszkodowania za przedmiotowe nieruchomości.
 • Czy "Nikt nie żąda od nas wypłaty miliardów za Holokaust"?
  >> https://wpolityce.pl/polityka/481289-nikt-nie-zada-od-nas-wyplaty-miliardow-za-holokaust
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 01:10:45
  Wystarczyło przyjąć ustawę o Ochronie Majątku Rzeczypospolitej w 2019 roku
 • Putin, Netanjahu i czarne chmury nad Polską
  Dzisiaj rząd polski zaufał wywodzącemu się z NATO sojuszowi z USA. Przypomnijmy, że Papież Jan Paweł II i prezydent Reagan razem pomagali Polakom w stopniowym upodmiotowieniu się i zrzuceniu sowieckiego jarzma. Jednak amerykańska pomoc w tych zmaganiach była nadzorowana przez pośrednika: agendy izraelskiego Mossadu, gdyż Amerykanie nie mieli rozeznania wśród polskich grup opozycyjnych. Wiemy, że pomoc techniczna i pieniądze trafiały głównie do ośrodków bliższych Mossadu. One też szybko wyrastały na reprezentację polskiego Narodu i jego oporu. A cała ta zabawa zakończyła się transformacją przedstawicieli układów komunistycznych i zachowanie przez nich wpływów w nowo powstałej republice okrągłego stołu.

  >> https://wpolityce.pl/swiat/481682-putin-netanjahu-i-czarne-chmury-nad-polska

  Od jakiegoś czasu dobrze osadzone w polskiej gospodarce i polityce środowiska żydowskie przy współdziałaniu z roszczeniowymi ośrodkami środowisk nowojorskich Żydów zdecydowały się proces wydrenowania Polaków z ich wypracowanego majątku. W tym celu długofalowo zmodyfikowały prawdę historyczną II wojny światowej w świecie zachodnim tak, aby zohydzić obraz Polski i Polaków przedstawiając ich nawet jako oprawców i inspiratorów II w.ś., szczególnie uwikłanych w sprawstwo holokaustu. Wszystko po to, aby nikt nie protestował, kiedy wyjdą ze swoim programem odchudzenia Polaków z ich zasobów, które przecież musieli ukraść Żydom zamordowanym przez nazistów w Polsce.
 • "Nowa obsesja Putina". Publicysta Bloomberga rozkłada na czynniki pierwsze politykę historyczną Rosji
  "Kreml jest skrajnie uwrażliwiony na takie sygnały, przy czym nie tylko ze względu na propagandę używaną w polityce wewnętrznej, ale również dlatego, że międzynarodowa pozycja tego państwa jest zdobyczą wojenną uzyskaną w wyniku II wojny"

  - podkreśla Bershidsky, który przed pięcioma laty opuścił Rosję, udając się na emigrację.

  W jego ocenie, "jeśli Związek Radziecki będzie postrzegany bardziej jako sojusznik Hitlera, jakim był oczywiście na początku wojny, niż jego pogromca, którym był pod koniec", to taka narracja podkreślająca niegodziwość tego państwa, podważy mocarstwowe ambicje Rosji.

  >> https://niezalezna.pl/305649-nowa-obsesja-putina-publicysta-rozklada-na-czynniki-pierwsze-polityke-historyczna-rosji

  W wyniku II wojny "Związek Radziecki zdobył przecież nie tylko kontrolę nad Europą Wschodnią, ale uzyskał wysoką pozycję w powojennej architekturze międzynarodowej oraz stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - przypomina Bershidsky.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 13:40:07
  "W jego ocenie, "jeśli Związek Radziecki będzie postrzegany bardziej jako sojusznik Hitlera, jakim był oczywiście na początku wojny, niż jego pogromca, którym był pod koniec", to taka narracja podkreślająca niegodziwość tego państwa, podważy mocarstwowe ambicje Rosji."

  Nie tylko to. Zrównanie Rosji z Trzecią Rzeszą a Putina z Hitlerem, dostarczy świetnego uzasadnienia do ataku, podobnie jak było z Irakiem, Serbią czy Libią.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY