Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
843 posty 5294 komentarze

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Czy za "pieriestrojką" stał World Jewish Congress?"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Ciosek w 1988 r: “Żydzi? Więc Żydzi na politykę pieniędzy nie dadzą, znaczy to jest naród który [...] kalkuluje wedle tego: Stracą czy nie stracą. Oni na politykę pieniędzy nie dadzą. Oni …”

i na tym niestety film red. Michalkiewiczowi się urywa,  … i nie dowiadujemy się na co Żydzi by te pieniądze dali. - A szkoda bo wiedza jest w zasięgu ręki, ... red. Michalkiewicz trzyma tajemnicę na twardym dysku swojego komputera : /

[Co z tą "bolszewicką szczerością" panie red. Michalkiewicz?Przyglądając się uważnie obecnej sytuacji w Polsce i na świecie wielu z nas zauważa, lub może zauważyć zjawisko, tak jakby “koło historii” zatoczyło wielki krąg i znów, jakby znaleźliśmy się w czasach tuż po II Wojnie Światowej, gdy wtedy tak wielu próbowało odnaleźć się we współczesnym się świeci. Właśnie to zadziwiające zjawisko, albo odczucie staje się motywem, motorem i powodem tego “RAPORTU”, analizy tego co było, co się stało. - Czy wracamy, albo chce się nas na powrót wepchnąć do czasoprzestrzeni, którą w opisuje w swej autor książki, której kartę tytułową zamieszczam jako motto tego opracowania?  Kto wie, może tak, może nie, ale być może powinniśmy się nad tym zastanowić.

 

Foto: Zrzut ekranu wiadomości JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY z 2 grudnia 2008 r. w którym Yehuda Evron, lider Holocaust Restitution Committee z Nowego Jorku wspomina rok 1988, kiedy to otrzymał list od Lecha Wałęsy mówiący o tym, że wkrótce “w przeciągu kilku miesięcy otrzymamy zwrot nieruchomości żony”skonfiskowany przez Nazistów, a następnie zabrany przez polski komunistyczny rząd,

... i do dzisiaj majątek ten został nieoddany.

Z perspektywy tego “Polska postrzegana jest jako najgorszy przestępca”.

Słysząc coś takiego, rok 1988,  nie sposób się zastanowić nad tym jak to możliwe, aby już wtedy sprawa restytucji mienia pożydowskiego była jakimś problemem. -  A jednak. - Jak się można dowiedzieć z końcówki filmu “Z bolszewicką szczerością” nagranego przez red. Stanisława Michalkiewicza, coś mogło być “na rzeczy”.

W ostatnich sekundach tego filmu słyszymy słowa wypowiedziane przez ministra Cioska:

“Żydzi? Więc Żydzi na politykę pieniędzy nie dadzą, znaczy to jest naród który [...] kalkuluje wedle tego: Stracą czy nie stracą. Oni na politykę pieniędzy nie dadzą. Oni …”,

i na tym niestety film red. Michalkiewicza się urywa,  … i nie dowiadujemy się na co Żydzi by te pieniądze dali.


 

<>

 

Wikipedia: Edgar Bronfman Sr.

Żydostwo sowieckie


Po dojściu do władzy Michaiła Gorbaczowa Bronfman zdołał uzyskać zaproszenie na Kreml, a   8–11 września 1985 r.   Edgar Bromnfman [szef World Jewish Congress]  odwiedził Moskwę,   stając się pierwszym prezydentem Światowego Kongresu Żydów oficjalnie przyjętym w Moskwie przez sowieckich urzędników.

Washington Post kilka miesięcy po wrześniowej podróży i spotkaniu z Gorbaczowem przedstawił co, zdaniem Edgara Bronfmana,  zostało osiągnięte podczas wrześniowych spotkań:

„Nastąpi wzrost presji ze strony społeczności biznesowej. Rosjanie wiedzą, że problem radzieckiego żydostwa związany jest z handlem … Domyślam się, że przez pewien czas, od pięciu do dziesięciu lat [czyli w okolicach roku 1990 - 1995], niektóre z naszych celów zostaną osiągnięte”

JAKIE TO BYŁY CELE?

TEGO TEŻ NIE WIEMY, ALE w 1988 KAŻDY OJCIEC, IDĄC Z SYNEM ULICĄ, MÓGŁ MU POWIEDZIEĆ: "PATRZ SYNU, ... TO WSZYSTKO JEST NASZE"

* W JAKIMŚ SENSIE JESZCZE W 1988 R. KAŻDY Z NAS BYŁ KAPITALISTĄ

W marcu 1987 r. Bronfman wraz z innymi delegatami Światowego Kongresu Żydowskiego ponownie poleciał do Moskwy. Bronfman przeprowadził trzydniowe rozmowy z wyższymi radzieckimi urzędnikami. Rok później, w 1988 r., Bronfman wrócił do Moskwy, by spotkać się z sowieckim ministrem spraw zagranicznych Eduardem Szewardnadze.

W 1988 r. w Polsce rozpoczęły się, oglądane wcześniej na filmie, przygotowania do “Okrągłego Stołu”, na których wspominano “żydowskie pieniądze”.  / Czy wszyscy z wyżej przedstawionych aktorów grali zakulisowe role w sztuce “Pieriestrojka w Polsce” można się tylko domyślać. … jedno jest pewne: nie można tego wykluczyć. Nie wiemy tylko jakie mogły być dalekosiężne plany i cele sowieckiego żydostwa reprezentowanego w przez Edgara Bronfmana Sr. i Światowy Kongres Żydów.

W 1981 r., wraz ze swoim zastępcą, Israelem Singerem, Bronfman został szefem Światowego Kongresu Żydów, która odtąd stała się wiodącą międzynarodową organizacją żydowską. Pod koniec lat 90-tych Bronfman był orędownikiem restytucji aktywów pożydowskich ze Szwajcarii dla osób, które przeżyły Holokaust. Bronfman rozpoczął inicjatywę, która w rezultacie doprowadziła do rozliczenia 1,25 miliarda dolarów ze szwajcarskich banków. Ugoda ta miała na celu zaspokojenie roszczeń z tytułu „kont bankowych otwartych przez Żydów zamordowanych przez nazistów”.

Życiorys Edgara Bronfmana Sr. , jak i jego zastępcy Israela Singera rozwiewa chyba wątpliwości nie tylko o czym rozmawiano w willi Kiszczaka w 1988 r., ale stawia przed nami następne pytania o rolę Światowego Kongresy Żydów w przemianach w naszej części Europy po, … no właśnie po 1988 roku.

[Co z tą "bolszewicką szczerością" red. Michalkiewicz?]

Czy za "pieriestrojką" w Polsce stał

World Jewish Congress?

 

Jako ciąg dalszy polecam

[447] AMBASADOR IZRAELA o MIENIU BEZSPADKOWYM [Cz.3]

>>  https://ziut.neon24.pl/post/152630,447-ambasador-izraela-o-mieniu-bezspadkowym-cz-3

[początek]

TAJNY DO DNIA 1999/09/08  Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

ŹRÓDŁO: Drobny urzędnik Agencji Żydowskiej

1. zawarte zostało porozumienie gospodarcze w sprawie denacjonalizacji mienia żydowskiego w Polsce; porozumienie zostało zawarte między rządem polskim oraz Keren Keyemet  (Jewish National Found).

2. Uważa się, że beneficjentami porozumienia będą Keren Kayemet i Uniwersytet Hebrajski. Instytucje te rzekomo podjęły się zadania rejestracji nieruchomości zgodnie z dwiema kategoriami przewidzianymi w umowie; posiadłości należące obecnie do Żydów w Palestynie i posiadłości Żydów, którzy zginęli w Polsce [czyli za mienie bezdziedziczne z obecnej ustawy "447 JUST"]

3. Lucsan Horowic z Ministerstwa Handlu i Przemysłu oraz Izaak Gruenbaum, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej, rzekomo prowadzili negocjacje, które zostały wyraźnie zainicjowane przez Greunbauma, gdy odwiedził Polskę w czerwcu i lipcu 1947 r. Wierzy się, że Gruenbaum miał wyjechać z Polski do Szwajcarii, aby kontynuować negocjacje  i znaleźć dyskretną formę transferu środków na odszkodowania   za przedmiotowe nieruchomości.  25X1X6 [...]

 

 

KOMENTARZE

 • Z bolszewicką szczerością - Stanisław Michalkiewicz
  >>> https://youtu.be/yIKCeLuKsWA

  Czy za wszystkim stoją Oni?
  >>> https://youtu.be/MjzHqrnAfxU
 • Rząd Rosji podał się do dymisji. Putin ma plan na Miedwiediewa
  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w środę, że jego rząd podał się do dymisji. Jednocześnie prezydent Władimir Putin zapowiedział utworzenie stanowiska zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa Rosji i powołanie Miedwiediewa na ten urząd.

  >> https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/6422465,rosja-putin-dymisja-miedwiediew.html

  Jak zauważają media, oznacza to, że nowym premierem Rosji nie będzie Miedwiediew; nie jest jasne, kto nim zostanie.

  Wśród zmian w konstytucji, które w środę zaproponował Putin, jest rozszerzenie kompetencji parlamentu w formowaniu rządu. Duma Państwowa ma wyłaniać premiera i na jego wniosek - ministrów, a prezydent będzie zobowiązany do ich mianowania na stanowiska. Zmiany te mają być poddane pod referendum.

  - "PIERIESTROJKA 2.0" ?
 • To...
  -----------
  "Czy za "pieriestrojką" stał
  World Jewish Congress?"
  -----------
  To pytanie należy do tej samej serii co:
  kto stał za Hitlerem, kto stał za Leninem/Stalinem, kto stał za Balcerowiczem.
  Wniosek?
  Czarci pomiot nie tyle stoi za ludzkością w ogóle - ale ją wywija - jak ten pies wywija przysłowiowym flakiem. Problem w tym, że ową ludzkością wywija jakby na jej - ludzkości - własne życzenie - bo skoro łykamy z taką łatwością kłamstwa jak pelikan rybki - bo skoro ulegamy jak dzieci kuszeniu, podjudzaniu, skłócaniu, demoralizacji - bo skoro odbieramy świat za pomocą szklanego ekranu - bo skoro nie umiemy poznać po owocach - bo skoro... - no to jak - no jak - ma być po ludzku!
 • [447] AMBASADOR IZRAELA o MIENIU BEZSPADKOWYM [Cz.3]
  Żyd do syna w Warszawie: "Synu, to wszystko będzie kiedyś twoje", ... czy na to pozwolimy? >> https://ziut.neon24.pl/post/152630,447-ambasador-izraela-o-mieniu-bezspadkowym-cz-3
  .
 • Edgar Bronfman Sr. - Wikipedia
  >> https://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Bronfman_Sr.

  Soviet Jewry
  In 1983, Bronfman suggested that "American Jews should abandon their strongest weapon, the Jackson–Vanik amendment, as a sign of goodwill that challenges the Soviets to respond in kind."[13][14]:458

  After Mikhail Gorbachev's ascension in 1985, Bronfman's New York Times message began to resonate with the public. In early 1985, Bronfman secured an invitation to the Kremlin and on September 8–11, visited Moscow, becoming the first World Jewish Congress President to be formally received in Moscow by Soviet Officials. Carrying a note from Shimon Peres, Bronfman met with Gorbachev, and initiated talks of a Soviet Jewish airlift. It is said that Peres' note called on the Soviet Union to resume diplomatic relations with Israel.[14]:457

  In a Washington Post profile a few months after the September trip, Bronfman laid out what he thought had been accomplished during his September meetings. He said, "There's going to be a buildup of pressure through the business community. The Russians know the Soviet Jewry issue is tied to trade ... My guess is that over a period of time, five to ten years, some of our goals will be achieved." Author Gal Beckerman says in his When They Come For Us We'll Be Gone, "Bronfman had a business man's understanding of the Soviet Jewish issue. It was all a matter of negotiation, of calculating what the Russians really wanted and leveraging that against emigration."[14]:458

  In March 1987, Bronfman along with fellow delegates of the World Jewish Congress, flew to Moscow once again. Bronfman held three days of discussions with senior Soviet officials. Together, Bronfman and the World Jewish Congress delegates advocated for the freeing of the Jews living under Soviet rule.

  On June 25, 1982, Bronfman became the first representative of a Jewish organization to speak before the United Nations. Speaking before the Special Session on Disarmament, Bronfman said, "world peace cannot tolerate the denial of the legitimacy of Israel or any other nation-state ... [and the] charge that Zionism is racism is an abomination."[15]

  Bronfman's goals for the visit were threefold. In his book, The Making of a Jew, he explained: First, he called for the release of all so-called Prisoners of Zion, the Jews imprisoned for expressing a desire to emigrate to Israel. Bronfman also wanted freedom for Jews in the Soviet Union to practice their religion. Finally, he called for the freedom for Soviet Jews to learn Hebrew, which was forbidden at the time.[16]

  A year later, in 1988, Bronfman returned to Moscow to meet with Soviet Foreign Minister Eduard Shevardnadze. This trip resulted in the Soviets promising to legalize the teaching of Hebrew in the Soviet Union and to establish a Jewish cultural center in Moscow. Bronfman said of this visit, "By their actions, they are indicating that they are eager to get the question of Jewish rights and emigration off the bargaining table. And it is actions, rather than simply words, that count."[17]
 • @demonkracja 09:50:01
  - no to jak - no jak - ma być po ludzku!

  To nie inwazja upiorów. Tak destrukcyjnie działa częściowo zablokowany system równowagi – trójpodziałem władzy.
  – Naturalną równowagę władzy, musimy zacząć liczyć systemem liczb parzystych.

  Licząc równowagę władzy liczbą nieparzystą, zawsze wykołujemy w stare miejsce, jak po cytryńcu.

  Pozdr.
 • Przepraszam za słownictwo
  ale żadne inne słowo nie oddaje w skrócie podsumowania artykułu: "pierdolenie".

  Dlaczego?
  Ponieważ jest to tekst (pewnie poza intencjami i świadomością autora) wpisujący się w hagadę.
  Niby, że ci ludzie są wszechmocni, mogą wszystko, są sprawcami pierwotnymi wszystkiego - sumując: rządzą jako jedyni.
  Wniosek: próżno wierzgać przeciw ościeniowi.
  Zatem ręce opadają, a jak wynika z badań noblisty - ludzie postępują tak, jakby kalkulowali.
  Zatem najlepiej jest się przyłączyć nawet jako szabes goj, a jeszcze lepiej naturalizować się przechodząc na judaizm w drugim pokoleniu.
  Tym bardziej, że jedna z sekt ułatwia to nawet w od razu (z tego co wiem powierzchownie).
  Nie bagatelizując lub niedoceniając roli w historii i genezie wydarzeń, nie można przeceniać pisząc takie "pierdoły".
  Zapewne przy okazji przemian, być może aktywnie w nich uczestnicząc, ci ludzie wyciągali pieczenie z ogniska dla siebie, zwłaszcza mając tak silną pozycję związana z solidarnością plemienną.
  (A któż nam Polakom broni takiej solidarności narodowej (ponadplemiennej).
  No, ale skoro my nie potrafimy nie tylko rodowej, ale nawet rodzinnej utrzymać ... .
  Piszę ci ludzie zamiast innych określeń, ponieważ chodzi o niezdefiniowaną i bliżej nieokreśloną grupę zwaną potocznie i nieprecyzyjnie "żydami" lub "chazarami".
  Która w zasadzie nie jest zgodna z żadną z czterech najważniejszych definicji, które i tak są klęską naszą już na tym etapie.
  A zwycięstwem tych ludzi.
  Bo nie stać nas było nawet na własną jedną definicję, która byłaby sensowna.
 • @AlexSailor 13:20:51
  // Ponieważ jest to tekst (pewnie poza intencjami i świadomością autora) wpisujący się w hagadę. / Niby, że ci ludzie są wszechmocni, mogą wszystko, są sprawcami pierwotnymi wszystkiego - sumując: rządzą jako jedyni. //

  NO NIE DOKŁADNIE / RACZEJ WYWIERAJĄ WPŁYW
  TAK ABY SILNIEJSI OD NICH RZĄDZILI JAK CHCĄ ONI
 • Gadowski / Komentarz Tygodnia: Gdzie się podziało 20 miliardów?
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=wSKobgZb8tI
 • @ Autor
  Ziucie, NEonowy Skarbie, ale czy zechciałbyś wyjaśnić w skrócie i łopatologicznie takiemu ułomnemu blogeru Jaśku [ ;-) ] o co chodzi w Twoim wpisie?
  Bardzo proszę....

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jasiek 21:42:21
  Czytając tekst trzeba sobie odpowiedzieć na tak postawione pytanie

  Был ли Всемирный еврейский конгресс за "перестройкой"?

  האם הקונגרס היהודי העולמי עמד מאחורי ה"פרסטרויקה "?

  Numquid per "perestroika 'est in mundo Congresso Judæorum?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 22:40:28
  Zadałeś mi 3 pytania.
  Dlaczego w trzech językach?
  Test na agenturę?
  Nawet ja się połapałem ;-)))
  Pozdro!
 • @Jasiek 23:41:13
  Nie, ... pytanie było w jednym w języku / polskim / i go nie rozumiesz.
  Wybierz więc w którym języku rozumiesz najbardziej i czytając tekst notki odpowiedz sobie na to pytanie - tam są dane / na tym wyrób sobie własną opinię. Ja nikomu nic nie wmawiam. Przedstawiam dane.

  Jeśli nie rozumiesz polskiego to skorzystaj z https://translate.google.com/

  Jeśli pomimo tego nie zrozumiesz treści to się nie załamuj: 70% ludzi pomimo tego że potrafi czytać nie potrafi zrozumieć treści (:
 • Ekonomiczne starcie Reagana z ZSRR. "Łudził się, że Europa pomoże"
  Były pracownik Departamentu Stanu USA Charles Wolf Jr. na początku lat 80. przygotował dla think tanku RAND Corporation interesującą analizę. Zauważał w niej, że od 1976 r. – przez pięć lat – koszt utrzymania sowieckiego imperium wzrósł o 25 proc., zaś w tym czasie wzrost PKB wyniósł tylko ok. 10 proc. Stale poszerzając strefę wpływów, Kreml zwiększył wydatki na armię oraz zbrojenia z 9 do 19 proc. PKB. Do tego dochodziła konieczność wspierania reżymów Bloku Wschodniego i państw Trzeciego Świata. Wolf Jr. podsumowywał, że wydatki konieczne na utrzymanie imperium stały się tak wielkie, że brakowało środków na inwestycje i zaspokajanie codziennych potrzeb mieszkańców ZSRR.
  >> https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykul-prasowy/6423184,ekonomia-reagan-zsrr-ue.html
 • Commemorating 75 years since the liberation of Auschwitz
  Commemorating 75 years since the liberation of Auschwitz
  >>> https://youtu.be/FJ_dCMrR64c

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY