Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
843 posty 5294 komentarze

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Dlaczego Wałęsa przepraszał za "polski anty-Semityzm"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Tu, w Izraelu, w kolebce naszej kultury i kraju waszego przebudzenia, proszę o wybaczenie” - powiedział Wałęsa z pochyloną głową." w maju 1991 r., w trakcie swojej wizyty w Izraelu - Kwaśniewski zrobił to jako drugi w 2001 r., w Jedwabnym.

LA Times 21 1991 r.: „Tu, w Izraelu, w kolebce naszej kultury i kraju waszego przebudzenia, proszę o wybaczenie” - powiedział Wałęsa z pochyloną głową. - „Proszę w imieniu narodu polskiego o sprawiedliwość i pamiętajcie także o dobrych rzeczach” - powiedział - „Chcemy zbudować wolną Polskę dla wszystkich, bez względu na religię czy rasę. . . Pozwólcie nam uczyś się od was” - miał wtedy powiedzieć prezydent Wałęsa.

Czy Wąłęsa zrobił to dlatego, aby stworzyć pozór do tego, aby w Polsce rozpoczęły się prace nad ustawą restytucyjną mienia pożydowskiego?

Przypomnijmy za Yehudą Ewronem, że Wałęsa już w 1988 r., czyli jeszcze przed "Okrągłym Stołem" miał obiecać Żydom zwrot mienia pożydowskiego.

Foto: Zrzut ekranu wiadomości JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY z 2 grudnia 2008 r. w którym Yehuda Evron, lider Holocaust Restitution Committee z Nowego Jorku wspomina rok 1988, kiedy to otrzymał list od Lecha Wałęsy mówiący o tym, że wkrótce “w przeciągu kilku miesięcy otrzymamy zwrot nieruchomości żony”skonfiskowany przez Nazistów, a następnie zabrany przez polski komunistyczny rząd,

... i do dzisiaj majątek ten został nieoddany.

Z perspektywy tego “Polska postrzegana jest jako najgorszy przestępca”.

Słysząc coś takiego, rok 1988,  nie sposób się zastanowić nad tym jak to możliwe, aby już wtedy sprawa restytucji mienia pożydowskiego była jakimś problemem. -  A jednak. - Jak się można dowiedzieć z końcówki filmu “Z bolszewicką szczerością” nagranego przez red. Stanisława Michalkiewicza, coś mogło być “na rzeczy”.

W ostatnich sekundach tego filmu słyszymy słowa wypowiedziane przez ministra Cioska:

“Żydzi? Więc Żydzi na politykę pieniędzy nie dadzą, znaczy to jest naród który [...] kalkuluje wedle tego: Stracą czy nie stracą. Oni na politykę pieniędzy nie dadzą. Oni …”,

i na tym niestety film red. Michalkiewicza się urywa,  … i nie dowiadujemy się na co Żydzi by te pieniądze dali.

 

 

Wikipedia: Edgar Bronfman Sr.

Żydostwo sowieckie


Po dojściu do władzy Michaiła Gorbaczowa Bronfman zdołał uzyskać zaproszenie na Kreml, a   8–11 września 1985 r.   Edgar Bromnfman [szef World Jewish Congress]  odwiedził Moskwę,   stając się pierwszym prezydentem Światowego Kongresu Żydów oficjalnie przyjętym w Moskwie przez sowieckich urzędników.

Washington Post kilka miesięcy po wrześniowej podróży i spotkaniu z Gorbaczowem przedstawił co, zdaniem Edgara Bronfmana,  zostało osiągnięte podczas wrześniowych spotkań:

„Nastąpi wzrost presji ze strony społeczności biznesowej. Rosjanie wiedzą, że problem radzieckiego żydostwa związany jest z handlem … Domyślam się, że przez pewien czas, od pięciu do dziesięciu lat [czyli w okolicach roku 1990 - 1995], niektóre z naszych celów zostaną osiągnięte”

JAKIE TO BYŁY CELE?

TEGO TEŻ NIE WIEMY, ALE w 1988 KAŻDY OJCIEC, IDĄC Z SYNEM ULICĄ, MÓGŁ MU POWIEDZIEĆ: "PATRZ SYNU, ... TO WSZYSTKO JEST NASZE"

* W JAKIMŚ SENSIE JESZCZE W 1988 R. KAŻDY Z NAS BYŁ KAPITALISTĄ

 

<>

 

W poprzedniej notce, bazując na historii Edgara Bronfmana, zastanawiałem się:  "Czy za "pieriestrojką" stał World Jewish Congress?".  /  O wiele ciekawszy jest jednak wywiad z Lechem Wałęsą z 1991 r., gdzie z jego wypowiedzi wynika, że albo, mówiąc o zniesieniu granic, już wtedy w 1991 r. był "jasnowidzem na miarę Nostradamusa", bo niejako przewidywał że Polska wejdzie do Unii Europejskiej, albo miał wiedzę, że takie są plany, i że do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej dojdzie. / Obstawiam to drugie.

SKĄD WAŁĘSA CZERPAŁ TĄ WIEDZĘ i KTO TO WSZYSTKO ZAPLANOWAŁ?

Wałęsa 1991 r: Jak [...] w tym innym temacie, żyjemy [teraz] na skraju epok, kiedy były pakty, granice, bloki, ... i to jest stara epoka, konieczna. Teraz [Wałęsa patrząc w górę mówi] już Pani widzi że "SPUTNIKI" nie biorą wiz. Telewizja satelitarna w ogóle nie pyta się, zwierzęta w ogóle [wiz] nie honorowały. Tylko ludzie, którzy jeszcze szabelkami i innymi sposobami granice umacniają. Czym większa technologia, czym większy rozwój cywilizacyjny tym przenikalność granic większa. I idziemy do tego momentu, w którym granice będą tylko na mapach, tylko tak sobie, a ekonomia nas tak połączy, że w ogóle wielu ludzi nie będzie wiedziało gdzie jest granica. Do takiego świata zmierzamy, musimy to zrobić, że znów, Czarnobyl, kwaśne deszcze, niebezpieczeństwa przeszły poza granice i one, i one są naprawdę niebezpieczne. A nie dywizja wojska, czy pluton wojska.

A więc, ... ale znów, to jest stara epoka, którą jeszcze przeżywamy wchodząc do nowej. To nie znaczy, że nie będzie sił militarnych i nie będzie wykorzystania tych środków organizacyjnych. Będzie wykorzystanie,  tylko do innych celów. Do szybkiego n samolotowego przeniesienia całego miasta bo wybuchła elektrownia, bo kwaśny deszcz, bo jeszcze inne zagrożenia o których dzisiaj nie wiemy. I to wszystko będzie i będą pakty, tylko to do innych celów i innych zadań. [5:15] O wielkiej emigracji, jeszcze jako związkowiec, jadąc po świecie to mówiłem że czekamy, ... jeśli nie rozwiążemy problemów które przed nami stoją to, ... to kiepsko widzę. Wyśmiewałem pewne stwierdzenia Zachodu kiedy mówili o nas "żelazna kurtyna", nie wypuszczają ludzi, nie otwierają granic. Kiedy im mówiłem, to teraz możemy to spełnić. Otwórzmy granice do Chin, otwórzmy granice do Związku Radzieckiego i spełnijmy to co śpiewaliście. A oni o tym, to niemożliwe i tak dalej. Teraz co chcę powiedzieć że, że możemy się uchronić i możemy na tym zarobić, jeśli pomyślimy w tej klasie, w której ja mówię. To znaczy, że potencjał komunistyczny był dość duży jeśli chodzi o fabryki, zakłady. Oczywiście on źle pracował, on pracował politycznie, ALE ON BYŁ. Teraz problem polega na tym, że te tokarnie, te spawarki, te maszyny, które pracowały dla komunizmu, które teraz się zamykają bo problem był polityczny, nie mogą się zamknąć w moim rozumowaniu. 

 
Trzeba aby świat pomógł nam uruchomić potencjał komunistyczny do pracy by to się nie stało [aby ten potencjał się nie zamknął], Jeśli uda się nam to [tak] uruchomić nie grozi nam niebezpieczeństwo. [Tam znajdziemy miejsca pracy], ... tak jest. A jeśli nie, i nie musimy budować statków, możemy budować brony i inne rzeczy na tych samych maszynach, które były dla statków. Oczywiście, to nawet będzie niezbyt opłacalne, ale będzie lepsze, bo będzie coś opłacalne, niż stanie, branie bezrobocia itd. A więc cały problem polega na tym, że dzisiaj nie obciążajmy komunizmu, komunizm ma winę do tej pory, ale dzisiaj nie jest komunizm, jest odejście od komunizmu. A te odejście to tak jak zatrzymanie samochodu, jazda w drugą stronę. Nie można jechać w drugą stronę, do tyłu i do przodu. Komunizm jechał 5 km na godzinę, ale jechał. A dzisiaj zatrzymujemy go i nie jedziemy w ogóle. Ludzie którzy patrzą [mówią] co się dzieje? Jak było tak było, jechałem 5 km na godzinę, ale jechałem, 5 na godzinę. A oni stanęli. Co oni robią, ja chcę jechać. 5. Dobre 5 aniżeli w ogóle.  -  I właśnie, jak zrobić by nie posłuchać klasyków? I by nie obciążać komunizmu, bo to już nie jest komunizm, tylko odejście. I jak uruchomić środki, by nie doprowadzić do wielkiej emigracji, wielkiego wyjazdu, który grozi i w Polsce. - Polska na drodze reform popełniła wielkie błędy. -  Nie było "brata bliźniaka" Balcerowicza. Jeden Balcerowicz był świetny i dobry, ale drugi nie zrobił tego, o czym ja Pani mówię. Tego nie zrobił, że .... nie uruchamiał komunistycznej gospodarki dla pracy w kapitalizmie. Nie uruchamiał w ogóle dla pracy. Zostawił działkę, że ludzie to sami zrobią. Nie. Nie mogli zrobić, bo komunistyczni ludzie w tych warunkach nie byli w stanie. I to jest błąd, który jeszcze i w Polsce może prowadzić do wielkiej emigracji. 
 
- Jaka jest sytuacja mniejszości narodowych obecnie w naszym kraju?
 
I znów. [8:00] Już mówiliśmy lekko, że granice, że mniejszości. To jest stara sprawa. Ona jest. I ona jest groźna właśnie w tym przejściu, kiedy urywamy się na wolność. Chcemy poharcować. Pamiętamy te stare uprzedzenia. I tu mogą wyjść różnego typu nacjonalizmy ze starej epoki. Natomiast właściwie pojawia się nowy nacjonalizm, tzn. coś podobnego do nacjonalizmu, a to nie jest nacjonalizmem. Otóż my, weszliśmy wszędzie, ... Europa z ... radziecka, że idziemy do kapitalizmu. A jeśli do kapitalizmu to nie wszyscy będziemy fabrykantami. To wspólne mienie chcemy podzielić. Kto więcej wyrwie, kto lepiej się ustawi "na start", to będzie więcej miał. I to jest mylone z nacjonalizmem - z tamtym. - Tu jest  coś, zapach nacjonalizmu, to jest nie nacjonalizm. To jest urwanie, ustawienie się, dla siebie, dla mojej grupy, dla mojego regionu, by lepiej stać. By widząc, że mam więcej nie dzielić się z tym z innym. To jest przejściowy okres, który jest podobny do nacjonalizmu, bardzo groźny, ale on minie tylko za jaką cenę. Jeśli Europa, świat zrozumie na czym ta sztuka polega, wyjdzie naprzeciw, to, ... to udowodnimy, że nacjonalizmy są bez sensu, że nacjonalizmy są bez sensu. Że nie trzeba walczyć bo będziemy przechodzić i będziemy na tym zarabiać. A nie będziemy jeszcze musieli pilnować i płacić.  / KONIEC STENOGRAMU /  link do nagrania w komentarzach.
 

[Co z tą "bolszewicką szczerością" red. Michalkiewicz?]

Czy za "pieriestrojką" w Polsce stał

World Jewish Congress?

 

 

Jako ciąg dalszy polecam

[447] AMBASADOR IZRAELA o MIENIU BEZSPADKOWYM [Cz.3]

>>  https://ziut.neon24.pl/post/152630,447-ambasador-izraela-o-mieniu-bezspadkowym-cz-3

 

TAJNY DO DNIA 1999/09/08  Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

ŹRÓDŁO: Drobny urzędnik Agencji Żydowskiej

1. zawarte zostało porozumienie gospodarcze w sprawie denacjonalizacji mienia żydowskiego w Polsce; porozumienie zostało zawarte między rządem polskim oraz Keren Keyemet  (Jewish National Found).

2. Uważa się, że beneficjentami porozumienia będą Keren Kayemet i Uniwersytet Hebrajski. Instytucje te rzekomo podjęły się zadania rejestracji nieruchomości zgodnie z dwiema kategoriami przewidzianymi w umowie; posiadłości należące obecnie do Żydów w Palestynie i posiadłości Żydów, którzy zginęli w Polsce [czyli za mienie bezdziedziczne z obecnej ustawy "447 JUST"]

3. Lucsan Horowic z Ministerstwa Handlu i Przemysłu oraz Izaak Gruenbaum, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej, rzekomo prowadzili negocjacje, które zostały wyraźnie zainicjowane przez Greunbauma, gdy odwiedził Polskę w czerwcu i lipcu 1947 r. Wierzy się, że Gruenbaum miał wyjechać z Polski do Szwajcarii, aby kontynuować negocjacje  i znaleźć dyskretną formę transferu środków na odszkodowania   za przedmiotowe nieruchomości.  25X1X6 [...]

 

KOMENTARZE

 • Walesa to Israel: Forgive Polish Anti-Semitism
  >>> https://www.latimes.com/archives/la-xpm-1991-05-21-mn-2290-story.html

  Walesa, in Israel, Regrets Poland's Anti-Semitism
  >>> https://www.nytimes.com/1991/05/21/world/walesa-in-israel-regrets-poland-s-anti-semitism.html
 • "Czy za "pieriestrojką" stał World Jewish Congress?"
  Minister Ciosek w 1988 r: “Żydzi? Więc Żydzi na politykę pieniędzy nie dadzą, znaczy to jest naród który [...] kalkuluje wedle tego: Stracą czy nie stracą. Oni na politykę pieniędzy nie dadzą. Oni …”

  i na tym niestety film red. Michalkiewiczowi się urywa, … i nie dowiadujemy się na co Żydzi by te pieniądze dali. - A szkoda bo wiedza jest w zasięgu ręki, ... red. Michalkiewicz trzyma tajemnicę na twardym dysku swojego komputera : /

  [Co z tą "bolszewicką szczerością" panie red. Michalkiewicz?
  >> https://ziut.neon24.pl/post/152632,czy-za-pieriestrojka-stal-world-jewish-congress
 • [Proroczy?] wywiad z Wałęsą z 1991r. dla Akademickiej Telewizji Naukowej ATVN
  >>: https://youtu.be/DJhh81nSXi4
 • DECYZJA PREZYDENTA RP W SPRAWIE USTAWY REPRYWATYZACYJNEJ
  Czwartek, 22 marca 2001 r. >> https://www.prezydent.pl/archiwalne-aktualnosci/rok-2001/art,15,decyzja-prezydenta-rp-w-sprawie-ustawy-reprywatyzacyjnej.html

  Jedwabne geszefty 10 lipca 2001 r >> https://www.cda.pl/video/21111714
 • Co, 10.7.2001 r. w Jedwabnem, robił Tymochowicz? Modlił się?
  Piotr Tymochowicz – polski konsultant, doradca medialny, specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego. / Oglądając archiwalne wiadomości z 10 lipca 2001 r. zauważyłem rzecz, która mnie bardzo zastanowiła. - Co w Jedwabnem, robił Tymochowicz? Modlił się, ... ?

  Notka z 03.07.2016 r. >> http://ziut.neon24.pl/post/132489,co-10-7-2001-r-w-jedwabnem-robil-tymochowicz-modlil-sie
 • PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
  Putin w 2013 r.: Od 80 do 85% pierwszych członków rządu Związku Radzieckiego było Żydami. I ci Żydzi kierowani fałszywymi myślami ideologicznymi aresztowali i represjonowali wyznawców Judaizmu, Chrześcijaństwa, Islamu i wyznawców innych religii.

  CZY WYMORDOWALI TEŻ POLSKICH OFICERÓW W KATYNIU?
  >> https://ziut.neon24.pl/post/152484,putin-o-wladzy-sowieckiej-i-polskim-antysemityzmie
 • "Dlaczego Wałęsa przepraszał za "polski anty-Semityzm"?"
  -----------
  Ano dlatego, że już wtedy w ten sposób grillowano sieroty po Polsce przed tzw. światową opinią publiczną - a jednocześnie sam siebie rozgrzeszał z wyrządzonych przez siebie niegodziwości - sierotom po Polsce.
 • @demonkracja 18:55:34
  Logiczna odpowiedź, ...
  Ciekawe tylko kto i dlaczego to robił? (:
 • Pogłowne żydowskie / Ustawa na Żydów z 1764 r., ... "2 złote od łebka"
  .
  Iako dostatecznie wiemy, że nad podatek in vim pogłownego żydowskiego summy 220,000 złot. Polskich konstytucyą anno 1717 ogolnie postanowioney, żydzi starsi za prywatnemi swemi dyspozycyami y dyspartymentami daleko większe summy, z niemałym całego żydowstwa uciemiężeniem, osobliwie w miasteczkach Krolewskich y szlacheckich mieszkaiącego, wybierać, y na swoy pożytek, oraz prywatne expensa obracać zwykli; a Rzeczposp. z pomiarkowania słusznego daleko większy z podatku żydowskiego bez ciężkości onych mieć może emolument; przeto znosząc wspomnioną in vim pogłownego ugodzoną ut supra summę, a na podobieństwo konstytucyi r. 1624 pogłowne generalne od wszystkich żydow y Karaimow, tak w miastach, iako y wsiach Krolewskich, duchownych, y szlacheckich, ustanawiamy w ten sposob: aby po wypłaceniu przeszłym zwyczaiem za rok teraźnieyszy 1764 należącego od żydow podatku, na dalsze czasy wszyscy żydzi i Karaimy oboyga płci, od roku urodzenia rachuiąc, nullo excepto, od każdey głowy po 2 ZŁOTE corocznie niżey opisanym sposobem płacili.

  https://pl.wikisource.org/wiki/Volumina_Legum._Tom_VII/Pogłowne_żydowskie
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 19:50:43
  Sejm niemy 1717 roku powiększył pogłówne żydowskie do 220 tysięcy dobrej pruskiej monety. Samorządowy żydowski Sejm Czterech Ziem przyczyniał się zakulisowo do paraliżowania działań sejmu polskiego.

  Żydzi doprowadzili do zerwania sejmu 1740 roku, który zamierzał powiększyć czterokrotnie wysokość tego podatku, ściąganego z ludności żydowskiej i przeznaczenia go na utrzymanie wojska I Rzeczypospolitej. Według pruskiego dyplomaty Gédéona Benoît Żydzi stale pomagali składką do zrywania sejmów w latach 1740–1748[51].

  W 1750 roku populacja żydowska osiągnęła liczbę 750 tys., co stanowiło 8% ludności Polski. W przeddzień zaborów było to już prawie 800 tys.

  >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%BByd%C3%B3w_w_Polsce

  CZYLI W ROKU 1764 MOGŁO ICH BYĆ 850 TYŚ. WIĘC PŁACILIBY 1 700 000 ZŁ "ŁEBKOWEGO", ... WCZEŚNIEJ PŁACILI TYLKO 220 000 ZŁ

  W 1772, za panowania ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, miał miejsce I rozbiór Polski.
 • Polenaktion (“Polish Action,” 1938)
  >>> https://www.jmberlin.de/en/topic-polenaktion-1938

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=cOq9b9VHQS8&feature=emb_logo

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY