Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
843 posty 5294 komentarze

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Sensacje 20 Wieku - Śmierć Marszałka Tuchaczewskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Michaił Tuchaczewski był marszałkiem Związku Radzieckiego, awansowanym do najwyższego stopnia wojskowego. Zasłynął jako bohater wojny domowej. Stalin skazał go na śmierć. >>> https://youtu.be/x4hvECH5xog

 FILM POKAZUJE JAKĄ SIŁĄ MILITARNĄ BYŁ ZSRR PRZED WOJNĄ

KOMENTARZE

 • Sensacje 20 Wieku - Śmierć Marszałka Tuchaczewskiego
  Stalin skazał go na śmierć. >>> https://youtu.be/x4hvECH5xog
 • Ossów 1920 / Siła'20
  Zwycięstwo pod Ossowem 14.08.1920 to początek zwycięskiej walki Polaków z komunizmem >> https://youtu.be/aJPtRCi1NdY

  - W TYM ROKU "POWTÓRKA" / Z TYM ŻE WALCZYMY Z EUROKOMUNIZMEM : /
 • PUTIN O WŁADZY SOWIECKIEJ i POLSKIM ANTYSEMITYŹMIE?
  Józef Stalin dla JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY / 14 stycznia 1931 r., na pytanie pana Eliasa Tobenkina reprezentującego the Jewish Telegraphic Agency:Czy możliwe jest, aby w Związku Sowieckim istniał anty-Semityzm?, odpowiedział:

  >>> http://ziut.neon24.pl/post/152484,putin-o-wladzy-sowieckiej-i-polskim-antysemityzmie

  “Szowinizm narodowy i rasowy jest reliktem nienawiści do ludzi, charakterystycznych dla epoki kanibalizmu. Antysemityzm jest użyteczny dla wyzyskiwacza, ponieważ służy jako piorunochron umożliwiający kapitalizmowi uniknięcie ciosów mas pracujących. Antysemityzm stanowi zagrożenie dla ludzi pracy, ponieważ jest to fałszywa ścieżka prowadząca ich do dżungli z dala od właściwej drogi.

  Dlatego komuniści, jako konsekwentni internacjonaliści, muszą pozostać nieprzejednanymi, zdeklarowanymi wrogami antysemityzmu [Tak bardzo jak polscy oficerowie zamordowani w Katyniu zatwardziałymi wrogami władzy radzieckiej?]

  W Związku Republik Radzieckich - oświadczył Stalin - antysemityzm jest surowo prześladowany jako zjawisko całkowicie wrogo nastawione do sowieckiego reżimu, a wojujący antysemici zgodnie z prawem Związku Republik Radzieckich podlegają karze śmierci”.
 • Tuchaczewski był przereklamowany
  Jak mieszkasz w dużym mieście uniwersyteckim z porządną biblioteką, to proponuję wypożyczyć jakies stare broszu wydawane przez MON. Tam były teksty Tuchaczewskiego. W zasadzie najważniejsza była czujność rewolucyjna, i tego typu teksty. Sprawdził się w wojnie domowej, ale to były walki wielu frakcji. Pod Warszawą z regularną armią polską przegrał. Stalin zrozumiał, że na czas pokoju potrzebuje dowódców, którzy będą potrafili prowadzić akademie wojskowe oraz dowodzić jednostkami. Takich, którzy potrafią szkolć, ale też i zadbać o zaopatrzenie. Tuchaczewski domagał się od Stalina stworzenia w czasie pokoju armii siedmiomilionowej. To czubek był. Stalin więc sie go pozbył, zwłaszcza że Tuchaczewski był pewny swojej pozycji i nawet mógł grozić wystąpieniem wojska. Hitler w pewnym momencie powiedział Goebbelsowi, że żałuje iż nie zrobił czystki w wojsku wzorem stalinowskiej. Bo Hitlera generałowie często lekceważyli, okłamywali, itp. Stalina bali się oszukiwać. Nawet Rokossowski, gdy wyszedł z obozu to przedstawił swoją opinię na temat sytuacji na froncie. A była to inna opinia i inne pomysły niż Stalina.
  Stalin dokonał czystki,ale ci co zostali: Żukow, Koniew, Rokossowski; wygrali wojnę. Historia więc przyznała Stalinowi rację. A że był ludobójcą (nie chodzi mi o sens prawny)? Który wielki zdobywca nim nie był? Aleksander Macedoński, Juliusz Cezar, Temudżin, Napoleon? A nie byli ludobójcami angielscy kolonizatorzy? Zresztą, hiszpańscy również, choć na mniejszą skalę.
 • Żydowska tłumaczka na tropie zwłok Hitlera
  Pod względem liczebnym Armia Czerwona miała znaczną przewagę, ale była kolosem na glinianych nogach, a w zasadzie z glinianą głową. Stalin przetrzebił kadrę dowódczą podczas Wielkiej Czystki, tak wstydliwie ukrywanej przez obecnego prezydenta Rosji Władimira Putina. Stracono między innymi trzech z pięciu marszałków, łącznie około 40 tys. oficerów.

  https://tvp.info/46400470/zydowska-tlumaczka-na-tropie-zwlok-hitlera

  Na fali patriotycznego uniesienia do rosyjskiego wojska zgłosiła się Jelena Kagan, urodzona 27 października 1919 r. Żydówka z białoruskiego Homla. Kierowała nią również chęć odpłacenia się nazistom za zbrodnie popełniane na Żydach w okupowanej Europie. Można przy tym zwrócić uwagę, że antysemityzm nie był kursem politycznym wyłącznie Adolfa Hitlera, antysemitą był także sam Stalin, który chorobliwie podejrzliwy był przekonany, że przedstawiciele tej narodowości działają równolegle do państwa sowieckiego i również tępił ich bez litości.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 14:21:09
  Te czystki w armii ZSRR były zupełnie celowe i zgodne z wcześniej ustalonym scenariuszem. Armia ZSRR, to była naprawdę duża siła i dobrze uzbrojona. Chodziło tylko o to żeby Hitler mógł tą armię w miarę bez problemów rozbić. Dlatego Stalin zlikwidował dowódców, którzy mieli jakieś pojecie o dowodzeniu. Zostali tylko ludzie bez pojęcia o dowodzeniu. Przed inwazją Stalin ewakuował Żydów wgłąb ZSRR. Dobrze wiedział, co będzie grane. Nikt rozsądny, kto się szykuje do wojny, nie likwiduje najbardziej kompetentnych dowódców. Zanim wojna się zaczęła, to już był konkretny plan, jak ma świat wyglądać po tej wojnie. Zgodnie z tym planem wymordowano naszą inteligencję. Mordował Hitler, mordował Stalin. Na to miejsce przywieziono nam inteligencję na ruskich czołgach. Do dzisiaj ta inteligencja nami rządzi.
 • @krzysiekniepieklo 15:51:28
  Jakich kompetentnych? Szalonego przygłupa Tuchaczewskiego? najzdolniejszego dowdcę przy życiu zostawił. Znaczy Rokossowskiego
 • @krzysiekniepieklo 15:51:28
  Powiedział co wiedział.A wiedział niewiele.

  Ambasador USA w ZSRR Joseph Davies w wywiadzie dla Kansas City Times 26 maja 1943 r : na pytanie Co sądzisz o członkach„ piątej kolumny ”w Rosji?” odpowiedział :"Nie ma takich bo zostali zastrzeleni.(...) Nieoczekiwanie przed oczami stanął mi obraz który powinienem już rozumieć już wtedy kiedy byłem w Rosji.Znaczna część całego świata uważała wówczas, że słynne procesy zdrajców i czystki z lat 1935–1939 są oburzającymi przykładami barbarzyństwa, niewdzięczności i przejawem histerii. Teraz jednak stało się oczywiste, że świadczyły o zdumiewającej dalekowzroczności Stalina i jego bliskich współpracowników "
 • @ikulalibal 16:53:30
  Ja też uważam, że daleko widział wtedy. Widział już całą wschodnią Europe pod swoim panowaniem. Bez pomocy amerykańskich Żydów i Hitlera by tego nie osiągnął. No bo wiesz - co innego agresor, a co innego "wyzwoliciel"
 • @krzysiekniepieklo 17:27:27
  Mniej liryki więcej faktów.Powiedziałeś że zlikwidowano "najbardziej kompetentnych" więc proszę o konkretny przykład.Chociażby tytułowgo Tuchaczewskiego.
 • @Wican 13:58:12
  Masz rację dowódców dobiera się do przyszłych zadań. Ci których odziedziczył Stalin, starych dowódców rewolucyjnych , nie nadawali się do nowoczesnej wojny. Zresztą po każdej rewolucji pierwsze co się robi to wymienia dowództwo. Zgraja różnego rodzaju watażków, kreujących się na bohaterów i uważających że są nieomylni i wszystko im wolno tylko osłabia armię. Wystarczy popatrzeć jak rozwijało się dowództwo francuskie po I wś. Większość z nich mimo doświadczenia bojowego nie mieli pojęcia o nowoczesnej wojnie i na dobrą sprawę swoimi skostniałymi doktrynami doprowadzili do upadku Francję. Czystki na stalinowski sposób albo mniej drastyczne to normalne działania poprzedzające przygotowania do wojny. Przenoszenie do rezerwy, kompromitowanie, lub dziwne wypadki na pewno są bardziej cywilizowanymi sposobami niż te stalinowskie.
 • @krzysiekniepieklo 17:27:27
  Piszę to bez przekonania, bo do indywiduów takich jak pan i tak nie dotrze.

  Zasługi Józefa Stalina wobec Polski, a raczej wobec zwykłych Polaków.

  "Cud nad Wisłą" - młody Stalin ryzykując gardłem, pomimo jasnego rozkazu przełożonych, wstrzymał swoje jednostki za Kijowem. Dzięki temu cały "cud" był możliwy.

  Tuż po 2 Wojnie Światowej polskojęzyczni komuniści-bronsztajniści żądali przeniesienia stolicy Polski do Łodzi (siedliszcze żydostwa) i wykorzystania, dziwnym trafem wcale nie zburzonego przez hitlerowców, Pałacu Israela Poznańskiego jako siedziby komunistycznego rządu Radzieckiej Republiki Polskiej (bo i tego żydowscy polskojęzyczni komuniści żądali - by Polska stała się kolejną republiką radziecką) - Józef Stalin się temu sprzeciwił i nakazał odbudować z całkowitych zgliszczy Warszawę jako stolicę Polski, a nie republiki radzieckiej. Dodatkowo jego radzieccy ludzie wybudowali Polakom Pałac Kultury i Nauki.

  To Józef Stalin uparł się na przekór arcy zbrodniarzowi, wiecznie pijanemu i przyjmującemu oficjalnych gości NAGO w wannie, Churchillowi, żeby Wrocław, Szczecin i Gdańsk były miastami polskimi, bo brytyjska pijanica upierała się, żeby Polska po II Wojnie miała zachodnie granice jak przed wojną. A Gdańsk wg Churchilla i zachodnich "sojuszników" miał mieć status przedwojenny, czyli na wpół niemiecki! W realiach po IIWŚ byłoby to miasto niemieckie.

  Jeszcze nadejdzie czas (gdy Polacy otrzeźwieją z pustynnego zaczadzenia) i będą stawiać największe i najpiękniejsze pomniki Człowiekowi, który był Polaków największym przyjacielem.

  I nie proszę mi tu przywoływać Katynia, bo po pierwsze sprawa do dziś nie jest jasna, a po drugie w Katyniu i pochodnych zginęło nie mniej Rosjan co Polaków.

  P.S. Józef Stalin nie był "bolszewikiem". Józef Stalin "bolszewików" masowo wysłał do tatełe pustynnego jahve podczas Wielkiej Czystki. Gdyby tego nie zrobił, to bronsztajnowski Czerwony Terror wytłukłby Słowian (w tym też i Polaków) do nogi.
  Drugi etap czyszczenia Słowiańszczyzny z parcha rozpoczęty został około 1950 roku. Niestety Józef Stalin został zamordowany, a wszystkie żydowskie zbrodnie (żyda Berii i jego poprzedników) V kolumna przypisała temu Wielkiemu Człowiekowi.

  Niedokończenie przez Józefa Stalina pracy związanej z deratyzacją zemściło się srogo.
  Najbardziej odczują to (bo na własnej dartej pasami skórze - już niebawem) sami Polacy.
 • @Kmieć 19:07:04
  "...będą stawiać największe i najpiękniejsze pomniki Człowiekowi, który był Polaków największym przyjacielem."
  Zawsze tak twierdziłem.
  5 X *****
 • @marek500 18:57:32
  Ja tam nie żałuję tych polityków i generałów, których Stalin niszczył. Oni też wspóltworzyli system. I Stalin musiał sie pozbyć też ideowych komunistów
 • @Kmieć 19:07:04
  Polskojęzyczni komuniści nie chcieli nawet armii polskiej, jak to "ładnie miał powiedzieć Lampe: " na uj nam wojsko polskie, skoro...".
  A jednak Stalin Żydom ulegał. Berman był kimś ważnym. "Załatwiono" generała Berlinga. Za Stalina, to żydowscy komuniści w Polsce, mieli się dobrze.
 • @Wican 20:07:53
  //A jednak Stalin Żydom ulegał.//

  Bo może wcale nie był wszechmocny, tak jak to demokratyczna propaganda przedstawia...

  W książkach Albina Siwaka znajdzie Pan mocne argumenty na to, że V żydowska kolumna w ZSRR miała się, mimo "Wielkiej Czystki" bardzo dobrze.
  Jest w jednej z tych książek fragment opisujący jak to na spotkania ścisłego Polit Biura z udziałem Józefa Stalina zbrodniarz Beria miał pod ręką aparat telefoniczny łączący go bezpośrednio i natychmiast (bez wykręcania numeru - wystarczyło podnieść słuchawkę) z oficerem dyżurnym NKWD.
 • @Kmieć 20:23:11
  Kaganowicz był blisko Koby. Żył blisko 100 lat.I szybko zrobił karierę.
  Sądzę, ze w Rosji obecnie też tak jest. Putin jest twarzą, ale rządzi tam jakiś dyrektoriat.
 • @Wican 20:28:59
  // Kaganowicz był blisko Koby. Żył blisko 100 lat. //

  Jako jeden z niewielu przeżył czystki, ... nawet Stalinowi się to nie udało (:
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 21:04:15
  Sam współorganizował czystki. I musiał miec plecy, że go nie zlikwidowano jak Berię
 • PODEJRZEWAM, ŻE STALIN BYŁ AGENTEM AMERYKAŃSKIM
  Amerykański Ambasador w Związku Radzieckim (Bullitt) do pełniącego obowiązki Sekretarza Stanu
  Nr 2 - Na pokładzie parowca „Washington” 4 stycznia 1934 r. [Otrzymano 9 stycznia]

  Sir: Mam zaszczyt przekazać wam szczegóły mojej wizyty w Związku Radzieckim w dniach 10–22 grudnia 1933 r.

  Do Moskwy dotarliśmy w poniedziałek 11 grudnia. Troyanovsky, Divilkovsky, Florinsky i wielu innych urzędników spotkało nas na dworcu kolejowym. Zostaliśmy zabrani do hotelu National, gdzie nad wejściem zawieszono amerykańską flagę. Co ciekawe, mieszkanie zarezerwowane dla mnie było tym samym, które zajmowałem, kiedy Austria wysłała ultimatum do Serbii. 53 Został pięknie odnowiony i był najwygodniejszy. Hotel był odpowiednio ogrzewany, a jedzenie i obsługa były dobre.

  Natychmiast zostałem przyjęty przez Litvinova w Komisariacie Spraw Zagranicznych i odbyłem krótką, przyjazną rozmowę, w trakcie której poprosiłem go o jak najszybsze uzyskanie danych na temat płatności należnych przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na rzecz Niemiec w okresie rok 1934, zgodnie z telegramem Departamentu otrzymanym przeze mnie w Berlinie.

  Stalin ewidentnie śledził rozwój programu prezydenta z wielką uwagą i wyraził podziw dla prezydenta, który wydawał się być prawdziwy, mówiąc w końcu: „Prezydent Roosevelt jest dziś, pomimo bycia przywódcą państwa kapitalistycznego, jednym z najbardziej popularni mężczyźni w Związku Radzieckim. ”

  Zanim opuściłem Stalin, powiedział mi: „Chcę, żebyś zrozumiał, że jeśli chcesz mnie zobaczyć w dowolnym momencie, w dzień lub w nocy, musisz tylko dać mi znać [Strona 60], a ja cię zobaczę od razu”. był z jego strony dość niezwykłym gestem, ponieważ do tej pory nie chciał spotkać się z żadnym ambasadorem.

  Aby uniknąć zazdrości moich kolegów, powiedziałem Litwinowowi, że wydaje mi się pożądane, aby poinformować prasę jedynie, że byłem u Woroszyłowa i że Stalin wpadł i że miałem rozmowę z nim. To było tak zaaranżowane. Warto mieć wewnętrzną ścieżkę, ale nie wydaje mi się pożądane podkreślanie tego światu.
  http://ziut.neon24.pl/post/152939,podejrzewam-ze-stalin-byl-agentem-amerykanskim
 • @ikulalibal 17:53:50
  Możesz sobie na internecie poczytać o tej czystce i jaki to miało wpływ na
  Wojnę w 1941 roku. Propaganda robi swoje i zrobiła ze Stalina psychopatę.
  Prawda jest jednak inna. Stalin działał pragmatycznie i przygotowywał scenariusz na wojnę z Niemcami. Dał Hitlerowi czas na wymordowanie Żydów europejskich. A Hitler był żydowskim szpionem i realizował to, co mu tamci zlecili. Żydzi włożyli ogromne pieniądze w niemiecką gospodarkę wojenną. Bali się zainwestować jeszcze więcej żeby się to nie wymknęło spod kontroli. Dlatego Stalin sam zdecydowanie obniżył sprawność bojową armii czerwonej żeby Niemcy mieli łatwiej na początku. Bez takiej pomocy Niemcy by ugrzęźli już na samym początku wojny. Wtedy nie było by mowy o mordowaniu w obozach, a to był plan niezbędny do osiągnięcia zamierzonego celu.
 • @Kmieć 19:07:04
  Nie zdziwię się, jak napiszesz, że Stalin był Polakiem i dlatego tak o Polaków dbał.
 • @krzysiekniepieklo 22:35:00
  ,,Dał Hitlerowi czas na wymordowanie Żydów europejskich.''. Poczytaj sobie wspomnienia żydów którzy uciekali na wschód. Pełno jest relacji że dopiero pod opieką NKWD poczuli się bezpieczni. To że z połowę biura politycznego KPZRR stanowili żydzi i że praktycznie cały aparat represji i gułagów był w żydowskich rękach to rzeczywiście daje uprawnienia do sądzenia że Stalin czekał na wykończenie żydów .
 • @marek500 11:20:04
  No ale chodziło o propagandowy sukces, że zginęli, a nie że ocaleli. Na takiej propagandzie do tej pory robią interesy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY