Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Dlaczego PiS tych wyborów nie wygrało, ... tak jak chciało?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

REPRINT z 14.10.2019 r. / Dzisiaj notka jest tym bardziej na czasie, bo "Przegrana Mniejszosć" uznała, ze skoro wyborów z Polakami nie da się wygrać, to trzeba je skasować dokonując de facto zamachu na osobę Prezydenta-elekta

 

Pomijajac fakt, ze Konfederacja nie jest taką samą "prawicą" jak PiS [a jej liderzy całkiem nie wiadomo kim są], to przede wszystkim wynik wyborów pokazuje jedno: od lat 1906-1918 r., czyli od odzyskania przez Polskę niepodległosci, na polskiej scenie politycznej nic się nie zmieniło.

 

Tak jak wtedy, tak i teraz, polska polityka dzieli sie na trzy glowne "sily polityczne" historycznie majace swe korzenie w latach tuz przed i tuz po roku 1918, ... wywodzace swe pochodzenie z "ludzi trzech zaborow": ruskiego, pruskiego i "anglo-saskiego".  Zabrzmi to niewiarygodnie, ale do dnia dzisiejszego nie udalo nam sie dorobic "reprezentacji polskiej"  

 

- aby nie byc goloslownym, na poczatek troche historii.

 

Mamy rok 1906. W Nowym Jorku wydawnictwo The MacMillan Company wydaje ksiazke Beatrice C. Baskerville THE POLIS JEW - HIS SOCIAL and ECONOMIC VALUE [Polski Zyd JEGO SPOLECZNOSC i EKONOMIA] - siazka, bardzo ciekawa, dostepna jest w wersjii anglojezycznej na eBay. - Ksiazke te uznac mozna jako zrodlo historii politycznej widziane "z ulicy" na poczatku XIX wieku. To bardzo wzny moment bo wlasnie wtedy Europa przygotowyje sie do rewolucji i I Wojny Swiatowej, w wyniku ktorej na mapie, po ponad 100 latach niewoli po raz kolejny [tu pamietajmy o post-napoleonskim Krolestwie Polskim pod berlem carow rosyjskich] na mapie Europy zaczyna istniec niepodlegla Polska. W rozdziale tej ksiazki, IV POLITICAL ORGANIZATIONS: SIONISM and ANTY-SEMITYZM, znalezc mozna informacje bezposrednio opisujaca narodzin, albo raczej poczatku, "wwielkiej polskiej polityki", ktora w 1918 r. doprowadzila do odzyskania przez Polske niepodleglosci i ... poczatku wojny [tylko z nazwy] "polsko-polskiej", a w rzeczywistosci "polsko-izraelickiej", ktorej w dalszeym ciagu jestesmy uczestnikami.

 

Na poczatku XIX mieszkancy ziem polskich zaboru rosyjskiego uzyskali mozliwosc wystawienia swoich kandydatow do carskiej Dumy [rosyjskiego sejmu]. Poczatkowo, polskie partie polityczne postanowily zbojkotowac wybory i nie wystawic swoich kandydatow, ... z wyjatkiem partii Romana Dmowskiego. Gdy okazalo sie, ze w ostatnim momencie polscy [albo raczej owczesni] izraelici postanowili uczestniczyc w wyborach, wszystkie polskie partie polityczne zmuszone byly poprzec partie Romana Dmowskiego. W efekcie izraelici przegrali z polakami wybory, a w rosyjskiej Dumie znalezli sie poslowie partii Romana Dmowskiego. /  Czy mozna sie dziwic, ze od tego czasu Roman Dmowski dla zydow stal sie uosobieniem "Polaka, ktory wyssal antysemityzm z mlekiem matki" - no nie mozna sie dziwic. (:  Beatrice C Baskerville bardzo pieknie opisuje te historie w swojej ksiazce.

 

Zdarzenie, ktore wpominam opisane jest w rozdziale THE POLISH JEW: POLITICAL ORGANISATION [POLSKI "ZYMIANIN": ORGANIZACJE POLITYCZNE], we fragmencie zatytulowanym ANTI-SEMITISM na str. 135. Aby niczego nie znieksztalcic, przepisze to w brzmieniu angielskim, a kazdy moze to sobie wrzucic na www.Translate.Google.pl

 

Oto ten fragment / cytuje:

 

 THE POLISH JEW : HIS SOCIAL AND ECONOMIC VALUE

 

by Beatrice C. Baskerville

New York  - The MacMillan Company - 1906

POLITICAL ORGANISATIONS / ANTI-SEMITISM   PAGE 135 

 

Przeciętny Polak, gdy zostanie poproszony o zdefiniowanie anty-antysemity, natychmiast odpowie „człowiekiem, który nie lubi Żydów bardziej, niż na to zasługują”, ale użyłam tutaj tego słowa w zwykłym znaczeniu - jako niechęć dla Semitów. Syjonizm w Polsce jest tak związany z antysemityzmem, że trudno byłoby mówić o jednym bez odniesienia się do drugiego. Jak właśnie widzieliśmy, chociaż syjonizm, jak dr Hertzel i opinia publiczna niezrozumieliby tego słowa, syjonizm jest zbankrutowany w tym kraju [mowa o Polsce], ale anty-syjonistyczna atmosfera nie.

Żydzi twierdzą, że wynika to z antysemityzmu, że gdyby Polacy nie byli antysemitami, Żydzi nie byliby syjonistami. Polacy zaprzeczają temu zarzutowi, potwierdzając, że antysemityzm nie jest przyczyną, ale skutkiem syjonizmu, że jeśli Żydzi okażą im przyjazne nastawienie, wdzięczność za ochronę, którą otrzymali przed wiekami, jakiekolwiek zainteresowanie polskością lub sympatią dla Polski, jakąkolwiek skłonność do "zburzenia murów getto, zapominania o żargonie, odrzucania halatów, w skrócie zasymilowania się z resztą wspólnoty - antysemityzm dzisiaj by nie istniał. Zarzuty te narastają - a ich wzrost w ostatnim półroczu jest całkowicie niezaprzeczalny - wraz ze sprzeciwem wobec żydowskiej wrogości i żydowskiej anarchii. [Polacy] wskazują, że [zydowski] Bund był pierwszą partią, która uzbroiła masy, przekazując środki umozliwiające terroryzm w ręce tych, którym brakuje kultury i edukacji, aby ograniczyć swoją nienawić rasową i klasową; że partie rewolucyjne, które rzucają bomby, dokonują zabójstw i innych aktów przesady, są de facto Żydami; że proporcje Polaków do Żydów wśród przywódców tych partii są bardzo małe; że Żyd, który od wieków był ekonomicznie niebezpieczny dla polskich interesów, stał się teraz zagrożeniem politycznym, ponieważ nie mając nic do zyskania przez milczenie i mając możliwoć wywołania buntu, pobudził i kieruje obecnym ruchem rewolucyjnym.

 

 [w tym miejscu zaczyna sie fragment o wyborach 

  i Narodowej Demokracj Dmowskiego]

 

To przekonanie skłoniło Polaków do działania z nieoczekiwaną energią podczas wyborów do Dumy. Początkowo [wsród Polaków] w tych wyborach nie wykazywano dużego zainteresowania, ponieważ Żydzi oświadczyli, że nie wezmą w nich udziału. Społeczność polska została zaalarmowana na kilka dni przed wyznaczonym terminem głosowania ogłoszeniem, że Żydzi postanowili wysłać przedstawicieli do Dumy i zaangażowali się w kampanię preelekcyjną. Warszawa i Łódź, ze względu na duży procent elementu żydowskiego, zostały zastawione delegatami żydowskimi. Wynik tej wiadomości był zdumiewający. Nagle każda polska partia potraktowała wybory dość poważnie i, co jest najcudowniejsze w Polakach kochających Polskę, wszyscy doszli do pewnego porozumienia i zdecydowali się głosować niezależnie od polityki własnych partii na rzecz [przygotowanych do wyborów] Narodowych Demokratów [Dmowskiego]; inaczej, gdyby głosy rozdzieliły się między Rozjemców, Patriotów i Postępowych, wygraliby żydowscy kandydaci.. Być może najlepszy przykład został pokazany w Łodzi, gdzie choć elementy polskie i niemieckie wciąż toczą wojnę, jednoczyły się przeciwko wspólnemu wrogowi, głosowały razem i wygrywały.

 
Sami Żydzi pracowali z godną pochwały zapałem. Na prowincji ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na opłacenie biletów na dojazd do centrów wyborczych, otrzymywali wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów podróży. Kahały, wzywały każdego członka społecznoci zydowskiej do oddania głosu, zagrozili nałożeniem ciężkiej kary na tych, którzy zaniedbaliby swoje obowiązki obywatelskie.

Mężczyźni zostali wysłani na ulice, aby kupić karty do głosowania od potrzebującej ludności polskiej. Za karty zapłacono sześć szylingów, które natychmiast zostały zniszczone] .

Agitatorzy, niosąc tablice w języku hebrajskim wzywające wszystkich Żydów do głosowania za swoją partię, paradowali przez dzielnice żydowskie. Zwolennicy ich sprawy omawiali zebrania przedwyborcze w jidysz.

 Ale SOLIDARNOŚĆ, cecha, której na ogół brakuje w życiu politycznym, uratowała Polaków; i pomimo faktu, że Żydzi stanowią 14% ogółu ludności, ich partia w Polsce nie wysłała ani jednego delegata do pierwszej Dumy.
Po wyborach zydowski proletariat po przegranej wyraził swoje uczucia, osadzając na kijach słomę ubraną po polsku i oblewając ją błotem. [byla pewnie kukla Polaka "robiącego za Hamana", wroga polskich Zymian]. „Intelektualiści” wnieśli protest przeciwko wygranej Narodowych Demokratów i obiecali, że nigdy nie zapomną lekceważenia przez nich żydowskich interesów.

Czy to wykluczenie elementu hebrajskiego jest politycznie mądre, czy też, jak twierdzą sami Żydzi, przekaże złą opinię o polskiej tolerancji dla Partii Liberalnej w Rosji?

Ale sam fakt jest interesujący, ponieważ pokazuje tendencję Polaków do zachowania wszelkich praw politycznych, które mogą utrzymać pod własną kontrolą uniemozliwiając Semitom wypędzenie ich z areny politycznej, jak to już im się udało w handlu i przemysle.

 / Koniec * Ostatnim NEWSEM jest wiadomosć, ze jutro "polskojęzyczny Sehedryn" ma złozyć w Sejmie propozycje, na zasadzie których Polacy będą mogli wybrać sobie Prezydenta : /

 

 ** Tłumaczenie / Translate.Google.com

 *** Link do notki z fragmentem po angielsku w komentarzach

 

   <>

 

Mozna domniemywac, ze wyzej opisane wydarzenie historyczne, jest pierwszym udokumentowanym symptomem, albo nawet poczatkiem "fenomenu" nazywanego dzisiaj "wojna polsko-polska", a w rzeczywistosci "wojna polsko-izraelicka", ktorej swiadkami bylismy takze podczas wyborow do Sejmu i Senatu 2019. Kolejny, historycznie udokumentowany etap tej wojny mial miejsce juz po odzyskaniu przez Polske niepodleglosci, podczas uchwalania pierwszych ustaw niepodleglej Rzeczypospolitej, w tym owczesnej Ustawy o obywatelstwie polskim [Tak! Tak! W latach 2009-2012 mielismy dokladnie taki sam "zgrzyt" ws, obywatelstw jaak na poczatku IIRP, ktory zakonczyla rozprawa: Marszalek Komorowski vs Prezydent Komorowski, przed Trybunalem Konstytucyjnym, gdy prezydentem przestal byc sp. Lech Kaczynski, a zostal Komorowski]  -  Podczas posiedzen pierwszego Sejmu ustawodawczego poslowie zydowscy Sejmu IIRP walczyli "jak lwy", o specjalne prawa i obywatelstwo polskie, dla naplywowych Litwakow. Polscy poslowie im tego nie ulatwiali, ... co skutkowalo wymuszeniem na Polsce "Malego Traktatu Wersalskiego" dotyczacego mniejszosci narodowych. Traktat ten zostal podpisany 28 czerwca 1919 r. lacznie z "Traktatem Wersalskim" jako warunkiem jego przyjecia. "Maly traktat Wersalski" przewidywal procedure odwolywania sie mniejszosci narodowych do Ligo Narodow. Stad ta "[ulica] i zagranica" weszla naszym wspolziomalom krew. Nie ma sie wiec czemy dziwic. - Skargi do Brukseli to element juz ponad 100 letniej tradycji.

 

CDN .... 

KOMENTARZE

 • Dlaczego PiS tych wyborów nie wygrało, ... tak jak chciało?
  14.10.2019 >> https://ziut.neon24.pl/post/151129,dlaczego-pis-tych-wyborow-nie-wygralo-tak-jak-chcialo
 • THE POLISH JEW : HIS SOCIAL AND ECONOMIC VALUE by Beatrice C. Baskerville
  New York - The MacMillan Company - 1906
  POLITICAL ORGANISATIONS / ANTI-SEMITISM PAGE 135

  >> https://archive.org/details/cu31924028644338

  The average Pole when asked to define an-Antisemite will promptly answer "a man who dislike the Jews more than they deserve", but I have used the word here in ordinary sense of the ward - as meaning a dislike for the Semite. Sionism in Poland is so bound up with anti-Semitism that it would be difficuly to treat of the one without reffering to the other. As we have just seen , though Sionism, as Dr. Hertzel and the general public undarstand the word , is bancrupt in the country, the Sionistic athmospnere is not. The Jews say that its flourishing condition is due to anti-Semitism, that if the Poles vere not anti-Semites, the Jews would not be Sionistss. The Poles deny this charge, affirming that anti-Semitism is not the cause but the effect of Sionism, that if Jews has shown any friendly feeling for them, any gratitude for the protection they recived centuries back, any intrest in Poland's weal or sympathy for her woe, any inclination to demolish the walls of the getto, to forgot the jargon, to discard the hałat, to assimilate, in short, with the rest of the community - anti-Semitism would not exist today. They meet the charge with increased - and its increase in the past half decade is utterly [ page 136] undeniable - with a counter charge of Jewish hostility and Jewish anarchy. They point that the Bund was the first party to arm the mases, placing the means of exercising terrorism in the hands of those who lack culture and education to curb their passion of race and class; that the revolutionary parties wchich are given up to bomb-throwing, assasination and other acts of excess, are de facto Jewish; that the proportions of Poles to Jews among the leaders of these parties is very small; that the Jew , who has been economiccaly dangenrous to Polish interests for centuries , has now bocome political peril, becouse, having nothing to gain by keeping quiet and a possible gain in revolt, he has prompted and is guiding present revolutionary movement.

  [w tym miejscu zaczyna się fragment o wyborach
  i Narodowej Demokracji Dmowskiego]

  This conviction prompted the Poles to act with unexpected energy during the election for the Duma. Very little interest was shown in this elections at first becouse the Jews had declared that they would not participate in them. The Polish community was aroused a few day before the time fixed for voting by the announcment that the Jews had decided to send representatives to the Duma and were engaged in a pre-elective campaign. Warsaw and Lodz , owing to the large percentage of the Jewish element , were thretened with Jewish delegates. The result of this news was astonishing. Suddenly every Polish party took the elections quite seriously, and, what is more wonderfull in faction loving Poland, decided to arrive at a speady understanding and vote irrespective of party politics for the National Democrats [Dmowskiego]; otherwise if the votes split up between th Conciliators, Patriots and Progressive, the Jewish candidates would gain the day. Perhaps the best example was shown in Lodz, where, though the Polish and German elements are ever at war, they united against the common foe, voted together, and won the day.

  TLUMACZ >>> www.Translate.Google.com

  The Jews themselves worked with laudable zest. In the provinces those who could not afford to pay their fares to and from the voting centres wee suplied with enough money to cover their travelling expenses. The Kahals, calling upon every man to use his vote, threatened to impose heavy fine upon those who neglected their civic responsibilities. Men were send into the streets to buy voting cards from the needy Polish population [As much as six shillings was paid for the cards, wchich were immediately destroyed] Sandwich men, bearing Hebrew placards calling upon all Jews to vote for their cose, paraded the Jewish quarters. Pre election meetings were addressed i Yiddish by advocates of the cause.
  But SOLIDARITY, a feature wchich is generally missing in their political life, saved the Poles ; and , in spite of the fact that the Jews form 14% of the total population, their party i Poland did not send one delegates to the first Duma.
  The Jewish proletariat relieved their fillings by setting up straw dressed in the Polish fashion and throwing mud on them.

  [to była pewnie kukła Polaka "robiacego" za Hamana wroga polskich Zymian].

  The "Intelectuals" lodged a protest against the conduct of the National Democrats who had "swamped" them , and promised never to forget the slight put upon Jewish interests. Whether this exclusion of the Hebrew element is politically wise, or whether, as the Jews themselves affirm, it will convey but a poor opinion of Polish tolerance to the Liberal Party in Russia, remains to be seen. But the fact in itself is interesting, in as much as it shows a tendency on the part of the Poles to keep whatever political right they may obtain under their own control and prevent the Semites from ousting them in the political arena as they have already done in trade and commerce.

  A DALEJ JEST JESZCZE CIEKAWIEJ (:
 • Samorządowcy mają przekazać spisy wyborców. "Nie możemy, bo to byłoby niezgodne z prawem"
  >> https://tvn24.pl/pomorze/wybory-prezydenckie-2020-samorzadowcy-maja-przekazac-spisy-wyborcow-nie-mozemy-bo-to-byloby-niezgodne-z-prawem-4580088

  W związku z wyborami prezydenckimi wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mają przekazać spisy wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz Poczcie Polskiej. Tak wynika z rozporządzenia ministra Jacka Sasina. - My nie możemy tego przekazać, bo to byłoby niezgodne z prawem - komentuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
  Według opublikowanego w sobotę rozporządzenia ministra aktywów państwowych Jacka Sasina wójt, burmistrz lub prezydent miasta ma przekazać spis wyborców przewodniczącemu gminnej obwodowej komisji wyborczej w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich.

  Niektórzy samorządowcy już zapowiadają, że nie mogą przekazać spisu wyborów. Jedni podkreślają, że "byłoby to niezgodne z prawem", inni, że nie mogą przekazać takiego spisu, bo - jak dotąd - nie wyznaczono daty wyborów.

  "Bubel prawniczy"

  - My nie możemy tego przekazać, bo to byłoby niezgodne z prawem. To, że ktoś robi jakiś bubel prawniczy, jakieś rozporządzenie, to nie jest dla mnie jakiekolwiek usprawiedliwienie do bezprawnych działań i wydawania danych osobowych wrażliwych wbrew ustawie o RODO. To są jakieś działania, które budzą moje zażenowanie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

  Jacek Karnowski, prezydent Sopotu przyznaje, że jego prawnicy analizują, czy przekazanie spisu będzie zgodne z konstytucją.

  - Mamy bardzo duże, powtarzam bardzo duże wątpliwości prawne, czy to jest zgodne z konstytucją. Analizują to prawnicy, bo my zawsze działamy zgodnie z prawem i nie poddamy się presji ludzi chorych na władzę, którzy wszelkimi metodami, łamiąc prawo, chcą wprowadzić w Polsce dyktaturę. To nie jest do końca scenariusz, który jest napisany Polsce, może gdzieś dalej na wschodzie - tłumaczył.

  Z kolei Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska w niedzielnej rozmowie w radiu TOK FM powiedziała, że nie może przekazać takiego spisu wyborców, bo, póki co, nie wyznaczono daty wyborów.

  - Ten spis trzeba przekazać w związku z czym? Z określonym aktem, z wyborami. Nie przekazujemy go na zawsze, żeby państwo siedzieli i analizowali, tylko w związku z wyborami. Na razie nie wystąpiła przyczyna przekazania spisu wyborców - tłumaczyła Dulkiewicz.

  To nie pierwszy sprzeciw samorządowców w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. W kwietniu, kiedy ustawa o wyborach korespondencyjnych była jeszcze procedowana w Senacie, część prezydentów miast otrzymało na oficjalną skrzyknę e-mail wiadomości od Poczty Polskiej o tym, że mają wydać spisy wyborców. Wtedy również prezydenci się na to nie zgodzili i zgłosili sprawę do prokuratury. Ostatecznie głosowanie 10 maja się nie odbyło.


  Rozporządzenie ministra Sasina

  W sobotę w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Jacka Sasina w sprawie przekazania spisu wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz Poczcie Polskiej w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich.

  Minister aktywów państwowych był zobowiązany do wydania rozporządzenia na podstawie przepisów ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku. Rozporządzenie określa szczegółowy tryb i formę przekazania spisu wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz Poczcie Polskiej w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich.

  Według opublikowanego rozporządzenia wójt, burmistrz lub prezydent miasta przekazuje spis wyborców przewodniczącemu gminnej obwodowej komisji wyborczej w postaci wydruku opatrzonego podpisem własnoręcznym albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym oraz w postaci elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym.

  Ponadto, zgodnie z rozporządzeniem wójt, burmistrz lub prezydent miasta przekazuje spis wyborców w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym: operatorowi wyznaczonemu (Poczcie Polskiej) – za pomocą ePUAP na elektroniczną skrzynkę podawczą operatora wyznaczonego oraz właściwemu miejscowo dyrektorowi Regionu Sieci operatora wyznaczonego lub osobie przez niego upoważnionej – na informatycznych nośnikach danych.

  Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia.
 • Już na samym początku tekstu błąd
  "Konfederacja nie jest taką samą "prawicą" jak PiS" Konfederacja jest jedyną partią prawicową w obecnej Polsce. PiS po zniszczeniu LPR można porównać do tatarów, którzy zniszczyli partię prawicową biorąc w jasyr jej elektorat. PiS to partia katolicko-socjalistyczna.
 • @Zawisza Niebieski 17:59:26
  // "Konfederacja nie jest taką samą "prawicą" jak PiS" Konfederacja jest jedyną partią prawicową w obecnej Polsce. //

  - Tak samo mówię, tylko trzeba to uscislić: wyborcy Konfederacji są jedyną partią prawicową w obecnej Polsce.

  MAM POWAZNE WĄTPLIWOSCI CO DO TEGO, KIM SĄ NIEKTÓRZY DZIAŁACZE KONFEDERACJI
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 18:20:24
  No a na co liczysz ?. Mamy od 30 lat wybór mniejszego zła . Salute 5* .
 • @Zawisza Niebieski 17:59:26
  Kongederacja tp partia katolicko-demokratyczna. Żadna prawicowa, co już pokazała w sejmie przy głosowaniach. Łącznikiem z PiSem jest "katolicka", bo tam najłatwiej o elektorat.
 • @Repsol 21:14:22
  Ziut @ Grzegorz Pustkowiak // inspirację ku temu dał poseł Grzegorz Braun, który mówił o powieszeniu na latarni ministra Ł. Szumowskiego. Takie zachowanie i groźby świadczą że oni już nic nie mogą, pozostał im tylko krzyk nienawiści bolszewickiej. //

  - Totalna "dekonspiracja" Brauna! Tfu!! Tfu! Qu*wa jego brać! / Ciekaw jestem ile jeszcze sióstr Budki jest w Konfederacji?

  >>> http://ziut.neon24.pl/post/142154,czy-nazisci-z-tvn-u-byli-ukrainskimi-banderowcami

  Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11.05.2020 00:51:53

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY