Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
843 posty 5294 komentarze

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Praworządność, czyli "Covid'owe Lebensraum"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby zrozumieć Covid trzeba sobie przypomnieć czym był niemiecki termin "Lebensraum" - wystarczy to sprawdzić w Google. Żydzi tez mieli swoje "Der Kampf".

A co do tego ma praworządność? / Wszyscy mówią o wecie ws. budżetu Unii i funduszu odbudowy, a  zapominają o tym, że zgoda na fundusz odbudowy to zgoda na nie praworzadne    odatkowanie     przez Brukselę obywatelii Polski

zgodniednie z polską    Konstucją, podatki na obywateli Polski można nałożyć tylko oprzez  ustawę, a więc może to tylko zrobic tylkopolskii Sejm.

Przyjmującując budżet Unii z funduszem odbudowy i "praworządnością" przyjmujemy, de facto , opodatkowanie się bez niczego w zamian.

KOMENTARZE

 • @Auter
  Salute 5*.
 • @Autor
  "Przyjmującując budżet Unii z funduszem odbudowy i "praworządnością" przyjmujemy, de facto , opodatkowanie się bez niczego w zamian."

  To są wszystko słowa wytrychy, zarówno "budżet". jak i "fundusze" itp. Wszystko sprowadza się do długu i lichwy i tak należy na to patrzeć.

  Proszę mi powiedzieć, po co państwa biorą kredyty, pod najróżniejszymi postaciami i nazwami, w instytucjach finansowych, skoro mogą "dodrukować" pieniądze i samodzielnie sfinansować to, co potrzebują? Potem ewentualnie ściągnąć z rynku nadmiar pieniądza w ramach "spłaty" tych kredytów? Jednak, gdyby nawet nie ściągać z rynku tego "nadmiaru" gotówki, to katastrofy nie będzie, bowiem "dług" zostanie spłacony wzrostem inflacji i każdy obywatel równo poniesie tego koszty...

  Kto w czasach, gdy nie istnieje parytet złota w ogóle kombinuje coś z pożyczaniem jakichkolwiek środków na zewnątrz? Przecież to irracjonalne!

  W końcu banki oraz inne instytucje finansowe, które udzielają różnorakich "kredytów" państwom, nie robią niczego innego jak kreacja pustego pieniądza. Dlaczego państwom nie wolno tego robić, w przeciwieństwie do tych lichwiarskich instytucji?

  Właśnie w tym miejscu "Da liegt der Hund begraben" naszej niewoli i naszych nieszczęść. Daliśmy sobie narzucić narrację, że ekonomia to jakaś nauka ścisła, w której obowiązują żelazne reguły... A to jest najzwyczajniej nieprawda, to zwykła hucpa jest.

  A kończy się to wszystko tym, że całe państwa mają długi wobec banków, które nigdy nie dysponowały żadnymi zasobami, oprócz zapisów księgowych i rzędów cyferek na pieczołowicie zadrukowanym papierze...

  Dlatego od zawsze twierdzę, że ekonomia to nie nauka, to sztuka, a nawet sztuczka. Jest sztuczka i są sztukmistrze... A my dajemy się nabrać tym iluzjom, jak widzowie na seansie prestidigitatora.

  Żadnych unijnych funduszy, żadnych kredytów, żadnych dotacji z zewnątrz, bo to są tylko sztuczki i przedstawienie dla ogłupionej gawiedzi.

  W wyniku tych ordynarnych sztuczek rodzą się prawdziwe zobowiązania, które mają spłacać całe pokolenia. Na tym polegają te czary...
 • @rumpelsiltskin 08:03:22
  "Proszę mi powiedzieć, po co państwa biorą kredyty, pod najróżniejszymi postaciami i nazwami, w instytucjach finansowych, skoro mogą "dodrukować" pieniądze i samodzielnie sfinansować to, co potrzebują? Potem ewentualnie ściągnąć z rynku nadmiar pieniądza w ramach "spłaty" tych kredytów? Jednak, gdyby nawet nie ściągać z rynku tego "nadmiaru" gotówki, to katastrofy nie będzie, bowiem "dług" zostanie spłacony wzrostem inflacji i każdy obywatel równo poniesie tego koszty...

  Kto w czasach, gdy nie istnieje parytet złota w ogóle kombinuje coś z pożyczaniem jakichkolwiek środków na zewnątrz? Przecież to irracjonalne!

  W końcu banki oraz inne instytucje finansowe, które udzielają różnorakich "kredytów" państwom, nie robią niczego innego jak kreacja pustego pieniądza. Dlaczego państwom nie wolno tego robić, w przeciwieństwie do tych lichwiarskich instytucji?"-

  - DOKŁADNIE!!! 100/100 i 5* za komentarz.
  Pozdro
 • @rumpelsiltskin 08:03:22
  "
  W wyniku tych ordynarnych sztuczek rodzą się prawdziwe zobowiązania, które mają spłacać całe pokolenia. Na tym polegają te czary..."-

  - a tu się nie zgadzam. Bo jeżeli umowa jest oparta na przestępczych fundamentach: wprowadzanie w błąd i podstępne nakłanianie do złego dysponowania środkami w celu uzyskania korzyści materialnych..., wtedy zaczyna działać zwykły art 5 (chyba) KC, który krótko można streścić: nie wolno czerpać korzyści z niegodziwości, takie działanie jest bezprawne i karane. To wszystko jest proste, tylko mając premiera bankiera, trudno będzie zmienić wszystkie niekorzystne dla nas umowy i do tego zażądać odszkodowań. (...)
 • @JimA 11:25:56
  "a tu się nie zgadzam. "

  Tak, to prawda, że środki pochodzące z przestępstwa nie mogą stanowić jakichkolwiek zobowiązań.

  Ale najpierw trzeba to udowodnić przed sądem... Zawierając umowę pożyczki, na pewno określone jest, jaki sąd jest właściwy do rozpatrzenia sporu w tej kwestii. Stawiam dolary przeciw orzechom, że te sądy nie będą orzekać na naszą korzyść.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY