Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
843 posty 5294 komentarze

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy rozstrzelają Trumpa: Bukareszt w Waszyngtonie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po chwilowym zamieszaniu, sprawa "Kryształowej Nocy" na Kapitolu zaczna się chyba wyjaśniać, ... albo raczej, coraz bardziej przypominać / wyGoogluj / "Last Speach of Nicolae Causescu, 21 December 1989"

 

 Zanim przejdę do tego co wydarzyło się na Waszyngtońskim Kapitolu, Tym, którzy nie pamiętają historii z 1989 roku, przypomnę: 21 grudnia 1989 roku w Bukareszcie doszło do demonstracji na wielką skale, na której, aby zapewne opanować sytuację przemawiał Nicolae Causescu.*  W momencie gdy Causescu gratulował organizatorom zgromadzenia, a zebrani wiwatowali i przyklaskiwali "prezydentowi" Rumunii, nagle, tak jak i na Kapitolu, zaczęło się coś dziać. Dało się slyszec strzały, widzieć krzątaninę na trybuni e wokół Causescu, obraz z przemawiajacym dyktatorem zaczął się trząść, po czym zniknął. Później okazało się że rumuńskie służby specjalne / de facto / porwały Causescu, sąd szybko go osadził, i Causescu wraz z żoną zostali rozstrzelani - wielokrotnie ostrzegałem, ze do pidobnego wydarzenia może dojść we współczesnej Polsce. Tym bardziej jest to realne, jeśli do czegoś podobnego mogło dojść we współczesnym  Waszyngtonie.

- A co się naprawdę wydarzyło w Waszyngtonie?

Wiemy, że tak jak w Bukareszcie w 1989 r. doszło tam do wielkiego wiecu poparcia dla Prezydenta Trumpa ws. sfałszowania Wyborow Prezydenta 2020. Na wiecu przemawiał Donald Trump. / warto by wiedzieć o ktorej dokładnie godzinie /. 

 

O godzinie 13:00 na Kapitolu, pod przewodnictwem Mike Pence, rozpoczął się proces zliczania głosów elektorskich. Po nieudanych zabiegach, aby nie dopuścić do tzw. "objection", czyli próbie podważenia wyników wyborów przez senatorów-zwolennikow Trumpa, podczas zaliczenia (lub nie) głosów stanu Arizona do "objection" jednak doszło. Zgodnie przepisami połączone posiedzenie amerykańskiego Senatu i Izby Reprezentantów rozdzieliło się aby przedebatowac "objection", a następnie to przegłosować. Nie wiadomo czy dokladnie w tym czasie Trump przemawiał do tłumów przed Kapitolem, ale wiadomo, że właśnie przed głosowaniem "objection" co do legalności głosów z Arizony, przed głosowaniem, doszło do "ataku" na amerykanski Kapitol.

W tym momencie mała dygresja: w Ameryce, przy glosowaniach, nie ma czegoś takiego jak "dyscyplina partyjna". Senatorowie i członkowie Izby Reprezentantów reprezentują wyborców, a nie partię. Głosują jak chcą. I to jest bardzo ważne przy analizie tego co się wydarzyło.

 

Tak więc, zanim doszło do głosowania ws. legalności głosów elektorskich z Arizony proces ten został zakłócony i do glosowania nie doszło. Czyli w jakimś sensie stało się to, o co zabiegali demokraci chcac nie dopuścić do "objection".

 

To, co się wydarzyło później nie było już tym, czym mogłoby być, gdyby do ataku na Kapitol nie doszło. Senatorowie powycofywali swoje "objection" , część członków Izby Reprezentantów , w tym zapewne i demokratów, zagłosowała inaczej niż zagłosowałby gdyby do ataku na Kapitol nie doszło. Konstytucyjny proces odwolawczy w sfałszowanych w USA wyborach został wypaczony, ... właśnie po ataku na Kapitol. Trump na tym ataku stracił, zyskali demokraci. Trump nie planował siłowego "sprostowania"  wyników wyborów.

 

A teraz najciekawsze. Znany wielu komentator, Pan Kalbarczyk, w swoim ostatnim streamie doniósł, że Trump ewakuował się do Teksasu. Czy sam się ewakuował, czy go ewakuowano, nie ma w sumie znaczenia bo "proces bukaresztanski" w Waszyngtonie wciąż trwa. Były naciski i negocjacje, aby Trumpa , w trybie natychmiastowym usunąć ze stanowiska prezydenta USA. Sprawę zablokował Mike Pence. Jak wszystko się zakończy i czy rozstrzelają Trumpa nie wiadomo. W tej chwili demokraci pracują nad impeaczmentem legalnego prezydenta USA, czyli nad postawieniem go w stan oskarżenia. Wygląda na to, że  "demokratyczny" zamach stanu w USA nie do  końca się powiódł, ale sprawa jest rozwojowa. Co w tej chwili dzieje się z Trumpem tak naprawdę nie wiadomo.

 

Puenta i skojarzenie jest takie: aby Hitler mógł dojść do wladzy musialo dojśćść do podpalenia Reichstagu. Aby do wladzy doszedł Biden wystarczyło na Kapitolu wybić kilka szyb. / To i tak nieźle pięć ofiar zamieszek na Kapitolu to pryszcz w porownaniu z tym ilu konkurentów w procesie dojścia Hitlera do władzy zginęło w Niemczech. Historia lubi się powtarzać, sprawdzone "procedury" też. : /

 

KOMENTARZE

 • Wydarzenia w Washington
  Mieszkam w Stanach od wielu lat i czegoś podobnego nie widziałem. Tzw. demokraci dążą do stworzenia systemu jednopartyjnego (patrz Lenin/Stalin i hitler) i dyktatury faszysto-komuny.
  Autor doskonale skomentował wydarzenia. Gratuluje.
 • Nie wiem
  Kogo tak naprawdę reprezentuje Tramp.
  Wiem natomiast, że wygrana Bidena i stojących za nim sił to jest klęska nas ludzi. To jest ekspresowy zjazd w cyfrowe niewolnictwo.
 • @Globalizacja 14:00:33
  Thanks. / Also google "Anniversary of the final days of Causescu"
 • autor
  Chyba dobra ocena sytuacji.

  Mnie zdziwiło, że skoro zwolennicy Trumpa weszli do Kongresu, to nie mieli żadnego planu działania.
  Do tego wśród atakujących była Antifa. Coś niesamowitego.

  Czarno widzę dalsze losy USA.
 • Na Causecu zlecenie wydała światowa lichwa, ponieważ....
  bronił on rumuńskiego banku centralnego, tak samo jak Kadafi robił to w Libii.
  Zawsze chodzi o to samo.
 • Caucsco zabło CIA przy pomocy swojej agentury.
  Zabito jego i jego żonę by zastraszyć wszystkich jego zwolenników.
  Podobnie postąpiono z Sadamem Husainem z Kaddafim.. a w więzieniu zamordowano Miloszewicza... wszyscy byli niesprzedajni.
  w planach pewnie był Janukowycz (uciekł) i Assad (wybronił się przy pomocy Rosji).

  Trampa może czekać podobny los bo potrzeby mafii są podobne...
  To standardowy scenariusz mafii dla nieprzekupnych.

  I to się nazywa terroryzm.
  Mafia która krzyczy że walczy z terroryzmem w istocie krzewi na świecie terroryzm.. a NATO i tzw. zachód w tym Polska solidaruchów pomaga mafii w tej zbrodni.
 • "Trump jak Causescu: kto(ś) z Waszyngtonu zrobił Bukareszt?"
  Ależ skąd!
  W USrahellu nie ma walki o władzę - bo ona jest niezagrożona. Tam się urabia w ten sposób ichnie, tzw. społeczeństwo do oficjalnego komunizmu z wszystkimi tego konsekwencjami.
  Wniosek?
  To jest taki demnkraturowy tyjater - gdzie widownią ma być tzw. demonkraturowe społeczeństwo - gdzie owa demonkratura stanie się ludową demonkraturą. Globalny komunizm jest niezbędny - bo tylko pod jego kloszem dokona się depopulacji o miliardy istnień. Natomiast ci - którym pozwoli się żyć dalej - będą usytuowani poniżej flory i fauny.
 • @demonkracja 18:44:54
  "W USrahellu nie ma walki o władzę - bo ona jest niezagrożona"

  Jest Pan wielkim znawcą Ameryki. Na pewno po wieloletnim przebywaniu wśród amerykańskich elit. Ma Pan kosmate łapki, skafander kosmiczny i wywija ogonem?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny
  Raczej Kristallnacht . Salute 5*
 • @Pedant 19:02:49
  --------------
  "Jest Pan wielkim znawcą Ameryki. Na pewno po wieloletnim przebywaniu wśród amerykańskich elit. Ma Pan kosmate łapki, skafander kosmiczny i wywija ogonem?
  --------------
  Jak dziecko! Jak dziecko!
  Wniosek?
  Kogo te kosmate zatrudniają w charakterze trolli - wszystko tam już na psy schodzi - bo kij miał, ma i będzie mieć - dwa końce.
 • @demonkracja 21:39:11
  https://www.salon24.pl/u/zezem/328788,masc-na-trolle-i-inne-pozyteczne-rady Salute : )))))
 • Władza demokratycznie wybranych
  .
  Ówczesny minister zdrowia RFN Seehofer tak ocenił sytuację rządu, przed ok. 20 laty a więc na długo przed tzw. pandemią grypy świńskiej 2009/10:

  „Diejenige, die entscheiden, sind nicht gewählt, und diejenige, die gewählt werden, haben nichts zu entscheiden.“, ton oryginalny:

  - https://www.youtube.com/watch?v=7Cci6Wqpc54

  „Ci, którzy decydują, nie zostali wybrani, i ci, którzy zostaną wybrani, nie mają nic do decydowania.”

  I dalej, korzystne reformy są blokowane przez lobby (tzw. big farma) i tak od 30 lat, czyli w sumie 50 lat była przygotowywana dzisiejsza tzw. „pandemia”.

  Ten pan jest dziś ministrem spraw wewnętrznych i może nadal wykonywać, co inni, nie wybrani, zdecydowali aby robił.

  Jeśli chodzi o prezydenta USA, to mam przykład, Clinton podpisał Gramm-Leach-Bliley Act, o tej ustawie zadecydowali towarzyszący mu na zdjęciu panowie, co było podstawą prawną zorganizowania tzw. „kryzysu finansowego” w 2008. roku.

  Tyle może też decydować prezydent USA, a jeśli próbuje nie wykonać dokładnie decyzji, to czeka go los JFK, bowiem sposoby są od dawna opracowane:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/#Metody_walki_7

  To są już tak dawno ograne rzeczy, że dziwi tylko, że jeszcze są ludzie gotowi wierzyć w taką bzdurę jak władza czy decyzja jakiegoś prezydenta, albo tej zbieraniny przestępców w Warszawie:

  - https://www.gov.pl/web/premier/ludzie2

  Naturalnie młodzież, indoktrynowana przez szkołę i media aspołeczne, może wierzyć w takie bzdury, ale dorośli ludzie z paroma laty doświadczenia ?!

  10 największe firmy big farma, dochód

  Pfizer — $51.75 miliardy, ten od tzw. „szczepionki” na Covid.
  Roche — $50 miliardy.
  Novartis — $47.45 miliardy.
  Merck — $46.84 miliardy.
  GlaxoSmithKline — $43.54 miliardy, od tzw. „szczepionki” grypy świńskiej
  Johnson & Johnson — $42.1 miliardy.
  AbbVie — $33.27 miliardy.
  Sanofi — $27.77 miliardy.

  Jeśli komuś rola prezydenta USA wydaje się operetkowa, to muszę potwierdzić, ta rola jest operetkowa i to od wieków. Spróbuj czytelniku to zrozumieć, a zrozumiesz daleko więcej.
 • @Repsol 21:47:34
  Nic dodać - nic ująć.
  Pozdrawiam
 • Ruski e to jsnowidze czy co ?
  Już dawno tak widziały USA (w plakatach politycznych)
  https://colonelcassad.livejournal.com/6464247.html

  Dzisiaj już wszyscy na świecie widzą USA podobnie (po tylu latach)
  a solidaruchy, banderowcy, szulisi, ustasze ... cięgle widzą inaczej.

  Jak widać Rosja (i PRL) najpierw widzi.. po wielu latach widzi już reszta świata... z kilkoma opisanymi wyżej wyjątkami.
  Czy oni nie widzą ? moim zdaniem widzą ale mają obowiązek służbowy "nie widzieć".
 • @Oscar 09:03:13
  ---------------
  "Ruski e to jsnowidze czy co ?
  Już dawno tak widziały USA (w plakatach politycznych)""
  ---------------
  Panie @Oscar - Pan nie chwytasz tej taktyki - tych - co to ich ojcem jest diabeł. Otóż wyobraź sobie Pan, że w tamtych czasach - czasach istnienia ZSRR (rozpatrując to w wymiarze globalnym) to ów ZSRR spełniał role partii demokratycznej jak to jest w USrahellu a role partii republikańskiej spełniał USrahell. Były na globie dwa obozy polityczne nawzajem się zwalczające - a w rzeczywistości oba wyrastały z jednego, szatańskiego pnia. Teraz - kiedy globalizacja stała się faktem - zapanuje komunizm globalny - więc nie będzie ani demokratów ani republikanów w USrahellu - bo w ujęciu globalnym ZSRR (jako partii demokratycznej w ujęciu globalnym) nie ma już dawno.
  Wniosek?
  Poznaj pan wreszcie - Panie Oskar - z kim masz Pan do czynienia - kiedy diablisko w ornat przebrane - ogonem po dzwonie tłucze.
 • Plany COVIDIAN na tle wyborów w USA.
  Kanadyjskie plany publikowane w ubiegłym roku:
  1. Etap wtórnego blokowania ograniczeń na zasadzie kroczącej, począwszy od głównych obszarów metropolitalnych w pierwszej kolejności i rozszerzając się na zewnątrz. Oczekuje się, że do listopada 2020 r.

  2. Pośpieszne nabywanie (lub budowa) obiektów izolacyjnych na terenie każdej prowincji i terytorium. Oczekuje się, że do grudnia 2020 r.

  3. Codziennie nowe przypadki COVID-19 przekroczą możliwości testowania, w tym zwiększą się liczby zgonów związanych z COVID-em na podstawie tych samych krzywych wzrostu. Oczekuje się, że do końca listopada 2020 r.

  4. Kompletna i całkowita wtórna blokada (znacznie bardziej rygorystyczna niż ograniczenia dotyczące pierwszej i drugiej fazy). Oczekuje się, że do końca grudnia 2020 r. – początek stycznia 2021 r.

  5. Reforma i rozszerzenie programu dla bezrobotnych, który ma zostać przekształcony w uniwersalny program dochodów podstawowych. Spodziewane do I kwartału 2021 r.

  6. Przewidywana mutacja COVID-19 i/lub współzakażenie wirusem wtórnym (zwanym COVID-21) prowadząca do trzeciej fali o znacznie wyższej śmiertelności i wyższym wskaźniku zakażenia. Oczekiwana do lutego 2021 r.

  7. Codzienne nowe przypadki hospitalizacji w ramach COVID-21 oraz zgonów związanych z COVID-19 i COVID-21 przekroczą możliwości placówek opieki medycznej. Spodziewane od 1 kwartału do 2 kwartału 2021 r.

  8. Wprowadzone zostaną zwiększone ograniczenia w zakresie zamykania obiektów (określane jako Third Lock Down). Nałożone zostaną pełne ograniczenia w podróżowaniu (w tym międzyprowincjalne i międzymiastowe). Oczekiwany drugi kwartał 2021 r.

  9. Przejście osób fizycznych do powszechnego programu dochodów podstawowych. Oczekiwana połowa II kwartału 2021 r.

  10. Przewidywane załamania łańcucha dostaw, niedobory zapasów, duża niestabilność gospodarcza. Oczekiwany koniec II kwartału 2021 r.

  11. Rozmieszczenie personelu wojskowego w głównych obszarach metropolitalnych oraz na wszystkich głównych drogach w celu ustanowienia punktów kontroli podróży. Ograniczenie podróżowania i przemieszczania się. Zapewnienie wsparcia logistycznego dla tego obszaru. Oczekuje się, że do trzeciego kwartału 2021 r.
 • @Repsol 20:03:14
  Ten film został zablokowany na Twitterze po pierwszym uruchomieniu

  https://twitter.com/i/status/1347756543861813248
 • @Repsol 21:47:34
  https://rasica.files.wordpress.com/2012/10/stalin-obama1.jpg
  Trump Bombshell: Dominion software deleted over 2.7 million votes nationwide, switched over 500,000 from Trump to Biden.
  https://politicalvelcraft.org/2020/11/12/president-trump-bombshell-dominion-software-deleted-over-2-7-million-votes-nationwide-switched-over-500000-from-trump-to-biden/
 • @Repsol 20:03:14
  Prawdopodobnie to wszystko prowadzi do powstania 3 ciej partii w USA. Te 75 mln które głosowało na Trumpa będzie na niego lub jego partię głosować tak czy inaczej. Zresztą approval Trumpa wzrosło ostatnio o kilka %. Nie sądzę też, że wszyscy demokraci utożsamiają się z Pelosi czy Bidenem, para mściwych staruszków mieszających w polityce bez żadnej promesy czy idei na lepsze jutro. Myślę, że Trump nie jest głupi i wie dokładnie, że jako ofiara reżimu żydolewackiego tylko umocni swoja pozycję wśród swoich wyborców i dalej uwypukli bezwzględność i drapieżność Pelosi i Bidena. Jeszcze kilka takich ruchów od Pelosi czy Bidena i ludzie zaczną się wstydzić, że należeli kiedyś do grupy zwanej demokraci. Trzeba walczyć z żydolewactwem i ich debilnymi pomysłami. https://mobile.twitter.com/mar_watrobinski/status/1347321067115786240/photo/1
 • @Repsol 21:47:34
  Analiza profesora Jonathana Turley'a dotycząca „natychmiastowego impeachmentu”.
  https://thehill.com/opinion/judiciary/533469-swift-second-impeachment-would-damage-the-constitution  Profesor prawa Jonathan Turley (George Washington University Law School, zeznawał w Kongresie Stanów Zjednoczonych w sprawach konstytucyjnych i ustawowych) wydał w sobotę oświadczenie które ostrzega Demokratów przed niszczeniem Konstytucji USA, jeśli nadal będą forsować swoje plany dotyczące oskarżenia prezydenta Donalda Trumpa, gdy jego administracja dobiega końca.
  „Żądając jego usunięcia z powodu podżegania , Demokraci naruszyliby nie tylko standard oskarżenia, ale także wolność słowa, a wszystko to w szalonym pośpiechu, by usunąć Trumpa zaledwie kilka dni przed końcem jego kadencji” - napisał Turley….

  Chociaż profesor prawa podkreśla, że nie zgadza się z przemówieniem Trumpa do zwolenników, a także ze sprzeciwem Republikanów co do poświadczenia głosów wyborczych na korzyść Joe Bidena, Turley powiedział, że przemówienie prezydenta „nie spełnia definicji podżegania przewidzianej w amerykańskim kodeksie karnym”.

  W rzeczywistości przemówienie Trumpa jest uważane za „mowę chronioną” zgodnie z Pierwszą Poprawką, zauważył profesor.

  Turley wskazał również jedną rzecz, której Demokraci nie dostrzegają: prezydent Trump nigdy nie wzywał do przemocy. Po prostu wezwał swoich zwolenników do marszu w kierunku Kapitolu, co jest powszechne w Waszyngtonie. „Pomimo powszechnego, uzasadnionego potępienia jego słów, Trump nigdy tak naprawdę nie wzywał do przemocy ani do zamieszek. Raczej wezwał swoich zwolenników do marszu na Kapitol, aby wyrazili sprzeciw wobec poświadczania głosów wyborczych i poparli wyzwania stawiane przez niektórych członków Kongresu.

  Wyraźnie powiedział swoim zwolennikom, aby „pokojowo i patriotycznie dawali znać o sobie”.

  Troska Turleya o impeachment Demokratów wynika z powodu precedensu, jaki może powstać dla przyszłych pokoleń.

  Trump nie wezwał do bezprawnego działania. Zamiast tego na Kapitolu wezwano do protestu. Co więcej, przemoc nie była nieuchronna; zdecydowana większość z dziesiątek tysięcy obecnych protestujących nie stosowała przemocy przed marszem, a większość nie buntowała się wewnątrz Kapitolu.

  Podobnie jak w przypadku wielu gwałtownych protestów, których byliśmy świadkami w ciągu ostatnich czterech lat, w tym inauguracji Trumpa w 2017 r., przestępstwo zostało popełnione przez mniejszą grupę podżegaczy. Policja Kapitolu wiedziała o planowanym marszu, ale odrzuciła ofertę dowódców Gwardii Narodowej, ponieważ nie uważała przemocy za prawdopodobną.

  W związku z tym Kongres ma zamiar domagać się oskarżenia prezydenta za przemówienie chronione Pierwszą Poprawką. Stworzyłoby to precedens dla oskarżenia każdego prezydenta, którego można obwiniać za akty przemocy i innych po użyciu lekkomyślnego lub podżegającego języka. ...

  Demokraci argumentują teraz za czymś jeszcze bardziej ekstremalnym jako podstawę do oskarżenia. Zgodnie z ich teorią, każdy prezydent mógłby zostać usunięty z powodu retoryki, która miałaby „naturalną tendencję” do zachęcania innych do gwałtownych działań. Nawet wezwanie zwolenników do pokojowego protestu nie byłoby obroną.

  Standard ten dopuszczałby rodzaj zastępczego impeachmentu i przypisywanie prezydentowi postępowania osób trzecich w celu usunięcia.

  Profesor zauważył, że różni Demokraci, w tym przedstawiciele: Maxine Waters (D-CA) i Ayanna Pressley (D-MA), a następnie-Sen. Kamala Harris (D-CA) w przeszłości wypowiadali się w sprzeczności z ich obecnym stanowiskiem.

  W rzeczywistości to, co mówili w przeszłości, jak np. wypowiedź Pressley, że ​​„na ulicach musi być niepokój”, może być interpretowane jako oznaczające, że przemoc powinna mieć miejsce. „Wszyscy mogą słusznie argumentować, że ich retoryka nie miała być wezwaniem do przemocy, ale jest to norma pełna subiektywności” - wyjaśnił Turley.

  Profesor Turley stwierdził, że szkody wyrządzone przez zamieszki w tym tygodniu były ogromne, ale bledną w porównaniu ze szkodami spowodowanymi przez nowy precedens „natychmiastowego impeachmentu” mowy chronionej na mocy Pierwszej Poprawki.

  W procesie, który ma wymagać rozważnych, a nie impulsywnych sądów, samo odniesienie do „szybkiego impeachmentu” jest sprzecznością z punktu widzenia Konstytucji USA. W tym nowym systemie nie można wątpić w winy i rozmyślać o niewinności. Zrobiłoby to z Konstytucją USA to samo, co uczestnicy zamieszek zrobili Kapitolowi....
 • Nowi Tyrani, czyli jak uciszyć 75 milionów Amerykanów
  W przeciwieństwie do prezydenta Trumpa, kontem na Twitterze wciąż cieszą się Talibowie i Nicolas Maduro oskarżany przez ONZ za zbrodnie przeciw ludzkości.
  W odpowiedzi na ten bezprecedensowy zamach na wolność słowa miliony zwolenników Trumpa opuściły platformę Twittera i przeniosły się do niezwykle popularnego wśród amerykańskich prawicowców PARLERA, ponieważ ten gwarantował więcej wolności słowa. W odpowiedzi na lawinowy odpływ użytkowników giganci Google i Apple usunęli Parlera z dostępnych aplikacji, zasłaniając się twierdzeniem, że ten serwis społecznościowy nie podjął "odpowiednich środków", aby zapobiec rozpowszechnianiu postów nawołujących do przemocy.

  Gdy znaleziono inną alternatywę - korzystanie z wersji przeglądarkowej Parlera, do powyższej dwójki dołączył Amazon, który wynajmował mu przestrzeń elektroniczną, a mimo to postanowił szybko usunąć go z serwerów hostingowych.

  Dyrektor generalny Parlera, John Matze, powiedział, że Apple zakazał usługi do czasu przyjęcia "szerokich i inwazyjnych zasad, takich jakich wymagają Twitter i Facebook".

  "Uciszanie debaty jest niebezpieczne. To jest antyamerykańskie. Niestety nie jest to nowa taktyka na lewicy. Od lat starają się uciszyć głosy przeciwników" – napisał Mike Pompeo na swoim osobistym koncie na Twitterze. "Nie możemy pozwolić im uciszyć 75 milionów Amerykanów. To nie jest Komunistyczna Partia Chin" – zakończył Pompeo. Autor:
  Małgorzata Wołczyk
 • Wojna domowa wewnątrz Partii Republikańskiej
  https://img.dorzeczy.pl/img/zwolennicy-donalda-trumpa-wdarli-sie-na-teren-kapitolu/ff/72/6c22fb52311fb401b9749c7d3184.jpeg
  8 stycznia konkurencyjna wobec Twittera aplikacja "Parle" została zbanowana przez Google’a z urządzeń mobilnych operujących na systemie Android, z kolei Apple postawił Parlerowi ultimatum, co do dalszego funkcjonowania aplikacji w systemie iOS. Równolegle Twitter i Facebook zawiesiły bezterminowo osobiste konta Donalda Trumpa i kilku jego współpracowników. Podczas gdy amerykańska prawica piętnuje zmasowaną cenzurę ze strony Big-Techu, w rzeczywistości jest to także element wojny domowej wewnątrz Partii Republikańskiej.
  Emocje związane z tragiczną przepychanką na Kapitolu przesłoniły istotny element toczącego się obecnie w Ameryce bezwzględnego sporu politycznego odnośnie przyszłej orientacji partii republikańskiej. 6 stycznia br. w Waszyngtonie, podczas ostatniego wiecu poparcia dla prezydenta Trumpa, jego syn, Donald Trump Junior, rzucił politykom z Partii Republikańskiej, zasiadającym w amerykańskim Kongresie, twarde ultimatum: albo odrzucicie dziś elektorów Joe Bidena ze spornych swing states, albo zapomnijcie o swej reelekcji w przyszłości. Dał więc do zrozumienia, że obóz polityczny skupiony wokół jego ojca będzie próbował ich skutecznie bojkotować, tudzież nawet zwalczać własnymi kontrkandydatami. Przemawiając nieco później, jego ojciec między wierszami podtrzymał rzucone przez syna ultimatum.

  Partia Republikańska a trumpizm
  W rzeczywistości opozycja wobec Donalda Trumpa wewnątrz partii republikańskiej była widoczna już od samych prawyborów w 2016 r. i bynajmniej nie ustała wraz z jego pokonaniem Hilary Clinton w wyścigu do Białego Domu. Opór ten wprawdzie nieco wówczas przycichł na zewnątrz, ale nie od środka. Wszak w latach 2016–2018 Republikanie mieli większość w obu izbach Kongresu, jednak Donald Trump nie uzyskał od nich zielonego światła do swobodnego realizowania swej wyborczej agendy, czego przykładem był brak woli Kongresu na odpowiednie finansowanie słynnego muru Trumpa na granicy z Meksykiem.

  Z czasem część polityków republikańskiego obozu przekonało się do założeń trumpizmu, jak np. znany teksański senator Ted Cruz, paradoksalnie jednak Donald Trump cieszył się o wiele większym poparciem wśród republikańskich wyborców, niż w samej partii, do ostatnich wyborów włącznie, w których Trump oficjalnie otrzymał ponad 11 milionów głosów więcej niż cztery lata temu. Abstrahując od spornej kwestii uczciwości wyborów w USA zachodzi istotne pytanie, na ile Donald Trump w ramach protestów powyborczych rzeczywiście wierzył, że jest w stanie zmienić wynik wyborów, a na ile dążył głównie do wzmocnienia swego własnego zaplecza politycznego w kontraście do „zdrady” – czytaj braku poparcia – ze strony wrogich mu Republikanów. W każdym razie to ze strony jego wpływowych zwolenników, a także najtwardszych wyborców płynął, i nadal płynie przekaz, konieczności odstawienia Partii Republikańskiej do lamusa, której zarzuca się oderwanie od rzeczywistego interesu wyborców.

  Paradoksalny sprzymierzeniec
  Doszło więc do sytuacji dość paradoksalnej. Big-Tech właśnie skutecznie uciszył w przestrzeni publicznej głównych tenorów trumpizmu, nie tylko usuwając ich konta w największych mediach społecznościowych, ale także neutralizując nawet ich alternatywne środki komunikacji. Idąc w ślady Facebooka i Twittera, Google i Apple pokazały, jak szybko można w całości „dopiąć system”, wykluczając po prostu z gry stworzoną w 2018 r. konkurencyjną dla Twittera aplikację "Parler". Paradoksem jest to, że Republikanie na zewnątrz lamentują odnośnie agresywnej cenzury Big-Techu (której swoją drogą w ogóle nie ruszyli, mając pełnię władzy w latach 2016–2018), a z drugiej strony znacznej części Republikanów odcięcie głównych kanałów komunikacji Donalda Trumpa z jego zwolennikami, które dotychczas skutecznie wykorzystywał, jest jak najbardziej na rękę. Trump może nawet odgrażać się – jak to zrobił na oficjalnym koncie Twitterowym prezydenta USA, które wciąż działa, choć sam wpis szybko usunięto – że zbuduje alternatywne środki komunikacji, ale żeby się to ziściło w skutecznej formie musiałby w zasadzie powołać do życia konkurencyjne dla Androida i iOSa systemy operacyjne ("Parler" jest wciąż obecny w Internecie, ale przecież główne odziaływanie takich narzędzi odbywa się za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych). Tak więc, podczas gdy przez ostatnie dwa miesiące Trump osłabiał wrogą sobie frakcję wśród Republikanów, w tym momencie, po przepychance na Kapitolu, ta odrabia swoje straty – przynajmniej wobec części wyborców, a w dodatku ma wiatr w żagle ze strony Big Techu.

  Impeachment poprezydencki
  Jak wynika zresztą z płynących zza Oceanu wiadomości, Mitch McConnell, lider większości senackiej, póki co jeszcze republikańskiej, buduje obecnie wśród republikanów poparcie dla procedury impeachmentu Trumpa, czyli usunięcia z urzędu prezydenta, do czego ponownie dążą demokraci. Komentatorzy uważają jednak, że zważywszy na brak czasu taka procedura nie ma szans dojść do skutku przed zaprzysiężeniem Joe Bidena 20 stycznia br. – ale najwyraźniej Trump, a wraz z nim trumpizm, ma zostać definitywnie potępiony nawet post factum, trochę na wzór specyficznych pośmiertnych ekskomunik, które onegdaj stosował Kościół wobec największych herezjarchów, gdy z jakiś powodów nie zostali oni dostatecznie uroczyście potępieni za życia.

  W amerykańskiej Partii Republikańskiej trwa obecnie wojna domowa. Czas pokaże, czy perspektywa wyborów uzupełniających za dwa lata doprowadzi do ugody i zawieszenia broni na warunkach frakcji, która do tego czasu okaże się sondażowo silniejsza, czy też dojdzie do historycznego rozłamu wewnątrz partii republikańskiej i utworzenia trzeciej wyraźnej siły politycznej, skupionej wokół głównych haseł trumpizmu. Wobec tych ostrych podziałów demokraci, którzy właśnie zyskali pełnię władzy, mogą spać spokojnie przez najbliższe lata, chyba, że swą radykalną lewicową agendą i skrajnym lekceważeniem wyborców Trumpa podpalą Amerykę, która w ostatnim czasie coraz bardziej przypomina beczkę prochu. Autor:
  Wojciech Golonka

  Ps...Partia "republikańska" już praktycznie nie istnieje. Zmieniła się w partię "RINO"; "Republicans in name only"="Republikanie tylko z imienia". Powstanie trzecia partia...Bardzo "ciekawie" na tym Świecie. Jak lewactwo i Antifa demolowała centra amerykańskich miast, łącznie z pomnikami, to wszystko było OK. Organizatorom tych zadym nie wyłączano kont w mediach społecznościowych, a przecież podczas tych wydarzeń były i osoby ranne oraz ofiary śmiertelne. Wniosek jest jeden. Wolność słowa, pluralizm, demokracja i bezstronność chodzą sobie dziwnymi drogami..."Górale" z Nowego Jorku , Waszyngtonu i Kalifornii popełniają błąd za błędem. Już połowa Amerykanów nie akceptuje i nie chce już dłużej oglądać i wierzyć w wymyślone przez nich bajki. Kalifornijska fabryka snów utraciła już połowę "wiernych"..Zdrowi na ciele i umyśle Amerykanie nie akceptują " góralskiej " narracji dotyczącej tego co jest dla Stanów Zjednoczonych i ich samych dobre a co złe. Dostrzegli że w preferowanym przez "górali" modelu świata i "fabrykowanym" zalewie odmieńców seksualnych - zboczeńców, politycznych i biznesowych geszefciarzy "demokraci" klasyfikują Amerykańskich patriotów jako zagrożenie dla "górali" i ustawia ich na samym końcu" łańcucha pokarmowego" W takim stanie znajduje się obecnie Amerykańska polityka wewnętrzna. Po zakończeniu kadencji Joe Bidena - być może przed czasem. Rozpocznie się w Stanach proces rozliczania " górali " i ich sprzymierzeńców i może się zdarzyć, że do Europy przypłyną statki wypełnione "góralami" Ciekawe czy zostaną odesłane z powrotem do USA podobnie to tego który przypłynął do USA z Europy w trakcie II Wojny Światowej. Stąd powinien płynąć wniosek dla wszystkich demokratycznych rządów że lewacka łaska na pstrym koniu jeździ. Nie jesteś lewakiem to możemy zrobić z tobą wszystko. Trump popełnił błąd bagatelizując i nic nie robiąc kiedy miał na to czas. Teraz będzie o wiele trudniej. Parodią są nie zablokowane konta komunistycznych aparatczyków a blokowanie jeszcze urzędującego prezydenta USA. Panowie z prawicy, albo się pogodzicie i zaczniecie coś w tej sprawie robić albo wkrótce was nie będzie, na początek medialnie.
 • @Globalizacja 14:00:33
  Trzeba być idiotą, żeby uwierzyć, iż tak sobie można wejść do Kapitolu. Trump we własnym obozie miał chyba sporo wrogów. Nie wszystkim było po drodze z jego dążeniem do odbudowy gospodarki USA. Globalizacja zapewniała większe zyski. I wygląda na to, że "atak" na Kapitol był ustawką, z udziałem lub za zgodą "służb" którym też chyba nie było po drodze z Donaldem. Każdy ma tutaj swoją rolę do odegrania, a wszystko jest kontrolowane przez służby. Wcześniejsze zamieszki w Minnesocie były próbą generalną przed tym przedstawieniem, bo służby zawsze robią próbę, jak katastrofa CASY przed Smoleńskiem. Obecnie można się już tylko zastanawiać czy amerykańska sieć gułagów będzie głównie na terenie zimnej Alaski czy gorącego Nowego Meksyku.

  W Stanach nie było nie ma i nie będzie więzienia które było by w stanie pomieścić 80 000 000 wyborców prezydenta Donalda Trumpa. Szczerze mówiąc ludzie którzy wzięli udział w proteście przed Kapitolem to " sól amerykańskiej ziemi " kwintesencja amerykańskiego ducha wolności i sprawiedliwości. To potomkowie ludzi którzy stworzyli ten piękny kraj, naród i prawa zgodne z ludzką naturą i wielkością. Ich postawa jest synonimem tego co ludzie na całym świecie podziwiają i kochają najmocniej w całej historii USA. Przecież dla kogoś kto od lat interesuje się polityką nie ulega żadnej wątpliwości że Demokraci czy Republikanie to konie tej samej stajni. Konkurencja pozorna stworzona, aby wytworzyć poczucie, że ludzie mają jakiś wybór. Owszem kłócą się i konkurują pomiędzy sobą ale tak to zostało stworzone aby przeciętny człowiek miał poczucie wyboru i konkurencji. Rządzą elity żydowskie sprawujący nie formalne rządy od wielu, wielu lat i pisał o tym nawet Adolf. Podobnie tak zwani prezydenci, to zwykli figuranci. Tak było bo Tramp miał odwagę powiedzieć nie, i stąd jego traktowanie i usuniecie za wszelką cenę. Wszystkie te blokujące go platformy internetowe są w rękach żydów. Mało tego wszystko jest tak skonstruowane że nawet gdyby wygrał kandydat niezależny to bez poparcia opanowanego przez republikanów i demokratów. Kongres i senat nic nie mógłby zrobić a jakby podskoczył mogli by go szybko usunąć. Nie widać dziś tego. Dodam, że Trumpa blokowali już lata wcześniej podczas jego kampanii wyborczej. A w Polsce myśleliście, że było inaczej? Oni tak naprawdę rządzili i okradali nas przez ponad 20 lat. Wobec tych ostrych podziałów demokraci, którzy właśnie zyskali pełnię władzy, mogą spać spokojnie przez najbliższe lata, chyba, że swą radykalną lewicową agendą i skrajnym lekceważeniem wyborców Trumpa podpalą Amerykę, która w ostatnim czasie coraz bardziej przypomina beczkę prochu.
 • @Globalizacja 14:00:33
  DemocRats i RepubliCans to instrumenty władzy garstki światowych plutokratów. Jak i nasze "demokracje", państwa, ale i media. Kto śledzi historie, ten wie, że Donald najpierw był demokratą nim udało mu się cztery lata temu wrogie przejecie republikanów. Deep state swamp go nigdy nie chciał, teraz nie wybaczy - taka tradycja tych (nied-)oświeconych. Biznesmeni z Kalifornii przenoszą się do Teksasu tak fajnie im się żyło w stanie rządzonym przez demokratów. Tam gdzie tzw. lewica, tam jest zamordyzm, wysokie podatki i inne obostrzenia. Demokraci nie mają żadnego pomysłu na gospodarkę.
  Musimy się uniezależnić od Big Tech - jakąś alternatywą jest powrót do papieru - to ma także znaczenie w głębszym sensie, bo wpływa na percepcję , sposób formułowania i odbierania myśli, albo przynajmniej stworzyć własne. Uzależnienie od smartfonów obniża IQ i wtedy argumenty liczą się mniej. Mediami w USA, i nie tylko, rządzą ideolodzy Międzynarodówki Lewacko-Komunistycznej. Każdy kto ma inne zdanie jest tępiony. Znane? Starsi widzą, że to jak w ZSRR...Korporacje wybrały ' sprawiedliwość społeczną' jako narzędzie do zarzadzania masami. Jeszcze 20 lat temu miały m-ce protesty tzw. 'anty-globalistów' nie zgadzające się z wyzyskiem korporacji -- korporacje postanowiły skierować uwagę gdzie indziej, na LGBT, na mniejszości, aby dalej od własnych poczynań. Korporacje dalej wyzyskują ludzi (w tym w takim Kongo za 1 USD dziennie dzieci kopia kobalt, Volkswagen zatrudnia niewolników- więźniów politycznych w fabrykach w Chinach. Ich fabryki położone są na terenie obozu koncentracyjnego. Nawet DW o tym pisało? I co? Można ! Bo w Polsce "uciskają" homoseksualistów.. Korporacje zachowują się dziś jak państwa. Państwa wobec nich niewiele mogą. teraz zasponsorowali w porozumieniu z Chinami wirusa. Chcesz się zemścić? Nie kupuj Made in China, nie kupuj produktów korporacji. Jeżeli chcesz mieć laptop to niech to będzie tajwański ASUS, a nie chiński LENOVO. Quo vadis America, albo kto "załatwił" sprawę wygranej w wyborach dla Bidena? China updates national anthem video

  https://youtu.be/-W4YetUHhKM
 • @Globalizacja 14:00:33
  Kiedy Black Lives Matter w zeszłym roku dosłownie zaatakowali Biały Dom, doprowadzając do tego, że Secret Service musiało ukryć Trumpa w bunkrze, i Demokraci nawoływali do jeszcze większych protestów, to było dobrze? A próby zabarykadowania gmachu sądu w Portland, i spalenia wszystkich agentów federalnych żywcem przez Antifę i BLM to było ok? Amerykańskie media okazują niesamowity poziom hipokryzji... Nie oszukujmy się, to komunistyczny przewrót. Teraz mają w planach czystkę oponentów. "Chinese Communist Party Says Biden A "New Window Of Hope"" Chińska Parta Ludowa twierdzi że Biden jest "Nowym oknem nadziei" i przez to " Okno Nadziei" - wejdzie tam ich kilka milionów.
  Ps...Jaki normalny ojciec kąpie się pod prysznicem ze swoim dzieckiem? ano Joe Biden o czym pisała jego córka (te materiały szybko znikają z Internetu bo Wielki Brat czuwa) Tak jak znikają materiały o firmie Burisma na Ukrainie w której jego syn prał brudne pieniądze.
 • @Repsol 20:03:14
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16102884191d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372c0ae3d977526e53593cd4b72dfda2fa3.jpg
  Tak patrzę, patrzę i widzę amerykańską wersję Leonida Breżniewa. Ust tak szeroko nie otwiera bo mamy XXI w. i zamiast lamp ma wmontowane mikroprocesory.
 • Tak jak Trump obiecał....przekazał władzę! Wspaniałe wieści. Sidney Powell informuje że w ciągu 10-14 dni prawda wyjdzie na jaw.
  Zrób tą transmisję Trump! Niech zło padnie. Continuity of Goverment COG network - niestety możliwe, że ta grupa jest przeciwko Trumpowi.
  Czyżby ten ostatni wybuch, takiej brudnej bomby w magazynie, było ostrzeżeniem dla Trumpa. Żeby mieli siłę i odwagę zlikwidować to gadzie szambo. W końcu może zacznie się sprzątanie lewackiego śmiecia za ich GIGANTYCZNE przestępstwa z włącznie zamachem stanu jaki za pośrednictwem tych ogromnych fałszerstw na niespotykaną nigdy skalę się dopuścili. Oby wszystkie zbrodnie wyszły na jaw i osądziły zbrodniarzy. A także, porządek w Polsce Europie i na świecie. Wszystkich zbrodniarzy pedofili i morderców rozliczyć i osadzić przywrócić świat do normalności. Obojętnie kim oni są.

  https://www.youtube.com/watch?v=mFfaedDycFQ&feature=youtu.be&ab_channel=niezaleznatelewizja
 • @Globalizacja 14:00:33
  Żeby zapanował spokój w Stanach Zjednoczonych to musieliby zlikwidować Rothschildów i Rockefellerów. Do póki ich nie ruszą to ten cały syf dalej będzie zalewał Stany i Europę.

  Adm. Charles Richard, commander of U.S. Strategic Command, replied he would "follow any legal order that I am given" and "not follow any illegal orders," but said if he elaborated further "we're starting to call in civilian control of the military."

  In 2017, when current Vice Chairman of the Joint Chiefs of Staff Gen. John Hyten held Richard's job, Hyten told a security conference that he would not carry out an illegal order for a nuclear strike but would rather work with the president to find a legal alternative.

  Feaver, at Duke, stressed the military "will not carry out illegal orders."

  "If the president, any president, loses self-control and issues crazy orders, the military would go to considerable lengths to make sure that those orders are legal," he added. "Some of those lengths entail checking in with the rest of the president's senior team, which is why it is so important that people with key roles in the chain of command stay at their posts and not resign in protest at this point in the presidency."
 • @Globalizacja 14:00:33
  General Flynn Message to America
  https://www.youtube.com/watch?v=dQwMFkmWd-U&ab_channel=ScienceSplat
 • @Repsol 20:03:14
  Jeżeli to co podają Patrioci z USA, że Trump właśnie skorzystał z Ustawy z 2018 roku ( o ingerencji z zewnątrz w wybory w USA ) i przekazuje władzę wojskowym. Czyli Rada składająca się z 13 osób i już zaczęły się aresztowania. Demokraci powiedzieli, że jeżeli to prawda, to oni odpalą tzw. brudne bomby, ukryte w 11 miastach USA. Szykuje się coś złego, Pelosi powiedziała, że mogą wyłączyć internet - NA CAŁEJ PLANECIE, aby te informacje nie poszły w świat. Dla tych których interesuje Ameryka i ostatnie wydarzenia polecam podcast z 1/7/21 Dr.Savage na Webside Savage Nation. Mocne. Ochroniarz M.Pence dokonuje egzekucji Ashley. Także prowokator z policji, który przed tłumem, na schodach Kapitolu, depcze US Flag a protestanci są jeszcze za barierkami. Faul wyborczy, korupcja kapitolińskich gangsterów i kombinacje Bidena - zapomnijmy. Musimy patrzeć w przyszłość, która jest świetlana i bronić demokracji. ”Niech jedzą lody”, zamiast się awanturować o wybory Pelosi. Już tak było kiedyś z ciasteczkami.
 • @Repsol 20:03:14
  Jutro oficjalnie Trump odda władzę Amerykańskiej Armii. Dlatego Demokraci szybciutko chcą pozbawić Donalda władzy.
 • @Repsol 20:03:14
  Wojska od groma w Washington DC
  https://streamable.com/u34xqt https://streamable.com/hbzoof
 • @Repsol 21:47:34
  Po kompromitujących wyborach w USA o standardach niższych niż na Białorusi lub Rosji kiedy w każdym ze stanów oprócz lewackiego DC wygrał Trump a wyniki wyborów bały się zmienić sądy łącznie z SN USA, doszło do kompromitacji Ameryki w której prezydenta oszusta Bidena wybrali masoni z Sorosem na czele, to koniec pokoju na świecie. A jak Murzyni atakowali Biały Dom w 2020, to media wyśmiewały się, że Trump musiał schować się w bunkrze... Cytuję: "Spalić posterunki policji doszczętnie, w każdym mieście i miasteczku", Demokraci dolewali oliwy do ognia mówiąc "niech ludzie dokonają rewolucji!". I co zrobił Twitter? Specjalne traktowanie dla Black Lives Matter, nawet jak ci zastrzelili 8-letnią czarnoskórą dziewczynkę. Specjalne ikonki by lepiej zabijać. Black Lives Matter dostało licencję na zabijanie - media pisały "ale przecież to tylko spalony dobytek życia", kiedy jednych ruinach znaleziono zwęglone zwłoki. I co? Im nie tylko nie odebrano głosu, ale jeszcze wzmocniono.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY