Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Agresja Izraela na Polskę staje się oficjalnym faktem: Już w 2005 r., izraelski rząd tajną decyzją "znacjonalizował" na rzecz Izraela roszczenia z restytucji całego mienia pożydowskiego w Polsce, 27.10.17 zgłosił Polsce swoje roszczenia oficjalnie.

27.10.2017 / IsraelHayom.com:  Członek izraelskiego Knesetu z ramienia Związku Syjonistycznego  Amir Peretz [w latach 2006–2007 wicepremier Izraela] zażądał, aby  Komitet Spraw Zagranicznych i Obrony Knessetu  odbył pilne spotkanie w celu omówienia proponowanego ustawodawstwa polskiego.

Spotkanie ma dotyczyć projektu polskiej ustawy reprywatyzacyjnej !! : /

>> http://www.israelhayom.com/2017/10/27/israel-files-complaint-against-polish-restitution-law/

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w czwartek złożyło oficjalną skargę do Ambasady Polskiej w Izraelu w odpowiedzi na proponowane polskie ustawodawstwo [reprywatyzacyjne], które utrudniłoby ocalałym z Holocaustu i ich krewnych otrzymanie odszkodowania z Polski.

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari planuje złożyć  podobną skargę do MSZ w niedzielę. Wiceminister spraw zagranicznych Tzipi Hotovely ma również wyjechać do Polski, aby omówić sprawę [reprywatyzacji] z polskimi urzędnikami.

<>

24 października 2017 r. w Telavivie doszło do spotkania szefów parlamentów Izraela i Niemiec: :   Przewodniczący Knesetu Yuli-Yoel Edelstein spotkał się w poniedziałek z przewodniczącym Bundesratu Malu Dreyerem, który odwiedził Izrael wraz z delegacją członków [niemieckiego] Bundesratu. Spotkanie koncentrowało się m.in. na stosunkach między Izraelem a Niemcami, oraz innych ważnych sprawach. >> https://www.knesset.gov.il/spokesman/eng/PR_eng.asp?PRID=13602

***  Agresja Izraela na Polskę staje się oficjalnym faktem: Już w 2005 r.,  izraelski rząd "znacjonalizował" na rzecz Izraela wszystkie roszczenia z restytucji mienia pożydowskiego w Polsce, ... a sprawy z tym związane miały się zakończyć w 2010 roku.   >>>  http://ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250.

 
The Government Secretariat Government Decision number 1250, December 28, 2003.
 
28 grudnia 2003 r. rząd Izraela decyzją 1250 upaństwowił roszczenia do restytucji mienia pożydowskiego // Pierwotnie DECYZJA 1250 dotyczyła własności uchodźców żydowskich z ziem arabskich.   4 stycznia 2005 roku ambasada w Tel Avivie doniosła do Waszyngtonu, że sprawa dotyczy też Polski>> https://wikileaks.org/plusd/cables/05TELAVIV45_a.html

Jak można się domyśleć, tym samym sprawa prywatnych roszczeń spadkowych, dotycząca majątków pożydowskich, mających lub nie spadkobierców, stała się przedmiotem polityki zagranicznej Izraela.

Jaki to ma wpływ na politykę Izraela wobec Polski [i wydarzenia w Polsce], mając na uwadze fakt, że rząd Izraela jako cel postawił sobie uregulowanie wobec siebie należności z tytułu restytucji mienia pożydowskiego [tak to trzeba odbierać], ... w ciągu 5 lat. - Licząc od 2005 r. + 5, ... wypada, że do końca roku 2010 roku !
 
10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy w Smoleńsku / Rok wcześniej, w kwieniu 2009 r., śp. prezydent Lech Kaczyński skierował do Trybunału Konstytucyjnego uchwaloną przez koalicję PO-PSL "Ustawę o obywatelstwie polskim",  która ułatwia obecnym obywatelom Izraela "podłączenie się" pod planowaną ustawę reprywatyzacyjną.- Jej zablokowanie zablokowało by jednocześnie jakiekolwiek ich szanse na udział w  zyskach z reprywatyzacji.

Moim zdaniem, biorąc pod uwagę przyjętą wobec Polski "politykę roszczeń", oraz ich skalę, przewyższającą chyba roszczenia Niemiec hitlerowskich wysuwane wobec Polski przed 1939 r., politykę tą należy [powinniśmy] uznać jako akt agresji wobec Polski, ... i tak ją i Izrael traktować.  Żydo-syjonistyczne państwo Izrael jest w Polsce agresorem i prowadzi wobec nas międzynarodową wojnę hybrydową. - Nie wiemy aby, czy to oni stali za wydarzeniami w Smoleńsku. 
 
Czy nie powinniśmy znać, albo starać się znaleźć odpowiedzi na to pytanie, wziąwszy pod uwagę, co wydarzyło się, i co dzieje się w Polsce, właśnie od roku 2010?

.
.

---------------------------------------------------------------------------------------

DALSZE ZADANIA: POLSKA i PAŃSTWA ARABSKIE

---------------------------------------------------------------------------------------


7. (C) Kończąc, Mor uważa, że najprawdopodobniej Polska [po Niemcach] będzie następnym obszarem zainteresowania Rządu Izraela w sprawach restytucji mienia. [po naciskach Izraela na Niemcy Izrael otrzymał okręty podwodne w ramach "reparacji" po Holokauście].

Rząd Izraela w sprawie restytucji w Polsce będzie ściśle współpracował z WJRO Światową Organizacją Restytucji Mienia [logo niżej] i innymi organizacjami pozarządowymi [stającymi się w tym samym momencie agencjami rządu Izraela].

Wszystko powyższe ma być uzupełnieniem prac Rządowej Komisji Ministerialnej kontynuującej badania w pościgu za rozszerzeniem roszczeń poza mienie pożydowskie w krajach arabskich.

*** Z powyższego można wysnuć wniosek, że roszczenia ws. mienia pożydowskiego stały się formą finansowania samego państwa Izrael.
 

wPolityce.pl: Wskazuje pan, że widzi jeszcze problem w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej, mianowicie związany z prawem dziedziczenia. Panie profesorze, o co chodzi?

Żaryn: W Polsce obowiązuje prawo dziedziczenia i sądowe wyroki w tej kwestii muszą być honorowane niezależnie od zapisu ustawowego. Zapis, że dziedziczenie nieruchomości może mieć miejsce tylko w najbliższej rodzinie jest dziedziczeniem zbyt wąsko postrzegane. Powinno to zostać zweryfikowane przez specjalistów od prawa spadkowego.

Przekonuje pan, że proponowany czas zgłaszania roszczeń, czyli rok jest zbyt krótki. Nie jest to dużo czasu, ale z drugiej strony, reprywatyzację powinno się jak najszybciej zakończyć. Nie sądzi pan?

Oczywiście, że tak. Rok na zgłoszenie roszczeń to zbyt krótki czas. Część potencjalnych beneficjentów nie mieszka w Polsce, niektórzy nie znają już języka polskiego. Dotarcie do nich z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania musi być tak uregulowana, żeby to było realne prawo i każdy mógł skorzystać z tej możliwości.Liczę, że polskie placówki dyplomatyczne dotrą z informacjami na ten temat do wszystkich zainteresowanych.  -   Chodzi o obywateli obcych państw / "Obywateli RP z 2009 r."

Jak należy rozwiązać kwestię rekompensat?

Jeżeli możliwe jest oddawanie własności w naturze to ten kierunek jest wskazany. Należałoby powołać specjalny fundusz, który dysponowałby mieniem zastępczym, czyli ziemią, która mogłaby być przekazywana w ramach 20 proc. rekompensaty. Wydaje się, że będzie zrozumienie co do miary możliwości Skarbu Państwa i rekompensaty w wysokości 20 proc. wartości.

<>

Nowe prawo reprywatyzacyjne ma zakładać, że odszkodowania mogą być wypłacone jedynie osobom o polskiej narodowości [?], i jedynie osobom fizycznym.

[?]  To ma być "polska narodowość" czy "polskie obywatelstwo?, ... bo to nie to samo. / Jeśli ma to być tylko "polska narodowość", to ustawa będzie niekonstytucyjna, bo mamy w Polsce "obywateli różnych narodowości".  Jeśli ma to być "polskie obywatelstwo", to mogą to być   "obywatele polscy z 2009 roku", z innych krajów,   którym nadano wtedy obywatelstwo polskie nowelizacją "Ustawy o obywatelstwie polskim" autorstwa koalicji PO-PSL, ... z myślą właśnie o tej ustawie reprywatyzacyjnej

USTAWA REPRYWATYZACYJNA POWINNA OBEJMOWAĆ OBYWATELI POSIADAJĄCYCH OBYWATELSTWO POLSKIE PRZED NOWELIZACJĄ USTAWY O OBYWATELSTWIE POLSKIM Z KWIETNIA 2009 ROKU  Więcej na ten temat w części 2 poprzednich notkach. / Linki w komentarzach.

 

[Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje

http://ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje

  

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ   "CZERWONE DYNASTIE"  NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 [ściąganie musi potrwać / najszybciej idzie na przeglądarce Google ]

 

 

Izraelski prezydent w towarzystwie Komorowskiego ogląda w Muzeum POLIN mapę "Strefy osiedlenia 1791–1917 (ros.  Черта оседлости) – nazwa zachodniej części imperium rosyjskiego, gdzie pozwolono zamieszkiwać Żydom  W skład tej strefy wchodziły zachodnie gubernie rosyjskie, utworzone po rozbiorach Polski, także gubernie południowo-zachodnie nadczarnomorskie.  Strefę osiedlenia ustanowiła Katarzyna II ukazem z 23 grudnia 1791, pragnąc powstrzymać migrację polskich Żydów na ziemie rdzennie rosyjskie. Wszyscy Żydzi zostali tym samym wypędzeni z Rosji.  >>>  https://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_osiedlenia

Stamtąd właśnie wzięła się tak liczna rzesza "żydów polskich" w obrębie II Rzeczypospolitej, których potomkom wspaniałomyślnie Polska oferuje teraz obywatelstwo polskie,  dzięki uchwalonej przez koalicję PO-PSL, Ustawie o zmianie obywatelstwa z 2009 r., której sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

 
 
 
<>
 

"Piekło dopiero się zacznie",  ...

PO UCHWALENIU IV USTAWY ROZBIOROWEJ

W środę, 29 sierpnia 2012 r., miesiąc przed marszem "Obudź się Polsko!", w obronie Telewizji Trwam, śp. prof. Józef Szaniawski, który nie dożył dnia marszu [nieoczekiwanie spadł w przepaść podczas górskiej wędrówki] - napisał:

 "Dokładnie za miesiąc, 29 września 2012 r., ma się odbyć w Warszawie drugi ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów, ale zarazem przeciwko tym, którzy źle, nieudolnie i nieuczciwie rządzą państwem. /.../ 

W Polsce powoli kończy się trwająca już zbyt długo epoka, kiedy rządzący III RP działali w myśl zasady "obiecanki cacanki, a głupiemu radość".

Oczekiwania obywateli są dzisiaj dużo wyższe niż przysłowiowa kromka chleba z masłem, kiełbasa wyborcza, a nawet benzyna do samochodu. 

Ludzie nie chcą, by rządy nad nimi sprawowali politycy głupi, nieodpowiedzialni, fałszywi do szpiku kości, a nade wszystko nieudolni - wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu." (koniec cytatu)

Po ponad roku od napisania tych słów, nasza wiedza dotycząca władz uległa zmianie. Światło dzienne ujrzała między innymi fotografia uśmiechniętego premiera Tuska, w co najmniej dwuznacznej scenie, z premierem Rosji Putinem, zrobionej w dniu zamachu* na polskiego prezydenta, w Smoleńsku.  (*wersji wypadku do dzisiaj nie udowodniono).

Powtórzę słowa profesora: "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu.

"Nie wiem czy dzisiaj śp. prof. Józef Szaniawski podtrzymałby słowa, które prawdopodobnie wypowiedział uważając, że zarządzający obecnie Polską ludzie, to  "NASZ RZĄD". 

Biorąc więc pod uwagę "obecną wiedzę" można stwierdzić, że przynajmniej częściowo, profesor mylił się. TAK POWINNA BRZMIEĆ "DZISIEJSZA TEZA" prof. Szaniawskiego:

Ludzie współcześnie zarządzający Polską - nie wiadomo z czyjego, tak naprawdę nadania - byli "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę" i są perfekcyjnie wyrafinowani w jej sprawowaniu.

Gdy rządzący, swoimi decyzjami,  "wbijają Polakom nóż w plecy", media piszą o tym ... 'śmiejcie się, oni was tylko łaskoczą'. 

Gdy po 10.04.10 zabolało mocniej i spod koszuli, zszokowani, wyciągnęliśmy umazaną krwią rękę, media zaczęły usypiająco uspokajać: ... 'nie przejmujcie się, to tylko pryszcz'.

Po głosowaniu w Sejmie, nad referendum w sprawie sześciolatków, dziennikarz wPolityce.pl, Łukasz Warzecha, napisał: 

"Pan premier Tusk pochwalił z mównicy sejmowej inicjatorów wniosku o referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. /... /   Kilkanaście minut później głosami Platformy „Obywatelskiej” i drżącego o stołeczki Peeselu milion obywatelskich podpisów został z głośnym gulgotem spuszczony w klozecie.  Władza spojrzała na Polaków i z miłością w oczach pokazała im gest Kozakiewicza."

POWINNIŚMYWIEDZIEĆ: 

Koalicja PO-PSL podwyższając wiek emerytalny, dołożyła rodzicom obecnych sześciolatków kilka lat pracy, zabierając im jednocześnie kilka lat z emerytury.  Ta sama koalicja PO-PSL obniżając wiek pójścia do szkoły, dzieciom tych rodziców >>> obecnym sześciolatkom  <<<  DODATKOWO  >>>  dołożyła "sześcioletniej sile roboczej" jeden rok pracy, zabierając maluchom jeden rok dzieciństwa. 

Wcześniejsze rozpoczęcie nauki to właśnie oznacza. - O to - myślę - tak naprawdę chodzi. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo jest to odległe w czasie, a na działaniach długofalowych opiera się skuteczna polityka. Wszystko wymaga czasu. 

Zmiana dla obecnych sześciolatków oznacza odebranie im jednego roku dzieciństwa i wydłużenie "wieku produkcyjnego". Rządowe zapewnienia, że to "dla dobra dziecka", jest więc jedną wielką ściemą, którą należy "między bajki włożyć". -

Mamy tu do czynienia z drugą częścią reformy emerytalnej, tym razem dotyczącą najmłodszych Polaków.Polityka, to zajęcie z długofalowymi celami.

W kontekście powyższego, biorąc pod uwagę zamach w Smoleńsku z 10.04.10, warto sobie zadać więc pytanie:

Po co zmieniono "Ustawę o obywatelstwie polskim"?

W Polsce łatwiej jest obcemu dostać polskie obywatelstwo i polski paszport, niż Polakowi zdać egzamin na prawo jazdy. - To o czymś świadczy!

Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, dopuścił by do sytuacji, że Polska ma obowiązek dać polskie obywatelstwo każdemu, kto tego zechce? Do takiej sytuacji doprowadziła zmiana "Ustawy o obywatelstwie polskim". -

A w planach jest ustawa reprywatyzacyjna warta 200 mld. zł. , której beneficjentami będą przede wszystkim nowi "polscy obywatele Izraela". Sprawa obywatelstwa i reprywatyzacji, te dwie sprawy się wiążą. Obydwóm sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

Czy mają one też związek z jego nagłą śmiercią w Smoleńsku? Możliwe, że tak. Tam gdzie chodzi o pieniądze wszystko jest możliwe, a tam, gdzie nie wiemy o co chodzi, przeważnie chodzi o pieniądze. 

Do tego dochodzi jeszcze jedno: zacytuję premiera Izraela Benjamina Netanjachu. Izrael jest "jedynym krajem, któremu grozi zagłada" (1).

Żydzi w Palestynie "siedzą na beczce prochu" i szukają bezpiecznego miejsca schronienia.  Wiele wskazuje na to, że wybrali Polskę na miejsce przeniesienia się. 

Może to być, tak myślę, drugi powód uchwalenia nowelizacji do "Ustawy o obywatelstwie polskim", w takim kształcie, jak ona powstała i na której, skorzystają najwięcej Żydzi z Izraela i z USA.

Dlaczego rząd Donalda Tuska "zadziwiająco mocno" zacieśnia kontakty międzyrządowe i kulturalne z Izraelem?

O nowych "polskich obywatelach Izraela", którym "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim" przywróciła prawo do polskich paszportów,  mówi się wprost:  "Nasi Izraelczycy". 

Dlatego ważne jest zbadanie, co było motywem zamachu w Smoleńsku i czy prace nad ustawami o obywatelstwie polskim i reprywatyzacją mogły być zablokowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego [mógł przecież je zawetować],  i czy na rzecz tych ustaw miał miejsce lobbing z Izraela. - A jeśli tak to jaki, i przez kogo przeprowadzany?

To ważne pytania, bo coraz trudniej jest wierzyć w to, że "nieudowodniona katastrofa w Smoleńsku", była wypadkiem, a nie zamachem.

Jeśli był wybuch, to mógł być zamach. Jeśli był zamach, to logiczne, że musiał też istnieć jakiś motyw takiego zamachu

** Dzisiaj, w 2017 r., na podstawie faktów, można stwierdzić, że co najmniej od 2010 r. jesteśmy ofiarami "INWAZJI UPIORÓW 2.0", dokładnie takiej samej jak w latach 1944 - 1970, i z tego samego kierunku.Tak jak po wojnie byli to żydo-syjoniści sowieccy, tak teraz są to globalni żydo-syjoniści europejsko-amerykańsko-izraelscy. -

A to czego doświadczamy, z zamachem nazywanym "Katastrofą Smoleńską" włącznie, jest PLANOWĄ WOJNĄ CHYBRUDOWĄ, mającą na celu przemieszczenie obywateli Izraela o europejskim pochodzeniu do Polski i ekonomiczno-terytorialne opanowanie naszego kraju / reprywatyzacja i lasy.

Niżej mapka przedstawiająca jak Palestyńczycy tracili ziemię w okresie między 1946 i 2010 r. / kolor zielony / . Nie pozwólmy, aby to samo stało się z Polską.

 

KOMENTARZE

 • DOKUMENTY WIKELEKS 2005 -2010 DOTYCZĄCE RESTYTUCJI i LASÓW
  .
  >>> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/
  .
  Na podstawie poniższych dokumentów WIKILEAKS z Ambasady USA w Warszawie powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza do spraw ewentualnych związków tej sprawy z zamachem na Prezydenta RP w Smoleńsku. - Sprawa restytucji mienia pożydowskiego jest zapewne jednym z prawdopodobnych motywów tego zamachu.
 • Israel files complaint against Polish restitution law
  .
  >> http://www.israelhayom.com/2017/10/27/israel-files-complaint-against-polish-restitution-law/
  .
  Deputy Foreign Minister Tzipi Hotovely to travel to Poland to discuss proposed law that would make ensuring restitution of property more difficult for Holocaust survivors or heirs • Israeli ambassador to Poland to complain to Polish Foreign Ministry.

  The Foreign Ministry on Thursday lodged a formal complaint with the Polish Embassy in Israel in response to proposed Polish legislation that would make it difficult for Holocaust survivors and their relatives to receive compensation from the Eastern European country.

  Israeli Ambassador to Poland Anna Azari plans to file a similar complaint with the Polish Foreign Ministry on Sunday. Deputy Foreign Minister Tzipi Hotovely is also set to travel to Poland to discuss the matter with officials there.

  Zionist Union MK Amir Peretz has demanded that the Knesset Foreign Affairs and Defense Committee hold an urgent meeting to discuss the proposed Polish legislation.
 • Pilnujcie Polski!
  http://i66.tinypic.com/2agniwy.jpg
 • Przecież już Gomułka...
  spłacił wszystkie zobowiązania Polski w tej materii.
 • @Jan Paweł 07:41:19
  // spłacił wszystkie zobowiązania Polski w tej materii //

  - Wszystkie, to pojęcie względne.

  Gomółka spłacił tym, którzy się zgłosili, ... a Izrael chce być spadkobiercą tych obywateli polskich wyznania mojżeszowego, którzy zginęli bezpotomnie w czasie Holokaustu.

  - Obecnie spadkobiercą tych obywateli polskich którzy zginęli w Holokauście jest Państwo Polskie. / W uzasadnieniu do "dużej ustawy reprywatyzacyjnej" można znaleźć wiadomość, że Komisja Jaki'ego sprawdziła 6 podejrzanych reprywatyzacji. Okazało się, że zreprywatyzowano je niezgodnie z prawem. - Nieruchomości wróciły do Skarbu Państwa, ... a ich szacunkowa wartość to 1/2 miliarda zł [500 milionów].

  >> Jaki wycenił koszt ustawy reprywatyzacyjnej na 10-15 miliardów
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140712,re-prywatyzacyjnie-matematyczny-pic

  Jest się o co bić, ... chodzi o majątek ponad 2 milionów bezpotomnie zmarłych obywateli polskich.
 • Dr Zbigniew Kękuś: Patryk Jaki to ściema by ograbić Polskę na setki mliliardów tzw "reprywatyzacją"
  >> https://www.youtube.com/watch?v=oVhzfQBFvdw
 • Czy PiS tak tę ustawę uchwali? A Duda, czy taką ją podpisze?
  I czy "totalna opozycja" za nią zagłosuje? /// Ustawa 15 mld + NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA na [RE]PRYWATYZACJĘ PiS to "papierek lakmusowy" tego, czy rządzą nami patrioci, ... czy zwykła agentura i zdrajcy - Przyglądajmy się, aby wiedzieć kto jest kim w polskiej polityce. >> http://ziut.neon24.pl/post/140612,czy-pis-tak-te-ustawe-uchwali-a-duda-czy-taka-ja-podpisze

  ILE WARTE SĄ ROSZCZENIA DLA CAŁEJ WARSZAWY WYNIKAJĄCE Z "DEKRETU BIERUTA" i REFORMY ROLNEJ?, ... TEGO NIKT NIE JEST W STANIE WYCENIĆ

  Dlatego jako wartość projektu odszkodowań powinno się wycenić na MAX 15 mld zł +, ... wartość reparacji wojennych otrzymanych od Niemiec za zniszczoną Warszawę i resztę Polski, a uzyskane kwoty powinny być podzielone proporcjonalnie do roszczeń zebranych w wyniku uchwalonej ustawy reprywatyzacyjnej

  Gdy rozliczano roszczenia "[RE]PRYWATYZACYJNE" dla obywateli państw obcych najpierw ustalono górną kwotę zwrotu jaką Polska zwróci obywatelom danego kraju, zebrano i ustalono wszystkie roszczenia obywateli danego kraju, następnie rozdzielono określoną kwotę między zebrane roszczenia. / Za rok będziemy wiedzieli ile jest roszczeń, wtedy byłoby można ustalić jak podzielić

  "TĘ KWOTĘ",.. powiedzmy te 15 miliardów ... i ANI GROSZA WIĘCEJ, CHYBA ŻE RZĄD UZYSKA REPARACJE WOJENNE OD NIEMIEC ZA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, ... W TYM ZA ZNISZCZONĄ, i ODBUDOWANĄ PRZEZ CAŁĄ POLSKĘ , WARSZAWĘ

  "[RE]PRYWATYZACJA" PiS za: 15 mld + NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA?

  http://ziut.neon24.pl/post/140590,re-prywatyzacja-pis-za-15-mld-niemieckie-odszkodowania

  OTÓRZ OBAWIAM SIĘ, ŻE OPOZYCJA ZA TAKĄ USTAWĄ NIE ZAGŁOSUJE, PiS W TAKIEJ FORMIE USTAWY NIE UCHWALI, A JAKBY NAWET UCHWALIŁ, ... TO PREZYDENT JEJ NIE PODPISZE

  DLACZEGO? / POWODÓW JEST KILKA

  1. Ustawa w przedstawionej formie chroniła by nasz budżet, czyli nas, przed katastrofą. Dawała by też gwarancje, że nic się nie "wymknie" spod kontroli. ... Bo rząd odejdzie, ale obciążająca nas ustawa zostanie.

  2. Ustawa zmusiła by do ubiegania się o reparacje od Niemiec / ... dlatego nie zgodzi się na nią opozycja.

  3. Ustawa byłaby naprawdę tylko dla obywateli polskich / ... dlatego PiS w takiej formie jej nie uchwali.

  4. Ustawy takiej, gdyby została jednak uchwalona, nie podpisze Duda / ... bo wyeliminowała by ona "interes Żydów", ... "obywateli z 2009 roku".

  Czy ustawa w takiej formie zostanie uchwalona? /A jeśli nie to dlaczego?

  Jeśli nie będziemy ostrożni, dojdzie do kolejnej, niewidocznej dzisiaj, usankcjonowanej uchwalaną ustawą patologii że będziemy płacić potomkom Żydów ukraińskich, za mienie utracone przez nich nie tylko w granicach obecnej Polski, ale też na Ukrainie, Białorusi, Litwie, ogólnie, w przedwojennej Polsce! / ... bo tak wynika z powojennych traktatów i umów pokojowych, które nie są brane pod uwagę w obecnej chwili - DOWIEMY SIĘ O NICH PO UCHWALENIU USTAWY REPRYWATYZACYJNE, a wszystko przez zmianę ustawy o obywatelstwie polskim w 2009 roku. >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/10/obywatelstwo-dla-imigrantow-czy-pis-i.html
 • News: Pushback On Proposed Polish Restitution Bill
  .
  >> http://www.lootedart.com/news.php?r=SPIRPS633631
  .
  Ronald Lauder, chairman of the World Jewish Restitution Organization, said in a statement that the proposed bill “excludes the vast majority of Polish Holocaust survivors and their families.” Ronald S. Lauder Foundation

  When Rabbi Royi Shaffin was a group leader for the March of the Living in Poland in 1999, he accompanied one of the Jewish women in his group as she knocked on the door of a home that her grandmother’s family had owned before the Holocaust.

  “An old Polish lady answered,” he recalled. “She asked if she could see her grandmother’s old house and the woman said, ‘Absolutely not, we thought we were through with you Jews and now you come back and probably want your house back. They gave it to me and you can’t have it back.’”

  Such hostility to Jewish Polish survivors and their heirs who might be seeking restitution of their family’s property is now being compounded by a proposed Polish law that would preclude most of them from even filing restitution claims in the first place. For more than 70 years Poland has failed to address the issue of Holocaust property restitution not only for Jews but for non-Jewish property owners as well.

  Although legislation has been proposed a number of times since Poland became a democracy in 1989, none became law. The World Jewish Restitution Organization (WJRO) noted that Poland is the only major country in Europe that has not passed national legislation for the restitution of property unjustly seized by the Nazis and/or nationalized by the Soviet’s Communist regime in 1945. In fact, in the spring of 2012, the Polish government actually announced that such a law was unnecessary and that claims should be pursued through the court system. However, there is no legal basis to file such claims, save for the handful of cases in which a technical flaw could be found in the original confiscation documents.

  Although it has yet to deal with Holocaust-era restitution claims, Poland was one of 47 nations that in July 2009 signed the Terezin Declaration on Holocaust Era Assets and Related Issues. Signatories promised to “address the private property claims of Holocaust victims concerning immovable property of former owners, heirs, successors, by either restitution or compensation … in a fair, comprehensive and nondiscriminatory manner … .”

  In addition, they promised that restitution or compensation would be swift and not costly.

  But objections are being raised about the legislation proposed in draft form last Friday by Deputy Minister of Justice Patryk Jaki that would serve as a framework for a comprehensive national privatization law. Among the most serious is that it would bar all heirs except spouses and children and grandchildren from making restitution claims. In addition, claims would be accepted only from those who had Polish residency at the time their property was seized — and it would require claimants to be Polish citizens today. Thus, the vast majority of Holocaust survivors and their families would not be eligible because they left Poland during the Holocaust or in the immediate aftermath and thus were not there when the Soviets nationalized it in the years after the war. Most private property in Warsaw, for instance, was confiscated in 1949.

  The WJRO, its chairman, Ronald Lauder, and chair of operations, Gideon Taylor, issued a statement calling for the legislation to be amended to make the eligibility rules for compensation “fair and just to those who suffered and lost so much.”

  “We are profoundly disappointed that the Polish government’s proposal excludes the vast majority of Polish Holocaust survivors and their families,” they said. “Polish Holocaust survivors and their families were an integral part of Polish life for centuries. Their property is often their last tangible connection with the life they lived before the destruction of the Holocaust.” A spokeswoman at the Polish Embassy in Washington did not respond to emails seeking comment.

  Some 3.3 million Jews lived in Poland before World War II, of whom only 10 percent survived.

  Taylor said that today there are “potentially thousands of Polish Holocaust survivors and their descendants living in the United States and around the world who could be eligible under the law [for property restitution] if the law is amended. Some Polish Jews were wealthy, others were not. The property might range from homes that are of significant size to small homes, but for many Holocaust survivors the issue is not about the size of the property or the amount of its value but about a recognition of history.

  “Every house was a home where a family lived, and we are seeking legislation that would acknowledge that and establish a compensation program that is fair and just for Holocaust survivors and their families,” he said.

  Among the other issues of concern to Jewish groups is that survivors and their family members who are entitled to apply for Polish citizenship may have a difficult time because they often do not have birth certificates or documents attesting to their Polish citizenship. And many elderly survivors cannot afford to pursue their claim.

  The Terezin Declaration, it should be noted, stipulates that the claims process should “encourage solutions to overcome citizenship and residency requirements.”

  The issue of Holocaust-era property restitution in Poland comes at a time when a new feature film, “1945,” deals with provincial villagers in Hungary who profited from the deportation of their Jewish neighbors. (See story on page 50.)

  Rabbi Shaffin said all four of his grandparents were born in Poland and all four miraculously survived the Holocaust.

  “One grandmother fled the train taking her to Auschwitz,” he said. “The train broke down and everyone was ordered off to await a replacement train. My grandmother fled into the woods while the guards were looking the other way.”

  Under the proposed law, their children would not be eligible to apply for restitution of the property their parents owned because all four of their parents left Poland right after the war in 1945.

  “There is a lot of Polish complicity in the war crimes of the Holocaust, and this latest proposed law is an attempt to deny responsibility — to try to erase Polish guilt for these crimes,” said Rabbi Shaffin, spiritual leader of Temple Beth-El in Bellmore, L.I. “Poland has long tried to present itself as a victim of WWII rather than as a perpetrator of the Holocaust. The truth is that it was both. The lives that were taken at the hands of Nazis and their collaborators — Poles and others — can never be returned, and there is no atonement for murder. However, theft, which is another crime that took place, is another story. At the very least Poland should return all of the financial assets and real estate that were taken from Jews — and possibly with interest.”

  The proposed law would eliminate the possibility that any of the actual property or even substitute property would be returned, and compensation would be limited to 20 percent of the property’s current market value in cash or vouchers, or 25 percent in government bonds. Property not claimed within one year of the law’s passage would be transferred to the Polish government

  Pushback On Proposed Polish Restitution Bill >> http://jewishweek.timesofisrael.com/pushback-on-proposed-polish-restitution-bill/
  .
  http://m.neon24.pl/19933a4212c6cfcc753ef1df2bd5d84f,0,0.jpg
 • @Jan Paweł 07:41:19
  Ale apetycik rośnie w miarę jedzenia, ten" złoty pociąg" którego ostatecznie nie było też okrzyknęli jako ich. Ich jest bowiem wszystko, bo wszystko dał im jakiś Jahwe (?). Pozdrawiam.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 15:53:59
  To nie jest pojęcie względne. Spłaciliśmy WSZYSTKIE, bo wycena tych roszczeń była negocjowana z organizacjami żydowskimi i władzami USA, które zobowiązały się do wypłacania odszkodowań konkretnym osobom z przekazanych przez PRL pieniędzy i koniec. Pozdrawiam.
 • Kadisz za milion dolarów
  .
  Moglibyśmy wziąć odszkodowania za różne rzeczy, które się mieszczą na cmentarzach. Zapłaciliby, ale my nie wiemy, czy nam za to wolno wziąć pieniądze – zastanawiał się dyrektor polskiej gminy żydowskiej. Wzięli. „Forbes” ujawnia kulisy obrotu tym majątkiem

  Jak miliona dolarów w pierwszym roku nie zarobię, to jestem pierdoła – zażartowała kiedyś Monika Krawczyk, dyrektor generalna Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ), która odzyskuje mienie dawnych gmin żydowskich.

  Z ustaleń „Forbesa” wynika, że polskie gminy żydowskie odebrały już około 500 nieruchomości. Pokaźna część unikalnego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i kirkuty) poszła już pod młotek, czasem wyraźnie poniżej ceny rynkowej, a pieniądze zamiast na utrzymanie żydowskiego dziedzictwa, trafiały w tryby wysublimowanego mechanizmu dystrybucji. Rozeszły się w hermetycznym środowisku Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

  Obie organizacje działają na gruncie cichej umowy,

  sankcjonującej „rozbiór” znacjonalizowanego po wojnie majątku

  polskich gmin żydowskich. Realizacja tego planu jest już na półmetku.

  https://www.forbes.pl/wiadomosci/kadisz-za-milion-dolarow/wyyhzrl
 • Obecni przywódcy boją się [ze] stracą potężne i lukratywne stanowiska.
  Chcąc zrozumieć, jak żydowskie organizacje wyznaniowe wypracowały sobie w Polsce takie możliwości, trzeba się cofnąć do roku 1996. Wtedy trwały w polskim parlamencie obrady nad rządowym projektem ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Posłowie SLD podkreślali, że ZGWŻ nie jest sukcesorem prawnym istniejących wcześniej żydowskich związków wyznaniowych, dlatego w ustawie będzie mowa nie o restytucji, lecz o przeniesieniu własności.

  Ostatecznego kształtu ustawa nabrała dopiero po wizytach w Izraelu ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Włodzimierza Cimoszewicza, wtedy polskiego premiera. Obaj byli tam mocno naciskani na wpisanie do ustawy Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego, jako jednego z beneficjentów reprywatyzacji majątku gmin żydowskich w Polsce. ZGWŻ lobbował z kolei u Leszka Millera, wówczas ministra spraw wewnętrznych, żeby nowe przepisy dopuszczały do majątku komunalnego Żydów tylko polskie gminy. 20 lutego 1997 roku Sejm przyjął ustawę, która uwzględniła WJRO w restytucji, ale tylko przez fundację powołaną wspólnie z polskimi gminami.

  Dwa lata później w Warszawie spotkali się przywódcy polskich gmin żydowskich z liderami Światowego Kongresu Żydów (WJC – World Jewish Congress) i Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego. Trzy dni dzielili wpływy w poszczególnych częściach kraju i ustalali, co zrobić z pozostałym po polskich Żydach majątkiem komunalnym. Zagraniczne organizacje zgodziły się, że pożyczą miejscowym gminom żydowskim 800 tys. dolarów na sfinansowanie wniosków o zwrot żydowskiego mienia komunalnego. W zamian za pomoc w sfinansowaniu restytucji, WJRO i WJC brały połowę odzyskanych dóbr. O ich interesy miała zadbać specjalnie powołana Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

  96-stronicowy stenogram podpisany przez trzech działaczy międzynarodowych organizacji żydowskich (Kalman Sultanik, Arye Edelist i Naphali Lavie) i trzech działaczy z Polski (Andrzej Zozula, Piotr Kadlčik, Felix Lipman) stanowi zapis twardej rozmowy o biznesie, nawet wtedy, gdy poruszali temat cmentarzy. „Moglibyśmy na tych terenach ewentualnie – to jest pytanie do tego komitetu doradczego do spraw halachicznych – wziąć odszkodowania za różne rzeczy, które się mieszczą na cmentarzach. Zapłaciliby, ale my nie wiemy, czy nam za to wolno wziąć pieniądze – o ile wiemy z tego, co pytaliśmy różnych rabinów, to nam nie wolno” – zastanawia się Andrzej Zozula, ówczesny dyrektor biura Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. I zwraca się z nadzieją do amerykańskich Żydów: – Ale myślę, że wy bez wątpienia będziecie potrafili znaleźć rabinów, którzy dadzą na to zgodę.

  [...]

  Najdosadniej to zjawisko opisali dziennikarze z „Jewish Week”: „Kiedy uruchomiono proces restytucji mienia żydowskiego w 1997 roku, przypadkowi ludzie tworzyli grupy, nazywając siebie gminami żydowskimi po to tylko, aby móc rościć sobie prawo do żydowskiego mienia”.

  Polskie urzędy, którym podlegają związki wyznaniowe, są w pełni świadome patologii zakorzenionej wśród skostniałych, mocno „okopanych” organizacji żydowskich. Nie mają jednak odwagi zabrać się za ten drażliwy problem w obawie posądzenia o antysemityzm. Natomiast polscy Żydzi, bojący się swoich liderów w USA i Izraelu, czują się bezsilni, bo wmówiono im, że skandal wywoła antysemickie rozruchy. Dlatego milczeli.

  https://www.forbes.pl/wiadomosci/kadisz-za-milion-dolarow/wyyhzrl
 • Forsa na restytucję
  .
  >> https://www.forbes.pl/wiadomosci/forsa-na-restytucje/yf0mty7
  .
  Wszystkim czytelnikom, którzy chcą wyrobić sobie własne zdanie na temat genezy finansowania restytucji mienia komunalnego polskich gmin żydowskich, udostępniamy cały 96-stronicowy stenogram z tamtych obrad, podpisany przez trzech działaczy międzynarodowych organizacji żydowskich (Kalman Sultanik, Arye Edelist i Naphali Lavie) i trzech działaczy z Polski (Andrzej Zozula, Piotr Kadlčik, Felix Lipman).

  PDF >> https://docs.google.com/file/d/0B6wAHaf38v77QlJYdWZVWE9FSkE/edit
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 01:21:11
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/176/84/1768432.jpg


  Samobójstwo Hitlera pod znakiem zapytania (foto). Odtajnione parę dni temu dokumenty z archiwum CIA pośrednio potwierdzają, że nazistowski lider Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa w 1945 roku, lecz uciekł do Ameryki Łacińskiej pisze Sputnik Brasil. Jeden z informatorów amerykańskiego wywiadu w 1955 roku przekazywał, że po zakończeniu drugiej wojny światowej były SS-owiec Philip Citroen miał spotykać się z Hitlerem, ukrywającym się w Kolumbii pod nazwiskiem Schrittelmayor. W swoim raporcie agent utrzymuje, że Citroen jako pracownik Królewskiej Holenderskiej Spółki Okrętowej kontaktował się z Führerem co najmniej raz w miesiąc, w czasie podróży służbowych z Wenezueli do Kolumbii.

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/659/47/6594728.jpg

  Fragment z raportu CIA o ewentualnej obecności Hitlera w Ameryce Południowej.

  Na dowód powyższego do dokumentów dołączono zdjęcie Citroena z osobą podobną do Adolfa Hitlera wykonane w 1954 roku w mieście Tunja, w Kolumbii. Po jakimś czasie, według słów informatora CIA Hitler przedostał się do Argentyny. Według oficjalnej wersji Adolf Hitler razem z żoną Ewą Braun popełnili samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku w Berlinie w czasie szturmu radzieckich wojsk na niemiecką stolicę. Ich ciała zostały spalone w ogrodzie kancelarii Rzeszy. 27 października, z polecenia prezydenta USA Donalda Trumpa odtajniono archiwa służb specjalnych związane m.in. z zabójstwem 35. amerykańskiego prezydenta Johna Kennedy'ego. Dokumenty zostało umieszczone na stronie Narodowego Archiwum USA.

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/659/47/6594721.jpg


  Zdjęcia dołączone do plików CIA o rzekomej obecności Hitlera w Ameryce Południowej.

  Ps..Stalin w Poczdamie oświadczył Trumanowi, że według jego wiedzy Hitler uciekł. Nie podejrzewałbym Stalina o tak prymitywne kłamstwo, musiał mieć jakieś informacje w tym kierunku. Czytałem wspomnienie jakiegoś rosyjskiego żołnierza który też nabrał wątpliwości wobec nadpalonych zwłok Hitlera. Miały one mianowicie cerowane skarpetki...Czyżby Ewa Braun aż tak się poświęcała? Discovery kilka miesięcy temu pokazało dokument jaka mogła być bezpieczna droga z Kancelarii Rzeszy kanałami metra do Tempelhof. Nie dałbym sobie uciąć ręki za żadną z wersji, są znaki zapytania.
 • @jacek0003 23:49:00
  Nie mam cierpliwości, aby przeczytać całego artykułu o steku bzdurnych żydowskich pretensji. Zupełnie nie rozumiem dlaczego wrzeszczeć z powodu holokitu i milczeć o cierpieniach innych narodów. Czemuż to ich cierpienie ma być większe, a płacić mają za to Polacy bardziej poszkodowani w tej wojnie od żydów? Przecież poza stratami w ludziach, Polska straciła ogromną część swojego terytorium.
  Czy po wojnie żydzi uczestniczyli w odbudowie kraju ze zniszczeń? W jaki sposób? To Polska poniosła koszty odbudowy, a nie ci, którzy chcą teraz na tym żerować! Ta hołota z pod znaku gwiazdy Davida, zasługuje na specjalne traktowanie... kałasznikowem. Żydki niech oddadzą Polsce: banki, prasę, media, markety i zakłady, które wybudowali komuniści, a za bezcen wzięli żydy. Wtedy potrącimy z Należnych Narodowi Polskiemu dóbr - wartość restytucji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY