Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
829 postów 5300 komentarzy

"Głos Polski" Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

W Izraelu leje się żółć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Izraelu donoszą: W Warszawie zapomina się o żydowskich ofiarach wojny. / ** Na zdjęciu żydowski "pracownik" Judenratu, za kolaborację z Niemcami, "ekskomunikowany z żydowskości"? : /

 

Haaretz.com:  W wydarzeniach upamiętniających 80 lat od inwazji nazistów na Polskę, która rozpoczęła wojnę, ludobójstwo na Żydach zostało pominięte, jak nigdy przedtem   -   piszą na izraelskim portalu Haaretz.com

Prawicowy rząd nacjonalistyczny w Polsce może świętować wielkie zwycięstwo. 

-  dodaje Haaretz.com / Równają nas z narodowo-nacjonalistycznymi Niemcami '39 ?

Prezydent Niemiec wyraził głębokie wyrzuty sumienia za cierpienia, jakie jego naród zadał Polsce i reszcie Europypodczas II wojny światowej, ostrzegając przed niebezpieczeństwami nacjonalizmu, gdy światowi przywódcy zebrali się w niedzielę w kraju, w którym wojna rozpoczęła się nieobliczalnymi kosztami.

Przemawiając podczas uroczystości w Warszawie Frank-Walter Steinmeier wspominał II wojnę światową jako „zbrodnię niemiecką”, której jego naród nigdy nie zapomni.Prezydent Niemiec wyraził wdzięczność Polakom za gesty przebaczenia, które Polska w zamian udzieliła.

„Kłaniam się żałobą po cierpieniu ofiar” - powiedział Steinmeier. „Proszę o wybaczenie historycznego długu Niemiec.Potwierdzam naszą trwałą odpowiedzialność”, powiedział mąż stanu, nazywając wojnę „bolesnym dziedzictwem”.

Niemieckie przeprosiny i bezpośrednie odniesienie do polskich ofiar wojny    - nie tylko żydowskich -    podkreśla zwycięstwo wysiłków dyplomatycznych polskiego rządu.

W długiej wojnie o „kulturę pamięci”, której cel postawił sobie po dojściu do władzy w 2015 r., Ostatni bastion został zdobyty wczoraj. Po uznaniu przez Izrael w ubiegłym roku polskiej narracji - która podkreśla cierpienie narodu polskiego i minimalizuje jego udział w powodowaniu cierpienia innemu narodowi  -  teraz    Niemcy i Stany Zjednoczone  również są przekonane o słuszności polskiego stanowiska.

 

- To jest płacz, który może "położyć" żydowskie roszczenia z tytułu "USTAWY 447"

Najciekawsze w tym artykule jest, a raczej było to, że pierwotnie jego tytuł brzmiał:

 

Honoring Polish war victims:

They forgot the Jews

[ Oddając cześć polskim ofiarom wojny:

zapomnieli o Żydach ]

 

- Po zmianie ten tytuł brzmi:

 

In the Polish Ceremony 

... the Poles forgot one thing

 [ Podczas polskiej ceremonii

... Polacy zapomnieli o jednej rzeczy ]

 

Nie wiem co [poza tym co napisali w Haaretz],  teraz w Izraelu myślą, ale wygląda na to, że po oficjalnym przyznaniu się Niemiec do zbrodni wojennych, ... to niemieckie przyznanie się, też jest naszą winą?  /  Nawet w tym jesteśmy niemieckimi kolaborantami?

Czy wpłynie to jakoś na przyszły raport z "USTAWY 447"?

*  

KOMENTARZE

 • In Polish Ceremony Marking 80 Years Since WWII, the Poles Forgot One Thing
  .
  In events marking 80 years since Nazi invasion of Poland that started the war, genocide of Jews was swallowed up like it never happened

  >> https://www.haaretz.com/world-news/europe/.premium-honoring-polish-war-victims-they-forgot-the-jews-1.7775514/.premium-honoring-polish-war-victims-they-forgot-the-jews-1.7775514

  W wydarzeniach upamiętniających 80 lat od inwazji nazistów na Polskę, która rozpoczęła wojnę, ludobójstwo Żydów zostało pominięte, jak nigdy przedtem
 • How Israel's early judicial system dealt with Jews who collaborated with Nazis?
  .
  >> https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.MAGAZINE-the-crime-collaborating-with-nazis-the-punishment-excommunication-from-judaism-1.7732097

  Jak wczesny system sądowniczy Izraela postępował z Żydami, którzy współpracowali z nazistami? / Ekskomuniką z żydowskości?

  Herem (hebr. חֵרֶם, także romanized chērem, ḥērem) jest najwyższą cenzurą w społeczności żydowskiej. Jest to całkowite wykluczenie osoby ze społeczności żydowskiej. Jest to forma unikania i jest podobna do „ekskomuniki” w Kościele katolickim.
  >> https://en.wikipedia.org/wiki/Herem_(censure)

  DLATEGO NIE MÓWI SIĘ O ŻYDOWSKICH KOLABORANTACH? : /
 • Wstępny RAPORT z USA ws. realizacji "USTAWY 447"
  Czy Polska powinna spłacać roszczenia za mienie obywateli polskich żydowskiego pochodzenia w sytuacji, gdy istnieją dowody na to, że tuż po wojnie rządzący wtedy komuniści roszczenia za mienie bezspadkowe i inne Izraelowi już spłacili. / O tym w dalszej częsci tej notki >> https://ziut.neon24.pl/post/150292,wstepny-raport-z-usa-ws-realizacji-ustawy-447
 • Herem (war or property)
  J. A. Thompson suggests that herem meant that in the hour of victory all that would normally be regarded as booty, including the inhabitants of the land, was to be devoted to God. Thus would every harmful thing be burned out and the land purified.

  >> https://en.wikipedia.org/wiki/Herem_(war_or_property)

  J. A. Thompson sugeruje, że oznaczało to, że w godzinie zwycięstwa wszystko, co normalnie byłoby uważane za łup, w tym mieszkańcy ziemi, miało być poświęcone Bogu. W ten sposób każda szkodliwa rzecz zostałaby spalona, a ziemia oczyszczona.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 07:40:02
  "DLATEGO NIE MÓWI SIĘ O ŻYDOWSKICH KOLABORANTACH?" - oczywiście :-)
  A w zasadzie, gdy się lepiej przyjrzeć żydowskości, to lęk przed "cherem" jest tym co spaja żydowskość. Bo który żyd chciałby , by w przypadku zastosowania "cherem" , w stosunku do niego, stałoby się...…
  "Niniejszym zatem wszyscy zostali przestrzeżeni, aby nikt nie zamieniał z nim słowa w rozmowie czy w piśmie, aby nikt nie wyświadczył mu żadnej przysługi, nie pozostawał z nim pod jednym dachem, nie zbliżał się doń na odległość czterech łokci i nie czytał żadnego dokumentu podyktowanego przez niego, czy napisanego jego ręką." - przecie to śmierć cywilna człowieka w danej społeczności :-)
 • "Czy wpłynie to jakoś na przyszły raport z "USTAWY 447"?"
  .
  Naturalnie NIE !

  Wielu widzi "447" jako jedną samodzielną operację, to jest wada naszej obserwacji, że koncetrujemy się na pojednycze zjawiska a nie i szereg, prcesy.

  Chodzi o przedsięwizięcie, które przygotwowywała operacja wywiadów różnych krajów, w tym Izraele o kodzie operacyjnym "NSZZ S"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Kolejnym ważnym kamieniem milowym tego przedsięwizięcia była prywatyzacja Sorosa, której nadano imię "Balcerowicza", w tej operacja zostały zagrabione setki miliardów polskiego majątku nardowego, a tylko o to w przedsięwzięciu chodzi.

  Akurat ostatnio donoszono, że 10% ludności świata jest w "posiadaniu", tzn. rości sobie pretensje do 85% majątku tego świata. Rości sobie pretensje a organy administracji państw te roszczenia chronią, gdyż najważniejszym zadaniem organu przemocy, jakim jest państwo, jest chronić własność najbogatszych i pomagać im w obrabowaniu wszystkich biedniejszych, najłatwiej jest obrabować najbiedniejszych, ale jak FR w RFN demonstrował, grabież najbogatszych 10% dotyczy całe pozostałe 90%, przy czym następne dziesiątki muszą najwięcej oddawać, choć wydaje im się, że nie, że należą do tych uprzywilejowanych..Zainteresowanym moę wskazać grafikę, która to pięknie dokumentuje, niestey nie jest już dostępna on line u FR.

  "447" jest kolejnym ważnym etapem wydziedziczania Polaków z ich majątku narodowego.

  Ok. 1/3 majątku przeszła w obce ręce w ramach "prywatyzacji im. Balcerowicza", 1/3 odpowiada akutalnemu zadłużeniu Polski i jest w efekcie też w obcych rąkach, 300 miliardów dol. to kolejna 1/3, którą pragną zawaładnąć. W efekcie zostaną Polacy pozbawieni wszelkiego majątku, tak jak od niewolników się oczekuje.

  Spójrzmy poza brzeg naszego talerza

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  jak widać dość podobnie. Chodzi powiem w tym procesie nie tylko o nas, cel jest jak powinniśmy się domyślać: globalny, przeżywamy globalizację.

  Roszczenia bogatych są długowieczne. USA rozważają wyegzekwować od ChRL obligacje wystawione przez cesarza chińskiego, sprzed wieku, podobnie Rosja miałaby zapłacić za obligacje z czasów carskich, żydzi do dziś egzekwują swe "akty" posiadania sprzed 2 tysięcy lat w Palestynie, w ciągu 800 lat ich pobytu w Polsce też się nazbierało, a więc "447" pewnie nie jest ostatnim żądaniem,
 • @Laznik 11:18:01
  To wszystko prawda, pomimo to uważam że z Polaków należy wyegzekwować te żydowskie roszczenia, bezprawne jak wszystko co się wiąże z żydami od czasów pewnego Kazia, nie wiedzieć czemu nazywanego Wielkim. Może wtedy wreszcie Polakom otworzą się oczy i staną do walki o swoje, do wojny o której nie wiedzą, a którą sukcesywnie przegrywają od wieków stopniowo tracąc wszelkie dobra którymi zostali obdarzeni na rzecz bandyckiej nacji, bandy międzynarodowych przestępców posługujących się kłamstwem, szantażem, zbrodnią.
  Może wreszcie zrozumieją że globalizacja to niewola, Unia Europejska to organizacja przestępcza a smartfony które Polacy tak ponoć kochają to narzędzie inwigilacji.
  A jak nie zrozumieją to znaczy że rzeczywiście są głupimi gojami i los żydowskiego niewolnika im się słusznie należy.
 • LiveAtState With Special Envoy for Holocaust Issues Thomas Yazdgerdi
  since the early 1990s, after the fall of the Berlin Wall, there have been engagement with the countries of Central and Eastern Europe to resolve remaining Holocaust-era property restitution issues. Archives have been opened, Holocaust survivors and their heirs have come forward, scholars and researchers have made efforts to understand the scope of the restitution, and some countries have passed legislation to resolve these issues.

  Before this time, the Cold War essentially had put these issues in a deep freeze. I would describe the situation today with respect to Holocaust-era property restitution as incomplete. There has been some progress and acknowledgment about the tragedy of the Holocaust in terms of restitution, but more needs to be done so that Jewish private communal and heirless property has either been returned or has been compensated. This is also true for the issue of Nazi-confiscated and looted art.

  I would not like to compare the situation in various countries because it is not helpful to do so. Each country has its own set of circumstances and specific experiences. What I can say is that we have a dialogue with many countries in Europe, including in Western Europe, on such matters.

  the Terezin Declaration – first of all, the Terezin Declaration that you mention is a non-binding political document, so countries aren’t legally bound to it. But there’s a moral – the biggest real aspect to the Terezin Declaration is a moral responsibility. So to answer your question, states have to make the decision that they want to resolve these issues – restitution issues, terrorist asset issues, as you say – on a moral basis, and that essentially is what the Terezin Declaration does. It doesn’t force a country to do anything. They have to do these things of their own free will because it’s the right thing to do. So when countries gathered in 2009 in the town of Terezin, Czech Republic, which of course was the sight of the horrible Theresienstadt Ghetto, they committed themselves to doing this.

  And I might add that our Congress has taken that commitment, that political commitment, and actually passed a law, the JUST Act it’s called, the Justice for Uncompensated Survivors Today Act, which requires my office, the State Department, to provide a report, a one-time report, which will be submitted to the Congress by November of this year, on the record of countries which endorsed the Terezin Declaration, all 45 or them. It will be a report on their record of abiding by the Terezin Declaration. So I think the Terezin Declaration can serve, perhaps, as an example for other areas, but again, it’s a non-political binding document that really derives its strength from its moral dimension.

  >>> https://www.state.gov/liveatstate-with-special-envoy-for-holocaust-issues-thomas-yazdgerdi

  LiveAtState ze specjalnym wysłannikiem do spraw holokaustu Thomas Yazdgerdi

  Od wczesnych lat 90. XX wieku, po upadku muru berlińskiego, kraje Europy Środkowej i Wschodniej podjęły współpracę w celu rozwiązania pozostałych problemów związanych z restytucją mienia z czasów holokaustu. Archiwa zostały otwarte, ocaleni z Holokaustu i ich spadkobiercy zgłosili się, uczeni i badacze podjęli wysiłki, aby zrozumieć zakres restytucji, a niektóre kraje przyjęły ustawodawstwo w celu rozwiązania tych problemów.

  Przed tym okresem zimna wojna zasadniczo zamroziła te kwestie. Opisałbym dzisiejszą sytuację w zakresie restytucji mienia z czasów holokaustu jako niepełną. Poczyniono pewne postępy i uznanie w sprawie tragedii Holokaustu w zakresie restytucji, ale należy zrobić więcej, aby prywatna żydowska prywatna własność komunalna i bezdzietna albo została zwrócona, albo otrzymała rekompensatę. Dotyczy to również sztuki skonfiskowanej i zrabowanej przez nazistów.

  Nie chciałbym porównywać sytuacji w różnych krajach, ponieważ nie jest to pomocne. Każdy kraj ma swój własny zestaw okoliczności i konkretnych doświadczeń. Mogę powiedzieć, że prowadzimy dialog z wieloma krajami w Europie, w tym w Europie Zachodniej, na takie tematy.

  Deklaracja Terezina - przede wszystkim wspomniana Deklaracja Terezina jest niewiążącym dokumentem politycznym, więc kraje nie są z nią prawnie związane. Ale jest morał - największym prawdziwym aspektem Deklaracji Terezina jest moralna odpowiedzialność. Tak więc, aby odpowiedzieć na twoje pytanie, państwa muszą podjąć decyzję, że chcą rozwiązać te problemy - kwestie restytucji, problemy związane z aktywami terrorystycznymi, jak mówisz - na zasadach moralnych, i to w gruncie rzeczy właśnie to robi Deklaracja Terezina. Nie zmusza kraju do robienia czegokolwiek. Muszą robić te rzeczy z własnej woli, ponieważ jest to właściwe. Kiedy więc w 2009 r. Kraje zgromadziły się w mieście Terezin w Czechach, co było oczywiście widokiem strasznego getta Theresienstadt, zobowiązały się do tego.

  I mogę dodać, że nasz Kongres podjął to zobowiązanie, to zobowiązanie polityczne i faktycznie uchwalił ustawę, zwaną JUST Act, ustawą o sprawiedliwości dla nieuregulowanych ocalałych, która wymaga od mojego biura, Departamentu Stanu, przedstawienia sprawozdania, jednorazowy raport, który zostanie przedłożony Kongresowi do listopada bieżącego roku, na podstawie danych krajów, które poparły Deklarację Terezina, wszystkie 45 lub więcej. Będzie to raport na temat ich przestrzegania Deklaracji Terezina. Myślę więc, że Deklaracja Terezina może być może przykładem jako przykład dla innych dziedzin, ale znowu, jest to niepolityczny wiążący dokument, który naprawdę czerpie swoją siłę z moralnego wymiaru.
 • The Holocaust: Restitution & Reparations
  >>> https://www.jewishvirtuallibrary.org/holocaust-restitution-and-reparations

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY